Tüyap

Tüyap

Son dakika tüyap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tüyap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tüyap haber sayfamızda...

Tüyap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.647 tuyap haberi bulunmuştur.
Ambalaj sektörüne 21 ödül geldi
Ambalaj sektörüne 21 ödül geldiAsya’nın en iyi ambalajlarının yarıştığı AsiaStar 2020 Yarışması’nın sonuçları açıklandı. 13 ülke ve 174 ambalajın yarıştığı AsiaStar 2020’de Türkiye toplam 21 ödül kazandı.
19.04.2021Ekonomi
'Pandemi döneminde ilgiyi arttıran karavanlarda fiyatlar da arttı'
'Pandemi döneminde ilgiyi arttıran karavanlarda fiyatlar da arttı'Pandemi döneminde birçok insanın sahip olmak istediği karavanların çeşitli modelleri İstanbul’da düzenlenen fuarda karavan severlerle kavuştu. Fuara karavan almak için gelen Gökhan Kubilay, “Türkiye karavan üretiminde inanılmaz ilerledi. Karavanın gelecekte hem pandemi etkisi hem de kültürel değişimden dolayı çok popüler bir gezi ve tatil aracı olacağına inanıyorum. Fakat ne yazık ki karavanların fiyatında, pandemi döneminde artan arz ve ham madde maliyetlerinden dolayı artış oldu. Ama buna rağmen insanların tercihi karavanla tatile çıkabilmek, değişik deneyimler yaşayabilmek” dedi.
8.04.2021Haberler
'Pandemi döneminde ilgiyi arttıran karavanlarda fiyatlar da arttı'
'Pandemi döneminde ilgiyi arttıran karavanlarda fiyatlar da arttı'Pandemi döneminde birçok insanın sahip olmak istediği karavanların çeşitli modelleri İstanbul’da düzenlenen fuarda karavan severlerle kavuştu. Fuara karavan almak için gelen Gökhan Kubilay, “Türkiye karavan üretiminde inanılmaz ilerledi. Karavanın gelecekte hem pandemi etkisi hem de kültürel değişimden dolayı çok popüler bir gezi ve tatil aracı olacağına inanıyorum. Fakat ne yazık ki karavanların fiyatında, pandemi döneminde artan arz ve ham madde maliyetlerinden dolayı artış oldu. Ama buna rağmen insanların tercihi karavanla tatile çıkabilmek, değişik deneyimler yaşayabilmek” dedi.
8.04.2021Ekonomi
Dünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...
Dünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...Yerli ve yabancı birçok savunma sanayi firmasını bir araya getirecek, 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021), mayıs ayı sonunda İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yerli silahların da tanıtılacağı fuarda, yeni iş ortaklıklarının kurulması hedefleniyor. Dünyanın en büyük dört savunma sanayi fuarından biri olan ve Türk savunma sanayi ürünlerinin vitrine çıktığı IDEF, bu yıl 15. kez düzenleniyor.
19.03.2021Ekonomi
Beylikdüzü metrobüs durağında dehşet anları! Vatandaşlara saldırdılar
Beylikdüzü metrobüs durağında dehşet anları! Vatandaşlara saldırdılarOlay Beylikdüzü metrobüs durağında meydana geldi. HES kodları olmadığı için metrobüse alınmayan 2 kişi vatandaşlara ve güvenlik görevlilerine saldırdı. Polis saldırganları etkisiz hale getirerek gözaltına aldı.
14.03.2021Haberler
Beylikdüzü metrobüs durağında dehşet anları! Vatandaşlara saldırdılar
Beylikdüzü metrobüs durağında dehşet anları! Vatandaşlara saldırdılarOlay Beylikdüzü metrobüs durağında meydana geldi. HES kodları olmadığı için metrobüse alınmayan 2 kişi vatandaşlara ve güvenlik görevlilerine saldırdı. Polis saldırganları etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. İşte haberin ayrıntıları...
14.03.2021Gündem
Her güne en az bir fuar!
Her güne en az bir fuar!Fuarcılıkta salgınla başlayan ‘hibrit mayası’ tuttu. Türkiye’nin ihracat potansiyelinin de salgında öne çıkması fuarların motivasyon kaynağı oldu. TOBB’un takvimine göre 2021’de 387 fuar düzenlenecek
10.03.2021Ekonomi
Türkiye savunma sanayiisi IDEF ile kapılarını 'dünyaya' açıyor
Türkiye savunma sanayiisi IDEF ile kapılarını 'dünyaya' açıyorTürk savunma sanayisinin son yıllardaki gelişimine paralel olarak sektörde dünyanın önde gelen fuarları arasına giren Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) bu yıl 15'inci kez kapılarını açacak.
17.02.2021Teknoloji
İstanbul'da E-5 Karayolu beyaza büründü
İstanbul'da E-5 Karayolu beyaza büründüİstanbul’da etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle E-5 Karayolu TÜYAP mevkii beyaza büründü. Kartpostallık görüntülerin oluştuğu E-5 Karayolu drone ile görüntülendi.
16.01.2021Haberler
MasterChef'te ödülün sahibi hangi yarışmacı oldu? MasterChef'te 25 bin TL ödülü kim aldı?
MasterChef'te ödülün sahibi hangi yarışmacı oldu? MasterChef'te 25 bin TL ödülü kim aldı?MasterChef 2020'de Salı akşamları ekrana gelen ve ödül oyununun oynandığı MasterChef 2020'de bu hafta yine Kırmızı ve Mavi takım 25 bin TL'lik büyük ödül için yarıştı. İlk olarak Kırmızı ve Mavi takım arasında gerçekleşen mücadelenin ardından Mavi takım ödül oyununda ilk turu kazandı ve takım olarak yarışma şansı elde etti. Şefler 25 bin TL'lik büyük ödül için yarışmacılardan Orman Meyveli Tart yapmalarını istedi. Peki MasterChef'te 25 bin TL ödülü kim aldı?
25.11.2020Cadde
TL’ye güven artacak yatırımlar hızlanacak
TL’ye güven artacak yatırımlar hızlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Derdimiz yatırım, istihdam, üretim ve ihracat” dedi. Erdoğan, yatırımların hızlanmasını temin edeceklerini, TL’ye güveni artıracaklarını vurguladı
21.11.2020Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası'nın faiz kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama
Son dakika... Merkez Bankası'nın faiz kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18. MÜSİAD EXPO Fuarı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Gerekirse şu aşamada bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız. Dün faiz kararını bu çerçevede değerlendiriyoruz. Ülkemizi faiz, enflasyon, kur sarmalıdan çıkarmak zorundayız. Aksi halde bedel ödemek durumunda kalırız. Reformlarla ülkemiz bu kronik sancıdan kurtulacak' dedi.
20.11.2020Siyaset
Üretim ve ihracatta güçlü ivme
Üretim ve ihracatta güçlü ivmeSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “İmalat sanayisinde kapasite kullanımı, siparişler, üretim ve ihracat güçlü bir ivme yakaladı. Daha da önemlisi, sabit yatırımlarda ciddi artış görüyoruz” dedi.
19.11.2020Ekonomi
Bakan Varank'tan yerli otomobil açıklaması
Bakan Varank'tan yerli otomobil açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilde dünyada rekabetçi olacak çok önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu araçlar 2022'nin sonunda yola çıktığında yerlilik oranı yüzde 51 olacak. 2026 yılında yerlilik oranı yüzde 68 seviyelerine çıkacak." dedi.
18.11.2020Uzmanpara
Yerli otomobil de yerini aldı! MÜSİAD EXPO fuarı açıldı
Yerli otomobil de yerini aldı! MÜSİAD EXPO fuarı açıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilde dünyada rekabetçi olacak çok önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu araçlar 2022'nin sonunda yola çıktığında yerlilik oranı yüzde 51 olacak. 2026 yılında yerlilik oranı yüzde 68 seviyelerine çıkacak." dedi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu da sosyal medya hesabı üzerinden fuarda bulundukları konumu paylaştı.
18.11.2020Otomobil
88 ülke buluştu
88 ülke buluştu21 Kasım’a kadar iş dünyasının kalbinin atacağı 18. zirve ‘hibrit fuar’ deneyimi sunuyor. 200’den fazla firmayı buluşturan etkinliğe salgın nedeniyle katılamayanlar, sanal olarak dahil olabiliyor
17.11.2020Ege
1 günde 4 iyi haber
1 günde 4 iyi haberTÜİK, eylül ayına ilişkin sanayi üretim ve ciro endekslerini açıkladı. Sanayi üretim endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken ciro endekslerindeki artış, ticaretin canlı olduğunu ortaya koydu.
14.11.2020Ekonomi
Günsel Türkiye'ye geliyor
Günsel Türkiye'ye geliyorKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili “GÜNSEL”, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde, 18-21 Kasım 2020'de düzenlenecek “MÜSİAD Expo 2020” fuarında meraklılarıyla buluşmak üzere Türkiye’ye geliyor.
12.11.2020Ekonomi
Metrobüsler çalışıyor mu? Bugün metrobüsler kaça kadar çalışıyor?
Metrobüsler çalışıyor mu? Bugün metrobüsler kaça kadar çalışıyor?Türkiye'nin İstanbul şehrinde toplu ulaşım hizmeti veren metrobüs gün içinde milyonları taşıyor. Trafiksiz kendi yolunu kullanan metrobüsler hakkında bugün meraklı bir arayış başladı. Formula 1 çekimlerinden dolayı 15 Temmuz Şehiler Köprüsünün kapatılmasından sonra metrobüsler çalışıyor mu arayışı başladı. Vallik metrobüsler için şu saat aralığına dikkat çekti. Peki bugün metrobüsler kaça kadar çalışıyor?
11.11.2020Gündem
MÜSİAD EXPO ‘hibrit’ olacak
MÜSİAD EXPO ‘hibrit’ olacak18. MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı, 18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde hibrit olarak düzenlenecek. Fuar, 6 salonda, 60 bin metrekarelik alanda 100 bin ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.
5.11.2020Ekonomi
Pandemi sonrası en büyük fuar kapılarını açacak
Pandemi sonrası en büyük fuar kapılarını açacak18-21 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 18. MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı, bu yıl ilk kez ‘hibrit fuar’ deneyimi sunacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesi ve katılımıyla gerçekleşecek fuar, 40 binden fazla şirketi temsil eden 100 binin üzerin-de ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Fuarda 8 binin üzerinde B2B iş görüşmesinin yapılması hedefleniyor.
4.11.2020Ekonomi
İstanbul Kitap Fuarı ertelendi
İstanbul Kitap Fuarı ertelendiTÜYAP tarafından yapılan açıklamada İstanbul Kitap Fuarı’nın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.
Turizm sektörü EMITT Fuarı’nda buluşacak
Turizm sektörü EMITT Fuarı’nda buluşacakHer yıl 45 bine yakın yerli ve yabancı sektör profesyoneli ile seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen binlerce turisti ağırlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, 25’inci kez kapılarını açmak için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.
30.08.2020Gündem
Fuarcılıkta, kriz fırsata çevrilecek
Fuarcılıkta, kriz fırsata çevrilecekPandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri de fuarcılık, kongre ve etkinlik hizmetlerini içinde barındıran ve 600 bin kişiyi ilgilendiren MICE endüstrisi oldu. Sektör, tüm dünyanın eşitlendiği krizi fırsata çevirerek Türkiye’yi lider yapmayı hedefliyor. 1 Eylül’den sonra fuarlar koronavirüs tedbirleriyle kapılarını açıyor
16.08.2020Gündem
İstanbul Beylikdüzü'nde 2017'de yaşanan helikopter kazasının raporu tamamlandı
İstanbul Beylikdüzü'nde 2017'de yaşanan helikopter kazasının raporu tamamlandıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Beylikdüzü TÜYAP Fuar Alanı yakınlarında 2017 yılında gerçekleşen helikopter kazasının raporunu tamamladı.
14.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

fuarmüsiadBeylikdüzütürkiyeistanbul

Tüyap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.