Netanyahu

Netanyahu

Son dakika Netanyahu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Netanyahu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Netanyahu haber sayfamızda...

Netanyahu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.985 netanyahu haberi bulunmuştur.
‘Bu bir savaş değil soykırım girişimi’
‘Bu bir savaş değil soykırım girişimi’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu’nda yaptığı konuşmada “Gazze’de yaşananlar kesinlikle bir savaş değildir, bir soykırım girişimidir. Savaşın bile uyulması gereken bir ahlakı, adabı vardır. Sivilleri kalleşçe hedef alan bir barbarlıktan bahsediyoruz” dedi.
2.03.2024 Gündem
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze'de yaşananlar bir savaş değildir, bir soykırım girişimidir. Çünkü savaşın bile uyulması gereken bir adabı, hukuku vardır." dedi.
1.03.2024 Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten muhalefete tepki: Oy istemeden önce halka hesap vermeliler
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten muhalefete tepki: Oy istemeden önce halka hesap vermeliler AK Parti MYK toplantısıyla ilgili Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. Sözcü Çelik yaptığı açıklamada, "Altılı, yedili masaya destek veren genel başkanların ve parti yönetimlerinin vatandaşlarımıza bir özür borcu vardır." dedi. ABD'nin Gazze için veto kararına tepki gösteren Çelik, "Eğer uluslararası sistem, uluslararası hukuk ve uluslararası kurumlar bunu durduramıyorlarsa o zaman hiçbir işe yaramıyorlar demektir." ifadelerini kullandı.
26.02.2024 Gündem
Ateşkese bu kez Katar umut oldu
Ateşkese bu kez Katar umut oldu İsrail’in saldırıları sürerken, yeni bir ateşkes ve Hamas’ın elindeki rehinelerin bırakılması konusunda Katar’da bir girişim başlatıldı. İlk izlenimlerin “olumlu” olduğu belirtiliyor.
26.02.2024 Dünya
İsrail'de halk ayaklandı! Netanyahu karşıtı protesto
İsrail'de halk ayaklandı! Netanyahu karşıtı protesto İsrail’in başkenti Tel Aviv’de binlerce kişi hükümeti protesto etmek için sokaklara akın etti. Söz konusu protestolarda 21 kişi gözaltına alındı.
25.02.2024 Dünya
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruret
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruret TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Genel Kurulu'na katıldıktan sonra dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.
25.02.2024 Gündem
Paris’te barış diplomasisi
Paris’te barış diplomasisi İsrail-Hamas savaşının sonlanması ve ateşkes sağlanabilmesi için Fransa’nın başkenti Paris’te İsrail, ABD, Mısır ve Katarlı yetkililer arasında ateşkes diplomasisi gerçekleşti. Diplomatik kaynaklar, olumlu işaretler olduğunu söylüyor.
25.02.2024 Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'yeni anayasa' vurgusu
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'yeni anayasa' vurgusu Ankara'da katıldığı programda konuşan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'Artık Türkiye'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2'nci asrında yeni, çağdaş, katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir anayasaya ihtiyacı olduğu ayan beyan ortadadır.' dedi.
24.02.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Kamu görevlisinin sadakati milletin kendisine olmalıdır
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Kamu görevlisinin sadakati milletin kendisine olmalıdır TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'Memur-Sen 8'inci Türkiye Buluşması'nda yaptığı açıklamada, "Kamu görevlisinin sadakati, falanca ya da filanca gruba değil, falanca ya da filanca güç merkezine değil, bizatihi milletin kendisine olmalıdır. Kamu bürokrasisinin hedefine ulaşabilmesi için altını çizerek söylemek istediğimiz şey, millete sadakat prensibidir" dedi.
24.02.2024 Gündem
Savaş sonrası ne olacak?
Savaş sonrası ne olacak? Gazze’de yeni bir ateşkes için çabalar sürerken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun hazırladığı savaş sonrası plan, güvenlik kabinesine sunuldu.
24.02.2024 Dünya
Kurtulmuş: 30 bini aşkın insan dünyanın gözü önünde katledildi
Kurtulmuş: 30 bini aşkın insan dünyanın gözü önünde katledildi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan’da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14. Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.
22.02.2024 Gündem
Refah için kritik tarih: 10 Mart!
Refah için kritik tarih: 10 Mart! İsrail’in Gazze’de Hamas’a karşı yürüttüğü savaş devam ederken, endişelerin odağında bulunan Refah kenti için önemli bir gelişme yaşandı. Pek çok ülke lideri ve dünya kamuoyu, bir milyondan fazla Gazzelinin sığındığı Mısır sınırındaki kente İsrail’in kara harekatı düzenlenmesine karşı çıkarken, Tel Aviv’den tarih geldi.
20.02.2024 Dünya
Gazze'de yürek burkan çözüm! Hayvan yeminden ekmek
Gazze'de yürek burkan çözüm! Hayvan yeminden ekmek Gazze Şeridi’nde yaşayanlar, hayat kaygısının yanı sıra yiyecek bulmak için de mücadele veriyor. Kimi ailelerin çocukları için hayvan yemlerinden ekmek yaptığı belirtiliyor...
20.02.2024 Dünya
Brezilya lideri Lula, İsrail'i Gazze'de soykırımla suçladı ve yaşananları Hitler'in yaptıklarına benzetti
Brezilya lideri Lula, İsrail'i Gazze'de soykırımla suçladı ve yaşananları Hitler'in yaptıklarına benzetti Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inácio Lula da Silva, İsrail hükümetini Gazze’de soykırım yapmakla suçladı ve askeri eylemleri Holokost ile kıyasladı. İsrail ise bu açıklamaları nedeniyle Lula’yı kınadı.
19.02.2024 Dünya
Mısır, Gazze sınırında Filistinli sığınmacılar için hazırlık mı yapıyor?
Mısır, Gazze sınırında Filistinli sığınmacılar için hazırlık mı yapıyor? Mısır'ın Gazze sınırı bölgesinde uydu görüntülerine yansıyan inşaat çalışmaları, Filistinli sığınmacılar için kamp inşa edildiği yönündeki iddiaları güçlendiriyor.
19.02.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... Cenaze töreninde intikam yemini: 'Savaşta en tehlikeli aşama şimdi başladı'
Gazze'deki savaşta son dakika... Cenaze töreninde intikam yemini: 'Savaşta en tehlikeli aşama şimdi başladı' Orta Doğu'da kurulması planlanan yeni devlet, İsrail'i adeta çileden çıkardı. Başbakan Netanyahu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bu olasılığı kesin bir dille reddetti ve skandal açıklamalarda bulundu. Arap basınına konuşan askeri kaynaklar ise Hamas ile İsrail arasındaki savaşın Gazze dışında bir başka ülkede devam edeceğini ifade etti. Lübnan basınında çıkan haberlerde ise Hizbullah savaşçılarının cenaze töreninde İsrail'e yönelik yaptığı açıklamalar Orta Doğu'yu sarstı.
18.02.2024 Dünya
Numan Kurtulmuş: Ortak anlayışlar istikametinde birleşmeli ve yolumuza devam etmeliyiz
Numan Kurtulmuş: Ortak anlayışlar istikametinde birleşmeli ve yolumuza devam etmeliyiz TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "İsrail’in en büyük gücü ne elindeki askeri gücüdür, ne elindeki teknolojik gücüdür. Ne arkasını dayadığı dayılardır, ne onların desteklediği ülkelerdir, ne de dünyadaki üstün medya güçleridir. İslam dünyasının bu kadar çaresiz olması, dağınık olması, inisiyatifsiz olması, İsrail yönetiminin arkasındaki en büyük güçtür” dedi.
16.02.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan İsrail açıklaması
TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan İsrail açıklaması Zeytinburnu'da Konyalı Camii açılış programında konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazze’de yaşanan olaylara dikkat çekerek, "İsrail'in en büyük gücü ne elindeki askeri gücüdür, ne elindeki teknolojik üstünlüğüdür, ne arkasını yasladığı dayılarıdır. Onları destekleyen ülkelerdir. İnanın ki İslam dünyasının bu kadar çaresiz olması, dağınık olması, inisiyatifsiz olması, İsrail yönetiminin arkasındaki ne yazık ki en büyük güçtür. Onun için diyoruz ki camiler bizi fiziki olarak birleştirdiği gibi, kalplerimizi ve zihinlerimizi de birleştirmelidir" dedi.
16.02.2024 Gündem
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail'in tüylerini diken diken hamle Rusya'dan geldi! 29 Şubat'ta başlıyor
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail'in tüylerini diken diken hamle Rusya'dan geldi! 29 Şubat'ta başlıyor İsrail'de yapılan son anket bir siyasi depremin yaklaştığını gösteriyor, Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın bugün duyurduğu gelişme Orta Doğu'daki fay hatlarını yerinden oynatabilir.
16.02.2024 Dünya
Gazze katliamını kınayan İsrailli öğretmen tutuklandı, işkence gördü
Gazze katliamını kınayan İsrailli öğretmen tutuklandı, işkence gördü İsrail'de Gazze'de olanları eleştirenler ağır bedeller ödemek zorunda kalıyor. Gazze'de öldürülen çocuklarla ilgili yaptığı paylaşımın ardından işinden kovulup tutuklanan ve işkence gören İsrailli tarih öğretmeni Meir Baruchin, CNN TÜRK ekibinden Aybike Coşkun'a konuştu.
15.02.2024 Haberler
Gazze katliamını kınayan İsrailli öğretmen tutuklandı, işkence gördü
Gazze katliamını kınayan İsrailli öğretmen tutuklandı, işkence gördü İsrail'de Gazze'de olanları eleştirenler ağır bedeller ödemek zorunda kalıyor. Gazze'de öldürülen çocuklarla ilgili yaptığı paylaşımın ardından işinden kovulup tutuklanan ve işkence gören İsrailli tarih öğretmeni Meir Baruchin, CNN TÜRK ekibinden Aybike Coşkun'a konuştu.
15.02.2024 Dünya
Erdoğan'ın dönüm noktası ziyareti dünyada manşet! 'Türkiye ve Mısır birleşiyor'
Erdoğan'ın dönüm noktası ziyareti dünyada manşet! 'Türkiye ve Mısır birleşiyor' Kahire havalimanında bizzat Sisi tarafından kırmızı halıyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti, uluslararası medya tarafından ilk sayfadan sunuldu. İki bölgesel güçün sık sık anlaşmazlık yaşadığını belirten AFP, ancak iki büyük çatışmada Türkiye ve Mısır'ın çıkarlarının uyum gösterdiğini bildirdi.
15.02.2024 Dünya
12 yıl sonra yeni sayfa! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sisi'den İsrail'e net uyarı
12 yıl sonra yeni sayfa! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sisi'den İsrail'e net uyarı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İttihadiye Sarayı'nda Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile ortak basın toplantısı düzenledi. 12 yıl sonraki tarihi ziyarete damga vuran Gazze mesajları.
14.02.2024 Gündem
İsrail'e ‘Yapma’ baskısı... ABD bile istemiyor
İsrail'e ‘Yapma’ baskısı... ABD bile istemiyor ABD, Refah’a operasyon düzenlememesi konusunda İsrail’e baskıyı sürdürürken, Güney Afrika, Uluslararası Adalet Divanı’ndan operasyonu durdurmak için yetki kullanmasını istedi.
14.02.2024 Dünya
AB’den ABD’ye eleştiri: Eğer çok fazla insanın öldürüldüğüne inanıyorsanız, daha az silah sağlamalısınız!
AB’den ABD’ye eleştiri: Eğer çok fazla insanın öldürüldüğüne inanıyorsanız, daha az silah sağlamalısınız! Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, İsrail’e silah ihracatına devam eden ABD’yi eleştirerek, “Eğer çok fazla insanın öldürüldüğüne inanıyorsanız, belki de bu kadar çok insanın öldürülmesini önlemek için daha az silah sağlamalısınız” dedi.
13.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Netanyahu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.