Uğur Okulları

Uğur Okulları

Son dakika Uğur Okulları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uğur Okulları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uğur Okulları haber sayfamızda...

Uğur Okulları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 243 uğur okulları haberi bulunmuştur.
Yüz yüze eğitime sömestir molası
Yüz yüze eğitime sömestir molası2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk dönemi bugün sona eriyor. İki haftalık tatile çıkan öğrenciler için ders zili 7 Şubat’ta çalacak. “Karnesi kötü olan öğrenciyi cezalandırmayın” uyarısında bulunan uzmanlar, derslerden de çok uzaklaşılmamasını öneriyorlar
21.01.2022Eğitim
Uğur Kabul Sınavı, 8-9 Ocak tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirilecek
Uğur Kabul Sınavı, 8-9 Ocak tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirilecekÖğrencilerin başarı düzeylerini ölçmelerine imkan tanıyan Uğur Kabul Sınavı, Türkiye genelinde 8-9 Ocak 2022 tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirilecek. Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek “Öğrenciler sınavdan aldıkları puana göre akademik düzeyini değerlendirebilecek” dedi.
17.12.2021Eğitim
Kolejli olmak için umutlar burslarda
Kolejli olmak için umutlar burslardaÖzel okulların düzenlediği bursluluk sınavları için başvurular kabul ediliyor. Yüzde 100’e varan oranlarda öğrenim indirimi sunan burslara ilgi çok yüksek. Aileler artan ücretler nedeniyle okul okul gezip çocuklarını sınavlara sokuyor.
15.12.2021Gündem
Yüz yüze eğitimin ilk ara tatili
Yüz yüze eğitimin ilk ara tatiliİlk ve ortaöğretimdeki 18 milyon öğrenci için ara tatil bugün başlıyor. Derslerden uzaklaşmadan keyifli bir program yapılmasını öneren uzmanlar, tatilin çocuklar ve gençlerdeki psikolojik sorunların çözümü için de bir fırsat olduğunu söylüyorlar.
12.11.2021Eğitim
Puana değil, yüzdelik dilime bakın
Puana değil, yüzdelik dilime bakınLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında devlet liseleri için tercihler, 5 Temmuz’da başlayacak.
2.07.2021Eğitim
Doğru tercih iyi geleceğin ilk adımı
Doğru tercih iyi geleceğin ilk adımıUğur Okulları PDR ve Ar-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin, lise ve üniversite tercihi yapacak öğrencilere, bir dizi öneride bulundu.
1.07.2021Eğitim
Matematik yine umutları yıktı
Matematik yine umutları yıktıYKS maratonu dün gerçekleştirilen sınavlarla sona erdi. Matematik yine zordu. Dünkü TYT sonrası da zor yorumları yapılmıştı ama adaylara göre “Matematik TYT’de vurdu, AYT’de öldürdü”. Türkçe’de Divan Edebiyat’ından gelen şiirleri, bu dile hakîm olmayan adaylar yapamadı. Bilgi ağırlıklı sorulardan oluşan Tarih, adayları şaşırttı. Hatalı soru iddiası bulunmuyor
28.06.2021Eğitim
Matematik zordu, moraller bozuldu
Matematik zordu, moraller bozuldu YKS’nin ilk oturumu olan TYT dün tamamlandı. Her yıl olduğu gibi sınavın en zor testi Matematik’ti. Ancak bu yıl, önceki yılları gölgede bıraktı. Soruların, PISA ve TIMSS’te ilk 5’te olan ülkelerde sorulacak düzeyde olduğunu söyleyen uzmanlar, “Verilen sürede, bu zorluktaki sorular asla yetişmez” yorumunda bulundular
27.06.2021Eğitim
LGS’de matematik belirleyici olacak
LGS’de matematik belirleyici olacakLGS, 1.2 milyon öğrencinin katılımıyla dün gerçekleşti. Uzmanlar ve öğrencilerden gelen yorumlara göre sorular kazanımlara uygundu, hatalı soru iddiası yok. Sözel bölümdeki testler kolaydı. Sayısal, özellikle de Matematik, sınavın belirleyicisi olacak.
7.06.2021Eğitim
Kalan süreyi iyi değerlendirin
Kalan süreyi iyi değerlendirinKimi öğrenciler kendilerini sınava tam hazır hissettiği için ders çalışmayı bıraktı, kimileri ise eksik kaldıkları konuları tamamlamaya devam ediyor.
3.06.2021Eğitim
Yapay zekâyla sınavlara hazırlanıyorlar
Yapay zekâyla sınavlara hazırlanıyorlarUzaktan eğitimde tüm kademelerde okul eve taşındı. Öğrencilerin online olarak öğretmenleriyle bir araya geldiği bu süreçte eğitim kurumlarının dijital altyapıya yönelik yatırımlarının çalışmaları da öne çıktı. Eğitimde teknoloji yatırımlarına 10 yıl önce başladıklarını aktaran Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, 4 yıldır kişiye özgü ve yapay zekâ tabanlı öğrenme ve öğretme platformu Metodbox’ı kullandıklarını, bu nedenle uzaktan eğitimde adaptasyon sorunu yaşamadıklarını söyledi.
28.05.2021Eğitim
Öğrencilerin öz denetim becerisi gelişti
Öğrencilerin öz denetim becerisi geliştiEğitim sistemindeki hızlı ve mecburi değişikliklere paralel olarak öğrencilerin, eğitimcilerin, velilerin hayalleri, yetenekleri ve ihtiyaçları da değişti.
28.04.2021Eğitim
LGS’de başarının anahtarı: Planlı çalışmak
LGS’de başarının anahtarı: Planlı çalışmakLiselere Giriş Sınavı (LGS) 6 Haziran’da yapılacak. Öğrencilerin önünde 1,5 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bu yıl, eğitimin çoğu uzaktan yapılsa da MEB, sınavda tüm konulardan soru çıkacağını açıkladı. Uzmanlar, öğrencilere mayıs ayına kadar eksik konuları tamamlayıp sonrasında bol bol deneme sınavı çözmelerini öneriyorlar. İyi planlama yapılırsa kalan sürenin başarıya ulaşmak için yeterli olacağı görüşündeler.
16.04.2021Eğitim
Çapraz kariyer öne çıkıyor
Çapraz kariyer öne çıkıyorÜniversitede tek bir alanda okumak yetmeyecek, aldığı branşı başka bir branşla çaprazlayan avantajlı olacak. Örneğin bilgisayar mühendisliğinde okuyan biri psikoloji eğitimi alarak oyun tasarımı senaristliğinde fark yaratabilecek
22.03.2021Eğitim
Bakan Kasapoğlu: "Hiçbir yeteneğimizi heba etmeyeceğiz"
Bakan Kasapoğlu: "Hiçbir yeteneğimizi heba etmeyeceğiz"Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 52 vakıf üniversitesinin ardından yeni kurumlarla anlaştıklarını bildirdi, “Bu mutabakatla 2 bin 971 kontenjanı daha gençlerimizin hizmetine sunmuş olduk. Hiçbir yeteneği heba etmeyeceğiz. Sporcularımızın çift kariyer yapmalarının önünde engel kalmayacak” dedi
17.03.2021Diğer
Bakan Kasapoğlu: Milli sporculara ortaöğretimde yüzde yüz burs imkanı sağlıyoruz
Bakan Kasapoğlu: Milli sporculara ortaöğretimde yüzde yüz burs imkanı sağlıyoruzGençlik ve Spor Bakanlığı, 52 vakıf üniversitesi ve Özel Öğretim Derneği'ne bağlı özel okul ve kolejlerde milli sporculara yüzde 100 burs imkanı sağlayan mutabakat metninin ardından bugün de 11 okul ve 3 özel öğretim derneği ile daha mutabakat imzaladı.
16.03.2021Diğer
Uzaktan eğitime 3 haftalık ara
Uzaktan eğitime 3 haftalık araİlk ve ortaöğretimdeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, okul sıralarına doğru düzgün oturamadan 3 haftalık tatile girdi. Uzaktan eğitim zordu. Çocuklar ekran karşısında iyice bunalmışken tatil imdatlarına yetişti. Uzmanlar, birkaç gün derslerden uzaklaşmanın çocuklara iyi geleceği görüşünde.
22.01.2021Eğitim
‘Sınavların ertelenmesi  doğru fakat ölçme de şart’
‘Sınavların ertelenmesi doğru fakat ölçme de şart’Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 4 Ocak’ta başlaması planlanan yüz yüze sınavların bu dönem yapılmayacağını açıkladı. Eğitimciler, sınavların iptal edilmesi kararının doğru olduğunu belirtirken ölçme ve değerlendirme yapılamayacak olmasının sakıncalarına da dikkat çekiyorlar.
30.12.2020Eğitim
Sınavlara endişeli hazırlık
Sınavlara endişeli hazırlıkSınava hazırlanan öğrenciler aylarca yüz yüze eğitime ara vermişti, maraton kaldığı yerden devam ediyor. Özel okul ve kurslara gidenler haftanın 5 günü yüz yüze eğitim alma şansı yakalarken devlettekiler sadece 2 gün öğretmenleriyle bir araya gelebiliyorlar
21.10.2020Eğitim
Manisa’nın ilk fen ve teknoloji lisesi
Manisa’nın ilk fen ve teknoloji lisesiMANİSA’DA beş yıldır faaliyette bulunan Bahçeşehir Koleji, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında fen ve teknoloji ile fen ve anadolu lisesini hizmete açtı.
23.09.2020Ege
“En önde oturup  tahtayı göremezdim”
“En önde oturup tahtayı göremezdim”Bu hafta açıklanan YKS sonuçlarına göre, Temel Yeterlilik Testi Türkiye birincisi olan Halid Oğuz Serçe, engel tanımayan binlerce gençten biri. Doğuştan yüzde 60 görme engelli Serçe, “En ön sıraya oturmama rağmen tahtayı göremezdim. Öğretmenlerime yazdıklarını bir yandan da söylemeleri için rica ederdim” diyor
2.08.2020Pazar
Engel tanımadı birinci oldu
Engel tanımadı birinci olduUğur Okulları Aydın Kampüsü öğrencisi, doğuştan yüzde 60 görme engelli Halid Oğuz Serçe, Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarına göre Temel Yeterlilik Testi alanında 503 puanla birinci oldu.
29.07.2020Ege
YKS birincisi kim oldu 2020 ? İşte YKS 1.'si, TYT, AYT ve YDT Türkiye birincileri ve şehirleri...
YKS birincisi kim oldu 2020 ? İşte YKS 1.'si, TYT, AYT ve YDT Türkiye birincileri ve şehirleri...YKS sonuçları bugün açıklandı. Heyecanla beklenen YKS sonuçlarının açıklanmasından sonra YKS birincileri belli oldu. 2020 senesinde TYT oturumunda 5 aday birinciliği paylaştı. 2020 senesinde birinci olan isimlerin hangi şehirden olduğu merak ediliyor. İşte 2020 YKS birincileri ile ilgili detaylar...
28.07.2020Gündem
Şampiyonluğa giden hikâyeler
Şampiyonluğa giden hikâyelerÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, dün Twitter’dan YKS birincilerini de açıkladı. Buna göre TYT puanlarına göre 5, AYT’’de Sözel puan türünde 1, Eşit Ağırlık’ta 1, Sayısal’da 3, YDT’de 5 aday birinci oldu.
28.07.2020Eğitim
Engel tanımadı, Türkiye birincisi oldu
Engel tanımadı, Türkiye birincisi olduUğur Okulları Aydın Kampüsü öğrencisi Halid Oğuz Serçe, bugün açıklanan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sonuçlarına göre TYT (Temel Yeterlilik Testi) alanında 503 puanla Türkiye birinciliğini elde etti. Doğuştan yüzde 60 görme engeli bulunan Serçe, aynı zamanda EA (Eşit Ağırlılık) alanında da Türkiye ikincisi oldu. Psikoloji alanında uzmanlaşmak istediğini söyleyen Serçe, başarısının ise düzenli çalışmak ve sosyal hayattan kopmamak ile geldiğini anlattı.
27.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Uğur Okulları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.