Tunca Nehri

Tunca Nehri

Son dakika tunca nehri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tunca nehri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tunca nehri haber sayfamızda...

Tunca Nehri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 342 tunca nehri haberi bulunmuştur.
Bir an olsun bölgeden ayrılmadı! Acı gerçek ortaya çıktı
Bir an olsun bölgeden ayrılmadı! Acı gerçek ortaya çıktıEdirne'de, 7 gündür haber alınamayan, kendisine ait balıkçı teknesinin de yerinde olmadığı belirlenince Tunca Nehri’nde arama çalışması başlatılan ve beslediği sokak köpeğinin de aradığı Abdi Özer'in cansız bedenine ulaşıldı.
27.04.2021Gündem
Kayıp yaşlı adamın beslediği köpek, bir an olsun bölgeden ayrılmadı
Kayıp yaşlı adamın beslediği köpek, bir an olsun bölgeden ayrılmadıEdirne'de kendisinden 2 gündür haber alınamayan Abdi Özer için Tunca Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor. Bölgede balıkçılık yapan Özer’in beslediği sokak köpeği de aramalar sırasında ekiplerin yanından bir an olsun ayrılmadı.
22.04.2021Gündem
Tunca Nehri’nde endişeli bekleyiş!
Tunca Nehri’nde endişeli bekleyiş!Edirne’de, 2 gündür haber alınamayan Abdi Özer (80) için Tunca Nehri’nde başlatılan arama çalışmalarına devam ediliyor. Aramalara ‘kurbağa adamlar’ ve AFAD ekipleri de destek verirken, Özer’in yakınları ise endişeli bekleyişini sürdürüyor.
21.04.2021Gündem
'Çok yüksek riskli' Edirne'de kısıtlamada sıkı tedbirler!
'Çok yüksek riskli' Edirne'de kısıtlamada sıkı tedbirler!Koronavirüs salgını haritasında 'çok yüksek riskli' iller arasında açıkladığı Edirne'de, sokağa çıkma kısıtlamasında tedbirler üst seviyeye çıkartıldı. Büyük marketlerin otoparkları ile çocuk parklarına giriş, güvenlik şeridiyle kapatıldı. Kısıtlamayı ihlal eden 7 kişi hakkında ise işlem yapıldı.
7.03.2021Gündem
Vicdanları sarsan görüntü! Göz göre göre işkence
Vicdanları sarsan görüntü! Göz göre göre işkenceEdirne'de yorgunluktan yere düşen atı ayağa kaldırmak için yapılan işkence tepki çekti. Sahibi ile çevredekiler atı ayağa kalkması için başına su döküp, kuyruğundan tutup, sürükledi. Ata yapılan davranışı vandallık olarak nitelendiren Edirne Bir El Bin Nefes Derneği Başkanı Yağmur Islattı, Y"ani gereğinden fazla yük bindiriliyor hayvana, hayvan bu ağırlığı artık taşıyamadığından dolayı yere düşüyor. Belki bu hayvan uzun süre aç bırakıldı, belki susuz bırakıldı" dedi.
10.02.2021Haberler
Vicdanları sarsan görüntü! Göz göre göre işkence
Vicdanları sarsan görüntü! Göz göre göre işkenceEdirne'de yorgunluktan yere düşen atı ayağa kaldırmak için yapılan işkence tepki çekti. Sahibi ile çevredekiler atı ayağa kalkması için başına su döküp, kuyruğundan tutup, sürükledi. Ata yapılan davranışı vandallık olarak nitelendiren Edirne Bir El Bin Nefes Derneği Başkanı Yağmur Islattı, Y"ani gereğinden fazla yük bindiriliyor hayvana, hayvan bu ağırlığı artık taşıyamadığından dolayı yere düşüyor. Belki bu hayvan uzun süre aç bırakıldı, belki susuz bırakıldı" dedi.
10.02.2021Gündem
Edirne'de kırmızı alarm: Aşırı yağış ve karların erimesiyle tehlike büyüdü...
Edirne'de kırmızı alarm: Aşırı yağış ve karların erimesiyle tehlike büyüdü...Edirne'de aşırı yağış ve karların erimesiyle dün 'turuncu alarm' verilen Ergene Nehri'nin Uzunköprü ilçesinde taşması üzerine 'kırmızı alarm verildi. Meriç Nehri'nin sarı alarm seviyesi ise 'turuncu alarma' çevrildi. Ergene Nehri'nin taşması sonucu Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesinde bulunan Pavli Panayır Alanı sular altında kaldı. Alandaki çok sayıda iş yerini su basarken, bölgedeki binlerce dönüm arazi sularla kaplandı. Taşkın suları, Pehlivan ilçesine 30 metre kadar yaklaşırken, DSİ, taşkın olan bölgelerde suyun akışını önlemek amacıyla setler kurmak için çalışma başlattı.
4.02.2021Haberler
Son dakika... Edirne'de kırmızı alarm: Aşırı yağış ve karların erimesiyle tehlike büyüdü...
Son dakika... Edirne'de kırmızı alarm: Aşırı yağış ve karların erimesiyle tehlike büyüdü...Gelen bir son dakika haberine göre; Edirne'de aşırı yağış ve karların erimesiyle dün 'turuncu alarm' verilen Ergene Nehri'nin Uzunköprü ilçesinde taşması üzerine 'kırmızı alarm verildi. Meriç Nehri'nin sarı alarm seviyesi ise 'turuncu alarma' çevrildi. Ergene Nehri'nin taşması sonucu Kırklareli'nin Pehlivanköy ilçesinde bulunan Pavli Panayır Alanı sular altında kaldı. Alandaki çok sayıda iş yerini su basarken, bölgedeki binlerce dönüm arazi sularla kaplandı. Taşkın suları, Pehlivan ilçesine 30 metre kadar yaklaşırken, DSİ, taşkın olan bölgelerde suyun akışını önlemek amacıyla setler kurmak için çalışma başlattı.
4.02.2021Gündem
Ergene Nehri taştı
Ergene Nehri taştıEdirne'de aşırı yağışlar ve karların erimesiyle 'turuncu alarm' verilen Ergene Nehri, Uzunköprü ilçesinde taşarak, tarım alanlarını sular altında bıraktı. Uzunköprü Çakmak Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Ünal Çelebi, çeltik arazisinin sular altında kaldığını belirterek, "Bereket geldi. Şu anda arazimizde kış olduğu için çeltik mevsimi olmadığı için çoğunluğu boş. Buğday arazimizde az ekiliş var. Bereket geldi sonuçta, barajlarımız dolmak üzere. Bölgemizde barajlarda doluluk oranları yüzde 60 seviyelerine geldi" dedi.
3.02.2021Haberler
Turuncu alarm verilmişti! Beklenen oldu
Turuncu alarm verilmişti! Beklenen olduEdirne'de aşırı yağışlar ve karların erimesiyle 'turuncu alarm' verilen Ergene Nehri, Uzunköprü ilçesinde taşarak, tarım alanlarını sular altında bıraktı. Uzunköprü Çakmak Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Ünal Çelebi, çeltik arazisinin sular altında kaldığını belirterek, "Bereket geldi. Şu anda arazimizde kış olduğu için çeltik mevsimi olmadığı için çoğunluğu boş. Buğday arazimizde az ekiliş var. Bereket geldi sonuçta, barajlarımız dolmak üzere. Bölgemizde barajlarda doluluk oranları yüzde 60 seviyelerine geldi" dedi.
3.02.2021Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! Radar son görüntü böyle yansıdı
Son dakika... Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı! Radar son görüntü böyle yansıdıGelen son dakika haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden peş peşe uyarılar geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, "Kent şu anda afet yaşıyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın" uyarısı yapıldı. Edirne'de ise turuncu ve sarı alarm uyarısı yapıldı. Marmara Bölgesi'nin doğusunda da akşam saatlerinden itibaren sağanak yağış bekleniyor. İşte MGM'nin hava durumu tahminleri...
2.02.2021Gündem
Edirne'de sağanak nedeniyle akarsuların debisi yükseldi
Edirne'de sağanak nedeniyle akarsuların debisi yükseldiSabah saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar suyla doldu. Sağanak nedeniyle Güney Çevre Yolu'ndaki bir mermer işletmesini su bastı.
1.02.2021Haberler
Edirne'de sağanak yağış! Akarsuların debisi yükseldi
Edirne'de sağanak yağış! Akarsuların debisi yükseldiEdirne'de sağanak etkili oluyor. Yağmur nedeniyle kentteki birçok alt geçit trafiğe kapatıldı, araçlar su dolu caddelerde ilerlemekte güçlük çekti.
1.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Edirneli çiftçilere ek yatırım müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Edirneli çiftçilere ek yatırım müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Edirneli çiftçilerin merakla beklediği, sulamada ve taşkın kontrolünde kullanılacak Çömlekköy Barajı'nın yapım işinin, 2021 Ek Yatırım Programı'na alınması talimatını, çevrim içi toplantıda verdi.
21.01.2021Siyaset
Edirneliler şaşkın! Sel sularıyla geldiler
Edirneliler şaşkın! Sel sularıyla geldilerBulgaristan'da aşırı yağış nedeniyle taşan Tunca Nehri'nin sularıyla birlikte yüzlerce su maymunu Edirne'ye geldi. Tunca ve Meriç nehirleri kıyısındaki sulak alanlara yerleşen su maymunları, kurbağa ve bitki kökü yiyerek besleniyor. DHA, su maymunlarını dronla görüntüledi.
21.01.2021Gündem
Edirne'de selde mahsur kalan yavru köpekler kurtarıldı
Edirne'de selde mahsur kalan yavru köpekler kurtarıldıEdirne'de etkili olan sağanak sırasında Tunca Nehri'nin taşması sonucu sular altında kalan Yalnızgöz Köprüsü yakınlarında 3 yavru köpek, Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından kurtarıldı.
15.01.2021Gündem
Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul, İzmir, Edirne...
Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul, İzmir, Edirne...Son dakika haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden İzmir için yapılan gök gürültülü sağanak yağış uyarısının ardından, İzmir, İstanbul ve Çanakkale'de etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Öte yandan Edirne'de debisi artan nehirde su maymunları da görüntülendi.
12.01.2021Gündem
Tunca nehri alarm veriyor
Tunca nehri alarm veriyorHem kaynağını aldığı Bulgaristan hem de Edirne'deki kuvvetli sağanaklara bağlı olarak Tunca Nehri'nin debisi 24 saatte yaklaşık 20 kat arttı.
12.01.2021Haberler
Tunca Nehri'nde kırmızı ikaz! Su maymunları da geldi
Tunca Nehri'nde kırmızı ikaz! Su maymunları da geldiEdirne'den geçen Tunca Nehri'nin debisi "kırmızı ikaz" seviyesine yükseldi. Hem kaynağını aldığı Bulgaristan hem de Edirne'deki kuvvetli sağanaklara bağlı olarak Tunca Nehri'nin debisi 24 saatte yaklaşık 20 kat arttı.
12.01.2021Gündem
Son dakika... Şehirde alarm: Peş peşe uyarılar geliyor!
Son dakika... Şehirde alarm: Peş peşe uyarılar geliyor!Gelen bir son dakika haberine göre; Edirne'de sağanak 36 saatte metrekareye 90 kilog rama yakın yağış düştü. Edirne'de yarıya kadar suya gömülen aracın camında çıkan sürücünün aracını itfaiye kurtardı. Sağanaklara bağlı olarak debisi artan Tunca Nehri için verilen ikaz rengi turuncuya yükseltildi.
12.01.2021Gündem
Edirne'de nehir kenarında patlamamış top mermisi bulundu
Edirne'de nehir kenarında patlamamış top mermisi bulunduTunca Nehri kenarında tren köprüsü yakınlarında balık tutan vatandaşlar, solucan ararken toprakta gömülü şekilde top mermisi gördü.
6.01.2021Gündem
Edirne'de nehirlerin debileri 3 kat arttı
Edirne'de nehirlerin debileri 3 kat arttıSon 90 yılın en kurak döneminin geçtiği Edirne'de, son yağışlarla birlikte dip seviyede akan Meriç ve Tunca nehirlerinde su seviyesi, Bulgaristan ve bölge yağış alınca 3 kat arttı. DSİ verilerine göre, geçen hafta debisi 60 metreküp/saniye olan Meriç, 160 metreküp/saniyeye, debisi 2 metreküp/saniye ölçülen Tunca ise 7 metreküp/saniyeye ulaştı.
13.12.2020Gündem
Son dakika... Meteoroloji verileri paylaştı! Edirne yüzde 96 ile ilk sırada
Son dakika... Meteoroloji verileri paylaştı! Edirne yüzde 96 ile ilk sıradaSon dakika haberine göre; tüm yurtta yağışların normale kıyasla yüzde 49 azaldığı kasım ayında en fazla düşüş yaşanan il yüzde 96 ile Edirne oldu.
6.12.2020Gündem
Yer: Edirne! Son 90 yılda böylesi yaşanmadı
Yer: Edirne! Son 90 yılda böylesi yaşanmadıEdirne'de yaşanan kuraklık ve Bulgaristan'ın barajlarındaki suyu tutması nedeniyle Meriç Nehri'nde kum adacıkları oluştu. Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, kuraklığın sürmesi halinde buğdayda sıkıntı yaşanacağını belirterek, suyun depolanması için Çömlekköy Barajı'nın yapılması gerektiğini söyledi.
24.11.2020Gündem
Şentop ve Erdoğan’dan Edirne’ye ziyaret
Şentop ve Erdoğan’dan Edirne’ye ziyaretTBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, dün Edirne’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.
20.09.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

edirneyağıştunca nehriAbdi Özeryağmur

Tunca Nehri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.