Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm

Son dakika kentsel dönüşüm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kentsel dönüşüm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kentsel dönüşüm haber sayfamızda...

Kentsel Dönüşüm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.823 kentsel donusum haberi bulunmuştur.
Yetkiler belediyelere verildi! Yarım kalan projeler için...
Yetkiler belediyelere verildi! Yarım kalan projeler için...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşla müteahhit firma arasında yapılan sözleşmeleri feshetme yetkisini İstanbul’da ilçe belediyelerine verdi. Müteahhitler yüzünden yarım kalan projelerde sözleşme iptalinin daha hızlı yapılmasıyla mağduriyetin çözülmesi hedefleniyor
14.04.2021Ekonomi
‘8 yıldır bekliyoruz’
‘8 yıldır bekliyoruz’İZMİR Karabağlar’ın Uzundere Mahallesi’nde kentsel dönüşüm bölgesi sakini bir grup, bazı hak sahiplerinin evlerine kavuşmasına rağmen kendileri gibi birçok kişinin hâlâ beklediğini öne sürdü...
11.04.2021Ege
Son dakika... Ankara'da temeli kayan bina! Bakan Kurum'dan açıklama
Son dakika... Ankara'da temeli kayan bina! Bakan Kurum'dan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yanına yapılan inşaatın temel kazısı sırasında temelinde kayma meydana gelmesi nedeniyle yıkım çalışması başlatılan Açelya Apartmanı çevresinde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, "Yapılan kontrolsüz kazı sebebiyle Açelya Apartmanı ve etrafındaki apartmanlar şu an için risk altında. Bu çerçevede kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceğiz" dedi.
11.04.2021Gündem
‘Modernleşmeden geri dönüş yok’
‘Modernleşmeden geri dönüş yok’Karabağlar Belediyesi, revizyon imar planlama süreci için Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı bazı odalarla görüş alışverişinde bulundu.
10.04.2021Ege
Haziran müjdesi
Haziran müjdesiİzmir Büyükşehir, birinci ve ikinci etapta 817 bağımsız birimi hak sahiplerine teslim ettiği Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı’nda 3. etabın kuralarını da çekti.
9.04.2021Ege
Kayabaşı'nda kentsel dönüşümün ilk kurası çekildi
Kayabaşı'nda kentsel dönüşümün ilk kurası çekildiBaşakşehir’in ilk kentsel dönüşüm projesinde hak sahipleri kura programında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bizim projemizin şartları başka ilçelerle kıyaslanmayacak kadar güzel oldu” dedi.
7.04.2021Gayrimenkul
Yıkılan binanın altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu
Yıkılan binanın altında kalmaktan saniyelerle kurtulduRize'de, kentsel dönüşüm kapsamında riskli bir binanın kontrollü yıkımı yapılırken, işçi bina enkazının altında kalmaktan son anda kurtuldu. O anlar, kamera görüntülerine anbean yansıdı.
4.04.2021Haberler
Saniyelerle kurtuldu! Korku dolu anlar
Saniyelerle kurtuldu! Korku dolu anlarRize'de, kentsel dönüşüm kapsamında riskli bir binanın kontrollü yıkımı yapılırken, işçi bina enkazının altında kalmaktan son anda kurtuldu. O anlar, kamera görüntülerine anbean yansıdı.
4.04.2021Gündem
İyi mimarlık nedir?
İyi mimarlık nedir?Tarih boyunca birçok mimar ve teorisyenin üzerinde kafa yorduğu bu sorunun cevabı, zaman tüneli içinde coğrafyaya, kültürlere, teknolojiye, yaşam alışkanlıklarına, ekonomiye ve daha pek çok bağlama göre hep yeniden ve yeniden biçimlendi
4.04.2021Pazar
‘En iyi formül uygulanacak’
‘En iyi formül uygulanacak’Kentsel dönüşümde en doğru formülü bulmak için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı (KENTSEV) üyeleriyle bir araya geldi.
3.04.2021Ege
Sarı Konutlar’da yerinde dönüşüm!
Sarı Konutlar’da yerinde dönüşüm!Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, depremde zarar gören Sarı Konutlar’ın kentsel dönüşüm projesiyle yenileceğini ifade etti “Daireler 20 metrekare büyüyecek. 18 ayda teslim edeceğiz” dedi
2.04.2021Ege
Son dakika: Dereiçi Köyü evleri 6 ayda tamamlanacak
Son dakika: Dereiçi Köyü evleri 6 ayda tamamlanacakSon dakika haberlere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Artvin’in Yusufeli ilçesi Dereiçi Köyü’nde evleri yanan vatandaşlar için inşa edilecek konutların projesini hazırladı.
1.04.2021Ekonomi
‘Ayakları yere basan  bir belediye yarattık’
‘Ayakları yere basan bir belediye yarattık’Başkan Arda, iki yılını değerlendirdi, “Belediyenin şuan ne piyasaya ne de personele bir kuruş borcu kalmamıştır” dedi
31.03.2021Ege
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 'yıkım yönetmeliği' hazırlayacak
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 'yıkım yönetmeliği' hazırlayacakÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yıkım yapacak müteahhitlerin teknik kabiliyet ve kapasitesine göre sınıflandırılmasını, yıkım sertifikası sahibi olmasını, hatalı yıkım yapan müteahhitlere cezai işlem uygulanmasını içeren yıkım yönetmeliği üzerinde çalıştıklarını bildirdi.
31.03.2021Ekonomi
Bina yıkımına mevzuat geliyor
Bina yıkımına mevzuat geliyorSon dakika haberlere göre, bina yıkımını düzenleyen yönetmeliğin taslağı hazır. Tüm standartlar belirlendi. Amaç, çevreye ve insan sağlığına verilebilecek olası zararların önüne geçmek. Müteahhitler tıpkı yapım işinde olduğu gibi sınıflandırılıyor. Normal, patlatmalı ve makineli yıkım alanlarında uzmanlık ve teçhizat yeterliliği şartları aranacak.
31.03.2021Ekonomi
İzmirli müteahhitlere proje ortaklığı çağrısı
İzmirli müteahhitlere proje ortaklığı çağrısıMüteahhitler Federasyonu (MÜFED) Olağan Genel Kurul’unda İsmail Kahraman ikinci kez başkanlığa seçildi. AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır da yeniden Onursal Başkan oldu.
30.03.2021Ege
Kartal’da asbeste karşı sıkı kontroller uygulanıyor
Kartal’da asbeste karşı sıkı kontroller uygulanıyorKartal Belediyesi, Kentsel Dönüşüm kapsamında riskli binaların yıkım işlemlerini gerçekleştirirken, yapıların asbest ve diğer zararlı maddeler yönünden incelenmesi konusunda da sıkı kontroller uyguluyor.
30.03.2021Gündem
‘İzmir bizim şehrimizdir’
‘İzmir bizim şehrimizdir’MHP İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir’in sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulundu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in hizmetlerini değerlendirdi.
27.03.2021Ege
Hizmet ve yönetimde kalite sertifikasyonu...
Hizmet ve yönetimde kalite sertifikasyonu...Bayraklı Belediyesi Ar-Ge Müdürlüğü tarafından başkan yardımcıları ve birim müdürlerine yönelik ISO kalite kontrol ve yönetimi konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
27.03.2021Ege
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruz
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçirdiklerini belirterek,"Bu yıl 100 bin binada uygulamaya geçireceğiz bu projeyi. Bu aslında binaların nüfus cüzdanı. Binaya ilişkin her türlü bilgiye üzerindeki QR kodunu okutarak erişebiliyorsunuz." dedi.
26.03.2021Siyaset
Emlak Katılım’dan kentsel dönüşümde güven verici finansman çözümleri
Emlak Katılım’dan kentsel dönüşümde güven verici finansman çözümleriTürkiye Emlak Katılım Bankası, kentsel dönüşüm ile riskli yapılarda veya riskli alanlarda ikamet eden kat maliklerinin daha sağlam ve modern binalarda oturmalarını sağlamak için yeni finansman çözümleri geliştirdi. Emlak Katılım, can ve mal güvenliğini tehdit eden güçlendirmeye uygun yapıların güçlendirilmesine yönelik veya güçlendirmeye uygun olmayan yapıların yıkılıp yeniden yapılmasına yönelik finansman çözümlerini müşterilerinin hizmetine sundu.
26.03.2021Marka Haberleri
Eyüpsultan kentsel dönüşüm irtibat ofisi hizmete girdi
Eyüpsultan kentsel dönüşüm irtibat ofisi hizmete girdi İçişleri Bakanlığı’nın 2021 yılını ‘Afet Eğitim Yılı’ ilan etmesinin ardından Eyüpsultan Belediyesi harekete geçerek, kentsel dönüşüm irtibat ofisi kurdu.
25.03.2021Emlak
Belediye Başkanı müjdeyi verdi; bin 100 binanın kentsel dönüşümü gerçekleşecek
Belediye Başkanı müjdeyi verdi; bin 100 binanın kentsel dönüşümü gerçekleşecekBakırköy Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde sunduğu kentsel dönüşüm projesi kapsamında bir kat imar artışı, bütün siyasi partilerin ortak kararı ile kabul edildi. Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, plan kapsamında 3 ve 4 katlı binaların 5 kata çıkarılacağının müjdesini verirken, karar ilçe sakinlerini sevindirdi.
25.03.2021Emlak
Dönüşümde garantili finansman devrede
Dönüşümde garantili finansman devredeKentsel dönüşümde Türkiye Emlak Katılım Bankası ile 4 yeni finansman modeli devrede.
25.03.2021Ekonomi
Kiralara koronavirüs etkisi nasıl oldu?
Kiralara koronavirüs etkisi nasıl oldu?Pandemi sırasında bazı illerimizde kira artışları çok yüksek olurken, bazı illerde büyük düşüş yaşandı. Özellikle üniversite öğrencilerinin canlandırdığı emlak piyasası olumsuz etkilenirken, sahil kesimlerine rağbet arttı.
24.03.2021Güncel

Benzer Haber Etiketleri

kentsel dönüşümegeizmirgazeteistanbul

Kentsel Dönüşüm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.