Türk Askeri

Türk Askeri

Son dakika türk askeri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan türk askeri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan türk askeri haber sayfamızda...

Türk Askeri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29.628 türk askeri haberi bulunmuştur.
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜN "Bir ay doğar…” ALİ İHSAN ÖZTÜRKÜlkenin her köşesinde güvenliği sağlayan Türk askeri, sadece duruşuyla bile asaletini gösteriyor...
28.11.2021Kültür Sanat
Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Safter Necioğlu hayatını kaybetti
Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Safter Necioğlu hayatını kaybettiEski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Safter Necioğlu’nun hayatını kaybetmesi memleketi Kilis’te, üzüntüyle karşılandı.
27.11.2021Gündem
Türk askerinden Kosova’da eğitime destek
Türk askerinden Kosova’da eğitime destekKosova Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyet Başkanlığı, ülkenin Ferizovik şehrindeki "Kuvendi i Arbërit" Fen Lisesinin spor salonunu yenileyerek hizmete açtı.
17.11.2021Gündem
Terörün pençesinden kurtardığı evladını askere uğurlayacak
Terörün pençesinden kurtardığı evladını askere uğurlayacakDiyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, HDP il binası önünde yaptığı oturma eylemi sayesinde güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Mustafa'yı askere uğurlamaya hazırlanıyor.
15.11.2021Haberler
Terörün pençesinden kurtardığı evladını askere uğurlayacak
Terörün pençesinden kurtardığı evladını askere uğurlayacakDiyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, HDP il binası önünde yaptığı oturma eylemi sayesinde güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Mustafa'yı askere uğurlamaya hazırlanıyor.
15.11.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgesel
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgeselÇanakkale Savaşları sırasında, 25 Nisan 1915'te Gelibolu Yarımadası’ndaki Ertuğrul Koyu’na çıkarma yapan 3 bin askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle 32 saat süren mavzer atışlarıyla sahilde durduran Ezineli Yahya Çavuş’un kahramanlık destanının anlatıldığı belgeselin galası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Troya Müzesi'nde yapıldı.
14.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgesel
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan belgeselÇanakkale Savaşları sırasında, 25 Nisan 1915'te Gelibolu Yarımadası’ndaki Ertuğrul Koyu’na çıkarma yapan 3 bin askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle 32 saat süren mavzer atışlarıyla sahilde durduran Ezineli Yahya Çavuş’un kahramanlık destanının anlatıldığı belgeselin galası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Troya Müzesi'nde yapıldı.
14.11.2021Gündem
Azerbaycan tezkeresi Meclis'ten geçti
Azerbaycan tezkeresi Meclis'ten geçtiTürk askerinin Azerbaycan'daki görev süresinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
10.11.2021Haberler
AK Partili Şen'den Lütfü Türkkan'a istifa çağrısı
AK Partili Şen'den Lütfü Türkkan'a istifa çağrısıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dün Bingöl'de esnafı ziyaret ettiği sırada tepkisini dile getiren şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ı istifaya çağırdı.
6.11.2021Siyaset
Ailesi gözü gibi baktı! 106 yıllık emanet Türkiye'ye teslim edildi
Ailesi gözü gibi baktı! 106 yıllık emanet Türkiye'ye teslim edildiFilistinli Alul ailesi, Birinci Dünya Savaşı sırasında Filistin'de görev yapan bir Osmanlı askerinin bez parçasına sararak bıraktığı emaneti Türkiye'nin Filistin nezdindeki Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer'e teslim etti.
4.11.2021Gündem
Mehmetçik Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Askerlere Neden Mehmetçik Denir?
Mehmetçik Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Askerlere Neden Mehmetçik Denir?Son peygamber Hz. Muhammed'in isminden türetilmiş olan Mehmet ismi, her türlü övgüyü hak eden, saygıdeğer ve müstesna anlamına gelir. 2021 yılı verilerine göre ülkemizde yaklaşık 1 milyon 350 bin kişi Mehmet ismini taşımaktadır. Bu isimden türetilen Mehmetçik ise asker demektir. Mehmetçik ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Askerlere neden Mehmetçik denir tüm detayları ile derledik.
4.11.2021Sözlük
'Ege'de elleri ters kelepçelenip denize atılan göçmenleri görüyoruz'
'Ege'de elleri ters kelepçelenip denize atılan göçmenleri görüyoruz'Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı Atay Uslu, dünyanın en büyük mezarlığının Akdeniz'de olduğunu belirterek, "Ege'de elleri ters kelepçelenip, Ege Denizi'ne bırakılan göçmenleri görüyoruz. Dünyanın bunu görmesi gerekiyor. Ölen insanlar" dedi.
2.11.2021Gündem
Son dakika! Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tezkere sorusu: Ortağın İYİ Parti ihanet mi etti?
Son dakika! Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tezkere sorusu: Ortağın İYİ Parti ihanet mi etti?Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Biz gördüğümüz yerde vurmazsak, onlar bizi vuracaklar. Türkiye teröre karşı savunmada değil taarruzdadır." dedi. CHP'nin tezkereye 'hayır' oyu vermesini işaret eden Bahçeli, "CHP, HDP'nin dayatmasına boyun eğmiştir. Ortağın İyi Parti de ihanet etti mi? İhanet edenlerle yol yürümek fıtratında mı var?" diyerek Kılıçdaroğlu'na seslendi.
2.11.2021Siyaset
‘Büyük inkılabı 5 yıla sığdırdık’
‘Büyük inkılabı 5 yıla sığdırdık’Anadolu’dan Türk varlığını silmeye yönelik Mondros Mütarekesi 30 Ekim 1918’de imzalandı. Türk milleti, 29 Ekim 1923’e kadar 5 yıllık zaman diliminde Atatürk önderliğinde yok edilme planlarına karşı destansı bir kurtuluş mücadelesi verdi.
29.10.2021Gündem
TBMM Başkanvekili Celal Adan'dan tezkere açıklaması
TBMM Başkanvekili Celal Adan'dan tezkere açıklamasıTBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Celal Adan başkanlığında toplandı. Adan, Genel Kurul açılışında yaptığı konuşmada, kurulduğu günden beri TBMM ile Türk milletinin kader çizgisinin birbirini tamamladığını, Türk milletinin ateşle imtihana çekildiği günlerde işgalcilere teslim olmayanların kutlu Meclisin temellerini attığını söyledi.
26.10.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Akar NATO Karargahı'nda
Son dakika! Bakan Akar NATO Karargahı'nda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere NATO Karargahı'na geldi.
21.10.2021Gündem
Cumhuriyet yıldızı Ankara’dan parladı
Cumhuriyet yıldızı Ankara’dan parladıAnkara, 13 Ekim 1923’te TBMM’de kabul edilen tek maddelik anayasa değişikliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti oldu. Ankara’nın başkent olarak belirlenmesi 29 Ekim’de ilan edilecek cumhuriyetin de işaretiydi...
13.10.2021Gündem
Barış Pınarı Harekatı'nın sembol ismi Suriyeli Pınar bebek, 2 yaşında
Barış Pınarı Harekatı'nın sembol ismi Suriyeli Pınar bebek, 2 yaşındaBarış Pınarı Harekatı'nda doğum sancısı başlayan ve Türk askerlerince zırhlı araçla Tel Abyad'dan Akçakale'deki hastaneye getirmesinin ardından doğum yapan Ziheyye El Halil'in harekat nedeniyle Pınar ismini verdiği kızı, 2 yaşına girdi. Harekatın sembol ismi olan Pınar'ın doğum günü, evlerine giden askerler tarafından pasta kesilerek kutlandı.
9.10.2021Gündem
Ayla konusu nedir, oyuncuları kimler? Nerede çekildi?
Ayla konusu nedir, oyuncuları kimler? Nerede çekildi?Bu akşam ekranlarda Ayla adlı yerli film ekrana gelecek. Film hakkındaki bilgiler merak edilirken sıkça "Ayla konusu nedir, oyuncuları kimler? Nerede çekildi?" sorusu geliyor.
1.10.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Kalın, Ermenistan'la normalleşmeye sıcak bakıldığını belirterek, "Barış anlaşması bütün bölgeye barış getirecek. Bu olumlu karşılıklı mesajlar son derece iyi. En kısa zamanda bu barış anlaşması da imzalanırsa, mayın haritası gibi teknik konular da çözülürse süreci hızlandırır" ifadelerini kullandı. Ayrıca Kalın, Suriye'de zamanında güvenli bölge oluşturulmuş olsaydı yollarda binlerce insanın ölmeyeceğini aktardı. Kalın, Aylan Kurdi bebeğin fotoğrafından bahsederken duygulanarak konuşmakta zorlandı.
29.09.2021Siyaset
Bakan Akar'dan İdlib mesajı
Bakan Akar'dan İdlib mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan son dakika İdlib mesajı geldi. Son zamanlarda özellikle hava taarruzlarında bir artış olduğunu belirten Bakan Akar, 'Biz Rusya ile anlaşma çerçevesinde esaslara uyuyoruz' dedi. İdlib'de artan gerilimle ilgili de Bakan Akar, 'Mutabakat muhtırasına uygun olmadığını söyledik' açıklamasını yaptı.
27.09.2021Haberler
Son dakika... Bakan Akar'dan İdlib mesajı: Mutabakat muhtırasına uygun olmadığını söyledik
Son dakika... Bakan Akar'dan İdlib mesajı: Mutabakat muhtırasına uygun olmadığını söyledikMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan son dakika İdlib mesajı geldi. Son zamanlarda özellikle hava taarruzlarında bir artış olduğunu belirten Bakan Akar, 'Biz Rusya ile anlaşma çerçevesinde esaslara uyuyoruz' dedi. İdlib'de artan gerilimle ilgili de Bakan Akar, 'Mutabakat muhtırasına uygun olmadığını söyledik' açıklamasını yaptı.
27.09.2021Siyaset
Çevreleme harekatı... ABD'nin 'hilal' planı! Türkiye alarmda
Çevreleme harekatı... ABD'nin 'hilal' planı! Türkiye alarmdaTürkiye’ye 40 km uzaklıktaki Dedeğaç’ı Atina’dan alıp askeri üs yapan ABD, şimdi de Çanakkale Boğazı'nı çerçeveleyen adaları istiyor. ABD ile Yunanistan arasında önümüzdeki ay yeni bir savunma anlaşmasının imzalanması bekleniyor. O anlaşmada Dedeağaç askeri üssünün kullanılmasının 5 yıl daha uzatılması bekleniyor. ABD'nin Yunanistan'da başka üsler kurmak istediği de gelen bilgiler arasında. Bölgede bu gelişmeler yaşanırken TSK, Ege ve Akdeniz'de 'Kararlılık 2021 Tatbikatı' başlattı. Peki peş peşe gelen bu haberler ne anlama geliyor? ABD ve Yunanistan ne yapmaya çalışıyor? Kritik gelişmelerin perde arkasını Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Eray Güçlüer CNN Türk canlı yayınında değerlendirdi. Bölgede ABD'nin hilal şeklinde bir askeri güç yığdığını söyleyen Güçlüer, "Arka planda Yunanistan üzerinden Türkiye'ye stratejik bir çevreleme harekatı yapılmaya çalışılıyor. ABD'nin niyeti bu." dedi.
19.09.2021Gündem
ABD'li siyaset bilimciden Türk askeri teknolojisine övgü! 'Daha da önemli hale gelecek'
ABD'li siyaset bilimciden Türk askeri teknolojisine övgü! 'Daha da önemli hale gelecek'ABD'li siyaset bilimci Michael A. Reynolds, Türkiye'nin sadece kendi bölgesinde değil, dünyanın birçok bölgesinde önemli roller oynadığına vurgu yaparak, "Türkiye'yi ve Türkiye’nin dünyadaki çok taraflı sistemdeki yerini düşündüğümüzde, Türkiye'nin çok taraflı veya çok kutuplu küresel sistem açısından daha da önemli hale geleceğine şüphe yok." dedi.
18.09.2021Gündem
MHP'li Celal Adan: MHP 2023'te tarihindeki en yüksek oyu alacak
MHP'li Celal Adan: MHP 2023'te tarihindeki en yüksek oyu alacakTBMM Başkanvekili Celal Adan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023'te, geçmişte aldığı oyun üstünde oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçileceğini belirterek, "Milliyetçi Hareket Partisi de tarihinde aldığı en yüksek oyu alarak siyasi mücadelesini devam ettirecektir." dedi.
18.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Türk Askeri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.