Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği

Son dakika Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği haber sayfamızda...

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 261 uluslararası hava taşımacılığı birliği haberi bulunmuştur.
THY’ye en üst düzey sertifika
THY’ye en üst düzey sertifikaTürk Hava Yolları (THY)  IATA’nın (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) IEnvA (Çevresel Değerlendirme) programında ‘En Üst Düzey Sertifika’nın sahibi oldu.
22.06.2022Ekonomi
THY'ye en üst düzey sertifika
THY'ye en üst düzey sertifikaTürk Hava Yolları (THY) IATA’nın (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği ) IEnvA (Çevresel Değerlendirme) programında “En Üst Düzey Sertifika”nın sahibi oldu.
21.06.2022Ekonomi
İstanbul Havalimanı ikinci kez "yılın havalimanı" seçildi
İstanbul Havalimanı ikinci kez "yılın havalimanı" seçildiİstanbul Havalimanı, dünya havacılık sektörünün prestijli yayınları arasında gösterilen 'Air Transport Awards' ödüllerinde, 2021 yılının ardından bu yıl da 'Yılın Havalimanı' seçilerek, ikinci kez ödüle layık görüldü. Ödülü alan İGA CEO'su Kadri Samsunlu, "Bu değerli ödüle, dünyadaki pek çok havalimanını geride bırakarak ikinci defa kazanmamız İstanbul Havalimanı'nın ne denli doğru bir proje olduğunun en büyük kanıtı" diye konuştu.
11.02.2022Ekonomi
Pegasus Hava Yolları, karbon emisyonunu azaltmayı hedefliyor
Pegasus Hava Yolları, karbon emisyonunu azaltmayı hedefliyorKarbon emisyonuyla ilgili 2030 yılı ara dönem hedefini belirleyen Pegasus Hava Yolları, birim yolcu kilometre başına (RPK) düşen uçuş kaynaklı karbon emisyonunu, 2030 yılına kadar 2019 yılına kıyasla yüzde 20 azaltmayı hedeflediğini açıkladı.
13.12.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fuzuli Havalimanı'na inen ilk lider oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fuzuli Havalimanı'na inen ilk lider olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fuzuli Uluslararası Havalimanı Açılış Töreni'ne katılmak üzere Azerbaycan’a geldi. Erdoğan, Fuzuli Havalimanı'na inen ilk lider oldu.
26.10.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fuzuli Havalimanı'na inen ilk lider oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fuzuli Havalimanı'na inen ilk lider olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fuzuli Uluslararası Havalimanı Açılış Töreni'ne katılmak üzere Azerbaycan’a geldi. Erdoğan, Fuzuli Havalimanı'na inen ilk lider oldu.
26.10.2021Siyaset
Pegasus '2050’ye kadar Net Sıfır Karbon Emisyonu' taahhüdünde bulundu
Pegasus '2050’ye kadar Net Sıfır Karbon Emisyonu' taahhüdünde bulunduPegasus Hava Yolları, IATA’nın 77. Yıllık Genel Kurulu’nda kabul edilen “2050’ye kadar Net Sıfır Karbon Emisyonu” kararı doğrultusunda, dünyada bu taahhütte bulunan öncü hava yolu şirketleri arasında yer aldı.
21.10.2021Ekonomi
Havacılığın tepesine ilk Türk başkan
Havacılığın tepesine ilk Türk başkanPegasus Genel Müdürü Mehmet Nane, havacılık sektörünün en itibarlı kuruluşlarından olan Uluslararası Hava Taşımacılığı  Birliği (IATA) Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. IATA’nın ilk Türk başkanı olarak Nane, Haziran 2022’de göreve  başlayacak.
7.10.2021Ekonomi
IATA hava yolu sektörünün zararında düşüş bekliyor
IATA hava yolu sektörünün zararında düşüş bekliyorUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), hava yolu sektöründeki zararın bu yıl 51,8 milyar dolara ulaşmasının ardından gelecek yıl 11,6 milyar dolara düşmesinin beklendiğini duyurdu.
4.10.2021Uzmanpara
Turkish Cargo 3. sıraya yükseldi
Turkish Cargo 3. sıraya yükseldi127 ülkeye hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, haziran ayında başarılı bir performans sergileyerek dünyanın ilk 3 hava kargo markasından biri oldu.
5.08.2021Ekonomi
‘Destination Summer’a  İstanbul Havalimanı tam destek veriyor
‘Destination Summer’a İstanbul Havalimanı tam destek veriyorİstanbul Havalimanı, yaz sezonu ve normalleşmeye geçiş süreci ile seyahat ve turizm sektörünün bilinçli bir şekilde yeniden açılmaya hazır olduğunu göstermek için Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ile Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI EUROPE) ortaklığındaki “Destination Summer” kampanyasına destek veriyor.
4.07.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı'ndan "Destination summer" kampanyasına destek
İstanbul Havalimanı'ndan "Destination summer" kampanyasına destekİstanbul Havalimanı, yaz sezonunun açılması ve normalleşmeye geçiş süreci ile seyahat ve turizm sektörünün yeniden açılmaya hazır olduğunu göstermek için IATA & ACI Europe ortaklığında hayata geçirilen "Destination Summer" kampanyasına destek verdi.
3.07.2021Ekonomi
IATA: AB'nin Belarus'a hava sahasını kapatması hayal kırıklığı
IATA: AB'nin Belarus'a hava sahasını kapatması hayal kırıklığıUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Avrupa Birliği'nin (AB) Belarus'a ait hava yolu şirketlerinin Avrupa hava sahası ile AB ülkelerindeki havalimanlarını kullanmasını yasaklama kararının "hayal kırıklığı yaratan bir gelişme" olduğunu ve havacılık güvenliğinin politize edilmemesi gerektiğini bildirdi.
4.06.2021Dünya
Hava yolu yolcu sayısında düşüş bekleniyor
Hava yolu yolcu sayısında düşüş bekleniyorUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik devam eden kısıtlamalar nedeniyle bu yıl toplam hava yolu yolcu sayısının 2019'a kıyasla yüzde 52 daha düşük olacağı tahmininde bulundu.
26.05.2021Ekonomi
Hava yolu yolcu sayısının düşmesi bekleniyor
Hava yolu yolcu sayısının düşmesi bekleniyorUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik devam eden kısıtlamalar nedeniyle bu yıl toplam hava yolu yolcu sayısının 2019'a kıyasla yüzde 52 daha düşük olacağı tahmininde bulundu.
26.05.2021Uzmanpara
Türkiye'nin küresel markası THY 88 yaşında
Türkiye'nin küresel markası THY 88 yaşındaTürkiye'nin bayrak taşıyıcısı THY, kurulduğu günden bu yana aradan geçen 88 yıllık sürede küresel bir marka olurken, dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olarak öne çıkıyor.
19.05.2021Ekonomi
IATA'dan zarar beklentisi
IATA'dan zarar beklentisiUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), hava yolu sektöründe bu yıl 47,7 milyar dolarlık zarar beklediğini duyurdu.
21.04.2021Uzmanpara
Iata Nedir, Ne İşe Yarar? Iata Açılımı Ve Amaçları Nelerdir?
Iata Nedir, Ne İşe Yarar? Iata Açılımı Ve Amaçları Nelerdir?Çeşitli ticaret kuruluşları bulunmaktadır. IATA da bunların arasında yer almaktadır. IATA nedir? IATA açılımı ve amaçları nelerdir? Sizler için IATA kuruluşunu detayları ile derledik.
31.03.2021Eğitim
IATA: Havacılıkta 2021 beklentilerden kötü olacak
IATA: Havacılıkta 2021 beklentilerden kötü olacakUluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (International Air Transport Association - IATA), bugüne kadar yapılan rezervasyonlara ilişkin verilerin, havacılık endüstrisi için 2021 yılının "beklentilerden kötü" geçeceğini gösterdiği uyarısı yaptı.
25.02.2021Uzmanpara
DSÖ bu kez umut verdi! Dünyada Kovid ölümleri düştü
DSÖ bu kez umut verdi! Dünyada Kovid ölümleri düştüDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünya çapında 14-21 Şubat tarihleri arasında Kovid-19 vaka sayısının yüzde 11, can kaybının da yüzde 20 düştüğünü duyurdu. Örgüt, Kovid kaynaklı ölü sayısının art arda 3 haftadır düşüşte olduğunu açıkladı.
25.02.2021Dünya
Turkish Cargo 2020'de dünyadaki en önemli 5 hava kargo şirketi arasına girdi
Turkish Cargo 2020'de dünyadaki en önemli 5 hava kargo şirketi arasına girdiTHY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Turkish Cargo'nun salgın sürecinde muhteşem bir başarı elde ettiğini belirterek, "(50 yolcu uçağını) Kargo uçağı haline getirdik. Bu şekilde kargo kapasitemiz epey arttı. Dünyadaki en önemli 5 hava kargo taşımacılık şirketi içerisine girdik." dedi.
10.02.2021Ekonomi
Seyahat kısıtlamalarına takılmamak için sahte korona testi!
Seyahat kısıtlamalarına takılmamak için sahte korona testi!BBC'nin yaptığı araştırma, uluslararası havayolu taşımacılığında yolcuların sahte Covid testlerine daha çok başvurmaya başladığını ortaya koydu.
2.02.2021Dünya
THY kargoda yüksekten uçtu
THY kargoda yüksekten uçtu2020 başında kargo uçakları ile 88 noktaya hizmet veren THY şu an salgına rağmen 96 noktaya operasyon düzenliyor. İlker Aycı, Turkish Cargo’nun dünyada 6. sıraya yükseldiğini duyurdu.
4.01.2021Ekonomi
THY salgına rağmen kargoda "yüksek uçtu”
THY salgına rağmen kargoda "yüksek uçtu”Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen uluslararası kargo taşımacılığında pazar paylarını büyüttüklerini belirterek, "2020 yılı başında kargo uçakları ile 88 noktaya hizmet veriyorduk, an itibarıyla 96 noktaya operasyon düzenliyoruz." dedi.
3.01.2021Ekonomi
Yurt dışı seyahatleri için aşı zorunlu mu olacak?
Yurt dışı seyahatleri için aşı zorunlu mu olacak? Ülkemizde koronavirüs aşılarıyla ilgili tartışmalar sürerken, uluslararası seyahatler için aşı ve sağlık pasaportu gibi zorunluluklar getirilmesi yönünde çalışmalar hızlandı. Enuygun Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Covid-19 test ve aşı bilgilerinin yer aldığı dijital sağlık pasaportu hazırlıklarını hızlandırdığını söyledi.
25.12.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.