Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

Son dakika Türkiye Seyahat Acentaları Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği haber sayfamızda...

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.009 türkiye seyahat acentaları birliği haberi bulunmuştur.
Turizmde nokta atışla rekor yolda
Turizmde nokta atışla rekor yoldaDünyadaki pandemi ve savaş ortamı koşullarına rağmen Türkiye turizmde yeni bir rekora odaklandı. Bu açıdan ağustos rezervasyon akışı da bu rekorun önemli destekleyicisi olacak.
3.08.2022Ekonomi
Trabzon'da 'turizm göçü' ile nüfus arttı
Trabzon'da 'turizm göçü' ile nüfus arttıDoğa ve kültür turizminde Uzungöl ve Sümela Manastırı gibi birçok destinasyonu bünyesinde barından Trabzon'da, yaz turizm sezonu hareketliliği yaşanıyor. Sayısı günlük 25'e çıkarılan 'charter' uçak seferleriyle Suudi Arabistan, Bahreyn, Umman ve İsrail gibi Orta Doğu ve Körfez ülkelerinden günlük 3 bin 500 turistin geldiği kentin nüfusu turizm göçüyle arttı; otel, pansiyon, bungalov evlerle araç kiralama ve tur acentelerinde tam kapasite hizmet sunuluyor.
30.07.2022Ekonomi
Turizm mezunları için  istihdam çalışması
Turizm mezunları için  istihdam çalışmasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), turizm alanından mezunların istihdamı ve kayıt dışı çalışmanın sonlandırılması için görüş alışverişinde bulundu.
24.07.2022Ekonomi
Dünya turizmine Türkiye modeli
Dünya turizmine Türkiye modeliTurizmde sürdürülebilirlik standartlarını ulusal bir programla geliştirecek olan Türkiye, dünyaya örnek olma hazırlığında... Bu kapsamda pandemi dönemi ‘güvenli turizm’ sertifikası gibi bir uygulama ile tesisler iklime dost hareket edecek.
16.07.2022Ekonomi
Erdoğan'ın açıklamasının ardından tatilciler harekete geçti! Telefonlar susmuyor
Erdoğan'ın açıklamasının ardından tatilciler harekete geçti! Telefonlar susmuyorKurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla yerli turistin rezervasyon trafiği hız kazandı. Başta Ege ve Akdeniz olmak üzere turizm bölgelerinde yüksek doluluk oranları bekleniyor.
29.06.2022Ekonomi
Turizmde bayram heyecanı; oteller 800 TL'den başlıyor
Turizmde bayram heyecanı; oteller 800 TL'den başlıyorOkulların tatile girmesi ve yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte iç turizm hareketliliği de başladı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ege ve Akdeniz kıyılarındaki tesislerde fiyatların 3 yıldızlılarda 800 TL, 4 yıldızlılarda 1400 TL, 5 yıldızlılarda 2 bin TL ve villalarda 15 bin TL'den başladığını söyledi.
27.06.2022Ekonomi
Tatil hayaliyle dolandırılmayın! Ödeme yaparken dikkat
Tatil hayaliyle dolandırılmayın! Ödeme yaparken dikkatHayalini kurduğunuz yaz tatilinizin zehir olmaması için sayıları her geçen gün artan tatil dolandırıcılarına karşı dikkatli olun
26.06.2022Pazar
İngiliz ve Alman rekoru göründü
İngiliz ve Alman rekoru göründüTurizmde yaz sezonu bu yıl oldukça erken başladı. İki yıldır pandemi nedeniyle tatil özlemi yaşayan başta Avrupalı ve yakın coğrafyalardaki turistler olmak üzere, Türkiye’ye gelişlerde dikkat çeken artışlar var. Bu turistler içinde milliyetlerine göre İngiliz ve Almanların ağırlığı görülüyor. Turizmciler, haziran ayı başı itibarıyla İngiliz ve Alman turist sayısında yeni bir rekorun artık kesinleştiğini dile getiriyor.
10.06.2022Ekonomi
Maduro ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan'dan net mesaj: NATO teröre çanak tutan bir örgüt değildir
Maduro ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan'dan net mesaj: NATO teröre çanak tutan bir örgüt değildirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dört yıl aradan sonra Beştepe'de Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'yu ağırladı. Liderlerin ikili görüşmesinin ardından Türkiye ve Venezuela arasında anlaşmalar imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında Venezuela ile ticarette yeni hedefin 3 milyar dolar olduğunu duyurdu. Erdoğan, Yunanistan'da kurulan ABD üslerine ilişkin, "9 ABD üssü Yunanistan'da kuruldu. Bu üsler kime karşı kuruluyor? Rusya'ya karşı kuruldu diyorlar, bunu yemezler kusura bakmasınlar." ifadelerini kullandı. Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine dair "NATO bir güvenlik teşkilatıdır, teröre çanak tutan bir örgüt değildir." dedi.
8.06.2022Siyaset
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: İnşallah bu sezonu da 2021'den daha iyi bitireceğiz
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: İnşallah bu sezonu da 2021'den daha iyi bitireceğizTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 2022 turizm sezonunda Rusya-Ukrayna krizi nedeniyle hedeflenen rakamlara ulaşılamayacağını belirterek, "Gelen rezervasyonlar özellikle İngiltere ve Almanya gibi Orta Avrupa pazarında gayet yüksek seyrediyor, inşallah bu sezonu da 2021'den daha iyi bitireceğiz. Artık rekorlarımız 2023 ve sonrasında inşallah olacak, öyle bekliyoruz" dedi.
3.06.2022Ekonomi
Sakarya'da 5 milyon liralık 'bungalov' dolandırıcılığı
Sakarya'da 5 milyon liralık 'bungalov' dolandırıcılığıSakarya'da bungalov evleri sosyal medyadan satarak 160 kişiyi dolandıran 6 şüphelinin gözaltına alınması, bungalov tatili yapmak isteyenleri endişelendirdi. Hepsi Bungalov Kurucusu İlker Kulaksız, olası riskleri ortadan kaldırmak için 3 konuda uyarı yaparak, “TÜRSAB kaydının olup olmadığını kontrol edin. Kurumsal numaralardan iletişim kurulduğundan emin olun. Ödemelerinizi kurumsal hesaplara kredi kartı yöntemiyle yapın” dedi.
1.06.2022Gündem
Antalya’da bayram tatili bereketi: Doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı
Antalya’da bayram tatili bereketi: Doluluk oranı yüzde 80’e ulaştıAntalya’da bayram tatili nedeniyle iç piyasadaki hareketlilik otellerdeki doluluk oranını yüzde 80’e ulaştırdı. Tatilin kısa olmasına karşın rakamların beklentinin üzerinde gerçekleştiğini kaydeden turizmciler, pandeminin gündemden düşmesiyle bayram tatilinin çakışmasının tatil tüketicisinde çifte bayram psikolojisi oluşturduğunu söyledi.
4.05.2022Ekonomi
'Bayram tatili için yola rezervasyonsuz çıkmayın'
'Bayram tatili için yola rezervasyonsuz çıkmayın'Uzun kış döneminin ardından ilk tatil fırsatı olan Ramazan Bayramı'nda, Akdeniz ve Ege sahillerindeki popüler destinasyonlar yoğun ilgi gördü. Sektör temsilcileri, bayram tatili için 'Rezervasyonsuz yola çıkmayın' uyarısında bulundu. Ajda Pekkan'dan Şevval Sam'a, Ebru Gündeş'ten Sibel Can'a birçok sanatçı da otellerde konser verecek.
28.04.2022Haberler
'Bayram tatili için yola rezervasyonsuz çıkmayın'
'Bayram tatili için yola rezervasyonsuz çıkmayın'Uzun kış döneminin ardından ilk tatil fırsatı olan Ramazan Bayramı'nda, Akdeniz ve Ege sahillerindeki popüler destinasyonlar yoğun ilgi gördü. Sektör temsilcileri, bayram tatili için 'Rezervasyonsuz yola çıkmayın' uyarısında bulundu. Ajda Pekkan'dan Şevval Sam'a, Ebru Gündeş'ten Sibel Can'a birçok sanatçı da otellerde konser verecek.
28.04.2022Ekonomi
Turizmde GAP baharı!
Turizmde GAP baharı!Haziran sonuna kadar yüksek turist yoğunluğu yaşaması beklenen GAP bölgesi için 2022 yılında yeni bir turizm rekoruna işaret ediliyor.
20.04.2022Ekonomi
Vatandaşlar iç turizme yöneldi! Yüzde 50 indirim fırsatı
Vatandaşlar iç turizme yöneldi! Yüzde 50 indirim fırsatıBu yıl, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile birleşen 5 günlük Ramazan Bayramı tatili için yüzde 50'yi bulan indirimli rezervasyon kampanyalarına ilginin yoğun olduğu açıklandı. Turizmciler, Rusya-Ukrayna arasında devam eden savaş ve bu iki ülkeden turizm hareketinin kesilmesiyle Ramazan Bayramı ile iç turizme yöneldi.
18.04.2022Ekonomi
Suudi Arabistan hac ve umre kısıtlamalarını kaldırdı
Suudi Arabistan hac ve umre kısıtlamalarını kaldırdıTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eker, Suudi Arabistan’ın umre ve hac ziyaretleri için ülkeye girişlerde PCR, aşı ve karantina şartını kaldırdığı söyledi.
9.04.2022Ekonomi
İngilizler tatile hızlı başladı
İngilizler tatile hızlı başladıİngiliz turistler geçen haftadan itibaren Türkiye seyahatlerine başladı. Turizmciler, 2022 yaz sezonunun İngilizler açısından yeni bir rekoru işaret ettiğini belirtiyor.
6.04.2022Ekonomi
Bordo-mavi turizm!
Bordo-mavi turizm!Trabzonspor’un muhtemel şampiyonluğu, şehir ekonomisini özellikle turizm kaynağı ile besliyor; maç dönemlerinde şehre gidiş dönüş bileti bulmak zorlaşıyor.
1.04.2022Ekonomi
Turizmin nabzı Ankara'da atacak
Turizmin nabzı Ankara'da atacakUluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (TRAVELEXPO) başlıyor. Fuarda, kültür ve sağlık turizmi öne çıkacak. 17 ülkeden 200 katılımcı stant açacak. Atis Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, "Uygun fiyatlı tur fırsatları olacak" dedi.
3.03.2022Ekonomi
Martta 300 bin İranlı Türkiye’ye gelecek
Martta 300 bin İranlı Türkiye’ye gelecekİranlılar Nevruz Bayramı’nı Türkiye’de kutlamak için son hazırlıklarını tamamladı. Mart ayında 300 bin İranlının Türkiye’nin turistik yerlerini ziyaret etmesi bekleniyor.
1.03.2022Ekonomi
Ekonomide savaş gölgesi
Ekonomide savaş gölgesiRusya-Ukrayna gerilimi tırmanıyor. İki ülkeden Türkiye’ye turist rezervasyonu kesildi. Turizmciler endişeli ancak son dakika rezervasyonlarını yönetmekte tecrübeli olduklarını, olumlu gelişmelerin hızla turizme yansıyacağını belirtiyorlar. Buğday ithalatının yüzde 66’sını Rusya, yüzde 18.5’ini Ukrayna’dan gerçekleştiren Türkiye, tedarik aksarsa rotasını başka ülkelere kırmak zorunda kalacak. Türkiye’nin doğal gaz tedariğinde ilk sıradaki Rusya’dan akışın kesilmemesi de önemli.
23.02.2022Ekonomi
‘Lezzetlerimizi dünya tanıyacak’
‘Lezzetlerimizi dünya tanıyacak’HORECA Fair-Uluslararası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı, profesyonel ziyaretçiler için üçüncü kez açıldı. Açılışta konuşan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, turizmde Akdeniz’deki tek rakiplerinin İspanya’nın Barcelona kenti olduğuna dikkat çekti, “Hedef, 100 milyon turist” dedi.
16.02.2022Ege
Turizmde her masada varız
Turizmde her masada varızFiruz Bağlıkaya: “Seyahat endüstrisi, pandemi kaynaklı olarak çeşitleniyor, tüm dünyaya yayılıyor. Ancak turizmin hangi çeşidi olursa olsun yolu Türkiye’den geçiyor”
Yerli turist için tatil daha pahalı olabilir
Yerli turist için tatil daha pahalı olabilirYaz tatili, geçen yıla göre yüzde 30 ile 50 arasında daha pahalı olacak. Fiyat artışlarının temelinde; dövizdeki artış ve maliyet kaynaklı fiyat yükselişleri var.
3.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.