Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği

Son dakika Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği haber sayfamızda...

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 183 turkiye insaat malzemesi sanayicileri dernegi haberi bulunmuştur.
İnşaat malzemeleri ihracatı 2,33 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti
İnşaat malzemeleri ihracatı 2,33 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi'nin Temmuz 2021 sonuçlarına göre, temmuz ayında inşaat malzemeleri ihracatı miktar olarak 5,06 milyon ton, değer olarak 2,33 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.
8.09.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ikinci çeyrekte yükseldi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ikinci çeyrekte yükseldiTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Ağustos 2021 Sektör Raporu'na göre, iç ve dış pazarda artan talebin etkisiyle yılın ikinci çeyreğinde inşaat malzemeleri sanayi üretiminde yüzde 47 artış gerçekleşti.
3.09.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi arttı
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi arttıTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Ağustos 2021 Sektör Raporu'na göre, iç ve dış pazarda artan talebin etkisiyle yılın ikinci çeyreğinde inşaat malzemeleri sanayi üretiminde yüzde 47 artış gerçekleşti.
3.09.2021Uzmanpara
İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi geriledi
İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi gerilediİnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, temmuzda bir önceki aya göre 0,9 puan düşüşle 78,14 puana geriledi.
18.08.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri sanayisi hız kesti
İnşaat malzemeleri sanayisi hız kestiİnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, temmuzda bir önceki aya göre 0,9 puan düşüşle 78,14 puana geriledi.
18.08.2021Uzmanpara
7 başlıkta depremle mücadele
7 başlıkta depremle mücadeleMarmara depreminin 22’nci yıldönümünde Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, depremle mücadelede odaklanılması gereken yedi başlık olduğunu belirterek, bu başlıkları, “ehil yapı müteahhiti, güçlü yapı denetimi, yetkin mühendislik sistemi, mesleki yeterlilik belgeli işgücü, kaliteli malzeme, çok yönlü imar mevzuatı ve bilinçli kamuoyu” olarak sıraladı.
17.08.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri ihracatı zirve yaptı
İnşaat malzemeleri ihracatı zirve yaptıTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Haziran 2021 sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri ihracatı haziran ayı itibarıyla yıllık (son 12 aylık) değer olarak 25,86 milyar dolar ile tarihin en yüksek seviyesine çıktı.
6.08.2021Uzmanpara
İnşaat malzemeleri ihracatı haziranda 25,86 milyar dolarla zirve yaptı
İnşaat malzemeleri ihracatı haziranda 25,86 milyar dolarla zirve yaptıTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Haziran 2021 sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri ihracatı haziran ayı itibarıyla yıllık (son 12 aylık) değer olarak 25,86 milyar dolar ile tarihin en yüksek seviyesine çıktı.
6.08.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri  üretimi rekor kırdı
İnşaat malzemeleri üretimi rekor kırdıİnşaat Malzemeleri Üretim Endeksi, haziranda, 201.8 puanla bugüne kadarki en yüksek seviyesini gördü.
27.07.2021Ekonomi
İnşaat Malzemeleri Üretim Endeksi en yüksek seviyesini gördü
İnşaat Malzemeleri Üretim Endeksi en yüksek seviyesini gördüİnşaat Malzemeleri Üretim Endeksi, haziranda 201,8 puanla bugüne kadarki en yüksek seviyesini gördü.
26.07.2021Ekonomi
İnşaat Malzemeleri Üretim Endeksi zirvede
İnşaat Malzemeleri Üretim Endeksi zirvedeİnşaat Malzemeleri Üretim Endeksi, haziranda 201,8 puanla bugüne kadarki en yüksek seviyesini gördü.
26.07.2021Uzmanpara
Yeşil Mutabakat hazırlığı hızlandırılmalı 5 yıllık yol haritası
Yeşil Mutabakat hazırlığı hızlandırılmalı 5 yıllık yol haritasıİnşaat/yapı sektörü, tüm dünya ile benzer bir dönüşüm sürecinden geçerken, bunun çatısını Yeşil Mutabakat oluşturuyor. ‘Karbon nötr’ bir kıta için Avrupa’nın adımları ve Türkiye tarafındaki gelişmeleri ele aldık.
25.07.2021Mimarlık
İnşaat malzemesinde ihracat arttı
İnşaat malzemesinde ihracat arttıMayısta, 2,46 milyar dolarla, endeksin başlangıcından bu yana en yüksek ikinci aylık ihracat rakamına ulaşıldı.
7.07.2021Uzmanpara
Türkiye, dünya inşaat malzemeleri ihracatında 9'uncu sıraya yükseldi
Türkiye, dünya inşaat malzemeleri ihracatında 9'uncu sıraya yükseldiTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin (Türkiye İMSAD) hazırladığı "Türkiye İMSAD Yapı Sektörü Raporu 2020"ye göre, Türkiye, dünya inşaat malzemeleri ihracatında iki sıra yükselerek 9'uncu ihracatçı ülke oldu.
5.07.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ilk 4 ayda yaklaşık yüzde 30 arttı
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ilk 4 ayda yaklaşık yüzde 30 arttıİnşaat malzemeleri sanayi üretimi, bu yılın ilk 4 ayında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 29,7 arttı.
2.07.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi yükseldi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi yükseldiİnşaat malzemeleri sanayi üretimi, bu yılın ilk 4 ayında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 29,7 arttı.
2.07.2021Uzmanpara
Türkiye İMSAD Bileşik Endeksi sabit kaldı
Türkiye İMSAD Bileşik Endeksi sabit kaldıTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Bileşik Endeksi, mayısta 77,31 puan ile bir önceki aya göre sabit kaldı.
16.06.2021Uzmanpara
Türkiye İMSAD Bileşik Endeksi mayıs ayında sabit kaldı
Türkiye İMSAD Bileşik Endeksi mayıs ayında sabit kaldıTürkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Bileşik Endeksi, mayısta 77,31 puan ile bir önceki aya göre sabit kaldı.
16.06.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri ihracatında rekor
İnşaat malzemeleri ihracatında rekorİhracattaki yüksek performansını nisan ayında da koruyan inşaat malzemeleri sanayisinin aylık dış satımı uzun yıllar sonra ilk kez 2.5 milyar dolar seviyesini aştı.
9.06.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri ihracatında büyük artış
İnşaat malzemeleri ihracatında büyük artışİhracattaki yüksek performansını nisan ayında da koruyan inşaat malzemeleri sanayisinin aylık dış satımı uzun yıllar sonra ilk kez 2,5 milyar dolar seviyesini aştı.
8.06.2021Uzmanpara
İnşaat malzemeleri ihracatı nisan ayında 2,5 milyar dolar seviyesini aştı
İnşaat malzemeleri ihracatı nisan ayında 2,5 milyar dolar seviyesini aştıİhracattaki yüksek performansını nisan ayında da koruyan inşaat malzemeleri sanayisinin aylık dış satımı uzun yıllar sonra ilk kez 2,5 milyar dolar seviyesini aştı.
8.06.2021Ekonomi
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ilk çeyrekte büyüdü
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ilk çeyrekte büyüdüİnşaat malzemeleri sanayi üretimi, mart ayındaki yüzde 20,9 artışın da katkısı ile yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 17,2 büyüdü.
2.06.2021Ekonomi
İnşaat malzemesi ihracatında rekor
İnşaat malzemesi ihracatında rekorİnşaat malzemeleri sektöründe, martta 2,45 milyar dolar tutarında 5,94 milyon ton inşaat malzemesi ihraç edilerek hem değer hem de miktar açısından tüm zamanların aylık rekoru kırıldı.
6.05.2021Uzmanpara
İnşaat malzemesi ihracatında tüm zamanların aylık rekoru kırıldı
İnşaat malzemesi ihracatında tüm zamanların aylık rekoru kırıldıİnşaat malzemeleri sektöründe, martta 2,45 milyar dolar tutarında 5,94 milyon ton inşaat malzemesi ihraç edilerek hem değer hem de miktar açısından tüm zamanların aylık rekoru kırıldı.
6.05.2021Ekonomi
İnşaat malzemesine ‘yenileme’ dopingi
İnşaat malzemesine ‘yenileme’ dopingiDaralan yeni inşaat pazarına rağmen inşaat malzemeleri sanayisi, yurt içi ve yurt dışında büyümeye devam etti. Koronavirüs salgını döneminde ihracatını değer olarak 21 milyar dolar seviyesinde koruyan sektör, yurt içinde ise ‘yenileme’ talebiyle büyüdü. 2020 yılında inşaat malzemeleri sanayi üretimi yüzde 9’un üzerinde büyüme oranına ulaşırken bu sayede, bilgi ve iletişim faaliyetleri sektörü ardından ikinci sırada yer aldı.
2.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

inşaatmalzemeihracattürkiyeüretim

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.