Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm

Son dakika kentsel dönüşüm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kentsel dönüşüm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kentsel dönüşüm haber sayfamızda...

Kentsel Dönüşüm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.158 kentsel dönüşüm haberi bulunmuştur.
‘Beraber inşa edelim’
‘Beraber inşa edelim’Emlak Konut GYO, konut sektöründe üretimi ve istihdamı artırmak, küçük ve orta ölçekli yatırımcıları harekete geçirmek için ‘Gelin, beraber inşa edelim’ çağrısı yaptı.
6.12.2021Ekonomi
RAMS, Türkiye’de yatırımına hız verdi
RAMS, Türkiye’de yatırımına hız verdiCizreli Ramazan Bülbül’ün 28 yıl önce Kazakistan’a giderek kurduğu çikolata fabrikasıyla temelleri atılan RAMS, inşaattan sağlığa, eğitimden turizme farklı alanlarda büyüyerek Kazakistan’ın üç büyük inşaat şirketinden biri oldu.
5.12.2021Ekonomi
3 yeni projeye başlıyor ilki Ümraniye’de
3 yeni projeye başlıyor ilki Ümraniye’deArzın azaldığı, talebin ise arttığı konut sektöründe yeni proje hareketliliği var. Son olarak markalı konut üreticilerinden Akyapı, 1 milyar 750 milyon lira yatırımla inşa edeceği 3 projesi için çalışmaları başlattı. Bu projelerden ilki olan 850 milyon lira yatırım büyüklüğüne sahip Limonlu Bahçe Konakları'nı satışa çıkaran Akyapı, İstanbul Ümraniye'de yer alan projede 509 daire ve 148 adet ticari alan sunuyor.
3.12.2021Ekonomi
Şehzadeler’de 5 mahalleye müjde
Şehzadeler’de 5 mahalleye müjdeŞehzadeler Belediye Meclisi, 2021 yılının son olağan meclis toplantısını Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik önderliğinde yaptı. Başkan Çelik, kasım ayında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi, “Aşevi projesinin ihalesi yapıldı.
3.12.2021Ege
Kentsel dönüşümde çözüm ‘ortak akıl’da
Kentsel dönüşümde çözüm ‘ortak akıl’daİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Güzeltepe Mahallesi’ne yönelik sürdürdüğü kentsel dönüşüm çalışmalarının ele alındığı toplantı Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.
3.12.2021Ege
Erzurum’da kentsel dönüşüm konutları 7.8 büyüklüğündeki depreme bile dayanıklı
Erzurum’da kentsel dönüşüm konutları 7.8 büyüklüğündeki depreme bile dayanıklıErzurum’da TOKİ tarafından yapılan depreme yüksek oranda dayanaklı yeni konutlar 12 bin ton demir kullanılarak 16 metre boyunda 80 santim çaplı toplam 6 bin 400 adet ve uzunluk olarak 100 bin metreyi geçen özel Deep Soil Mixing uygulaması ile zemini güçlendirilerek inşa edildi. Son günlerde yaşanan depremler sonrası kentin 2.derecede riskli bölgesi olan Aziziye’de kentsel dönüşüm hız kazandı.
2.12.2021Emlak
Deprem bilinci oluşturacağız!
Deprem bilinci oluşturacağız!Ege’de yerel inisiyatifler, 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından harekete geçti. Kuşadası Belediyesi, kurultay düzenleyeceklerini belirtti. Kıyı Ege Belediyeler Birliği de yaklaşık 10 bin personele afet eğitimi verecek...
1.12.2021Ege
231 yıllık kilisenin sahibi inat edince tarihi mekan harabe halde kaldı
231 yıllık kilisenin sahibi inat edince tarihi mekan harabe halde kaldı Erzurum’da Ermeniler tarafından 1790 yılında inşa edilen Surp Minas Kilisesi, Almanya’da yaşayan Türk sahibinin restorasyonuna ve yer değişikliğine izin vermemesinden dolayı harabe bir şekilde Gezköy kentsel dönüşüm projesinin tam ortasında kaldı. Bin 13 konutun ortasında harabe şekilde kalan kiliseye kimse dokunamıyor.
1.12.2021Gündem
İzmir için tehlike çanları çalıyor!
İzmir için tehlike çanları çalıyor!Dokuz Eylül Üniversitesi DAUM Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, dün sabah Urla açıklarında meydana gelen depremleri değerlendirdi: Fay kırıldı. İzmir, 6.8 büyüklüğünde bir afet daha yaşayabilir. Önlem alınmalı.
30.11.2021Ege
‘Bugüne dek ne söz verdiysek yaptık’
‘Bugüne dek ne söz verdiysek yaptık’İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen 6.6’lık depremin ardından yıkılan binaların yerine inşa edilen 7 proje alanında tamamlanan 596 konut ve 145 iş yerinin tapuları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle depremzedelere teslim edildi.
27.11.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz açıklaması: Yüksek faize halkımızı ezdirmeyeceğiz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz açıklaması: Yüksek faize halkımızı ezdirmeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de “Alsancak Stadı ile 96 Tesisin Toplu Açılış Töreni”nde konuştu. Erdoğan, Bu faizler düşecek. Biz, yüksek faize halkımızı da çiftçimizi de ezdirmeyeceğiz. Yüksek faizmiş, düşük kurmuş, IMF reçeteleriymiş; bunların hiçbiri bizim insanımızın işinden, aşından, geleceğinden daha önemli değildir. Halkıma inanıyorum, Türkiye büyüyecek, zenginleşecek, bu nedenle 2023 çok önemli, halkımızın tercihini mandacılardan yana kullanmayacağına inanıyorum.' dedi.
26.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de açıkladı: Kira bedelinden bile düşük
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de açıkladı: Kira bedelinden bile düşükİzmir'de deprem konutlarının teslimi töreninde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kira bedelinden bile düşük ödemelerle vatandaşlarımız yeni, konforlu, güvenli evlerine kavuşacak" ifadelerine yer verdi. Alsancak'ta inşaası tamamlanan yeni stadın ismini açıklayan Erdoğan, 'Adını "Alsancak Mustafa Denizli Stadı" olarak belirlediğimiz bu stadımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum' dedi.
26.11.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de açıkladı: Kira bedelinden bile düşük
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir'de açıkladı: Kira bedelinden bile düşükİzmir'de deprem konutlarının teslimi töreninde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kira bedelinden bile düşük ödemelerle vatandaşlarımız yeni, konforlu, güvenli evlerine kavuşacak" ifadelerine yer verdi. Alsancak'ta inşaası tamamlanan yeni stadın ismini açıklayan Erdoğan, 'Adını "Alsancak Mustafa Denizli Stadı" olarak belirlediğimiz bu stadımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum' dedi.
26.11.2021Siyaset
İzmir'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan konutları bugün teslim edecek
İzmir'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan konutları bugün teslim edecekİzmir’de yapılan deprem konutlarını yerinde inceleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugün kente gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 596 konut ve 145 iş yerini İzmirli depremzedelere teslim edeceğini belirtti.
26.11.2021Ekonomi
Bakan Kurum: İzmir'de 596 konut ile 145 dükkanın teslimini yapacağız
Bakan Kurum: İzmir'de 596 konut ile 145 dükkanın teslimini yapacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Cumhurbaşkanı'mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle inşaatlarını tamamladığımız 596 konut ile 145 dükkanın anahtarlarını İzmirli kardeşlerimize teslim edeceğiz" dedi.
25.11.2021Emlak
Türkiye’nin ilk ‘Kadın Yaşam Evi’ Kadıköy’de hizmete hazır
Türkiye’nin ilk ‘Kadın Yaşam Evi’ Kadıköy’de hizmete hazırTürkiye’de ilk olarak Kadıköy Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Kadın Yaşam Evi”, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde hizmet vermeye başlıyor.
25.11.2021Gündem
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’Ekonomideki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin, kur, faiz fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunu görüyoruz. Aynı oyunları darbe girişiminde gördük, milletimizle direndik ve başardık. Ekonomik kurtuluş savaşından da milletimizi zaferle çıkaracağız” dedi. Erdoğan ayrıca “Kamu işçileri ve memurlarının ücretlerindeki artışlarla başlattığımız çalışanlarımızı fiyat artışlarına karşı koruma politikamızı asgari ücretle de sürdüreceğiz. Kapsamını ve miktarını oldukça yükselttiğimiz sosyal yardımlarımızın yelpazesini hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımızı dışarıda bırakmayacak şekilde genişletiyoruz” ifadelerini kullandı.
23.11.2021Siyaset
‘Sürekli mahkemeye gidilmez’
‘Sürekli mahkemeye gidilmez’20 yıllık belediye başkanlığı tecrübesiyle Abdül Batur, şimdi de Konak’ı dönüştürmek için uğraşıyor.
22.11.2021Ege
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'Kur ve faiz oyununu görüyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" açıklamasında bulundu.
22.11.2021Siyaset
İzmir deprem konutlarında son durum nedir, ne zaman teslim edilecek? İzmir'deki deprem konut fiyatları ne kadar?
İzmir deprem konutlarında son durum nedir, ne zaman teslim edilecek? İzmir'deki deprem konut fiyatları ne kadar? 2020 İzmir depremi ile binlerce ev hasar gördü ve sayısız konut da kullanılamaz hale geldi. Depremin ardından TOKİ bölgede İzmir deprem konutlarının inşasına başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Kasım Kabine toplantısı ardından deprem konutlarının teslim tarihini ve fiyatlarını açıkladı. Peki, İzmir deprem konutları ne kadar, aylık kira bedeli kaç TL?
22.11.2021Gündem
Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğiz
Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir depreminin ardından yapımına başlanan konut ve dükkanları, 26 Kasım Cuma günü hak sahiplerine teslim edeceklerini bildirdi.
22.11.2021Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğiz
Son dakika: Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğizSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir depreminin ardından yapımına başlanan konut ve dükkanlardan 741'ini 26 Kasım Cuma günü hak sahiplerine teslim edeceklerini bildirdi.
22.11.2021Gündem
İzmir'de yan binada kayma iddiasında arsa sahibi: Temele çok girmişler
İzmir'de yan binada kayma iddiasında arsa sahibi: Temele çok girmişlerİzmir’de temel kazısı sırasında yan binada kayma meydana geldiği iddiası üzerine belediye ekipleri, yeniden ölçüm çalışmalarına başladı. Kazı yapılan arsanın sahiplerinden olan, bitişikteki binalardan birinde de çocuğu oturan Necla Kırıntat, (55), “Temel kazıldıktan sonra çocuğumun oturduğu binanın temeline çok girmişler" dedi. Kırıntat, “Çocuğum tuvalete girdiğinde duvar boşluğundan seslerin geldiğini duyup hemen dışarı çıkmış ve çevredekilere de haber vermiş. Kontrol için çatıya çıktıklarında terastaki fayansların birbirinden ayrıldığını görmüşler" diye konuştu.
22.11.2021Gündem
Patlamanın yaşandığı bina tamamen yıkıldı
Patlamanın yaşandığı bina tamamen yıkıldıAnkara Keçiören’de patlama sonucu bir kısmı çöken, iki kişinin öldüğü, dört kişinin ise yaralandığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmada ilk belirlemelere göre patlamaya tüpün neden olduğu tespit edildi. Can kayıplarının da yanma sonucu değil, basınç sonucu iç organ parçalanmasından kaynaklı olduğu belirlendi.
20.11.2021Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na 'helalleşme' tepkisi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na 'helalleşme' tepkisiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" açıklamasına ilişkin, "Özel olarak tezgahlayıp, dedikodu üretmek için fesat kumkumaları var. Buralarda başlayıp, bunları ortaya atarak menfaat umanlara da hakkım helal değil. Allah onlardan hesap soracak ve ben de inşallah göreceğim onları. Kaç kişi olurlarsa olsunlar, onlara hakkım helal değil. Kılıçdaroğlu'na da hakkım helal değil." dedi.
19.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kentsel Dönüşüm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.