Tunceli’De

Tunceli’De

Son dakika Tunceli’de haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tunceli’de gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tunceli’de haber sayfamızda...

Tunceli’De

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.493 tunceli de haberi bulunmuştur.
62 Nerenin Plakası? Tunceli İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
62 Nerenin Plakası? Tunceli İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriPlaka kodları araçların hangi şehre kayıtlı olduklarını göstermektedir. Plaka kodları plakaların ilk iki haneli numaralarıdır. 62 numaralı plaka kodu da bunlardan birisidir. Peki 62 nerenin plakası? Tunceli ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nelerdir? İşte, detaylar.
23.04.2020Plaka Kodları
Tunceli Haritası: Tunceli İlçeleri Nelerdir? Tunceli İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Tunceli Haritası: Tunceli İlçeleri Nelerdir? Tunceli İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Tunceli, Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat havzasında yer alan bir ildir. Osmanlı döneminde “Gümüş Kapı” anlamına gelen “Dersim” ismiyle il olmuştur. Cumhuriyet döneminde Erzurum’a bağlanan il, 25 Aralık 1935’de çıkarılan yasayla adı Tunceli olarak değiştirilip, yeniden il unvanını kazandı. Munzur çayı ve dağı Tunceli’nin simgesi olup, şarkı ve hikayelere konu olmuştur. Tunceli’nin nüfusu ve ilçeleri hakkında detaylı bilgiyi derledik.
14.09.2020Haritalar
Türkiye Nüfus Yoğunluğu Haritası: İllerin Arimetrik Olarak Nüfusları (Km2 Başına Düşen Kişi Sayıları)
Türkiye Nüfus Yoğunluğu Haritası: İllerin Arimetrik Olarak Nüfusları (Km2 Başına Düşen Kişi Sayıları)Kilometrekareye düşen insan sayısı, ülkenin nüfus yoğunluğunu belirlemede kullanılır. Buna göre Türkiye'de nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu illerin başında İstanbul geliyor. İstanbul kentinde bir kilometrekareye 2997 kişi düşmektedir. İstanbul'un ekonominin merkezi olması ve sürekli göç alması bu yoğunluğun en büyük etkenleri arasında yer alıyor. Sizin için illerin aritmetik olarak nüfuslarını derledik.
16.09.2020Haritalar
Tunceli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Tunceli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTunceli, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan bir şehirdir. Şehir engebeli ve dağlık bir alan üzerine kuruludur. Terör olayları nedeniyle hak ettiği değeri ve ilgiyi görmüyor. Nüfusu en az olan ildir. Şehir merkezinde çarpık kentleşmeye inat direnen eski mekânlar ve semtler bulunuyor. Şehir merkezinde ziyaretçilerin ilgisini çekecek fazla yer bulunmuyor. Bütün doğal güzellikler ve tarihi yerler şehrin dışında, çevre illerde bulunuyor. Bu yazımızda, sizlere gezi rehberi olması açısından Tunceli’de gezilecek yerleri derledik.
Dağların arasındaki saklı cennet, görenleri hayran bırakıyor
Dağların arasındaki saklı cennet, görenleri hayran bırakıyorTunceli'de bulunan Pülümür Vadisi, yılın her mevsimi doğal güzelliği ve yaban hayatı zenginliği ile ilgi çekiyor. Hava sıcaklığının arttığı bugünlerde, vadideki karların bir bölümünün erimesiyle Çırtan Şelalesi, akmaya başladı. Şelaleye yaban keçilerinin de gelmesiyle güzel görüntüler ortaya çıktı.
2.03.2021Tatil
Iğdır’dan ABD’ye azimli bir hayat!
Iğdır’dan ABD’ye azimli bir hayat!Iğdır’dan ABD’ye uzanan başarı dolu hikayenin kahramanı Dr. Mutlay Sayan, “Kendinize bir hedef belirleyin ve o hedefe kilitlenin. Hiçbir engel tanımayın, çalışmaya devam edin” diyor. Kanser üzerine çalışmalarını sürdüren Sayan, şimdiki hedefinin Nobel Tıp Ödülü’nü almak olduğunu söylüyor
2.03.2021Gündem
Süt kuzularının annelerine kavuşma heyecanı
Süt kuzularının annelerine kavuşma heyecanıTunceli'de çetin geçen kışın ardından, havalar ısınmaya başladı. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygın olarak yapıldığı Pertek ilçesinde meralarda otlayan koyunların yeni doğan ve süt emme alışkanlığı kazanmaları için annelerinden ayrı yerde tutulan kuzularla buluşma anı renkli görüntülere sahne oluyor. Yakın bir süre içerisinde annesini kaybeden sürü sahibi Günay Acim, kuzular annelerine kavuştuğunda rahmetli annesini hatırlayıp üzüldüğünü söyledi.
1.03.2021Haberler
'Eren-7 Operasyonu'nda karla kamufle edilen 3 sığınak kullanılamaz hale getirildi
'Eren-7 Operasyonu'nda karla kamufle edilen 3 sığınak kullanılamaz hale getirildiTunceli'de terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu'nda teröristlerin kullandığı tespit edilen karla örtülü 3 sığınak kullanılamaz hale getirildi.
28.02.2021Haberler
'Eren-7 Operasyonu'nda 3 sığınak kullanılamaz hale getirildi
'Eren-7 Operasyonu'nda 3 sığınak kullanılamaz hale getirildiTunceli'de terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu'nda teröristlerin kullandığı tespit edilen karla örtülü 3 sığınak kullanılamaz hale getirildi.
28.02.2021Gündem
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Şen, 'salı gününe dikkat' deyip uyardı
Son dakika... Prof. Dr. Orhan Şen, 'salı gününe dikkat' deyip uyardıCNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya hesabı üzerinden önemli uyarılarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; ‘Bugün cemre suya düştü’ ifadelerini kullanan Şen, ‘Önümüzdeki salı günü Marmara’nın yüksek yerlerinde karla karışık yağmur görülebilir’ dedi.
26.02.2021Gündem
Tunceli’de 7 milyon TL'lik 5 turizm projesi onaylandı
Tunceli’de 7 milyon TL'lik 5 turizm projesi onaylandıTunceli'de, Fırat Kalkınma Ajansı'nın 2020 Yılı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı'na sunulan 7 milyon TL bedelli 5 turizm projesi onaylandı.
23.02.2021Ekonomi
Kamer Genç kimdir, nereli? Kamer Genç ne zaman ve neden öldü?
Kamer Genç kimdir, nereli? Kamer Genç ne zaman ve neden öldü?Türk siyasetinin tanınan isimlerinden Kamer Genç, 23 Şubat 1940 tarihinde doğdu ve 22 Ocak 2016'da hayatını kaybetti. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin renkli isimleri arasında olan Genç, bağımsız olarak milletvekili seçildikten sonra son olarak 2010 yılında yeniden CHP'ye döndü. Kamer Genç, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde eğitim gördü. İşte, Kamer Genç'in hayatı...
22.02.2021Gündem
Son dakika... MİT'ten Kuzey Irak'ta operasyon! Etkisiz hale getirildiler
Son dakika... MİT'ten Kuzey Irak'ta operasyon! Etkisiz hale getirildilerGelen son dakika haberine göre; Terör örgütü PKK'nın istihbarat ve finans faaliyetlerini yürüten 3 örgüt mensubu Irak'ın Metina bölgesinde MİT'in operasyonuyla etkisiz hale getirildi.
22.02.2021Gündem
Son dakika... Tunceli'de 600'ü bulan terörist sayısı 20'lere düştü
Son dakika... Tunceli'de 600'ü bulan terörist sayısı 20'lere düştüGelen son dakika haberine göre; Tunceli'de, güvenlik güçlerince son yıllarda terörle mücadelede sürdürülen kapsamlı operasyonlarla, kırsal alanda sayıları 600'ü bulan terörist sayısı 20'lere kadar düşerken, 4 yıldır örgüte katılım olmadığı belirlendi.
21.02.2021Gündem
Koruma altındaki dağ keçilerinin ölümünde 'koyun sürüsü' iddiası
Koruma altındaki dağ keçilerinin ölümünde 'koyun sürüsü' iddiasıTunceli’de son 1 ayda 15 dağ keçisi, ölü bulundu. Vücutlarında mermi izine rastlanılmayan hayvanlardan alınan numunelerde yapılan incelemede, Yukarı Çanakçı'daki 8 dağ keçisinde, bağışıklığı düşük hayvanlarda ölüme yol açan 'sphingomonas paucimobilis' bakterisi bulundu. Kutsal saydıkları hayvanların ölümü, köylüleri endişelendirirken, Kültürel ve Doğal Miras Koruma Girişimi Sözcüsü Avukat Barış Yıldırım, dağ keçilerinin ölüm nedeninin ticaret amacıyla bölgeye getirilen koyun sürüleri olduğunu ileri sürdü.
21.02.2021Gündem
Tunceli'de 1 haftada 35 kişiye, 95 bin lira 'koronavirüs' cezası
Tunceli'de 1 haftada 35 kişiye, 95 bin lira 'koronavirüs' cezasıTunceli'de, koronavirüsle mücadele kapsamında son 1 haftada gerçekleştirilen denetimlerde kumar oynarken yakalanan, maske ve sosyal mesafe kurallarını ihlal eden 35 kişiye toplam 95 bin 725 TL ceza kesildi.
18.02.2021Gündem
Türkiye dondu, ulaşım durdu
Türkiye dondu, ulaşım durduYurt genelinde dört gündür etkili olan kar yağışı dün de yoğun şekilde hissedildi. Bursa’da da devam eden yağış nedeniyle kar kalınlığı 15 santimetreye yaklaştı. Yüksek kesimlerde ise tipi görülüyor.
18.02.2021Gündem
Tunceli'de 4.1 büyüklüğünde deprem
Tunceli'de 4.1 büyüklüğünde depremTunceli'nin Pülümür ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, kısa süreli paniğe neden oldu.
17.02.2021Haberler
Son dakika! Tunceli'de korkutan deprem
Son dakika! Tunceli'de korkutan depremGelen bir son dakika haberine göre; Tunceli'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
17.02.2021Gündem
Koruma altındaki 8 dağ keçisinin ölüm nedeni ortaya çıktı!
Koruma altındaki 8 dağ keçisinin ölüm nedeni ortaya çıktı!Tunceli’de koruma altında olan 8 dağ keçisi geçen ay ölü bulunmuştu. Alınan numuneler sonucu vücutlarında, bağışıklığı düşük hayvanlarda ölüme yol açan 'sphingomonas paucimobilis' bakterisi olduğu ve bunun ölüme neden olduğu ortaya çıktı.
16.02.2021Haberler
Koruma altındaki 8 dağ keçisinin ölüm nedeni ortaya çıktı!
Koruma altındaki 8 dağ keçisinin ölüm nedeni ortaya çıktı!Tunceli’de koruma altında olan 8 dağ keçisi geçen ay ölü bulunmuştu. Alınan numuneler sonucu vücutlarında, bağışıklığı düşük hayvanlarda ölüme yol açan 'sphingomonas paucimobilis' bakterisi olduğu ve bunun ölüme neden olduğu ortaya çıktı.
16.02.2021Gündem
Son Dakika: Gara'da 13 şehit! Kimlikleri belli oldu
Son Dakika: Gara'da 13 şehit! Kimlikleri belli olduGara'da şehit edilen 13 kişiden 11'inin kimlikleri belirlendi, 2'sinin kimlik tespiti ise sürüyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili provokatif paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlattı.
15.02.2021Gündem
Gara'da 13 şehit! Malatya Valisi: 10'unun kimliği tespit edildi
Gara'da 13 şehit! Malatya Valisi: 10'unun kimliği tespit edildiMalatya Valisi Aydın Baruş, Gara'da şehit edilen 13 kişiden 10'unun kimliklerinin belirlendiğini, üç kişinin kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da, 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili provokatif paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlattı
14.02.2021Haberler
Hareket halindeki araçtan düşen kadın hayatını kaybetti
Hareket halindeki araçtan düşen kadın hayatını kaybettiTunceli'de, anne ve babasıyla hafif ticari araçla seyahat ettiği sırada, 'Yanık kokusu geliyor' diyerek, aracın kapısını açan Gülseren Kılınç (49), düşme sonucu yaşamını yitirdi.
13.02.2021Haberler
'Yanık kokusu geliyor' dedi! Sonrası korkunç
'Yanık kokusu geliyor' dedi! Sonrası korkunçTunceli'de, anne ve babasıyla hafif ticari araçla seyahat ettiği sırada, 'Yanık kokusu geliyor' diyerek, aracın kapısını açan Gülseren Kılınç (49), düşme sonucu yaşamını yitirdi.
13.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tuncelioperasyonkarson dakika haberlerSon dakika haberleri

Tunceli’De ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.