Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları

Son dakika Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları haber sayfamızda...

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.347 türkiye cumhuriyeti devlet demiryolları haberi bulunmuştur.
Kars’ta 2 bin 270 rakımda buz mesaisi
Kars’ta 2 bin 270 rakımda buz mesaisiBakü-Tiflis-Kars ve Doğu Ekspresi ile Doğu'yu Batı'ya bağlayan, Çin'e yapılan ihracatın önemli geçiş noktalarından Erzurum-Kars demir yolunun Sarıkamış hattındaki 2 bin 270 rakımlı Aşıt Tüneli'nde buz temizliği yapıldı.
17.01.2022Gündem
2 bin 270 rakımdaki tünelde 'buz kırma' mesaisi
2 bin 270 rakımdaki tünelde 'buz kırma' mesaisiBakü-Tiflis-Kars ve Doğu Ekspresi ile Doğu'yu Batı'ya bağlayan, Çin'e yapılan ihracatın önemli geçiş noktalarından Erzurum-Kars demir yolunun Sarıkamış hattındaki 2 bin 270 rakımlı Aşıt Tüneli'nde buz temizliği yapıldı.
17.01.2022Gündem
Acil numaralar listesi 2022 | Acil numaralar Korona, Polis, Ambulans, İtfaiye, Cenaze hizmetleri, elektrik, gaz kaçağı acil numarası kaç?
Acil numaralar listesi 2022 | Acil numaralar Korona, Polis, Ambulans, İtfaiye, Cenaze hizmetleri, elektrik, gaz kaçağı acil numarası kaç?Milyonlarca vatandaşın hizmetinde olan acil numaralar zaman zaman yoğun ilgi görüyor. Acil anda ihtiyaç duyulan hizmet neyse o numaraya ulaşmak isteyen vatandaşlar acil numaralar listesini incelemek istiyor. Polis, Ambulans, Cenaze hizmetleri, elektrik, gaz kaçağı ve daha fazla olan acil çağrı merkezi numaraları kaç? Son dakika haberlere göre, acil hizmet numaralarının tek bir numara altında toplanması için çalışmalar başladı. Peki Acil çağrı merkezinin numarası kaç olacak? İşte muhakkak her vatandaşın bilmesi gereken numaralar...
8.01.2022Gündem
Stokçuluk yapan firmaya 2 milyon TL ceza yasalaştı
Stokçuluk yapan firmaya 2 milyon TL ceza yasalaştıTBMM Genel Kurulu’nda, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi dün gece kabul edilerek yasalaştı. Yasanın getirdiği düzenlemeler şöyle:
6.01.2022Siyaset
İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah Hattı
İZBAN Durakları ve İsimleri: İZBAN Sefer Saatleri ve Güzergah HattıTürkiye’nin en büyük üçüncü şehri İzmir’in trafik yükünü sırtlayan banliyö hattı İZBAN durakları toplamda 41 istasyonu bulunur. Aliağa ve Selçuk arasında hizmet veren banliyö hattının toplam uzunluğu 136 kilometredir. İZBAN sefer saatleri resmi tatil veya hafta içi günlere göre değişiklik gösterir. Havalimanı bağlantılısı bulunan İZBAN, en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden biridir. Her gün on binlerce ziyaretçisi İZBAN sefer saatleri ve güzergah hattı nasıldır? diyorsanız “İZBAN Durakları ve İsimleri” içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
4.01.2022Gündem
TCDD Taşımacılık'tan Marmaray ücretlendirmesi hakkında açıklama
TCDD Taşımacılık'tan Marmaray ücretlendirmesi hakkında açıklama TCDD Taşımacılık, Marmaray'da uygulanmaya başlayan yeni ücret tarifesi hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, " UKOME Kurulu tarafından onaylanmamış ve imza süreci tamamlanmamış %36'lık bu zammın teşekkülümüz tarafından işletilen Marmaray hattında yürürlüğe konulmasından sorumlu olmadığımızı ve en kısa sürede hukuki süreci başlatacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.
1.01.2022Gündem
İzmir'de toplu ulaşıma yüzde 35 zam
İzmir'de toplu ulaşıma yüzde 35 zamİzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararıyla kentte toplu ulaşım araçlarına biniş tarifeleri yeniden düzenlendi. Tam, öğretmen ve 60 yaş biniş ücretleri, ortalama yüzde 35 artırıldı. Öğrenci tarifesinde ise artış yapılmadı.
30.12.2021Ekonomi
TCDD 124 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR TCDD personel alımı başvuru şartları ve branşlar
TCDD 124 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR TCDD personel alımı başvuru şartları ve branşlarTCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, faklı branşlarda 124 personel alımı yapacak. Alıma ilişkin başvuru kılavuzu da yayımlandı. 9 faklı alanda gerçekleşecek alımlarda adaylardan istenilen belgeler de paylaşıldı. Peki, 2021 TCDD personel alımı başvurusu nasıl yapılır?
21.12.2021Ekonomi
TCDD 182  işçi alacak
TCDD 182 işçi alacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, daimi statüde 182 işçi alacak.
20.12.2021Ekonomi
Trenin çarptığı minibüste 7 kişi ölmüştü! Bilirkişi raporu ortaya çıktı
Trenin çarptığı minibüste 7 kişi ölmüştü! Bilirkişi raporu ortaya çıktıTekirdağ'ın Ergene ilçesinde, Kapıkule-Halkalı seferini yapan yük treninin çarptığı minibüste 7 kişinin öldüğü kaza ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda şoför Bilal Küllü (51) 'asli', TCDD ile Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yerel idaresi ise tali kusurlu bulundu. Raporda; Küllü'nün ışıklı ve sesli 'dur' talimatına uymadığı, demir yolu aracının yaklaşmadığından emin olduktan sonra geçmesi gerektiği belirtildi. Hemzemin geçitteki bariyer kollarının yolu tam kapatacak uzunlukta olmadığına dikkat çekilen raporda, TCDD'nin de tali kusurlu olduğu vurgulandı.
20.12.2021Gündem
Turistik Doğu Ekspresi aylar sonra yeniden Erzurum’da
Turistik Doğu Ekspresi aylar sonra yeniden Erzurum’da21 ay sonra seferleri yeniden başlatılan ve dün Ankara’dan yola çıkan Turistik Doğu Ekspresi Erzurum’a ulaştı.
16.12.2021Haberler
Aylar sonra yeniden! Böyle karşılandı
Aylar sonra yeniden! Böyle karşılandı21 ay sonra seferleri yeniden başlatılan ve dün Ankara’dan yola çıkan Turistik Doğu Ekspresi Erzurum’a ulaştı. Geceyi Kars’ta geçirecek olan Turistik Doğu Ekspresi yolcuları, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Ani Ören Yeri’nde tarihle buluşacak. Ardından Çıldır Gölü’ne gidecek olan misafirler burada buz üzerinde atlı kızaklarla kaymanın keyfini yaşayacak. Gezinin ardından yolcular yarın Turistik Doğu Ekspresi ile Ankara’ya doğru tekrar yola çıkacak.
16.12.2021Gündem
Turistik Doğu Ekspresi'nin Kars yolculuğu sürüyor
Turistik Doğu Ekspresi'nin Kars yolculuğu sürüyorAnkara'dan Kars'a 21 ay sonra seferleri yeniden başlatılan Doğu Ekspresi ile yolculuk devam ederken, seyahat sevenlere tarihi ve kültürel değerleri görme imkanı sunuluyor.
16.12.2021Ekonomi
Turistik Doğu Ekspresi, 21 ay sonra seferlerine başladı
Turistik Doğu Ekspresi, 21 ay sonra seferlerine başladıTuristik Doğu Ekspresi, koronavirüs salgını nedeniyle, geçen yıl mart ayında ara verilen seferlerine yaklaşık 21 ay sonra yeniden başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, treni Ankara'dan Kars'a uğurladı.
15.12.2021Ekonomi
YHT host ve hosteslerine THY eğitim verecek
YHT host ve hosteslerine THY eğitim verecekYüksek Hızlı Tren’de (YHT) görevli host ve hostesler, Türk Hava Yolları (THY) tarafından eğitilecek.
14.12.2021Ekonomi
Turistik Doğu Ekspresi'nin korona virüs molası bitiyor
Turistik Doğu Ekspresi'nin korona virüs molası bitiyorCovid-19 salgınıyla seferleri durdurulan Turistik Doğu Ekspresi tren seferleri 15 Aralık Çarşamba günü itibarıyla yeniden başlıyor.
14.12.2021Ekonomi
Sodexo ve Belbim iş birliği yaptı
Sodexo ve Belbim iş birliği yaptıSodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı elektronik para ve ödeme hizmeti şirketi Belbim Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri’nin yeni bir iş birliğine imza attığı duyuruldu.
8.12.2021Ekonomi
TCDD kamuda bir ilke imza attı
TCDD kamuda bir ilke imza attıTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Çankırı Makas Fabrikası Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) TS EN 13232 demiryolu uygulamaları-demiryolları standartlarına uygunluk belgesini almaya hak kazanarak bir ilke imza attı.
3.12.2021Ekonomi
‘Gastro’ tren gelir, hoş gelir!
‘Gastro’ tren gelir, hoş gelir!Tren seyahati, yakında gastronomi turizmiyle buluşturulacak. İlk olarak Adana – Kayseri arasındaki Erciyes Ekspresi ile başlayacak gastronomi turuna, Ege ve Pamukkale ekspresleri de eklenecek.
2.12.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, TCDD'nin Çözüm Merkezi'ni test etti
Bakan Karaismailoğlu, TCDD'nin Çözüm Merkezi'ni test ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TCDD Taşımacılık A.Ş’nin “Çözüm Merkezi” uygulamasını test etti. Uygulamayı deneyen ve sistem üzerinden talep oluşturan Karaismailoğlu, vatandaştan en kısa zamanda geri bildirim alınmasını sağlayan uygulamalar ile hizmet kalitesinin daha da artırıldığını vurguladı.
26.11.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: 19 yılda demiryollarına 222 milyar lira yatırım yaptık
Bakan Karaismailoğlu: 19 yılda demiryollarına 222 milyar lira yatırım yaptıkEurasia Rail Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Projelerimizle, demiryolu ulaşımını ekonomiye katkı sağlar hâle getirmeyi planladık. Son 19 yılda demiryollarına adeta bir aslan payını vererek 222 milyar lira yatırım yaptık. Uzun vadede demiryolu hat uzunluğunu 28 bin 590 kilometreye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
25.11.2021Ekonomi
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklama
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklamaTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, kumanda merkezinin "trenlerin seyir güvenliğini etkileyen" yüksek hızlı tren (YHT) trafiğinin yönetildiği sinyalizasyon sistemi olmadığı bildirildi.
20.11.2021Ekonomi
Futbolda haftanın programı
Futbolda haftanın programıSpor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'de 13. hafta maçları oynanacak. TFF 2. Lig'de 14, TFF 3. Lig'de ise 1 ve 3. Grup'ta 13, 2. Grup'ta 14. hafta karşılaşmaları yapılacak.
19.11.2021Futbol
Doğu Ekspresi ne zaman başlıyor 2021, bilet fiyatları açıklandı mı? Doğu Ekspresi bileti nasıl ve nereden alınır?
Doğu Ekspresi ne zaman başlıyor 2021, bilet fiyatları açıklandı mı? Doğu Ekspresi bileti nasıl ve nereden alınır?Doğu Ekspresi ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklama yaptı. Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Doğu Ekspresi tekrar başlıyor. Bakan Karaismailoğlu tarihi açıkladı. Bireyler Doğu Ekspresi bilet fiyatları ve diğer detayları araştırmaya başladı. Peki Doğu Ekspresi ne zaman başlıyor 2021?
16.11.2021Gündem
Turistik Doğu Ekspresi yeniden seferlerine başlıyor
Turistik Doğu Ekspresi yeniden seferlerine başlıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seferlerine ara verilen Turistik Doğu Ekspresi'nin 15 Aralık'ta yeniden yolcularla buluşacağını bildirdi.
16.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.