Uluslararası Boks Birliği

Uluslararası Boks Birliği

Son dakika uluslararası boks birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uluslararası boks birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uluslararası boks birliği haber sayfamızda...

Uluslararası Boks Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 171 uluslararası boks birliği haberi bulunmuştur.
Milli boksör Elif Güneri üçüncü kez Avrupa Şampiyonu olmayı hedefliyor
Milli boksör Elif Güneri üçüncü kez Avrupa Şampiyonu olmayı hedefliyorTürkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 81 kiloda dünya üçüncüsü olan milli boksör Elif Güneri’nin hedefi üçüncü kez Avrupa Şampiyonu olmak.Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından İstanbul'da düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 81 kiloda dünya üçüncüsü olan Karabüklü milli boksör Elif Güneri, Avrupa Şampiyonası için Kastamonu’da kampa girecek. Antrenörü Baykan Arslan sıkı bir çalışma içerisine girecek olan Güneri, eylül ayında Karadağ’da yapılması planlanan Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü kez altın madalyanın sahibi olmayı hedefliyor.
Busenaz Sürmeneli: 2024 altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum
Busenaz Sürmeneli: 2024 altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorumDünya Boks Şampiyonası'nda ikinci kez dünya şampiyonu olan Busenaz Sürmeneli, memleketi Trabzon'da mehteran ekibiyle karşılandı. Yaşadığı mutluluğu anlatan Busenaz Sürmeneli, "2024 yılının olimpiyat altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum" dedi.
23.05.2022Diğer
Bakan Kasapoğlu: Türkiye'nin adını zirveye kazıdılar
Bakan Kasapoğlu: Türkiye'nin adını zirveye kazıdılarGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bize Gençlik Haftası'nda, 19 Mayıs'ın hemen ertesinde çok büyük bir mutluluğu yaşattılar. 5 altın ve 2 bronzla hem madalya rekoru kırdılar hem de dünya şampiyonluğuyla kadın boksunda Türkiye'nin adını zirveye yazmadılar, kazıdılar” dedi.
20.05.2022Diğer
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda destan yazdık! Altın madalyalar peş peşe geldi
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda destan yazdık! Altın madalyalar peş peşe geldiDünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda sporcularımızdan altın madalya haberleri peş peşe geldi. Milli sporcularımız Ayşe Çağırır, Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş, Busenaz Sürmeneli ve Şennur Demir kendi sikletlerinde şampiyon oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda tarih yazan kadın sporcularımızı tebrik etti. Bakan Kasapoğlu, şampiyon sporcularımızı yalnız bırakmadı.
20.05.2022Diğer
Dünya Şampiyonu Ayşe Çağırır kimdir aslen nereli? Ayşe Çağırır hayatı ve kariyeri...
Dünya Şampiyonu Ayşe Çağırır kimdir aslen nereli? Ayşe Çağırır hayatı ve kariyeri...Ayşe Çağırır kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 48 kiloda mücadele eden Ayşe Çağırır finalde Kazak rakibini mağlup ederek dünya şampiyonu oldu. Peki Ayşe Çağırır kimdir kaç yaşında aslen nereli?
20.05.2022Diğer
Milli boksör Ayşe Çağırır dünya şampiyonu oldu
Milli boksör Ayşe Çağırır dünya şampiyonu olduUluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 48 kiloda mücadele eden Fenerbahçeli milli boksör Ayşe Çağırır, final maçında karşılaştığı Kazakistanlı rakibi Alua Balkibekova’yı mağlup ederek Dünya şampiyonu oldu.
19.05.2022Diğer
Malatya'da Hatice Akbaş coşkusu
Malatya'da Hatice Akbaş coşkusu Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Hatice Akbaş'ın finale çıkması memleketi Malatya'da büyük sevinçle karşılandı.
18.05.2022Diğer
Şennur Demir, final biletini aldı Türk kadınına seslendi
Şennur Demir, final biletini aldı Türk kadınına seslendiTürkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 81 kiloda mücadele eden Şennur Demir finale yükseldi.
18.05.2022Diğer
Busenaz Sürmeneli finale yükseldi
Busenaz Sürmeneli finale yükseldiTürkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 66 kiloda mücadele eden Busenaz Sürmeneli finale yükseldi.
18.05.2022Diğer
Buse Naz Çakıroğlu finale yükseldi! Hedefi dünya şampiyonluğu
Buse Naz Çakıroğlu finale yükseldi! Hedefi dünya şampiyonluğuTürkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 50 kiloda mücadele eden Buse Naz Çakıroğlu, finale yükseldi. Tribünlerden yoğun destek alan milli boksör, “Altın madalya istiyoruz” dedi.
18.05.2022Diğer
Buse Naz Çakıroğlu, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda yari fınalde
Buse Naz Çakıroğlu, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda yari fınaldeDünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 50 kilogram çeyrek final maçında ringe çıkan Buse Naz Çakıroğlu, yarı finale yükseldi.
16.05.2022Diğer
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 7'nci gün sona erdi
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 7'nci gün sona erdiUluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 7'nci gün tamamlandı.
15.05.2022Diğer
IBA başkanı seçimlerin 14 Mayıs’a ertelenmesini istedi
IBA başkanı seçimlerin 14 Mayıs’a ertelenmesini istediİki gün sürecek olan Uluslararası Boks Birliği (IBA) Olağanüstü Kongresi’nde ilk gün bugün erken saatlerde İstanbul'da tamamlandı. Kongreye katılabilme hakkı olan 165 üye ülkeden 142'si İstanbul'da şahsen, 8'i ise çevrimiçi olarak toplantıya katıldı. Kongrenin ilk gününde gerçekleşmesi gereken başkanlık seçimleri mevcut IBA Başkanı Umar Kremlev’in isteğiyle 14 Mayıs’a ertelendi.
13.05.2022Diğer
Busenaz Sürmeneli Son 16 Turu'nda
Busenaz Sürmeneli Son 16 Turu'ndaDünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Busenaz Sürmeneli, İtalyan rakibi Angela Carini'nin ilk raundda sakatlanmasının ardından adını Son 16 Turu'na yazdırdı.
12.05.2022Diğer
Buse Naz Çakıroğlu son 16'ya yükseldi
Buse Naz Çakıroğlu son 16'ya yükseldiDünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda milli sporcu Buse Naz Çakıroğlu, Moğol rakibi Mungunsaran Balsan'ı mağlup ederek adını son 16 turuna yazdırdı.
12.05.2022Diğer
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası için geri sayım başladı
Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası için geri sayım başladı6-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul’daki Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'nde düzenlenecek olan Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası öncesi Uluslararası Boks Birliği ve Türkiye Boks Federasyonu basın toplantısı düzenledi.
29.04.2022Diğer Sporlar
'Boks ve halter olimpiyatlardan çıkarılacak' iddiası tartışma yarattı!
'Boks ve halter olimpiyatlardan çıkarılacak' iddiası tartışma yarattı!Türkiye’nin en çok madalya kazandığı spor branşları olan boks ve halter, olimpiyat programından çıkarılıyor mu? Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin son açıklamasının ardından başlayan tartışmayı, Türkiye Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ile konuştuk.
17.12.2021Gündem
AIBA, olağanüstü kongresinde adının IBA olarak değiştiğini açıkladı
AIBA, olağanüstü kongresinde adının IBA olarak değiştiğini açıkladıUluslararası Boks Birliği’nin olağanüstü kongresi dün (13 Aralık) toplandı. Toplantıda bağımsız uzmanlar tarafından geliştirilen kapsamlı bir dizi yönetişim reformunu kabul eden federasyon, isminin kısaltmasını AIBA'dan IBA'ya değiştirerek yeni bir çağ başlattığını da duyurdu. IBA'nın ulusal federasyonlarından toplam 107'si bu geniş kapsamlı değişiklikleri onaylamak toplantıda için hazır bulundu.
14.12.2021Diğer
AIBA, Boks Dürüstlük Birimi kuruyor
AIBA, Boks Dürüstlük Birimi kuruyorUluslararası Boks Birliği (AIBA), Dünya Boks Şampiyonası sırasında Belgrad'da düzenlenen toplantıların ardından, sporun yönetimi için çok önemli ilerlemeyi temsil eden reformları duyurdu.
8.11.2021Diğer
Son dakika haberi: Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nın imza töreni gerçekleştirildi
Son dakika haberi: Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nın imza töreni gerçekleştirildiAralık ayında İstanbul'da düzenlenecek Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası'nın imza töreni gerçekleştirildi.
1.10.2021Diğer
Son dakika haberi: Rio 2016'da hile yapıldığı iddiası
Son dakika haberi: Rio 2016'da hile yapıldığı iddiasıUluslararası Boks Birliği (AIBA) tarafından görevlendirilen bağımsız spor danışmanlık şirketi, 2016 Rio Olimpiyatları'ndaki müsabaka sonuçlarının bir sistem yardımıyla manipüle edildiğini öne sürdü.
30.09.2021Diğer
Son dakika | Sporda 2020 yılı böyle geçti!
Son dakika | Sporda 2020 yılı böyle geçti!2020 yılını uğurlamaya hazırlanıyoruz. Kovid-19 sporu da sekteye uğrattı. ABD'li efsane basketbolcu Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna, California'daki helikopter kazasında hayatını kaybetti. Futbol efsanesi Diego Armando Maradona da hayata gözlerini yumdu. İşte sporda 2020'nin olayları...
15.12.2020Skorer
AIBA'nın yeni başkanı Umar Kremlev oldu
AIBA'nın yeni başkanı Umar Kremlev olduUluslararası Boks Birliği (AIBA)  Başkanlığı'na Rus aday Umar Kremlev seçildi.  Merkezi İsviçre'nin Lozan kentinde bulunan AIBA'da kongre heyecanı yaşandı.
12.12.2020Diğer
Türk boksör Karakuş kemerini Filistin'e armağan etti
Türk boksör Karakuş kemerini Filistin'e armağan ettiİngiltere'de yaptığı maçta Uluslararası Boks Birliği (UBA) kemerini kazanan boksör Durmuş Karakuş, galibiyetini ve kemerini Filistin halkına armağan ederek İsrail zulmüne tepki gösterdi.
28.12.2018Diğer Sporlar
Uğur Erdener ASOIF Asbaşkanı oldu
Uğur Erdener ASOIF Asbaşkanı olduTürkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, Uluslararası Olimpik Yaz Sporları Federasyonları Birliğinin (ASOIF) asbaşkanı oldu.
1.07.2020Diğer

Benzer Haber Etiketleri

Uluslararası Boks Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.