Ümit Özdağ

Ümit Özdağ

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep 1 .sıra Adayı.Tokyo/Japonya’da doğan Ümit Özdağ, i1986'da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1990'da “Atatürk ve İnönü Döneminde Ordu-Siyaset İlişkileri” konulu çalışması ile ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirdi. Yüksek öğrenimini 1980-1986 yılları arasında Münih kentinde Ludwig Maximilians Üniversitesi’nde siyasal bilgiler, felsefe ve iktisat fakültelerinde yapan Özdağ,1993 yılında “Menderes Döneminde Ordu-Siyaset ilişkileri ve 27 Mayıs Askeri Hareketi” konulu tezi ile siyasal teori doçenti unvanını almıştır.1992-1994 yılları arasında Ülkü Ocakları’nda Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatı ile özel eğitim grubuna ders veren Özdağ, 1999 senesinde dünyanın en büyük stratejik araştırma merkezlerinden birisi olan Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni (ASAM), 2000 yılında da ASAM’a bağlı olarak çalışan Ermeni Araştırmaları Enstitüsü’nü kurdu.Harp Okulu, Polis Akademisi, Polis İstihbarat Dairesi, Milli Güvenlik Akademisi, Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi Kursları, Adalet Yüksek Okulu ve İçişleri Bakanlığında dersler ve konferanslar veren Özdağ, 2001 yılında profesör ünvanını aldı. 2005'te ise Gazi Üniversitesinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından yapılan rektör atamasını protesto ederek üniversiteden ayrıldı. Çeşitli dergilerde editörlük ve yayın kurulu başkanlığını yapan Prof. Dr. Özdağ, 2005 yılından bu yana “21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü” Başkanlığını yürütüyor. Güvenlik bilimleri, istihbarat bilimi düşük yoğunluklu çatışma, etnik sorunlar, Avrupa Birliği, Avrasya ve Ortadoğu konularında çalışan Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yayınlanmış 23 kitabı, 11 editörlük yaptığı kitap, dört tercüme kitabı, Avrasya Dosyası, Stratejik Analiz, Türk Yurdu, 21 Yüzyıl gibi dergi ve gazetelerde yayınlanmış 300’ün üzerinde makalesi mevcuttur. İngilizce ve Almanca bilen Özdağ'ın Alp adında 3 yaşında bir oğlu var.

Ümit Özdağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 562 umit ozdag haberi bulunmuştur.
Sanayiyi Anadolu’ya yayacağız
Sanayiyi Anadolu’ya yayacağızZafer Partisi Genel Başkanı, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Türk iş insanlarının yatırımlarını yurt dışına kaydırmasını engellemek amacıyla “sanayi atağı” içeren yeni bir proje açıkladı.
18.10.2021Siyaset
Mengü sonsuzluğa uğurlandı
Mengü sonsuzluğa uğurlandıEski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, dün son yolculuğuna uğurlandı.
22.09.2021Siyaset
Şahin Mengü için Meclis'te cenaze töreni düzenlendi
Şahin Mengü için Meclis'te cenaze töreni düzenlendiAnkara'da, evinde rahatsızlanarak yere düşen ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden eski CHP Milletvekili Şahin Mengü (73) için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi.
21.09.2021Siyaset
Özdağ: İttifakların parçası olmayacağız
Özdağ: İttifakların parçası olmayacağızZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçimlerin 2023’te olacağını düşündüklerini belirterek, “İttifakların parçası olmamak konusunda kararlıyız” dedi.
19.09.2021Siyaset
Ümit Özdağ: Göç süreci ülkemizin demografik yapısını değiştirdi
Ümit Özdağ: Göç süreci ülkemizin demografik yapısını değiştirdiZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Bilinçli yönlendirilen göç süreci ülkemizin demografik yapısının hızla değişmesine yol açmıştır" dedi.
18.09.2021Siyaset
AK Parti'li Yasin Aktay, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu
AK Parti'li Yasin Aktay, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunduAK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında, "hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama"dan suç duyurusunda bulundu.
2.09.2021Siyaset
Ümit Özdağ dilekçeyi yarın veriyor
Ümit Özdağ dilekçeyi yarın veriyorBağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın liderliğindeki Zafer Partisinin kuruluş dilekçesi yarın İçişleri Bakanlığına verilecek.
25.08.2021Siyaset
Ümit Özdağ, partisinin ismini ve logosunu açıkladı
Ümit Özdağ, partisinin ismini ve logosunu açıkladıBağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, yeni partisinin ismini 'Zafer Partisi' olarak açıkladı, logosunu paylaştı.
24.08.2021Siyaset
Son dakika... İYİ Partili Buğra Kavuncu saldırıya uğradı
Son dakika... İYİ Partili Buğra Kavuncu saldırıya uğradıİYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Bakırköy'de bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Polis, olayın ardından kaçan zanlının yakalanması için çalışma başlattı. Öte yandan Bakırköy Başsavcılığı Buğra Kavuncu'ya saldırıya soruşturma başlattı.
20.08.2021Siyaset
Ayyıldız Hareketi lideri: Göçe karşı çözüm: ‘Anadolu Kalesi’
Ayyıldız Hareketi lideri: Göçe karşı çözüm: ‘Anadolu Kalesi’Ayyıldız Hareketi lideri, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye’ye mültecilerin yasadışı girişlerini önlemek için ‘Anadaloju Kalesi’ projesini önerdi. Özdağ, “Türkiye, sadece sayıları 8 milyonu aşan sığınmacıların geri gönderilmesini değil, aynı zamanda bir daha yeni sığınmacıların da gelmesini önlemek zorunda” dedi.
19.08.2021Siyaset
Ümit Özdağ partisinin kuruluş tarihini açıkladı
Ümit Özdağ partisinin kuruluş tarihini açıkladıMersin'de ziyaretlerde bulunan Ayyıldız Hareketi lideri Ümit Özdağ, 26 Ağustos'ta partilerini kuracaklarını açıkladı.
18.08.2021Siyaset
‘Hedefleri insanımıza ve ülkemize zarar vermek’
‘Hedefleri insanımıza ve ülkemize zarar vermek’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Altındağ’da bir kişinin bıçaklı saldırıyla yaşamını yitirmesi ve ardından yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı.
13.08.2021Siyaset
Ümit Özdağ: Partimizi 26 Ağustos’ta kuracağız
Ümit Özdağ: Partimizi 26 Ağustos’ta kuracağızBağımsız milletvekili Ümit Özdağ, “26 Ağustos'ta Anadolu'ya girişimizin 950'nci yılında ve Büyük Taarruz'un 99'uncu yılında partimizi resmen kuracağız. Hareketimizin adı ‘Ay Yıldız Hareketi' ama partimizin adını 26 Ağustos'ta kamuoyuyla ve değerli milletimizle büyük Türk milleti ile paylaşacağız” dedi.
2.07.2021Siyaset
Ümit Özdağ: 26 Ağustos'ta partimizi kuruyoruz
Ümit Özdağ: 26 Ağustos'ta partimizi kuruyoruzBağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Malazgirt Meydan Savaşının 950'nci yıl dönümünde 26 Ağustos'ta partiyi kuracaklarını açıkladı.
21.06.2021Siyaset
Kavuncu’ya FETÖ’den takipsizlik
Kavuncu’ya FETÖ’den takipsizlikİYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında yürütülen “FETÖ” soruşturması tamamlandı. İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ’ın iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada savcılık Kavuncu hakkında takipsizlik kararı verdi.
3.06.2021Siyaset
Son dakika! İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında takipsizlik
Son dakika! İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında takipsizlikİYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında takipsizlik kararı verildi.
2.06.2021Gündem
Son dakika! FETÖ soruşturmasında Ümit Özdağ’ın bilgisine başvuruldu
Son dakika! FETÖ soruşturmasında Ümit Özdağ’ın bilgisine başvurulduİYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında resen başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ’ın bilgisine başvuruldu. Özdağ ifade sonrası yaptığı basın açıklamasında, İYİ Parti’nin vatansever insanlar tarafından kurulduğunu söyleyerek, “Onların bu samimi inanç ve duygularına ihanet edilmesinedir bizim isyanımız” dedi.
26.05.2021Gündem
Buğra Kavuncu hakkındaki̇ soruşturmada Ümi̇t Özdağ'ın i̇fadesi̇ alınacak
Buğra Kavuncu hakkındaki̇ soruşturmada Ümi̇t Özdağ'ın i̇fadesi̇ alınacakİYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ'ın ifadesine başvurulacak.
24.05.2021Siyaset
‘Talat Paşa’ tartışması
‘Talat Paşa’ tartışmasıİYİ Parti’den istifa ettikten sonra yeni parti çalışmaları yürüttüğünü açıklayan Ümit Özdağ ile HDP’nin Ermeni kökenli milletvekili Garo Paylan arasında sosyal medya üzerinden tartışma yaşandı. Paylan, 24 Nisan’da Twitter’da, “106 yıl sonra, soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz” mesajını paylaştı.
28.04.2021Siyaset
Türkiye artık hedef ülke!
Türkiye artık hedef ülke!Suriyeli sığınmacılar üzerindeki araştırmaya göre Türkiye’de kalmayı isteyenlerin oranı yüzde 53. Geri dönmek isteyenlerin oranı yüzde 13, başka bir ülkeye gitmek isteyenlerin oranı ise yüzde 34 oldu.
15.04.2021Gündem
İYİ Parti Adana'da toplu istifa
İYİ Parti Adana'da toplu istifa Adana'da İYİ Parti'nin il ve ilçe teşkilatlarından, aralarında kurucu üye ve yöneticilerin de bulunduğu 29 kişi, partilerinden istifa etti.
20.03.2021Siyaset
İYİ Parti’nin iki kurucusu istifa etti
İYİ Parti’nin iki kurucusu istifa ettiİYİ Parti’de Ümit Özdağ’ın açıklamaları ve istifasıyla başlayan tartışmalar yeni istifalar getirdi. İl teşkilatlarında istifalar olacağı öne sürülürken, Kurucular Kurulu üyeleri Seyit Yücel ve Sultan Neslihan Seven yazılı açıklama ile istifalarını duyurdu.
9.03.2021Siyaset
İYİ Parti’den istifa eden Özdağ: Makam için parti onurunu sattınız
İYİ Parti’den istifa eden Özdağ: Makam için parti onurunu sattınızİstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, hakkındaki ihraç kararını yargı yoluyla iptal ettirerek geri döndüğü İYİ Parti’den dün istifa etti.
5.03.2021Siyaset
Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında? Ümit Özdağ biyografisi...
Ümit Özdağ kimdir, kaç yaşında? Ümit Özdağ biyografisi...Ümit Özdağ kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1961 yılında Japonya'nın başkenti Tokyo'da dünyaya gelen Ümizt Özdağ, siyasetçi kimliğinin yanı sıra Siyasal Bilimler Profesörü ve Yazar kimliği ile de tanınıyor. İşte Ümit Özdağ'ın hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
4.03.2021Siyaset
Son dakika... Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti! Meral Akşener'e şok suçlama
Son dakika... Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti! Meral Akşener'e şok suçlamaGelen son dakika haberine göre; İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Mahkeme kararıyla dönen Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in FETÖ ile iltisaklılarla birlikte yürüdüğünü belirten Ümit Özdağ,, 'Vatanseverlere vermiş olduğum bir söz vardı. FETÖ, PKK ve diğer bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş gruplar sızamaz. Ben bu sızma ile mücadele ettim. Akşener'i bu rahatsız etmiş. İYİ Parti'nin iktidar olabilmesi için mart seçimlerinden 5 ay önce Akşener'e 7 sayfalık bir raporla İYİ Parti'nin seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattım' açıklamasında bulundu.
4.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ümit Özdağiyi partison dakika haberlerbuğra kavuncuistifa

Ümit Özdağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.