Uşak Üniversitesi

Uşak Üniversitesi

Son dakika uşak üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uşak üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uşak üniversitesi haber sayfamızda...

Uşak Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.347 uşak üniversitesi haberi bulunmuştur.
'Türkiye, son 20 yılda dünyaya parmak ısırtan başarı hikayesi ortaya çıkardı'
'Türkiye, son 20 yılda dünyaya parmak ısırtan başarı hikayesi ortaya çıkardı' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye son 20 yılda savunmada, havacılıkta dünyaya parmak ısırtan bir başarı hikayesi ortaya çıkardı. Bu başarı hikayesi de Türk gençleri sayesinde ortaya çıktı. Türkiye'nin iftihar kaynağı projeler sizler gibi gencecik insanların oluşturduğu mühendislik takımları tarafından geliştirildi" dedi.
28.03.2024 Ekonomi
Filistinli öğrencilerle iftarda buluştu
Filistinli öğrencilerle iftarda buluştu Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde öğrenim gören Filistinli öğrencilerle iftar programında bir araya geldi.
16.03.2024 Ege
Uşak Üniversitesi 2023 yılını değerlendirdi! 'Kalite, bir kültürdür'
Uşak Üniversitesi 2023 yılını değerlendirdi! 'Kalite, bir kültürdür' Uşak Üniversitesi 2023 Yılı Birim Öz Değerlendirme (BÖDR) programı Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde 14-15 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirildi.
16.02.2024 Eğitim
Yol yapımı sırasında tesadüfen bulundu! Şaşkına çeviren keşif
Yol yapımı sırasında tesadüfen bulundu! Şaşkına çeviren keşif Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Ayrancı köyünde orman yolu yapımı esnasında iş makineleri tarafından bulundu. 10-16 milyon yıl öncesine ait olduğu düşünülen fosil koruma altına alındı.
8.02.2024 Galeri
Atıklar değerleniyor
Atıklar değerleniyor Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi ile Vestel işbirliğinde ve Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle yürütülen ‘Vestel’le Kendin Yap Atölyeleri’ projesi kapsamında Karaağaç Ortaokulu’na kurulan atölyeyi ziyaret etti.
6.01.2024 Ege
Uşak, Gazze için tek yürek oldu
Uşak, Gazze için tek yürek oldu Uşak Üniversitesi’nin akademisyenleri ve öğrenci topluluklarının üyeleri, rektörlük önünde yaptıkları basın açıklamasında İsrail’in Gazze’deki masum Filistin halkına yaptığı terörü ve zulmü kınadı. 
9.11.2023 Ege
İstihdama katkı
İstihdama katkı Avrupa Birliği (AB) Katılım Mali Yardım Aracı (IPA II) kapsamında AB ve Türkiye İş Kurumu eş finansmanıyla desteklenmekte olan ve Uşak Üniversitesi’nin yürütücüsü olduğu NEET PRO “Gençler Çalışıyor, Uşak Gelişiyor” projesinin açılış konferansı gerçekleştirildi.
28.10.2023 Ege
Çifte ödül onuru
Çifte ödül onuru Ege ve Uşak üniversiteleri, YÖK Üstün Başarı Ödülleri’ne projeleriyle damga vurdu. Rektörler Prof. Dr. Necdet Budak ve Savaş, “Bilime olan katkımız sürecek” dedi.
14.10.2023 Ege
PTT personelinin kıyafeti Uşak’tan
PTT personelinin kıyafeti Uşak’tan Uşak Üniversitesi, PTT ile yürüttüğü işbirliğini sürdürüyor. Deri, Tekstil, Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, bu yıl da personelin iki sezonluk kıyafetlerini üretti.
16.09.2023 Ege
Bakan Tekin'den imam hatip okullarıyla ilgili flaş açıklama
Bakan Tekin'den imam hatip okullarıyla ilgili flaş açıklama Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "İmam hatip okulları, bu ülkede geçmiş ve geleceğin bağlantısı kuran, bu ülkenin gelenek ve göreneklerini ve hepsinden önemlisi bu ülkede insanların bir arada yaşama arzu ve ideallerini pekiştiren çimentodur" dedi.
3.09.2023 Haberler
Bakan Tekin'den imam hatip okullarıyla ilgili flaş açıklama
Bakan Tekin'den imam hatip okullarıyla ilgili flaş açıklama İmam hatip okullarını alternatif bir model olarak tüm dünyada insanlığın hizmetine sunacaklarını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bir de çağrıda bulundu.
3.09.2023 Gündem
Birinciler tercihini Uşak’tan yana kullandı
Birinciler tercihini Uşak’tan yana kullandı Bu yıl yüzde 98 doluluk oranına ulaşan Uşak Üniversitesi’nin başta tıp fakültesi olmak üzere birçok bölümü okul birincilerinin tercihi oldu.
2.09.2023 Ege
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Nitelikli gelecek, nitelikli insanların sırtında yükselir
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Nitelikli gelecek, nitelikli insanların sırtında yükselir Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, "Nitelikli bir gelecek ancak nitelikli insanların sırtında yükselir. Onun için temel meselemizin nitelikli insanlar yetiştirmek, her alanda başarılı, güçlü, bilgi, hikmet ve irfanla donatılmış, ferasetli, liyakatli ve ehliyetli, medeniyet değerleriyle donanmış gençlerimizi yetiştirmektir" dedi.
2.09.2023 Gündem
Erdoğan kararı imzaladı! 52 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu
Erdoğan kararı imzaladı! 52 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 40 üniversite bünyesinde 52 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulduğu Resmi Gazete'de yayımlandı.
4.08.2023 Gündem
“Boyun Eğmeyenler” anlatıldı
“Boyun Eğmeyenler” anlatıldı Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği yapıldı. 15 Temmuz konulu karma sergi ve sinevizyon gösterimi düzenlendi. “Boyun Eğmeyenler” adlı panel gerçekleştirildi.
15.07.2023 Ege
15 Temmuz şehidi, Cumhurbaşkanı koruması mezarı başında anıldı
15 Temmuz şehidi, Cumhurbaşkanı koruması mezarı başında anıldı 15 Temmuz 2016 gecesi Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilmek istenen hain darbe teşebbüsünde şehit düşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koruması Mehmet Çetin, darbe girişiminin 7.yıl dönümünde mezarı başında anıldı.
15.07.2023 Gündem
15 ülkenin akademisyeni buluşuyor
15 ülkenin akademisyeni buluşuyor Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Uluslararası Hafta etkinliğinin 4’üncüsü bu yıl “Eğitimde ve Araştırma İşbirliğinde Kalite Güvencesi” temasıyla 29 Mayıs-2 Haziran günlerinde gerçekleştirilecek. Hafta boyunca katılımcılar, kalite güvencesi yöntemleri, stratejileri ve en iyi uygulamaları hakkında bilgi edinecek, deneyimlerini paylaşacak ve işbirliği ağlarını genişletebilecek.
27.05.2023 Ege
‘Yüz yüze’ başladı  ama sınıflar bomboş
‘Yüz yüze’ başladı ama sınıflar bomboş Üniversitelerde uzaktan eğitimin yanı sıra yüz yüze eğitim imkânının sunulduğu hibrit eğitimde ikinci haftaya girdik, ancak kampüsler hâlâ dolmadı. Öyle ki bazı üniversitelerde derslere 1 öğrenci bile katılmıyor. O nedenle akademisyenler boş sınıflarda online olarak ders anlatmak zorunda kalırken bazı hocalar ise öğrenci gelirse kendi odasında ders işliyor.
11.04.2023 Gündem
‘İçimiz buruk’
‘İçimiz buruk’ Uşak Üniversitesi Öğrenci Yaşam Merkezi’nde bulunan yemekhanede, kentte ikamet eden ve Uşak Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kız öğrenci yurtlarında misafir edilen depremzedelere iftar verildi.
9.04.2023 Ege
Uşak Üniversitesi seferber
Uşak Üniversitesi seferber Uşak Üniversitesi, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde gerçekleşen ve asrın felaketi olarak nitelenen depremlerden etkilenen vatandaşa yönelik desteklerine devam ediyor.
6.03.2023 Ege
'Uşak’ın merkezi daha az riskli'
'Uşak’ın merkezi daha az riskli' Uşak Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tahir Gönen, Ege’de çok uzun süreli depremler beklenmediğini kaydetti, “Denizli, Aydın ve Manisa çok riskli, Uşak ise avantajlı” dedi.
28.02.2023 Ege
Doç. Dr. Gönen açıkladı! Depremde Denizli, Aydın ve Manisa riskli! İşte avantajlı tek il
Doç. Dr. Gönen açıkladı! Depremde Denizli, Aydın ve Manisa riskli! İşte avantajlı tek il Uşak Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tahir Gönen, Ege Bölgesi'nden geçen fay hatlarının Kuzey Anadolu'daki fay hatlarına göre daha kısa olduğunu belirterek, "Ege Bölgesi'ndeki faylar kısa olduğu için çok uzun süreli depremler beklenmiyor. Ege'de deprem açısından Denizli, Aydın ve Manisa çok riskliyken, Uşak avantajlı" dedi.
28.02.2023 Haberler
Doç. Dr. Gönen açıkladı! Depremde Denizli, Aydın ve Manisa riskli! İşte avantajlı tek il
Doç. Dr. Gönen açıkladı! Depremde Denizli, Aydın ve Manisa riskli! İşte avantajlı tek il Uşak Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tahir Gönen, Ege Bölgesi'nden geçen fay hatlarının Kuzey Anadolu'daki fay hatlarına göre daha kısa olduğunu belirterek, "Ege Bölgesi'ndeki faylar kısa olduğu için çok uzun süreli depremler beklenmiyor. Ege'de deprem açısından Denizli, Aydın ve Manisa çok riskliyken, Uşak avantajlı" dedi.
28.02.2023 Gündem
HAVELSAN’a özel tasarımlar
HAVELSAN’a özel tasarımlar Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, HAVELSAN ile bir işbirliğine imza attı.
27.02.2023 Ege
Uşak Üniversitesi’nden girişimcilere destek
Uşak Üniversitesi’nden girişimcilere destek Uşak Üniversitesi yürütücülüğünde, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Anonim Şirketi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Zafer Teknopark) Yönetici A.Ş ortaklığında kabul alan BİGG-USTECH projesi ile 2023-2025 yılları arasında TÜBİTAK BİGG uygulayıcı kuruluşu olarak yer alacak konsorsiyum proje sözleşmesi imza töreni Uşak Üniversitesinde gerçekleşti.
22.02.2023 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Uşak Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.