Ümit Özdağ

Ümit Özdağ

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep 1 .sıra Adayı.Tokyo/Japonya’da doğan Ümit Özdağ, i1986'da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1990'da “Atatürk ve İnönü Döneminde Ordu-Siyaset İlişkileri” konulu çalışması ile ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde gerçekleştirdi. Yüksek öğrenimini 1980-1986 yılları arasında Münih kentinde Ludwig Maximilians Üniversitesi’nde siyasal bilgiler, felsefe ve iktisat fakültelerinde yapan Özdağ,1993 yılında “Menderes Döneminde Ordu-Siyaset ilişkileri ve 27 Mayıs Askeri Hareketi” konulu tezi ile siyasal teori doçenti unvanını almıştır. 1992-1994 yılları arasında Ülkü Ocakları’nda Başbuğ Alparslan Türkeş’in talimatı ile özel eğitim grubuna ders veren Özdağ, 1999 senesinde dünyanın en büyük stratejik araştırma merkezlerinden birisi olan Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’ni (ASAM), 2000 yılında da ASAM’a bağlı olarak çalışan Ermeni Araştırmaları Enstitüsü’nü kurdu. Harp Okulu, Polis Akademisi, Polis İstihbarat Dairesi, Milli Güvenlik Akademisi, Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi Kursları, Adalet Yüksek Okulu ve İçişleri Bakanlığında dersler ve konferanslar veren Özdağ, 2001 yılında profesör ünvanını aldı. 2005'te ise Gazi Üniversitesinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından yapılan rektör atamasını protesto ederek üniversiteden ayrıldı.  Çeşitli dergilerde editörlük ve yayın kurulu başkanlığını yapan Prof. Dr. Özdağ, 2005 yılından bu yana “21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü” Başkanlığını yürütüyor.  Güvenlik bilimleri, istihbarat bilimi düşük yoğunluklu çatışma, etnik sorunlar, Avrupa Birliği, Avrasya ve Ortadoğu konularında çalışan Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yayınlanmış 23 kitabı, 11 editörlük yaptığı kitap, dört tercüme kitabı, Avrasya Dosyası, Stratejik Analiz, Türk Yurdu, 21 Yüzyıl gibi dergi ve gazetelerde yayınlanmış 300’ün üzerinde makalesi mevcuttur. İngilizce ve Almanca bilen Özdağ'ın Alp adında 3 yaşında bir oğlu var.

Ümit Özdağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 848 ümit özdağ haberi bulunmuştur.
CHP Lideri Özgür Özel'den 16 siyasi parti liderine bayram telefonu
CHP Lideri Özgür Özel'den 16 siyasi parti liderine bayram telefonu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Ramazan Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve siyasi partilerin liderleriyle telefonda görüştü.
10.04.2024 Gündem
1 milyon 32 bin 610 genç ilk kez oy verecek
1 milyon 32 bin 610 genç ilk kez oy verecek 18 yaşını dolduran 1 milyon 32 bin 610 gencin ilk kez oy kullanma hakkı elde ettiği seçimde, 30’ü büyükşehir olmak üzere 81 il, 973 ilçe, 390 beldenin yeni belediye başkanı belirlenecek.
31.03.2024 Gündem
‘Zafer’de Ankara muamması
‘Zafer’de Ankara muamması Zafer Partisi Ankara İl Başkanı Bilal Katar, il yönetimi, bazı ilçe başkanı ve adaylarıyla birlikte önceki gün istifa ettiklerini duyurdu.
28.03.2024 Gündem
Ümit Özdağ: Türk milletinin taleplerini karşılayan Zafer Partisi dışında hiçbir parti yok
Ümit Özdağ: Türk milletinin taleplerini karşılayan Zafer Partisi dışında hiçbir parti yok Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Türk milleti, ülkesine iktidar tarafından sorumsuzca sokulan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmesini istiyor. Türkiye'nin Türk milletinin vatanı olduğunu, dünyanın lunaparkı olmadığını düşünüyor. Türk milleti, artık sığınmacılar için yılda 11 milyar dolar harcamak istemiyor" dedi.
22.03.2024 Gündem
Şehit Ercan Güven son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Ercan Güven son yolculuğuna uğurlandı Türk Yıldızları'na ait eğitim uçağının pist yakınlarına düşmesi sonucu şehit olan İstihdam Uzman Çavuş Ercan Güven'in (36) cenazesi toprağa verildi.
15.03.2024 Gündem
'Oyları değil, vatanı bölmeyelim'
'Oyları değil, vatanı bölmeyelim' "22 seneden beri bu sarı muhalefet tutuyor onları iktidarda' diyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Seçimler yaklaşınca yine, 'Oyları bölmeyelim' lafını duyarız. Oyları değil, vatanı bölmeyelim" şeklinde konuştu.
9.03.2024 Gündem
Akşener'den Mansur Yavaş'a adaylık yanıtı: Bugün itiraf etti
Akşener'den Mansur Yavaş'a adaylık yanıtı: Bugün itiraf etti İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecine ilişkin yaptığı açıklamalarına yanıt geldi.
7.03.2024 Gündem
DEM Parti'den Özgür Özel'e sert sözler: Size kaybettireceğiz
DEM Parti'den Özgür Özel'e sert sözler: Size kaybettireceğiz DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, siyaset gündeminde çok konuşulacak sözlere imza attı.
26.02.2024 Gündem
Bartu Soral, Zafer Partisi'nin Ankara adayı olarak açıklandı
Bartu Soral, Zafer Partisi'nin Ankara adayı olarak açıklandı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayının Bartu Soral olduğunu açıkladı.
5.02.2024 Gündem
TİP ile Zafer Partisi arasında gerilim
TİP ile Zafer Partisi arasında gerilim Yerel seçime doğru geri sayım başlarken siyaset arenasında da gerilim yaşanıyor. TİP ile Zafer Partisi genel başkanları mülteciler konusunda polemiğe girdi.
31.01.2024 Gündem
Zafer Partisi'nin İstanbul adayı belli oldu
Zafer Partisi'nin İstanbul adayı belli oldu Zafer Partisi, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde belediye başkan adaylarını tanıttı. Zafer Partisi'nin İBB Başkan Adayı Azmi Karamahmutoğlu oldu.
13.01.2024 Gündem
CHP kulislerinde Akşener bombası! 'Savaş ilanı' sonrası iki cepheden yeni mesajlar
CHP kulislerinde Akşener bombası! 'Savaş ilanı' sonrası iki cepheden yeni mesajlar İYİ Parti ile CHP arasında arasında süren gerilimde yeni bir perde açıldı. Akşener, İmamoğlu'na açıktan savaş ilan ederken, yapılan son açıklamalar kulislerde bomba etkisi yarattı.
20.12.2023 Gündem
Ümit Özdağ'dan CHP açıklaması: Artık Atatürk’ün partisi değil
Ümit Özdağ'dan CHP açıklaması: Artık Atatürk’ün partisi değil Trabzon’a gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yerel seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.
19.12.2023 Gündem
CHP ve DEM Parti iş birliği yapacak mı? Son bilgiler...
CHP ve DEM Parti iş birliği yapacak mı? Son bilgiler... CNN TÜRK Muhabiri Meltem Naz, yerel seçimlerde CHP ve DEM Parti'nin iş birliği yapıp yapmayacağına ilişkin son bilgileri aktardı.
18.12.2023 Haberler
CHP ve DEM Parti iş birliği yapacak mı? Son bilgiler...
CHP ve DEM Parti iş birliği yapacak mı? Son bilgiler... CNN TÜRK Muhabiri Meltem Naz, yerel seçimlerde CHP ve DEM Parti'nin iş birliği yapıp yapmayacağına ilişkin son bilgileri aktardı.
18.12.2023 Gündem
Ümit Özdağ’dan Özgür Özel’e tepki: CHP Genel Başkanı olmak bilgi gerektirir
Ümit Özdağ’dan Özgür Özel’e tepki: CHP Genel Başkanı olmak bilgi gerektirir Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP lideri Özgür Özel’i eleştirerek, "CHP Genel Başkanı olmak bilgi gerektirir, Türk tarihinin bilgisi, Atatürk’ün bilgisi. Sizde olmayan şey, sizin de zaten genel başkan olduğunuz parti CHP değil yeni CHP. Onu da çok iyi biliyoruz” dedi.
17.12.2023 Gündem
‘Mahkemeye götüreceğiz’
‘Mahkemeye götüreceğiz’ Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçim çalışmaları kapsamında dün Ordu’nun Ünye ilçesine geldi.
17.12.2023 Gündem
Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı adli kontrolle serbest bırakıldı
Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı adli kontrolle serbest bırakıldı Sosyal medya paylaşımları nedeniyle dün gözaltına alınan Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Avukat Hacı Ali Demirkaya, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
12.12.2023 Gündem
Özdağ'dan İYİ Parti açıklaması: Cevap bekliyoruz
Özdağ'dan İYİ Parti açıklaması: Cevap bekliyoruz Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aksaray'da esnafı ziyaret etti.
8.12.2023 Gündem
İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu İYİ Parti'den istifa etti
İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu İYİ Parti'den istifa etti İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu partisinden istifa ettiğini açıkladı.
6.12.2023 Gündem
İYİ Parti'ye ittifak çağrısı yapan Ümit Özdağ'dan açıklama
İYİ Parti'ye ittifak çağrısı yapan Ümit Özdağ'dan açıklama Meral Akşener ve İYİ Parti'ye seçim iş birliği çağrısında bulunduğunu söyleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ açıklamalarda bulundu.
6.12.2023 Gündem
Özdağ’a çifte soruşturma
Özdağ’a çifte soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” ve “Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma (dezenformasyon)” suçlamalarıyla soruşturma başlattı
3.12.2023 Gündem
Özdağ’dan İYİ Parti’ye ittifak teklifi
Özdağ’dan İYİ Parti’ye ittifak teklifi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler için ittifak teklifinde bulundu.
1.12.2023 Gündem
CHP’de vekil odalarında fotoğraf krizi çıktı! Özel hemen müdahale etti...
CHP’de vekil odalarında fotoğraf krizi çıktı! Özel hemen müdahale etti... TBMM’de CHP’li milletvekillerinin odalarında asılı olan eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ait fotoğrafların kaldırılmak istenmesi, parti içinde tartışmaya yol açtı. Odalardan görevliler aracılığıyla fotoğrafların toplatılmasına bazı vekiller tepki gösterince, kaldırılan fotoğraflar yarım saat sonra geri getirildi.
25.11.2023 Gündem
Son dakika.... Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile yaptığı 'gizli protokolün' tamamını açıkladı: İçişleri ve 2 bakanlık...
Son dakika.... Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile yaptığı 'gizli protokolün' tamamını açıkladı: İçişleri ve 2 bakanlık... Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladığı gizli protokolün tam metnini ilk kez paylaştı.
23.11.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ümit Özdağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.