Tsb

Tsb

Son dakika tsb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tsb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tsb haber sayfamızda...

Tsb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 182 tsb haberi bulunmuştur.
Çocuk ve gençlere  BES  güvencesi
Çocuk ve gençlere  BES  güvencesiÇocuklar ve gençler Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) güvencesine kavuşuyor. BES’in 18 yaş altına açılmasıyla 3 milyon civarında yeni katılımcı bekleniyor. Fon büyüklüğü ise 100 milyar TL’yi bulabilir.
22.03.2021Sigorta
Sigorta sektörü "Ekonomi Reform Paketi"nden memnun
Sigorta sektörü "Ekonomi Reform Paketi"nden memnunTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) açıklamalarına ilişkin, "18 yaş altı 23 milyon genç nüfusumuzun yarınlarını BES ile güvence altına alıyoruz. BES çocuklarımız için kumbara işlevi görecek." ifadelerini kullandı.
13.03.2021Ekonomi
Sigorta sektörünün prim üretimi yükseldi
Sigorta sektörünün prim üretimi yükseldiTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, sigorta sektörünün 2020 büyümesinden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Sigortanın, deprem, sel, salgın gibi olağanüstü durumlar için var olduğunu anlatabilmek için tüm gücümüzle sigortalılarımızın yanında olmanın ve üzerimize düşeni yapmanın gururunu yaşıyoruz. Sektörümüz tüm paydaşlarıyla birlikte geride kalan yılda rüştünü ispat etti." açıklamasını yaptı.
12.02.2021Sigorta
Yatırımcıların yeni gözdesi sigorta şubeliği
Yatırımcıların yeni gözdesi sigorta şubeliğiPandeminin ve doğal afetlerin ana gündem maddesi olduğu 2020 yılında, vatandaşlar hem kendilerini hem de yatırımlarını güvence altına almak için harekete geçti. TSB verilerine göre sigorta sektöründeki toplam prim üretimi bir önceki yıla göre yüzde 19,3 arttı. Türkiye'de yatırımcıların yeni gözdesi ise sigorta şubeliği oldu.
11.02.2021Sigorta
Trafikte ‘ortalama prim’ yüzde 11.5 arttı
Trafikte ‘ortalama prim’ yüzde 11.5 arttıHayat dışı (elementer) sektörün lokomotifi trafik sigortasında ortalama prim tutarı ocakta yüzde 11.5 arttı. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) yayımladığı verilere göre, ‘tavan fiyat’ uygulamasının devam ettiği trafik branşında ortalama prim tutarı; aralık ayındaki 661 TL’lik seviyeden ocak ayında (19 Ocak itibarıyla) 737 TL’ye yükseldi.
26.01.2021Sigorta
2021’de sigorta prim üretimi yüksek hacimlere ulaşacak
2021’de sigorta prim üretimi yüksek hacimlere ulaşacakTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli; “Salgınla geçen bir yıldan sonra 2021 yılında vatandaşların sigortaya bakış açılarının hem salgın hem de salgın döneminde meydana gelen İzmir depremi nedeni ile müspet yönde gelişeceğini; sigortaya ilginin artmasını ve prim üretiminin de daha yüksek hacimlere ulaşmasını beklemekteyiz” açıklamasını yaptı.
5.01.2021Sigorta
BES fon büyüklüğü 171 milyar TL oldu
BES fon büyüklüğü 171 milyar TL olduTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin verilerine göre Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısının 12.6 milyonu aştığını, devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünün ise yaklaşık 171 milyar liraya ulaştığını söyledi. Benli, “BES ve otomatik katılım uygulamasında 2020 yılının 11 aylık döneminde fon büyüklüğünde yüzde 30’a yakın önemli bir artış oldu. Bu durum salgın döneminde sisteme olan güvenin de bir işareti olarak değerlendirilmektedir” dedi.
3.01.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında yeni anlaşma! İmzalar atıldı...
Son dakika: Türkiye ile Azerbaycan arasında yeni anlaşma! İmzalar atıldı...Türkiye Sigorta Birliği (TSB) ve Azerbaycan Sigortacılar Derneği arasında Türkiye ve Azerbaycan'da sigorta sektörünün hızlı gelişimine katkı sağlamak amacıyla mutabakat imzalandı. İşte imzalanan anlaşmanın detayları...
21.12.2020Sigorta
Sönmez: Türkiye Sigorta 5 yılda bölgede önemli bir oyuncu olacak
Sönmez: Türkiye Sigorta 5 yılda bölgede önemli bir oyuncu olacakTürkiye Varlık Fonu Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Sönmez, Türkiye'nin yerli ve milli bir markasının bölgesel bir lider olacağı yol haritasına başladıklarını belirterek, "Türkiye Sigorta 5 yıl içerisinde bölgede önemli bir oyuncu olacaktır." dedi.
17.12.2020Ekonomi
‘İklim değişikliği etkilerine en iyi koruma sigortadan geçiyor’
‘İklim değişikliği etkilerine en iyi koruma sigortadan geçiyor’İklim değişikliğinin yarattığı riskler hayatımızın her alanında tehdit oluşturmaya devam ediyor.
9.12.2020Sigorta
Sigorta sektörü birlik mesajı verdi
Sigorta sektörü birlik mesajı verdiTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette ‘birlik’ mesajı verildi.
9.12.2020Sigorta
İklim değişikliği risklerine karşı ‘sigorta’ ile korunun
İklim değişikliği risklerine karşı ‘sigorta’ ile korununİklim değişikliğinin yarattığı riskler hayatımızın her alanında tehdit oluşturmaya devam ediyor.
8.12.2020Sigorta
Emeklilik yerine BES’te kalıyorlar
Emeklilik yerine BES’te kalıyorlarTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, “107 bin katılımcımız BES’teki devlet katkısı ve getiri nedeniyle emekliliği hak ettiği halde sistemde kalmayı seçti” dedi.
1.12.2020Sigorta
1.6 milyar TL ödeyip 2.5 milyar TL aldılar
1.6 milyar TL ödeyip 2.5 milyar TL aldılarTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, geçen yıl 24 bin 131 kişinin emekli olup, Bireysel Emeklilik Sistemi’nden (BES) birikimlerinin tamamını alarak ayrıldığını belirterek, “Geçen yıl emekli olanlar, sisteme toplam 1.6 milyar TL katkı payı öderken, emekli olduklarında ise 2.5 milyar TL geri ödeme aldılar” dedi.
28.11.2020Ekonomi
BBVA ile Sabadell anlaşamadılar
BBVA ile Sabadell anlaşamadılarİspanya'da BBVA ile Sabadell bankaları arasında birleşme için 16 Kasım'da başlatılan görüşmeler tarafların anlaşamamasıyla yarıda kesildi.
27.11.2020Uzmanpara
İzmir depreminin yaraları sarılıyor
İzmir depreminin yaraları sarılıyorSigorta sektörü İzmir'de büyük hasara yol açan 6.6 şiddetindeki depremin acılarını silmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.
26.11.2020Sigorta
Trafik Sigortası’nda ödenen tazminat tutarı geriledi
Trafik Sigortası’nda ödenen tazminat tutarı gerilediTüm dünya ile birlikte Türkiye’ye derinden sarsan Koranavirüs (Covid-19) salgını, Türk sigorta sektöründe ‘oto’ sigortalarını da olumsuz etkiledi.
17.11.2020Sigorta
DASK bir haftada 10 milyon TL’ye yakın tazminat ödedi
DASK bir haftada 10 milyon TL’ye yakın tazminat ödediSigorta sektörü 30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de büyük hasara yol açan 6.6 şiddetindeki depremin acılarını silmek için bölgede yoğun bir şekilde çalışıyor.
10.11.2020Sigorta
Sigorta sektörü tüm paydaşlarıyla birlikte İzmir’de
Sigorta sektörü tüm paydaşlarıyla birlikte İzmir’deSigorta sektörü paydaşlarıyla birlikte İzmir merkezli depremin acılarını azaltabilmek amacıyla bölgede yoğun bir şekilde çalışıyor.
6.11.2020Sigorta
'Hayat’ düştü; sektörün büyüme hızı geriledi
'Hayat’ düştü; sektörün büyüme hızı gerilediTürkiye'yi Mart ayından bu yana kasıp kavuran Koranavirüs (Covid-19) salgınından olumsuz etkilenen, Haziran ayında başlayan ‘normalleşme’ süreci ile birlikte toparlanan Türk sigorta sektöründe büyüme sürüyor.
3.11.2020Sigorta
“Az çok demeden BES ile tasarruf yapın”
“Az çok demeden BES ile tasarruf yapın”Türkiye Sigorta Birliği (TSB), 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü vesilesiyle bir açıklama yaparak tasarrufun bir ülkenin hem ekonomik hayatının sürdürülebilirliği hem de bireysel refahın sürekliliği açısından olmazsa olmaz olduğunu vurguladı. Pandemi döneminde de tasarrufun öneminin ön plana çıktığının hatırlatıldığı açıklamada, her yaşta tasarruf yapmanın en kolay ve kazançlı yollarından birinin özel emeklilik olduğu vurgulandı.
28.10.2020Sigorta
Refahın sürmesi için tasarruf şart
Refahın sürmesi için tasarruf şartTürkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, tasarrufun, hem ülkenin, hem de bireylerin refahının sürdürülebilirliği açısından olmazsa olmaz koşul olduğunu dile getirdi
28.10.2020Sigorta
Atilla Benli: 2020 sigortasız olmayacağını hatırlattı
Atilla Benli: 2020 sigortasız olmayacağını hatırlattı Her yıl sigorta ve tasarruf bilinci ile farkındalığını artırmak, farklı risklere dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen Sigorta Haftası, etkinlikler ve açıklamalarla kutlanmaya başlandı. Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB), Sigorta Haftası’nda sigorta ve emeklilik sektöründeki gelişmeleri değerlendiren ve sektörün önemine değinen bir açıklama yaptı.
15.10.2020Sigorta
TSB Başkanı Atilla Benli'den Sigorta Haftası değerlendirmesi!
TSB Başkanı Atilla Benli'den Sigorta Haftası değerlendirmesi!Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, "2020'ye baktığımızda, hem bugünümüz hem de güvenli yarınlarımız için hayattaki risklere karşı, sürdürülebilir bir yaşam standardı sağlama noktasında sigortanın bir ihtiyaç olduğunu tüm yönleriyle hatırlatan bir yıl olduğunu söyleyebiliriz." ifadesini kullandı.
12.10.2020Sigorta
'Hayat’ın önemi anlaşıldı
'Hayat’ın önemi anlaşıldıSigorta sektöründe büyüme yeniden hızlanırken, geçen günlerde açıklanan teknik kâr rakamları da sigortacıların yüzünü güldürdü. Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) açıkladığı verilere göre, yılın ilk 7 ayında en fazla büyüyen branş ise 67.3’lik büyüme rakamı ile ile ‘hayat’ branşı oldu. Başta kamu bankaları olmak üzere bankaların verdikleri kredilerle birlikte hayat/emeklilik şirketlerince yapılan hayat sigortaları yanında bireylerin bağımsız hayat sigortası ürünlerine ilginin artması hızlı büyümenin temel nedenleri arasında yer aldı.
7.10.2020Sigorta

Benzer Haber Etiketleri

sigortatürkiyemedyasistekonomitrafik

Tsb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.