Türk Gemisi

Türk Gemisi

Son dakika Türk gemisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk gemisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk gemisi haber sayfamızda...

Türk Gemisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.391 turk gemisi haberi bulunmuştur.
Katil denizaltı Karadeniz’de batmış
Katil denizaltı Karadeniz’de batmışNazilerden kaçan 769 Yahudinin bulunduğu Struma gemisini batıran denizaltının komutanının bir hava saldırısında öldüğü, denizaltının da Romanya açıklarında tüm mürettebatıyla battığı ortaya çıktı
24.02.2021Siyaset
Son Dakika: Türk gemisine Ege'de tacize flaş yorum: Yunanistan tek başına bunun kararını veremez
Son Dakika: Türk gemisine Ege'de tacize flaş yorum: Yunanistan tek başına bunun kararını veremezYunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16'nın, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etmesine ilişkin Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz flaş açıklamalarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; tacizin planlı bir kışkırtmanın olduğunu belirten Gürdeniz, 'Yunanistan tek başına bunun kararını veremez. Bu kararın ardında mutlaka Atlantik güçlerin olduğunu söyleyebiliriz' dedi. Emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk ve Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş da Yunan tacizine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
23.02.2021Gündem
Son dakika! Korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldı
Son dakika! Korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türk denizci kurtarıldıGelen bir son dakika haberine göre; Nijerya'nın Lagos kentinden Güney Afrika'nın Cape Town kentine ilerleyen İngiltere merkezli Borealis firmasına ait Mozart isimli gemideki 19 mürettebattan 15'i kaçırılmıştı. Gelen bir son dakika bilgisine göre; Almanya Hamburg merkezli yürütülen operasyonlar sonucunda 15 Türk denizci sağ salim teslim alındı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Gelişmelerde bizi sürekli haberdar ettiler. Cumhurbaşkanımız da tüm süreci takip etti, aşama aşama bilgileri de verdik. Şimdi vatandaşlarımız Nijyerya'nın güneydoğusundaki limandalar. Büyükelçimiz kaptanla görüştü. Vatandaşlarımızın sağlık durumları iyi.' dedi. Çavuşoğlu kurtarılan denizcilerin aileleri ile tek tek görüştü.
12.02.2021Dünya
Son Dakika: Türk gemisine kanlı saldırıda flaş gelişme! 'Korsanlar irtibat kurdu'
Son Dakika: Türk gemisine kanlı saldırıda flaş gelişme! 'Korsanlar irtibat kurdu'Gelen bir son dakika haberine göre; Liberya bayraklı İngiliz şirketine ait M/V Mozart adlı gemiye saldırarak 1 Azeri denizciyi öldürdükten sonra 15 Türk denizciyi kaçıran deniz haydutlarıyla ilk temas kuruldu. Öte yandan gemide görev yapan ve kaçırılan 15 personel arasında yer almayan 3 gemicinin yarın Türkiye'ye geleceği öğrenildi.
28.01.2021Gündem
Mozart gemisine yapılan saldırıda ölen Azerbaycanlı çalışanın cenazesi Türkiye'ye getiriliyor
Mozart gemisine yapılan saldırıda ölen Azerbaycanlı çalışanın cenazesi Türkiye'ye getiriliyorGine Körfezi'nde saldırıya uğrayan "Mozart" gemisinde hayatını kaybeden Azerbaycan uyruklu çalışanın cenazesi, THY uçağıyla Gabon'un başkenti Librevil'den İstanbul'a getiriliyor.
26.01.2021Gündem
Öldürülen mühendisin ailesi ilk kez konuştu! 'Birkaç gün önce...'
Öldürülen mühendisin ailesi ilk kez konuştu! 'Birkaç gün önce...'Nijerya'nın Lagos kentinin 180 mil açığında Liberya bayraklı Mozart gemisine deniz haydutları tarafından düzenlenen saldırıda mürettebattaki 15 Türk rehin alınırken, saldırıda hayatını kaybeden Azerbaycanlı uyruklu Ferman İsmailov'un ailesi ilk kez konuştu. İsmailov'un ailesi, ölmeden birkaç gün önce kendisiyle telefonda konuştuklarını söyledi.
25.01.2021Dünya
Son dakika... Çavuşoğlu: Kaçırılan denizcilerden bir haber yok
Son dakika... Çavuşoğlu: Kaçırılan denizcilerden bir haber yokBatı Afrika kıyılarında saldırıya uğrayan Türk gemisine ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanı, "Şu ana kadar korsanlardan bir haber yok" dedi.
25.01.2021Dünya
Son dakika gemi haberleri: Dünya çalkalandı! Saat 11.00'de kabus bitti
Son dakika gemi haberleri: Dünya çalkalandı! Saat 11.00'de kabus bittiSon dakika haberlere göre, Reuters haber ajansının geçtiği sıradan bir haberden 10 gün sonra Türk gemisi saldırıya uğradı, kendilerini güvenli bir alana kilitleyen mürettebat ağır silahlı korsanlara karşı altı saat boyunca direndi. Bir mürettebatı öldüren korsanlar, 15'ini yanlarına alıp kaçtı. Saldırıya uğrayan gemi sadece radarla ilerleyerek Gabon'daki Port-Gentil Limanı'na yanaştı.
24.01.2021Dünya
24 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
24 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te24 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te
24.01.2021Haberler
Librevil Büyükelçisi Kaygısız: Geminin limana ulaşmasını bekliyoruz
Librevil Büyükelçisi Kaygısız: Geminin limana ulaşmasını bekliyoruzTürkiye'nin Librevil Büyükelçisi Nilüfer Erdem Kaygısız, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan geminin Gabon'un Port-Gentil Limanı'na 10 mil uzakta olduğunu ve limana ulaşmasını beklediklerini belirterek, "Gemimizin limanın sınırlarında demirlemesini sağlamaya çalışıyoruz. Demirlendiği anda da botlarla gemiye doğru gideceğiz." dedi.
24.01.2021Dünya
Son dakika... Libya'da alıkonulan Türk gemisi serbest bırakıldı
Son dakika... Libya'da alıkonulan Türk gemisi serbest bırakıldıGelen son dakika haberine göre; Libya'ya ilaç taşıyan ve talimatlara uymadığı iddiasıyla Halife Hafter güçleri tarafından 5 Aralık'ta alıkonulan Jamaika bandıralı Türk gemisi serbest bırakıldı.
10.12.2020Dünya
Son dakika! Türkiye'den Hafter'in skandal kararıyla ilgili sert açıklama
Son dakika! Türkiye'den Hafter'in skandal kararıyla ilgili sert açıklamaSon dakika haberine göre, Dışişleri Bakanlığı, Halife Hafter'e bağlı sözde Libya Ulusal Ordusu tarafından, Libya açıklarında durdurulan ve keyfi para cezası uygulanan Türk ticaret gemisi hakkında açıklama yayımladı.
8.12.2020Gündem
Son dakika: Hafter haddini aştı! İlaç taşıyan Türk gemisi alıkondu
Son dakika: Hafter haddini aştı! İlaç taşıyan Türk gemisi alıkonduGelen son dakika haberine göre; Libya'nın Misrata kentine ulaştırmak üzere ilaç taşıyan bir Türk gemisi, talimatlara uymadığı iddiasıyla 9'u Türk, 17 mürettebatıyla Halife Hafter güçleri tarafından alıkondu. Yaşanan durumun o bölgede başka gemilere de yapılan bir uygulama olduğuna işaret eden kaynaklar, gemiye el konulması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, yanlış bölgeye giriş nedeniyle bir ceza kesilmesinin öngörüldüğünü kaydetti.
8.12.2020Dünya
Frontex, mültecilerin geri itilmelerine destek vermediklerini iddia etti!
Frontex, mültecilerin geri itilmelerine destek vermediklerini iddia etti!Avrupa Birliği Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı (Frontex) Direktörü Fabrice Leggeri, kurumunun, Yunanistan'ın mültecileri açık denize geri itmesine destek verdiği yönündeki iddiaları reddetti.
1.12.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye bu edepsizliğin hesabını soracaktır
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye bu edepsizliğin hesabını soracaktırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'den Libya'ya giden ticaret gemisinin hukuk dışı aranmasına ilişkin 'Ticari amaçlı Libyaya seyreden Türk gemisine Alman fırkateyni tarafından yapılan müdahaleyi şiddetle kınıyorum. Bu modern bir korsanlık, eşkiyalık ve barbarlıktır. Türkiye, gerekli girişimleriyle bu uluslararası hukuksuzluğun ve edepsizliğin hesabını ivedi bir şekilde soracaktır.' dedi.
23.11.2020Siyaset
Türk gemisine hukuk dışı arama! Alman askerleri Türk gemisinde
Türk gemisine hukuk dışı arama! Alman askerleri Türk gemisindeYunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni, Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi muhtelif maddeler taşıyan bir gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurarak, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saatlerce aradı.
23.11.2020Dünya
NATO'dan corona virüs için hazırlık! İkinci dalga...
NATO'dan corona virüs için hazırlık! İkinci dalga...Gelen son dakika haberlerine göre; NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "NATO, olası bir ikinci dalgaya hazırlanıyor. Savunma bakanları yeni bir operasyon planı, tıbbi teçhizatın stoklanması ve zaruri tıbbi malzemenin hızlı bir şekilde tedarik edilmesi için bir fon üzerinde anlaşma sağladı." dedi.
18.06.2020Dünya
Koronaya karşı Türk dayanışması
Koronaya karşı Türk dayanışmasıLibya’dan aldığı yükü Türkiye’ye getiren Türk gemisi ‘M/V Bellatrix’te İtalya açıklarındayken yangın çıktı.
14.04.2020Gündem
Hafter milisleri Trablus Limanı’na saldırdı
Hafter milisleri Trablus Limanı’na saldırdıLibya’da Halife Hafter'e bağlı milisler Trablus Limanı'na roketli saldırı düzenledi. Saldırı sonrası limandan yükselen dumanlar birçok noktadan görüntülendi. BM Libya Özel Temsilcisi Salame de, Trablus'daki limanın saldırıya uğradığını bildirdi. Birleşmiş Milletler nezdinde meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı Libya Limanlar Müdürlüğü, roketlerle vurulan başkent Trablus'taki limanda herhangi bir Türk gemisinin olmadığını açıkladı.

BM, 2 ayrı roketli saldırıda 3 sivilin öldüğünü, 5'inin yaralandığını duyurdu.
18.02.2020Dünya
Kaptana veda
Kaptana vedaHint Okyanusu’ndaki Türk gemisi M/V Karadeniz’de 20 Aralık’ta kaptan Bora Ekşi (45) geminin makine yağcısı Ergin Aktaş tarafından bıçakla öldürülmüştü. Katil zanlısı Sri Lanka’da tutuklanırken, 22 yıllık kaptan Bora Ekşi son yolculuğuna dün İstanbul’da uğurlandı.
26.12.2019Gündem
Türk gemisindeki dehşetle ilgili yeni açıklama! İki personelimizin durumu iyi
Türk gemisindeki dehşetle ilgili yeni açıklama! İki personelimizin durumu iyiHint okyanusunda Türk gemisinde yaşanan olayla ilgili denizcilik şirketinden yapılan yeni açıklamada, " Yaralı iki personelimizin dün gece yarısından önce ameliyatları tamamlanmış olup, sağlık durumları hakkında doktorları tarafından iyi olduğu bilgisi alınmıştır" denildi.
23.12.2019Gündem
Durdurulmasa katliam yapacaktı
Durdurulmasa katliam yapacaktıHint Okyanusu’ndaki Türk gemisinde bıçakla kaptanı öldüren makine yağcısı, ardından “Şimdi sıra sana geldi” diyerek baş çarkçıya yönelmiş. Bu sırada 4 gemiciyi yaralayan saldırgan, bağlanarak etkisiz hale getirilmiş
22.12.2019Gündem
Okyanus yutmadan 24 can kurtardı
Okyanus yutmadan 24 can kurtardıAtlas Okyanusu’nda seyreden Türk gemisinin kaptanı Murat Pulat, gece karanlığında denizin ortasında sürüklenen şişme botta bulunan 24 Afrikalıyı ölümün kucağından aldı.
3.09.2019Gündem
Bozcaada'da yarısı batık gemiyi mürettebat terk etmedi!
Bozcaada'da yarısı batık gemiyi mürettebat terk etmedi!Dün akşam saatlerinde Çanakkale Bozcaada açıklarında ön tarafı su alarak karaya oturan Türk gemisi hakkında soruşturma başlatıldı. Gemide bulunan 8 mürettebat şu ana kadar bir yardım talebinde bulunmadı. Baştan karaya vuran gemi drone ile havadan görüntülendi.
11.09.2019Haberler
Bozcaada'da yarısı batık gemiyi mürettebat terk etmedi!
Bozcaada'da yarısı batık gemiyi mürettebat terk etmedi!Dün akşam saatlerinde Çanakkale Bozcaada açıklarında ön tarafı su alarak karaya oturan Türk gemisi hakkında soruşturma başlatıldı. Gemide bulunan 8 mürettebat şu ana kadar bir yardım talebinde bulunmadı. Baştan karaya vuran gemi drone ile havadan görüntülendi.
2.09.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

türk gemisigemilibyakorsanNijerya

Türk Gemisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.