Türkiye-Ab İlişkileri

Türkiye-Ab İlişkileri

Son dakika Türkiye-AB ilişkileri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye-AB ilişkileri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye-AB ilişkileri haber sayfamızda...

Türkiye-Ab İlişkileri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.004 turkiye ab iliskileri haberi bulunmuştur.
AB-Türkiye ilişkilerinde soğukkanlılık dönemi
AB-Türkiye ilişkilerinde soğukkanlılık dönemi Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkiler, son dönemde yine farklı bir döneme girdi. Birlik, bir yandan Türkiye ile Gümrük Birliği’nin güncellenmesinin önemine değinirken, diğer yandan ilişkilerin geleceğine ilişkin olumsuz görüşler dikkat çekiyor
19.11.2018Dünya
Başbakan Yardımcısı Işık: Türkiye-AB ilişkilerindeki olumlu seyri herkesin yararına görüyoruz
Başbakan Yardımcısı Işık: Türkiye-AB ilişkilerindeki olumlu seyri herkesin yararına görüyoruzBaşbakan Yardımcısı Fikri Işık, AB Dönem Başkanı Bulgaristan'ın, Türkiye'nin AB'ye tam üyelik hedefini desteklediğini belirterek, "Türkiye-AB ilişkilerindeki olumlu seyri herkesin yararına görüyoruz." dedi.
1.03.2018Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: CIA bizden yazılı olarak özür diledi
Bakan Çavuşoğlu: CIA bizden yazılı olarak özür dilediÇavuşoğlu, "Her toplantıda kendisinden delil isteyince CIA bize Kilis Belediyesi'nin asfalt raporunu gönderdi. Resmi bir cevap verdik ve en sonunda CIA bizden yazılı olarak özür diledi" dedi.
11.09.2019Haberler
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş CIA açıklaması: Bizden özür dilediler!
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş CIA açıklaması: Bizden özür dilediler!Gündemi değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Zeytin Dalı Harekatı planlandığı şekilde devam ediyor, mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Diğer yandan operasyonun insanı boyutunu da ihmal etmedik. Hiçbir sivil öldürülmedi, aksi yönde yapılan haberler PKK/YPG'nin propagandasıdır" dedi.  Çavuşoğlu, "Her toplantıda kendisinden delil isteyince CIA bize Kilis Belediyesi'nin asfalt raporunu gönderdi. Resmi bir cevap verdik ve en sonunda CIA bizden yazılı olarak özür diledi" dedi.
6.02.2018Siyaset
Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans'la görüştü
Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans'la görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans'la görüştü. Çavuşoğlu-Timmermans görüşmesinde Türkiye-AB zirvesinin konuşulduğu bildirildi.
6.02.2018Siyaset
Stratejik hedef  AB’ye tam üyelik
Stratejik hedef AB’ye tam üyelikTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Her fırsatta stratejik hedefimizin Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çiziyoruz” dedi.
25.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan Varhelyi ile görüştü
Bakan Pekcan Varhelyi ile görüştüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her fırsatta stratejik hedeflerinin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çizdiklerini belirterek, "AB ile ilişkilerimize bu anlayış içinde yaklaşıyoruz." ifadesini kullandı.
24.02.2021Ekonomi
Son dakika: Tarihi anlaşmanın ardından İngiltere'den önemli 'Türkiye' çıkışı!
Son dakika: Tarihi anlaşmanın ardından İngiltere'den önemli 'Türkiye' çıkışı!Türkiye ile İngiltere arasında Serbest Ticaret Anlaşması geçtiğimiz günlerde imzalanmıştı. 2021 yılı itibarıyla hizmete giren tarihi anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunan İngiltere Tüm Partiler Parlamento Grubu Türkiye Eş Başkanı Lord Mark McInnes, Türkiye ile yapabilecekleri kadar çok iş yapabilmek istediklerini söyledi. İşte McInnes'ın Türkiye için söyledikleri...
19.02.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan KKTC'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan KKTC'de önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Kıbrıs'ta artık iki eşit devlet, iki eşit toplum temelinde iki ayrı devleti konuşabiliriz, bunu müzakere edebiliriz." dedi.
10.02.2021Siyaset
Ha CHP ha HDP farkları yok
Ha CHP ha HDP farkları yokCHP’nin siyasi tükenmişlik içinde olduğunu ve bunu perdelemek için gençleri kışkırttığını ileri süren Erdoğan, “Ha CHP ha HDP hiçbir farkları yok, terör örgütlerinin beslemesi bunlar” dedi. Erdoğan, İnce’nin istifasını da “İşte parçalanmaya başladılar” sözleriyle değerlendirdi...
9.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerini olumlu bir gündemle ilerletmeye kararlı olduklarını belirterek, Mart Zirvesi'ne gidilen süreçte temasların artırılarak teknik görüşmeler yapılmasını temenni ettiklerini dile getirdi.
8.02.2021Televizyon
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştüSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerini olumlu bir gündemle ilerletmeye kararlı olduklarını belirterek, Mart Zirvesi'ne gidilen süreçte temasların artırılarak teknik görüşmeler yapılmasını temenni ettiklerini dile getirdi.
8.02.2021Siyaset
Erdoğan, cuma namazı çıkışı konuştu: Yürekleri yetse istifamı isterler
Erdoğan, cuma namazı çıkışı konuştu: Yürekleri yetse istifamı isterlerCumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Bulu’nun başarılı bir isim olduğunu, bazılarının ekranlara çıkıp ‘istifa etmeli’ dediğini belirterek, “Yani yürekleri yetse ‘Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir’ diyecekler” tepkisi gösterdi
6.02.2021Siyaset
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklamalar
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Okulların tümü ne zaman açılacak?' sorusuna açıklık getirdi. Selçuk, "Bütün sınıfların açılmasını istiyoruz ama bilim insanları 'Burada risk var' dediğinde, 'Olsun biz devam ediyoruz' deme hakkımız yok. Daha fazlası için bilim kurulu ve kabinedeki kararlar açılımlar sağlayabilir. " açıklamasında bulundu. Selçuk öğretmen atama takvimi hakkında da detaylar paylaştı.
5.02.2021Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan AB mesajı: Fırsat penceremiz var
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan AB mesajı: Fırsat penceremiz varDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son dakika açıklamalarda bulundu. Türkiye-AB ilişkilerine değinen Bakan Çavuşoğlu, 'Şimdi Türkiye ile AB arasında yenilenen bir diyalog için bir fırsat penceremiz var' ifadelerine yer verdi. Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok ise, Türkiye ile farklı görüşleri olabileceğini ancak iki ülke arasındaki ortaklığın son derece önemli olduğunu söyledi.
27.01.2021Siyaset
Türkiye-Litvanya ticaret hacminde hedef 1 milyar dolar
Türkiye-Litvanya ticaret hacminde hedef 1 milyar dolarDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Litvanya İş Konseyi Başkanı Gökhan Yavuzer, Litvanya ile ikili ticaret hacminin geçen yıl itibarıyla 700 milyon dolara ulaştığını belirterek, "Asıl hedefimiz olan 2023 yılında 1 milyar dolarlık ikili ticaret hacmine daha da erken ulaşmak için Türkiye-Litvanya İş Konseyi olarak var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.
26.01.2021Ekonomi
Brüksel’le beyaz sayfa
Brüksel’le beyaz sayfaDışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun temasları, AB-Türkiye ilişkilerinin pekişmesi ve ivmelenmesi açısından önemli. Görüşmelerde pek çok konuda hemfikir olunduğu belirtiliyor...
23.01.2021Dünya
Son dakika! Bakan canlı yayında açıkladı! 'Mutlaka hayata geçmeli'
Son dakika! Bakan canlı yayında açıkladı! 'Mutlaka hayata geçmeli'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brüksel'deki Avrupa Birliği temaslarına ilişkin açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Vize serbestisi AB'nin sözü, mutlaka hayata geçmeli" ifadelerini kullandı. Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesinde, mevcut olumlu diyalog ortamından memnuniyet duyduğunu aktardığı bildirildi
22.01.2021Siyaset
Türkiye ve İngiltere arasında kritik görüşme: Ticaretin ötesinde yeni dönem
Türkiye ve İngiltere arasında kritik görüşme: Ticaretin ötesinde yeni dönemCumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Nihat Zeybekçi, İngiltere ve Türkiye arasında serbest ticaret anlaşmasının imzalanmasının ardından, iş birliğini artırmak ve üçüncü ülkelerdeki projelerde birlikte çalışmak için fırsatların olduğunu söyledi.
20.01.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Ödemeler bugün başlıyor
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Ödemeler bugün başlıyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı destek ödemelerine bugün itibarıyla başladıklarını bildirdi.
20.01.2021Ekonomi
İspanya Başbakanı Sanchez, Türkiye ile ilişkileri güçlendirmek istiyor
İspanya Başbakanı Sanchez, Türkiye ile ilişkileri güçlendirmek istiyorİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 6. Büyükelçiler Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye ile ilişkileri güçlendirmek istediklerini ve bu kapsamda bu yıl içinde hükümetler arası zirvenin yapılacağını söyledi.
18.01.2021Dünya
Son dakika... Financial Times: Erdoğan'ın büyük oyunu...
Son dakika... Financial Times: Erdoğan'ın büyük oyunu...Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın jeopolitik adımlarının incelendiği analiz dizisine başlayan gazete, ilk haberinde Ankara'nın son dönemde Batılı ülkelerle ilişkileri düzeltmeye yönelik bazı adımlar attığını, Dağlık Karabağ zaferinin kutlandığı törende ise binlerce Azerbaycanlı askerin bu zaferi mümkün kılan Erdoğan'ı selamladığını hatırlattı.
13.01.2021Dünya
‘Hedeflerimizden hiç vazgeçmedik’
‘Hedeflerimizden hiç vazgeçmedik’AB ülkelerinin Ankara büyükelçileri ile Çankaya Köşkü’nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Nihai hedefimiz olan tam üyelikten vazgeçmedik’ dedi
13.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldıWhatsApp sözleşmesi ile gizlilik politikası ve hizmet şartları güncellendi. WhatsApp'ın yeni kararı tepkilere yol açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haberleşme uygulamaları BiP ve Telegram'a katıldı.
13.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

türkiyetürkiye ab ilişkilerirecep tayyip erdoğanMevlüt Çavuşoğluab

Türkiye-Ab İlişkileri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.