Ukrayna Haberleri

Ukrayna Haberleri

Son dakika ukrayna haberleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ukrayna haberleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ukrayna haberleri haber sayfamızda...

Ukrayna Haberleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 924 ukrayna haberleri haberi bulunmuştur.
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferi
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferiSon dakika haberlere göre, işgalin ilk günlerinde Rusların ele geçirdiği Melitopol'de Rus askerlerini taşıyan tren havaya uçuruldu, Pentagon Rus komutanların Donbas'ta taktik değiştirdiğini bildiriyor. Ukrayna sınırına yakın konumdaki bir şehre asılan poster ise, Rusya'yı dünya çapında alay konusu haline getirdi.
19.05.2022Dünya
Son dakika... Rus TV'sini izleyenler buz kesti! 'Kurtulmalıyız, daha da kötüye gidecek'
Son dakika... Rus TV'sini izleyenler buz kesti! 'Kurtulmalıyız, daha da kötüye gidecek'Son dakika haberlere göre, Ukrayna'da giderek hezimete sürüklenen Rusya lideri Putin ile Genelkurmay Başkanı Gerasimov, bir tuğgeneral ya da albay tarafından alınması gereken kararları vermeye başladı. Medyada Putin'in Ukrayna'da zafere koştuğunu dile getiren uyduruk anlatı, Pazartesi akşamı Rus devlet televizyonunda yayınlanan programla yerle bir oldu.
17.05.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu dağıldı! Köprüde pusu, yüzlerce ölü var
Son dakika... Rus ordusu dağıldı! Köprüde pusu, yüzlerce ölü varSon dakika haberlere göre, Ukrayna'nın doğusundaki Donets Nehri'ni geçmeyi deneyen Rus birlikleri, bir tuzak kurulduğundan habersizdi. Yüzer köprüden düşman mevzilerine geçen onlarca tank ve zırhlı araç, köprünün havaya uçurulmasıyla geri dönemedi. Ukrayna ordusunun yayınladığı fotoğraflarda, bir gün süren muharebenin ardından yok edilmiş 58 Rus tankı ve aracı sayıldı. Rusya açısından köprüdeki felaketi manşetlerine taşıyan İngiliz medyası, 'Putin'in harp meydanındaki son utancı' başlıklarını attı.
12.05.2022Dünya
Son dakika... Putin Esad'a götürdü! Ukrayna'dan çalındı, Suriye'de belirdi
Son dakika... Putin Esad'a götürdü! Ukrayna'dan çalındı, Suriye'de belirdiSon dakika haberlere göre, Rusya'nın Ukrayna işgalini adım adım izleyen uydular, son olarak Karadeniz'den yola çıkıp İstanbul Boğazı'nı geçen ve Akdeniz'e açılan bir Rus gemisini Lazkiye'de yakaladı. Geminin kimliğini belirleyen AP haber ajansı, dünyaya ilan etti.
12.05.2022Dünya
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf etti
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf ettiUkrayna'da kırkıncı albayı da öldürülen Rus ordusunun verdiği kayıplar AP tarafından fotoğraflandı. Rus lider Putin'in Kızıl Meydan'da topalladığı anlar televizyon yayınlarıyla ortaya çıktı. Kremlin propagandisti muhabir ise, Donbas'ta Rus ordusunun başarısız olduğunu söyleyip komutanları suçladı.
10.05.2022Dünya
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganları
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganlarıSon dakika haberlere göre, Kızıl Meydan'daki Zafer Günü törenlerinde kürsüye çıkan Putin, Ukrayna'yı cehenneme çeviren kararını "Batı topraklarımızı işgale hazırlanıyordu. Başka planları vardı, bizi dinlemediler" diyerek savundu. Polonya'da ise mezarlığa çiçek bırakan Rus Büyükelçi kimsenin beklemediği bir protestoya uğradı.
9.05.2022Dünya
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'Son dakika haberlere göre Amerikan medyası, cephe hattındaki Rus generallerinin koordinatlarını Ukrayna ile paylaşan ABD istihbaratının Karadeniz sularına gömülen Moskva'nın batışındaki rolü açığa çıktı. Putin'in işgal emri vermesiyle gönüllü olarak orduya katılan kadın askerin öldüğü ise, üç hafta sonra doğrulandı.
6.05.2022Dünya
Son dakika... 5 milyon dolarlık enkaz! Putin'in süper tankı havaya uçtu
Son dakika... 5 milyon dolarlık enkaz! Putin'in süper tankı havaya uçtuSon dakika haberlere göre, New York Times gazetesi neredeyse iki aylık sürede Ukrayna'da 12 generalini kaybeden Rus ordusunun ABD istihbaratı tarafından adım adım izlendiğini ve Ukrayna'ya sunulan anlık istihbaratla üst düzey rütbelilerin öldürüldüğünü yazdı. Rusya-Ukrayna sınırında yayınlanan bir video ise, Putin'in yeni nesil tankının yok edildiğini gösteriyor.
5.05.2022Dünya
Son dakika haberler: ABD helikopterleri çoktan Ukrayna'da!
Son dakika haberler: ABD helikopterleri çoktan Ukrayna'da!Son dakika haberlere göre, Donbas'ta kıyasıya çarpışmalar sürerken Rus ordusu Lviv dahil Ukrayna'nın batısındaki birçok noktayı füzelerle vurdu. AFP Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov'un Donbas ziyaretini doğruladı. Belarus'un tatbikata girişmesi Ukrayna'yı alarma geçirirken, Foreign Policy muhabiri ABD'den Ukrayna'ya gönderilen helikopterleri yazdı.
4.05.2022Dünya
Son dakika haberler... İsrail-Rusya kavgası büyüyor! Zehir zemberek mesaj
Son dakika haberler... İsrail-Rusya kavgası büyüyor! Zehir zemberek mesajSon dakika haberlere göre, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un kurduğu cümle Tel Aviv'de fay hatlarını yerinden oynattı. İsrail basını 'Putin'in gerçek yüzü' başlıklarını attı, Haaretz'deki bir haberde 'Kiev'in değil Moskova'nın Nazilerden arındırılması gerektiği' görüşüne yer verildi. Rusya Dışişleri'nin bugün paylaştığı Twitter mesajı ise ateşe benzin döktü.
3.05.2022Dünya
Son dakika... ABD göstere göstere paylaştı! Putin'e rest
Son dakika... ABD göstere göstere paylaştı! Putin'e restSon dakika haberlere göre, Rus lider Ukrayna'daki savaşa dışarıdan müdahil olanlara yıldırım hızıyla yanıt vereceklerini duyurdu, nükleer ve balistik silahları ima etti. ABD ordusu ise Ukrayna'ya doğru yola çıkan uçağın fotoğraflarını resmi hesabından yayınladı.
28.04.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu iki ayda çöktü! Yerine konulması yıllar alacak
Son dakika... Rus ordusu iki ayda çöktü! Yerine konulması yıllar alacakSon dakika haberlere göre, Rus şehirlerinde gece yarısı arka arkaya patlamalar oldu, hava savunma sistemlerinin ateşlendiği bildiriliyor. Almanya'nın tank hamlesinden sonra İngiltere de Suriye ve Libya'da kullanılan füzeyi Ukrayna'ya sevk ediyor. The Times gazetesi, Putin'in Ukrayna'da kaybettiği silah ve askeri teçhizatlar nedeniyle yeni bir savaşa girişmesinin yıllar alabileceğini yazdı.
27.04.2022Dünya
Son dakika: Putin Türkiye'deki görüşmeleri işaret ederek açık kapı bıraktı
Son dakika: Putin Türkiye'deki görüşmeleri işaret ederek açık kapı bıraktıGelen son dakika haberine göre; Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Rus Lider Putin'den çok çarpıcı açıklamalar geldi. Putin Kiev'in Ukrayna'daki durumu çözme konusundaki tutumunun değiştiğini, önceki niyetlerinden uzaklaştıklarını söyledi. Putin Türkiye'deki görüşmelere dikkat çekerek tarafların bu sayede önemli bir ilerleme kaydettiğini açıkladı. Rusya’nın askeri operasyonlarını sürdürmesine rağmen müzakere kapısını hep açık tuttuğuna dikkat çeken Putin, “Askeri harekatın devam etmesine rağmen, diplomatik yolda da anlaşmalara varabileceğimizi umuyoruz. Müzakerelere devam ediyoruz. Bundan vazgeçmiyoruz. Ukrayna, Kırım ve Donbass konularını devlet başkanları düzeyinde tartışmayı teklif etti ancak güvenlik konusunda anlaşmalar olmadan kararlar alınamaz” dedi.
26.04.2022Dünya
Son dakika... Rusya'dan Japonya'ya: Misillemede bulunuruz!
Son dakika... Rusya'dan Japonya'ya: Misillemede bulunuruz!Son dakika haberlere göre, Üçüncü Dünya Savaşı riskinin hafife alınmaması gerektiğini belirten Moskova, Japonya'ya gözdağı verdi. İngiltere, Ukrayna'da 15 bin Rus askerinin öldürüldüğünü açıkladı. Savaşın kaderini belirleyecek buluşma bugün başlıyor, Almanya'dan hava savunma sistemine sahip Gepard tankları hamlesi geldi. Rusya'nın nükleer silahla tehdit ettiği adımın ise Mayıs ayı ortasında atılacağı bildiriliyor.
26.04.2022Dünya
Son dakika... Rusya Ukrayna'daki tren istasyonlarını vurdu
Son dakika... Rusya Ukrayna'daki tren istasyonlarını vurduUkrayna'nın batısı ve merkezindeki beş tren istasyonuna Rus işglaciler saldırı düzenledi, can kayıpları olduğu bildiriliyor. Ukrayna'nın merkezindeki Vinnytsia bölge valisi ise, iki kasabaya düşen Rus roketleri nedeniyle ölü ve yaralıların olduğunu söyledi.
25.04.2022Dünya
Son dakika... Süper güçlerin Ukrayna muharebesi! 'Rusya kaybediyor'
Son dakika... Süper güçlerin Ukrayna muharebesi! 'Rusya kaybediyor'Son dakika haberlere göre, ABD'den Kiev'e gerçekleşen en yüksek ziyaretleri dünya bir gün sonra duydu. Polonya'ya dönen Dışişleri Bakanı Blinken, Ukrayna'nın şimdiden başardığını söyledi. Rusya ise Washington'a diplomatik nota verdi.
26.04.2022Dünya
Son dakika... Kremlin'in favori yazarı ağzındaki baklayı çıkardı: Novorossiya!
Son dakika... Kremlin'in favori yazarı ağzındaki baklayı çıkardı: Novorossiya!Rus generalin üçüncü bir ülkeyi işaret eden sözlerinin ardından resmi ajans Ria Novosti'de yazan Kremlin'in sesi Akopov, işgalin Ukrayna'yı aşamalı olarak parçalamak ve bölgeyi yeniden biçimlendirmeyi hedeflediğini söyledi: "İşgalin ikinci aşamasında Ukrayna'nın güneyinde kontrol kurabilirsek, üçüncü aşamayı da kaçınılmaz şekilde gerçekleştirmek zorundayız; tüm Novorossiya'nın (Yeni Rusya) üstünde kontrol sağlamak."
23.04.2022Dünya
Son dakika... Dünya ilk kez gördü! Putin'in tank mezarlığı
Son dakika... Dünya ilk kez gördü! Putin'in tank mezarlığıRus generalin Ukrayna işgalinden sonra üçüncü bir ülkeden söz etmesi deprem etkisi yarattı, sokaklarda cesetlerin yattığı Mariupol'de Rus işgalciler yeniden saldırıya geçti. Kremlin'in gözde yayın organı yanlışlıkla Ukrayna'da öldürülen asker sayısını yayınladı, silinen haberde 13 bin 414 askerin yitirildiği yazıyordu. İşgale katılan Rus özel kuvvetleri askerlerinin taktığı peçler ise, gözdan kaçacak gibi değil, sınırdaki gizli tank mezarlığı ise ilk kez görüntülendi.
23.04.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu: Savaş üçüncü ülkeye kapı aralayacak
Son dakika... Rus ordusu: Savaş üçüncü ülkeye kapı aralayacakSon dakika haberlere göre, Rusya'nın Mariupol'deki vahşeti uydudan göründü, yeni toplu mezarların uzunluğu 85 metre. Rus ordusu gün içinde yaptığı açıklamada işgalin asıl hedefini duyurdu, işgalciler Ukrayna'nın güneybatı komşusuna ulaşmayı amaçlıyor.
22.04.2022Dünya
Son dakika: ABD ve Rusya'dan karşılıklı restleşme! Bu kez aralarında Kamala Harris ve Zuckerberg de var
Son dakika: ABD ve Rusya'dan karşılıklı restleşme! Bu kez aralarında Kamala Harris ve Zuckerberg de varABD Başkanı Biden, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili açıklamalarda bulundu, Ukrayna'ya yeni bir destek paketi açıkladı. Öte yandan Rusya'dan jet yanıt geldi. Rusya ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Meta Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg’in aralarında bulunduğu 29 Amerikalı ile 61 Kanadalı hakkında yaptırım kararı aldı.
21.04.2022Dünya
Son dakika... Rusya: Mariupol işgal edildi
Son dakika... Rusya: Mariupol işgal edildiSon dakika haberlere göre, Ukrayna toprağı Donbas'taki Lugansk bölgesinin yüzde 80'ini kontrol eden Rus ordusu, Rubizhne ve Popasna'ya saldırıyor. Moskova, haftalardır kuşatma altında tutulan Mariupol'ün ele geçirildiğini ancak halen 2 bin Ukraynalı savaşçının Azovstal fabrikasında olduğunu duyurdu.
21.04.2022Dünya
Son dakika... AP caminin son fotoğrafını dünyaya geçti! Kurşun izleri her yerde
Son dakika... AP caminin son fotoğrafını dünyaya geçti! Kurşun izleri her yerdeRus işgalcilerin haftalardır bombardımana tuttuğu Ukrayna'ın Mariupol kentinden bugün 6 bin çocuk, kadın ve yaşlı insanın tahliye edilmesi hedefleniyor. Ukraynalı binbaşının kaydettiği bir dakikalık yardım çağrısı dünya çapında yankı buldu, video Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD lideri Biden ve İngiltere Başbakanı Johnson etiketlenerek paylaşıldı. Şehirdeki Kanuni Sultan Süleyman Camii'nin fotoğrafı ise şok etkisi yarattı.
20.04.2022Dünya
Son dakika... Putin'e sürpriz! Ukrayna'ya savaş uçağı gönderildi
Son dakika... Putin'e sürpriz! Ukrayna'ya savaş uçağı gönderildiSon dakika haberlere göre, Ukrayna ordusu Rus işgalcilerin İzyum'da geri püskürtüldüğünü ve Marinka kasabasının geri alındığını açıkladı. Rus üretimi tanklar ve S-300 hava savunma sistemi elde eden Kiev yönetimi, Donbas savaşı başlamadan yeni jetlerine de kavuştu.
20.04.2022Dünya
Son dakika... Rusya Harkov'a saldırıyor! Çok sayıda sivil öldü
Son dakika... Rusya Harkov'a saldırıyor! Çok sayıda sivil öldüDonbas'ta taarruza geçen Rus işgalciler, Ukrayna'nın en büyük ikinci kentini top mermisi yağmuruna tuttu. Yetkililer en az 15 sivilin hayatını kaybettiğini aktarıyor.
19.04.2022Dünya
Son dakika haberler... Rus uçağının 15 bin kilometrelik sıra dışı rotası
Son dakika haberler... Rus uçağının 15 bin kilometrelik sıra dışı rotasıSon dakika haberlere göre, Rus işgal birlikleri Donbas'ı ele geçirmek için saldırıya geçti, Washington Biden'ın Kiev'i ziyaret etmeyi planlamadığını açıkladı. Batılı ülkeler Ukrayna'ya silah göndermek için zamana karşı yarış verirken, Moskova'dan kalkış yapan bir uçağın izlediği rota gözden kaçacak gibi değildi.
19.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ukrayna Haberleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.