Tüketiciler Birliği

Tüketiciler Birliği

Son dakika tüketiciler birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tüketiciler birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tüketiciler birliği haber sayfamızda...

Tüketiciler Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.137 tuketiciler birligi haberi bulunmuştur.
TikTok'a ceza geldi! 16 yaşından küçük her bir kişiye ödeme...
TikTok'a ceza geldi! 16 yaşından küçük her bir kişiye ödeme...Hollanda'da Kişisel Veri Koruma Kurumu (DPA), sosyal medya uygulaması TikTok'a, ülkede çocukların kişisel verilerinin korunmasına ilişkin Felemenkçe dilinde açıklama sunmadığı için 750 bin avro idari para cezası verildiğini açıkladı. Hollanda'da, kişisel verilerin güvenliğini ihlal ettiği gerekçesiyle TikTok'a karşı açılan iki tazminat davası bulunuyor. Davayı açan kurumlar, TikTok'un 16 yaşından küçük her bir Hollandalı kullanıcıya bin avro tazminat ödemesini talep etmişti.
22.07.2021Dünya
Dolandırıcıların oltalama yöntemiyle 'sosyal yardım' tuzağı
Dolandırıcıların oltalama yöntemiyle 'sosyal yardım' tuzağıTüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, devletin pandemi döneminde ihtiyaç sahiplerine ve gelir kaybı yaşayanlara destek amacıyla gerçekleştirdiği ödemeleri fırsata dönüştüren dolandırıcıların, telefona gönderdiği kısa mesaj ya da sosyal medyada yayımlanan internet adresleri ile kişileri kandırmaya çalıştığını söyledi. Gündüz, "SMS veya sosyal medyada emekli ikramiyenizi linki tıklayarak sorunsuz çekebilirsiniz, şeklinde yazılar oluyor. Bu linki tıklamasınlar" dedi.
7.05.2021Ekonomi
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağı
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağıTüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dolandırıcıların, son dönemde 'kargo gönderim ücretinin faiziyle ödenmemesi halinde icra takibi başlatılacağı' yazılı telefon mesajı gönderdiği kişileri tuzağa düşürmeye çalıştığını söyledi.
22.03.2021Haberler
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağı
Dolandırıcıların 'kargo gönderim ücreti' tuzağıTüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dolandırıcıların, son dönemde 'kargo gönderim ücretinin faiziyle ödenmemesi halinde icra takibi başlatılacağı' yazılı telefon mesajı gönderdiği kişileri tuzağa düşürmeye çalıştığını söyledi.
22.03.2021Ekonomi
TikTok yaptığı ihlal sonucu Avrupa'nın radarında: İnceleme başlatıldı!
TikTok yaptığı ihlal sonucu Avrupa'nın radarında: İnceleme başlatıldı!TikTok bir süredir eleştiri oklarına hedef oluyordu. Özellikle gençlerin hayatını olumsuz etkilediği söylenen mobil uygulama bazı ülkelerde de yasaklanmıştı. Hakkında pek çok inceleme başlatılan TikTok şimdi de Avrupa’nın radarına girdi. Daha önce Hindistan, Japonya gibi ülkelerde engel ile karşılaşan TikTok Avrupa Tüketiciler Birliği tarafından incelemeye tabi tutulacak.
16.02.2021Teknoloji
Son dakika: Çoğu kişi umursamıyor! 5 bin liralık tazminat hakkı...
Son dakika: Çoğu kişi umursamıyor! 5 bin liralık tazminat hakkı...Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dikkat çekmek için etikete '19.99 lira', '49.90 lira' gibi fiyat yazan mağazadan gerçekleştirilen alışverişte, 1 kuruş para üstünü 'bozuk para yok' gerekçesiyle ödemeyen firmanın, dava açılması halinde tüketiciye 5 bin lira tazminat ödemek zorunda kalabileceğini söyledi.
16.02.2021Ekonomi
'İnternetten alınan ürün farklı gelirse, ücreti kargo şirketinden tahsil edilebilir'
'İnternetten alınan ürün farklı gelirse, ücreti kargo şirketinden tahsil edilebilir'Tüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, "Uzaktan alışverişte ürün farklı ya da kırık çıkarsa tüketici satış yapılan firmada muhatabını bulamazsa, ücreti kargo şirketinden tahsil edilebilir" dedi.
14.02.2021 Ekonomi
Salgın döneminde İnternetten alışverişte şikayetler arttı
Salgın döneminde İnternetten alışverişte şikayetler arttıPandemi sürecince internetten alışveriş yaygınlaşmasıyla bu satışlarla ilgili şikayet sayısında da artış yaşandı. Bu yöntem birçok sıkıntıyı da beraberinde getirdi.
14.01.2021Teknoloji
Kovid-19 sürecinde uzaktan satışlardaki şikayetler arttı
Kovid-19 sürecinde uzaktan satışlardaki şikayetler arttıTüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele döneminde geçen yıl uzaktan alışveriş şikayetlerinin önceki yıla göre arttığını bildirdi.
14.01.2021Ekonomi
Tüketiciden indirim adı altında alınan cayma bedelleri geri alınabilir
Tüketiciden indirim adı altında alınan cayma bedelleri geri alınabilirTüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, "Tüketiciler kendilerinden 'indirim' adı altında alınan cayma bedellerini hakem heyetlerine başvurup geri alabilir." dedi.
2.01.2021Ekonomi
13 Aralık 2020 Günün Özeti Milliyet'te
13 Aralık 2020 Günün Özeti Milliyet'te13 Aralık 2020 Günün Özeti Milliyet'te
13.12.2020Haberler
Son dakika: Tüketiciler Birliği Genel Başkanı açıkladı! Özel okullarda ücret iadesi alınabilir...
Son dakika: Tüketiciler Birliği Genel Başkanı açıkladı! Özel okullarda ücret iadesi alınabilir...Son dakika haberlere göre, Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, pandemi döneminde uzaktan öğretime geçen özel okullar ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Özel okullarda uzaktan eğitimin hukuki karşılığı ücret iadesidir.” dedi.
13.12.2020Ekonomi
Araçtaki dolu hasarını tespit etmeyen ekspertize ceza!
Araçtaki dolu hasarını tespit etmeyen ekspertize ceza!Kayseri İl Tüketici Hakem Heyeti, ikinci el araçtaki dolu hasarını tespit edemeyen ekspertiz firmasının ayıplı hizmet verdiği gerekçesiyle, tüketiciye aracın onarımı ve değer kaybı için 9 bin lira ödemesine hükmetti.
2.12.2020Ekonomi
İkinci el araç aldı hayatının şokunu yaşadı
İkinci el araç aldı hayatının şokunu yaşadıKayseri'de satın aldığı ikinci el otomobilin, iki farklı aracın kaynakla ortadan birleştirilerek oluşturulduğunu ekspertiz raporu ile öğrenen kişi, hukuk mücadelesi başlattı. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüketicinin, bir devlet memurundan güven ilişkisine dayalı araç satın aldığını, ancak mağdur duruma düştüğünü söyledi.
23.11.2020Haberler
İkinci el araç aldı hayatının şokunu yaşadı
İkinci el araç aldı hayatının şokunu yaşadıKayseri'de satın aldığı ikinci el otomobilin, iki farklı aracın kaynakla ortadan birleştirilerek oluşturulduğunu ekspertiz raporu ile öğrenen kişi, hukuk mücadelesi başlattı. Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüketicinin, bir devlet memurundan güven ilişkisine dayalı araç satın aldığını, ancak mağdur duruma düştüğünü söyledi.
23.11.2020Ekonomi
Son Dakika: İstanbul'da 'mavi' alarm verildi! 5 ilçede yaşayanlar dikkat...
Son Dakika: İstanbul'da 'mavi' alarm verildi! 5 ilçede yaşayanlar dikkat...Son dakika haberlerine göre, Türkiye'de son 24 saatte 3 bin 316 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu, 94 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık çalışanlarımızın gücünün de sağlık alt yapılarının da kapasitesinin bir sınırı var" dedi. Öte yandan Kovid-19’un yıkıcı etkilerinin yaşandığı İstanbul’da mavi yakalıların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde gerçekleşen hareketlilik kentteki vaka artışını hızlandırdı. Raporda, riskin Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Esenyurt ve Küçükçekmece ilçelerinde daha yüksek olduğuna dikkat çekildi.
16.11.2020Gündem
15 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
15 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te15 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
15.11.2020Haberler
Koronavirüs nedeniyle özel hastanelerde test yaptıranlar için flaş açıklama!
Koronavirüs nedeniyle özel hastanelerde test yaptıranlar için flaş açıklama!Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, "Pandemi sürecinde özel hastanelerde vatandaşlardan pandemi tanısı ve tedavisinde alınan ücretler Sağlık Bakanlığının yayınladığı genelgeye uygun değildir. Özel hastanelerin aldığı ücret yasal değildir ve iade edilmesi gerekir." dedi.
15.11.2020Ekonomi
Tüketiciye 'gramaj' oyunu
Tüketiciye 'gramaj' oyunuTüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, pandemi sürecinde fahiş fiyat artışının ardından şimdi de çoğu ürünün gramajının düşürüldüğünü belirterek, “Bu bir suçtur ve şikayet edilmelidir" dedi. Gündüz, kendilerine gelen şikayetler arasında, insanların maske takmaması ve sosyal mesafeye uymamaların da bulunduğunu söyledi.
11.11.2020Ekonomi
Efsane indirimlerde fiyatlara dikkat
Efsane indirimlerde fiyatlara dikkatKasımda başlayan alışveriş çılgınlığı tüketici mağduriyetlerini de artırıyor. Yalancı indirimler, stokta olmayan ürün satışı, sahte ürünler ve dolandırıcılık arttı. Tüketici dernekleri uyarıyor
10.11.2020Ekonomi
Uyarı geldi! İnternetten alışveriş yapanlar dikkat
Uyarı geldi! İnternetten alışveriş yapanlar dikkatSon dakika haberlere göre, Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, uzaktan satışla yapılan alışverişte mağdur olan vatandaşların hakem heyetine başvurarak kargodan bedelini alabileceklerini söyledi.
8.11.2020Ekonomi
İnternetten alışverişte siparişten farklı ürünün bedeli kargo şirketinden tahsil edilebiliyor
İnternetten alışverişte siparişten farklı ürünün bedeli kargo şirketinden tahsil edilebiliyorKayseri'de biri yabancı uyruklu 2 kişi, internetten sipariş ettikleri ürünün aynısını alamayınca, verdikleri parayı Tüketici Hakem Heyeti kararı ile kargo şirketinden tahsil etti.
31.10.2020Ekonomi
E-devlet'te yeni dönem! Artık bir tıkla bitecek
E-devlet'te yeni dönem! Artık bir tıkla bitecek50 milyon kullanıcıya ulaşan Türkiye'deki dijital dönüşümün resmi kapısı e-devlet, firmaların istekleri nedeniyle adeta çileye dönüşen abonelik fesih işlemlerinde vatandaşlara nefes aldırdı.
13.10.2020Ekonomi
Litresi 100 lira! İçti, bu hale geldi...
Litresi 100 lira! İçti, bu hale geldi...Antalya'da litresi 100 liradan satılan ve kanserden astıma, mide hastalıklarından cilt sorunlarına birçok hastalığa şifa olduğu öne sürülen eşek sütünün hiçbir faydasının olmadığı, sütü içen bir kadının ise alerji nedeniyle ölümden dönüp, bilimsel makalelere konu olduğu ortaya çıktı. Akdeniz Üniversitesi'nden Farmakoloji Uzmanı Prof. Dr. Coşkun Usta, “Faydalı bile olsa bu fiyatlarda satılması doğru değil. Kanseri önlediğine dair hiçbir çalışma yok. Basit bilgilerle 'kansere iyi geliyor' denmesi suistimaldir" dedi.
13.10.2020Haberler
Salgında alınan özel okul ücreti hakemden döndü
Salgında alınan özel okul ücreti hakemden döndüKayseri’de özel bir eğitim kurumundaki öğrencinin velisinin başvurusunu değerlendiren İl Tüketici Hakem Heyeti, geçen eğitim-öğretim döneminde pandemi sürecinde okula gidilmeyen süreye karşılık gelen 7 bin 579 liranın tüketiciye iadesine karar verdi.
22.09.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kargotüketiciinternetalışveriştiktok

Tüketiciler Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.