Umre

Umre

Son dakika Umre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Umre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Umre haber sayfamızda...

Umre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.166 umre haberi bulunmuştur.
Diyanet’ten 2021 yılı hac ibadetine ilişkin açıklama
Diyanet’ten 2021 yılı hac ibadetine ilişkin açıklamaDiyanet İşleri Başkanlığı, Kovid-19 salgını sebebiyle 2021 yılı içerisinde hac ibadeti için Türkiye’den hacı adaylarının kutsal topraklara gidemeyeceğini duyurdu
12.06.2021Gündem
Son dakika: Suudi Arabistan'dan 'hac' açıklaması!
Son dakika: Suudi Arabistan'dan 'hac' açıklaması!Son dakika haberine göre, Suudi Basın Ajansı, "Bu yıl sadece vatandaşlar ve oturma izni olanlar hacca gidebilecek" açıklamasında bulundu.
12.06.2021Dünya
Mümtehine Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mümtehine Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMümtehine suresi, Kur’an-ı Kerim’in 60. suresidir. Sure toplam 13 ayetten oluşmaktadır. Mümtehine suresi tamamının Medine’de indirildiğine inanılır. Mushaftaki sırada altmışıncı, iniş sırasına göre doksan birinci suredir. Mümtehine suresi, Haşr suresinden sonra, Saf suresinden önce gelmektedir.
8.06.2021Sureler
Maide Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur.
8.06.2021Sureler
Fetih Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fetih Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiFetih Suresi okumak isteyen vatandaşlar, surenin kaçıncı sayfada olduğunu öğrenmek istiyor. 510. Sayfada başlayan Fetih Suresi 514. sayfaya kadar devam eder. Toplam 4 sayfadan oluşan Fetih Suresi 29 ayettir. İşte Fetih Suresi Arapça - Türkçe okunuşu, duası haberimizde...
8.06.2021Sureler
DSÖ açıkladı! Koronavirüsten ölümü yüzde 50 artırıyor
DSÖ açıkladı! Koronavirüsten ölümü yüzde 50 artırıyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Temsilcisi Dr. Barty Berdyklchev, "Covid-19 salgınının, sigara içenlerin hastalığa yakalanma ve ölüm riskini yüzde 50 artırdığını söyleyebilirim. Bu insani ve ekonomik trajedi, sarsıcı ancak aynı zamanda önlenebilir" dedi.
31.05.2021Gündem
Bu yıl hac ibadeti nasıl olacak? Detaylar belli oluyor...
Bu yıl hac ibadeti nasıl olacak? Detaylar belli oluyor...Suudi Arabistan yönetimi, bu yılki hac ibadetine ilişkin bilgi ve detayların ilerleyen günlerde açıklanacağını duyurdu.
25.05.2021Gündem
Suudi Arabistan bu yılki hac için 60 bin kişilik kontenjan belirledi
Suudi Arabistan bu yılki hac için 60 bin kişilik kontenjan belirlediGelen bir son dakika haberine göre; Suudi Arabistan, bu yılki hac ibadeti için kontenjan ve şartları açıkladı. Detaylar haberimizde...
24.05.2021Dünya
Hac Nasıl Yapılır? Hac Vazifesinde Ziyaret Edilen Yerler Nelerdir?
Hac Nasıl Yapılır? Hac Vazifesinde Ziyaret Edilen Yerler Nelerdir?Hac ibadeti Müslümanların yapmış olduğu ibadetlerden bir tanesidir. Hac ibadeti İslam'ın şartlarında da geçmektedir. Hac ibadeti ile birlikte ziyaret edilen bir takım bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgeleri ziyaret ederek hac ibadeti tamamlanır. Hac ibadeti yapacak ya da yapmayı düşünen kişiler hac ibadetinde hangi yerleri ziyaret ettiklerini merak etmektedirler. Peki hac nasıl yapılır? Hac vazifesinde ziyaret edilen yerler nelerdir? İşte hac ibadeti ile ilgili tüm bilinmesi gereken detaylar.
18.05.2021Dini Bilgiler
Sen yoktun - Dursun Ali Erzincanlı
Sen yoktun - Dursun Ali ErzincanlıDursun Ali Erzincanlı, Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu’nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükapı Camii’nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü’nde olmak üzere üç yıl Kur’an kursunda öğrenim gördü. Erzurum İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü’nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan’ın yanında çalışmaya başlayan Erzincanlı, Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Karanfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra radyoculuk kariyeri başladı. 2000'li yıllarla birlikte şair eserlerini bestelemeye başladı.
3.05.2021Şiirler
Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdi
Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdiRekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
30.04.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Diyanet İşleri'nden flaş teravih kararı!
Son dakika haberleri: Diyanet İşleri'nden flaş teravih kararı!Gelen son dakika haberine göre, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik" açıklamasını yaptı.
6.04.2021Gündem
Son dakika... Suudi Arabistan'dan umre kararı!
Son dakika... Suudi Arabistan'dan umre kararı!gelen son dakika haberine göre; Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı Kovid-19 salgını nedeniyle aldığı kararlara bir yenisi eklendi. Yapılan resmi açıklamada Ramazan'dan itibaren sadece aşılanmış ya da koronavirüs geçirip iyileşmiş kişilere umre izni verileceği bildirildi.
6.04.2021Gündem
3’te 2’si belirtisiz
3’te 2’si belirtisizKovid-19 pandemisinin ilk döneminde en çok tartışılan konulardan yurt dışı ve umreden gelenlerin karantina sürecinde yaşanan gecikmeydi. Uzmanlar, umre dönüşünde birçok kişinin karantinaya alınmaması nedeniyle virüsün hızla yayıldığını belirtti.
3.04.2021Gündem
Mikat Nedir, Neresidir? Mikat Yerleri Neresidir, Sınırları Nelerdir?
Mikat Nedir, Neresidir? Mikat Yerleri Neresidir, Sınırları Nelerdir? İslam’ın beş büyük şartı olduğu yaradan tarafından bizlere bildirilmiştir. Bu şartlar namaz kılmak, oruç tutmak, zekât vermek hacca gitmek ve kelime-i şehadet getirmektir. Şüphesiz bu şartların hepsinde uyulması ve yapılması elzem olan kurallar vardır. Bu kurallardan birisi de hacca giden Müslümanların uyması gerektiği mikat terimidir. Peki, Mikat nedir, neresidir? Mikat yerleri neresidir, sınırları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
26.03.2021Dini Bilgiler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
Son Dakika: Diyanet'ten hac ve umre açıklaması
Son Dakika: Diyanet'ten hac ve umre açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle umre ziyaretlerinin yapılamayacağını açıkladı.
9.03.2021Gündem
Hac ve Umreye bu yıl gidilecek mi? Hac ve Umre için kayıt - kura hakları 2021 için geçerli mi?
Hac ve Umreye bu yıl gidilecek mi? Hac ve Umre için kayıt - kura hakları 2021 için geçerli mi?Diyanet İşleri Başkanlığı hac ve umre ziyaretleri ile ilgili açıklama yaptı. 2020 Yılında hacca veya umreye gidecek olan vatandaşlar, koronavirüs salgınından dolayı gidemedi. 2020 yılında oluşan hac ve umre kayıtları ve kura hakları 2021 yılı için geçerli mi merak konusu oldu. İşte hac ve umreye bu yıl gidilecek mi sorusunun yanıtı ve hac - umre kura ve kayıt hakları ile ilgili Diyanet'ten duyuru...
9.03.2021Gündem
Kabe Nedir, Neden Kutsaldır? Kabe Ne Zaman Yapılmıştır Ve İçerisinde Ne Vardır?
Kabe Nedir, Neden Kutsaldır? Kabe Ne Zaman Yapılmıştır Ve İçerisinde Ne Vardır?Tüm Müslümanlar için kutsal kabul edilen Kabe, Suudi Arabistan'da yer almaktadır. İslam'ın beş şartından biri olan Hac ibadeti, ihrama girerek ve Kabe tavaf edilerek yapılır. Kabe, Allah'ın emriyle Hz. İbrahim ve oğlu Hz. İsmail tarafından yapılmıştır. Başta Bakara ve Al-i İmran Suresi olmak üzere birçok ayette bu kutsal yapıdan bahsedilir. Kabe nedir ve neden kutsaldır? Sizin için ayrıntılı olarak derledik.
12.02.2021Dini Bilgiler
Umre Nedir, Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır? Umre İle Hac Arasındaki Fark Nedir?
Umre Nedir, Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır? Umre İle Hac Arasındaki Fark Nedir?İslam'ın beş şartı vardır. Bunlar sırasıyla oruç tutmak, namaz kılmak, zekat vermek, Kelime-i Şehadet getirmek ve Hacca gitmektir. Umre ise vacip ibadetlerden biri kabul edilmektedir. Vacip, yapılması uygun bulunan, İslam kaidelerine aykırı olmayan manasına gelir. Umre nedir ve ne zaman, asıl yapılır? Umre ile Hac arasındaki fark nedir? Merak edenler için ayrıntılı bir şekilde derledik.
12.02.2021Eğitim
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet?
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet? Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur'anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Arapça veya Türkçe olarak Bakara suresini araştıranlar için Bakara suresinin mealini ve tüm ayrıntılarını haberimizde derledik. İşte Bakara suresi okumak veya dinlemek isteyenler içinde seçenekler haberimizde...
5.02.2021 Sureler
Komşusunun kafa attığı esnaf hastanelik oldu
Komşusunun kafa attığı esnaf hastanelik olduIsparta’da hac ve umre ürünleri satışı yapan M.A., yan tarafında bulunan baba oğul esnaf tarafından darp edildi. Darp anı işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
23.01.2021Haberler
Lebbeyk Allahümme Lebbeyk Ne Demek? Duanın Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı Nasıldır?
Lebbeyk Allahümme Lebbeyk Ne Demek? Duanın Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı Nasıldır? İslam'ın beş şartı, namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek, Hacca gitmek ve Kelime-i Şahadet getirmektir. Her ibadetin farzları farklıdır ve her birinde farklı dualar okunur. Lebbeyk Allahümme Lebbeyk duası ise sadece Hacca giderken okunan bir duadır. Lebbeyk Allahümme Lebbeyk ne demek? Duanın Türkçe ve Arapça yazılışı nasıldır? İşte, tüm detaylar.
21.01.2021Gündem
Üsve-İ Hasene Nedir? Üsve-İ Hasene Örnekleri Ve İlgili Ayetler Nelerdir?
Üsve-İ Hasene Nedir? Üsve-İ Hasene Örnekleri Ve İlgili Ayetler Nelerdir?Üsve-i Hasene Kuran-ı Kerimde Ahzab Suresi’nin 21. ayetinde geçmektedir. Güzel örnek anlamındadır. Üsve i Hasene nedir? Kuran’da bu konu ile ilgili ayetler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
21.01.2021Dini Bilgiler
Hacerü'l-Esved Nedir? Hacerü'l-Esved Taşının Özellikleri Nelerdir?
Hacerü'l-Esved Nedir? Hacerü'l-Esved Taşının Özellikleri Nelerdir?Hac ve umre ziyaretlerinde Müslümanların görmek ve dokunmak için çaba gösterdikleri Hacerü'l Esved taşının özelliği nedir? Bu taşa neden bu kadar itibar edilir? Tarihten günümüze kadar hacerü'l Esved ile ilgili neler yaşanmıştır? Bu özel taş neden Kabe'nin duvarında yer alır? İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler

Benzer Haber Etiketleri

hacSuudi Arabistanumrenedirayet

Umre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.