Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği

Son dakika Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği haber sayfamızda...

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 238 uluslararasi hava tasimaciligi birligi haberi bulunmuştur.
IATA: AB'nin Belarus'a hava sahasını kapatması hayal kırıklığı
IATA: AB'nin Belarus'a hava sahasını kapatması hayal kırıklığıUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Avrupa Birliği'nin (AB) Belarus'a ait hava yolu şirketlerinin Avrupa hava sahası ile AB ülkelerindeki havalimanlarını kullanmasını yasaklama kararının "hayal kırıklığı yaratan bir gelişme" olduğunu ve havacılık güvenliğinin politize edilmemesi gerektiğini bildirdi.
4.06.2021Dünya
Hava yolu yolcu sayısında düşüş bekleniyor
Hava yolu yolcu sayısında düşüş bekleniyorUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik devam eden kısıtlamalar nedeniyle bu yıl toplam hava yolu yolcu sayısının 2019'a kıyasla yüzde 52 daha düşük olacağı tahmininde bulundu.
26.05.2021Ekonomi
Hava yolu yolcu sayısının düşmesi bekleniyor
Hava yolu yolcu sayısının düşmesi bekleniyorUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik devam eden kısıtlamalar nedeniyle bu yıl toplam hava yolu yolcu sayısının 2019'a kıyasla yüzde 52 daha düşük olacağı tahmininde bulundu.
26.05.2021Uzmanpara
Türkiye'nin küresel markası THY 88 yaşında
Türkiye'nin küresel markası THY 88 yaşındaTürkiye'nin bayrak taşıyıcısı THY, kurulduğu günden bu yana aradan geçen 88 yıllık sürede küresel bir marka olurken, dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olarak öne çıkıyor.
19.05.2021Ekonomi
IATA'dan zarar beklentisi
IATA'dan zarar beklentisiUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), hava yolu sektöründe bu yıl 47,7 milyar dolarlık zarar beklediğini duyurdu.
21.04.2021Uzmanpara
Iata Nedir, Ne İşe Yarar? Iata Açılımı Ve Amaçları Nelerdir?
Iata Nedir, Ne İşe Yarar? Iata Açılımı Ve Amaçları Nelerdir?Çeşitli ticaret kuruluşları bulunmaktadır. IATA da bunların arasında yer almaktadır. IATA nedir? IATA açılımı ve amaçları nelerdir? Sizler için IATA kuruluşunu detayları ile derledik.
31.03.2021Eğitim
IATA: Havacılıkta 2021 beklentilerden kötü olacak
IATA: Havacılıkta 2021 beklentilerden kötü olacakUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (International Air Transport Association - IATA), bugüne kadar yapılan rezervasyonlara ilişkin verilerin, havacılık endüstrisi için 2021 yılının "beklentilerden kötü" geçeceğini gösterdiği uyarısı yaptı.
25.02.2021Uzmanpara
DSÖ bu kez umut verdi! Dünyada Kovid ölümleri düştü
DSÖ bu kez umut verdi! Dünyada Kovid ölümleri düştüDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya çapında 14-21 Şubat tarihleri arasında Kovid-19 vaka sayısının yüzde 11, can kaybının da yüzde 20 düştüğünü duyurdu. Örgüt, Kovid kaynaklı ölü sayısının art arda 3 haftadır düşüşte olduğunu açıkladı.
25.02.2021Dünya
Turkish Cargo 2020'de dünyadaki en önemli 5 hava kargo şirketi arasına girdi
Turkish Cargo 2020'de dünyadaki en önemli 5 hava kargo şirketi arasına girdiTHY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Turkish Cargo'nun salgın sürecinde muhteşem bir başarı elde ettiğini belirterek, "(50 yolcu uçağını) Kargo uçağı haline getirdik. Bu şekilde kargo kapasitemiz epey arttı. Dünyadaki en önemli 5 hava kargo taşımacılık şirketi içerisine girdik." dedi.
10.02.2021Ekonomi
Seyahat kısıtlamalarına takılmamak için sahte korona testi!
Seyahat kısıtlamalarına takılmamak için sahte korona testi!BBC'nin yaptığı araştırma, uluslararası havayolu taşımacılığında yolcuların sahte Covid testlerine daha çok başvurmaya başladığını ortaya koydu.
2.02.2021Dünya
THY kargoda yüksekten uçtu
THY kargoda yüksekten uçtu2020 başında kargo uçakları ile 88 noktaya hizmet veren THY şu an salgına rağmen 96 noktaya operasyon düzenliyor. İlker Aycı, Turkish Cargo’nun dünyada 6. sıraya yükseldiğini duyurdu.
4.01.2021Ekonomi
THY salgına rağmen kargoda "yüksek uçtu”
THY salgına rağmen kargoda "yüksek uçtu”Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen uluslararası kargo taşımacılığında pazar paylarını büyüttüklerini belirterek, "2020 yılı başında kargo uçakları ile 88 noktaya hizmet veriyorduk, an itibarıyla 96 noktaya operasyon düzenliyoruz." dedi.
3.01.2021Ekonomi
Yurt dışı seyahatleri için aşı zorunlu mu olacak?
Yurt dışı seyahatleri için aşı zorunlu mu olacak? Ülkemizde koronavirüs aşılarıyla ilgili tartışmalar sürerken, uluslararası seyahatler için aşı ve sağlık pasaportu gibi zorunluluklar getirilmesi yönünde çalışmalar hızlandı. Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Covid-19 test ve aşı bilgilerinin yer aldığı dijital sağlık pasaportu hazırlıklarını hızlandırdığını söyledi.
25.12.2020Tatil
Dijital sağlık pasaportu hakkında bilinmesi gerekenler
Dijital sağlık pasaportu hakkında bilinmesi gerekenlerYurt dışı seyahatleri için koronavirüs aşısı zorunlu mu olacak? Enuygun.com Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Kovid-19 test ve aşı bilgilerinin yer aldığı dijital sağlık pasaportu hazırlıklarını hızlandırdığını söyledi. Peki, dijital sağlık pasaportunun içerisinde hangi bilgiler yer alacak? Hava yolu şirketleri yolculardan hangi bilgileri isteyecek? Yurt dışına çıkmadan önce yapılması gereken aşılar neler? İşte detaylar...
Havacılık sektörü Kovid-19 salgını sonrasına hazır
Havacılık sektörü Kovid-19 salgını sonrasına hazırTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sivil Havacılık Meclisi Başkanı Teoman Tosun, havacılık sektörünün, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenmesine karşın yarın hizmet verecek şekilde organizasyonlarını canlı tuttuğunu bildirdi.
7.12.2020Ekonomi
'Kulağımız aşıda, gözümüz havada'
'Kulağımız aşıda, gözümüz havada'Koronavirüse karşı aşı hazır olduğunda THY olarak önemli bir görev üstleneceklerini vurgulayan İlker Aycı, “Kulağımız aşıdan gelecek haberde, gözümüz gökyüzünde” dedi
27.11.2020Ekonomi
Havacılık sektörü Kovid-19 aşısının dağıtımında küresel yarışa hazır
Havacılık sektörü Kovid-19 aşısının dağıtımında küresel yarışa hazırYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının en çok etkilediği sektörlerden havacılığın, dünya çapında aşı dağıtımındaki yarışa hazır olduğu belirtiliyor.
26.11.2020Ekonomi
IATA'dan yeni uygulama
IATA'dan yeni uygulamaUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA, bir dizi mobil uygulama geliştiriyor. Birliğin amacı uluslararası uçuş yapacak yolcuların COVID-19 seyahat kısıtlamaları hakkında kolayca bilgi almaları ve havayolu firmalarıyla güvenli bir ortamda test sonuçlarını ve aşı sertifikalarını paylaşmaları.
25.11.2020Teknoloji
IATA: Küresel hava yolu şirketlerinin iki yıllık zararı 157 milyar doları bulabilir
IATA: Küresel hava yolu şirketlerinin iki yıllık zararı 157 milyar doları bulabilirUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), 2020'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ikinci dalga nedeniyle hava yolu şirketlerinin bu yıl ve gelecek yıl toplamda 157 milyar dolar zarar edebileceğini duyurdu.
24.11.2020Ekonomi
IATA: Desteğin sona ermesi daha fazla iflasa yol açar
IATA: Desteğin sona ermesi daha fazla iflasa yol açarUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği baş ekonomisti Brian Pearce,  global hava yolu şirketlerinin 2020 yılının ikinci yarısında 77 milyar  dolar daha harcama yolunda olduklarını ve hükümetlerin ücret  desteği programlarının sona ermesi halinde daha fazla iflas ile karşı karşıya kalınacağını söyledi.
6.10.2020Uzmanpara
Turkish Cargo’dan rekor büyüme
Turkish Cargo’dan rekor büyümeTHY’nin hava kargo markası Turkish Cargo, yılın ilk yarısında yüzde 67 büyüdü. THY, Turkish Cargo’nun 2023 yılında en iyi 5 hava kargo markasından biri olmasını hedefliyor
22.09.2020Ekonomi
Turkish Cargo'dan yüzde 67'lik büyüme
Turkish Cargo'dan yüzde 67'lik büyümeTurkish Cargo, 2020 yılı ilk yarısında her 20 hava kargodan birini taşıyarak ilaç ve tıbbi malzeme dahil olmak üzere özel kargo taşımacılığında yüzde 67 oranında büyüme gerçekleştirdi.
21.09.2020Ekonomi
Dağıtmak için 8000 jumbo jet gerekecek
Dağıtmak için 8000 jumbo jet gerekecekKovid-19’a çare olabilecek aşı henüz bulunmadı ancak havayolu şirketleri, havaalanları, küresel sağlık kurumları ve ilaç şirketleriyle küresel dağıtım programı için görüşmelere başladı. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, aşının bulunması halinde dünya genelinde dağıtımı için 8000 jumbo jete eş değer kapasiteye sahip bir havayolu taşıma planı gerektiğini duyurdu.
11.09.2020Dünya
Koronavirüs aşısının dağıtımı için '8.000 jumbo jet gerekecek'
Koronavirüs aşısının dağıtımı için '8.000 jumbo jet gerekecek'Havayolu endüstrisi, koronavirüs aşısının bulunması durumunda dünya genelinde dağıtımının yapılması için 'şimdiye kadar görülen en geniş çaplı nakliye operasyonunun' yürütüleceğini söylüyor.
10.09.2020Dünya
Temel Kotil kimdir, kaç yaşında? Korona virüse yakalanan Temel Kotil'in son sağlık durumu nasıl?
Temel Kotil kimdir, kaç yaşında? Korona virüse yakalanan Temel Kotil'in son sağlık durumu nasıl?Geçtiğimiz günlerde korona virüse yakalandığını sosyal medya hesabı üzerinden duyuruna Temel Kotil'in sağlık durumuna ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinden gelen son dakika haberine göre TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil'in solunum yollarında yaşadığı sıkıntı nedeniyle yoğun bakıma alındığı duyuruldu. Kronik rahatsızlığı olmayan Temel Kotil 61 yaşında!
31.08.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

thyUluslararası Hava Taşımacılığı BirliğikoronavirüsIATAaşı

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.