Üvey Anne

Üvey Anne

Son dakika üvey anne haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan üvey anne gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan üvey anne haber sayfamızda...

Üvey Anne

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 987 uvey anne haberi bulunmuştur.
Yapılan araştırmalara ve suç kayıtlarına göre çocuk istismarcıları kimler olabilir?
Yapılan araştırmalara ve suç kayıtlarına göre çocuk istismarcıları kimler olabilir?Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan ve toplumda infial yaratan çocuğun cinsel istismarı suçu sosyal etkileri yönünden de gerek mağdur gerekse de ailesi için son derece yıpratıcı bir suç tipidir. Türk Ceza Kanunu’nun Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar bölümünde yer alan çocuğun cinsel istismarı suçunun etkilerinin gerek mağdur, gerek ailesi, gerekse de toplum açısından bu denli ağır olmasının sebebi pek tabii ki suçun konusunun çocuk olmasıdır.
10.06.2021Yaşam
Babanın itirafıyla gelen mucize! Tamer bebek için sınır ötesi operasyon
Babanın itirafıyla gelen mucize! Tamer bebek için sınır ötesi operasyonBursa'da, Suriye uyruklu ailenin bebeği, 1 yaşındaki Tamer Al Jadou'ya, akut karaciğer yetmezliği tanısı konuldu. Karaciğer nakli olması gereken Tamer’in Suriye'de yaşayan üvey annesi Hmameh Elhalef'in nakile uygun olduğu anlaşıldı. Uludağ Üniversitesi Organ Nakli Merkezi görevlileri, Kilis Valiliği ile iletişime geçerek Elhalef'i, sınır ötesindeki Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı ekiplerin de yardımıyla Türkiye'ye getirdi. Üvey anne, Tamer'e karaciğerinin parçasını verdi. 1'inci yaş gününde karaciğer nakli olan Taner, sağlığına kavuştu.
5.05.2021Gündem
Hande Çinkitaş cinayetinde baba ve üvey anne tahliye edildi! Anne gözyaşlarına boğuldu
Hande Çinkitaş cinayetinde baba ve üvey anne tahliye edildi! Anne gözyaşlarına boğulduİstanbul Kadıköy'de 2001 yılında 12 yaşındaki Hande Çinkitaş'ın öldürülmesine ilişkin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle haklarında 20 yıl sonra dava açılan baba Nezih Çinkitaş ve üvey anne Şehnaz Çinkitaş, yaklaşık 6 ay tutuklu kaldıktan sonra ikinci duruşmada tahliye edildi.  Duruşma sonrası gözyaşlarına boğulan Hande Çinkitaş'ın annesi Handan Yılmazer "Yalan beyanlarla adaleti de yanılttılar, ben bunu beklemiyordum.  Benim kızımın ruhu şimdi tekrardan iyi değil. Benim kızım vahşice katlediliyor, şahıslar çıkıyor dışarıda eli kolu geziyor" dedi.
12.04.2021Gündem
Oğlunu öldürüp, su kuyusuna gömen babadan üvey anneye tecavüz iddiası!
Oğlunu öldürüp, su kuyusuna gömen babadan üvey anneye tecavüz iddiası!Zonguldak’ın Karadere köyünde 20 Aralık'tan beri kayıp olan Aydın Zengin'i (32) öldürdükten sonra gömdüğü ortaya çıkan baba Sait Zengin (55) ifadesinde, su kuyusu içinde çıkan tartışmada oğlunun tüfeği doğrulttuğunu, boğuşma sırasında tüfeğin ateş alması sonucu olayın meydana geldiğini söyledi. Zengin oğlunun üvey annesi eşi Ü.Z.'ye tecavüz ettiğini iddia etti.
4.04.2021Gündem
Oğlunun çalışmaya gittiğini söyledi ama... Dehşet ortaya çıktı
Oğlunun çalışmaya gittiğini söyledi ama... Dehşet ortaya çıktıZonguldak'ın Karadere köyünde, 20 Aralık'tan bu yana kayıp olan Aydın Zengin (32) için çalışma başlatan jandarma, gerçeği ortaya çıkardı. Gözaltına alınan baba Sait Zengin (55), oğlunu öldürerek ormana gömdüğünü itiraf etti. Baba ve üvey anne Ü.Z. gözaltına alındı.
3.04.2021Gündem
Son dakika... Abisinin tecavüzüne uğrayan kadının anlattıkları dehşete düşürdü! 'Eşim babamla beraber olmuş'
Son dakika... Abisinin tecavüzüne uğrayan kadının anlattıkları dehşete düşürdü! 'Eşim babamla beraber olmuş'Çocukluğundan beri annesinden gördüğü şiddetten kaçan 35 yaşındaki E.B yaşadığı kabusu DHA'ya anlattı. 15 yaşındayken yanına sığındığı abisinin tecavüzüne uğrayan genç kadın, ne olduğunu anlamadan babası tarafından ‘ailenin haysiyetini temizlemek’ maksadıyla hiç sevmediği birisiyle evlendirildi. E.B kocasının babasıyla ilgili itirafı karşısında ise neye uğradığını şaşırdı.
31.01.2021Gündem
Üvey oğlunu hortumla döverek öldüren kadına, ağırlaştırılmış müebbet
Üvey oğlunu hortumla döverek öldüren kadına, ağırlaştırılmış müebbetKonya’da, eve geç geldiği için duş hortumuyla dövdüğü 7 yaşındaki üvey oğlu Azzam Al Abdullah'ın ölümüne neden olan Suriye uyruklu Raaşa Osman (27), bugün görülen karar duruşmasında, "Eve geç geldiği için dövmüştüm. Bana burada bakacak kimsem yok. Tahliyemi talep ediyorum" diyerek kendisini savundu. Osman, 'kendini savunamayacak çocuğu öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
14.01.2021Gündem
Vahşi cinayette öz baba ve üvey anne için ağırlaştırılmış müebbet istendi
Vahşi cinayette öz baba ve üvey anne için ağırlaştırılmış müebbet istendiİçerenköy'de 19 yıl önce babası ve üvey annesi tarafından 13 bıçak ve çekiç darbesiyle öldürüldüğü öne sürülen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş soruşturması tamamlandı. Hazırlanan iddianamede Hande Çinkitaş'ın babası Nezih Çinkitaş ve üvey annesi Şehnaz Çinkitaş hakkında, Canavarca hisle eziyet çektirerek alt soydan akrabayı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede olayda kullanılan bıçakta Nezih Çinkitaş'ın parmak izine rastlanmadığı, ancak 19 yıl sonra bıçak üzerinde yapılan DNA incelemesinde bıçağın keskin ucunda Nezih Çinkitaş'ın yoğun olarak DNA profilinin tespit edildiği belirtildi. İddianamede, olay tarihinde 6 aylık olan Hande Çinkitaş'ın kardeşi E.Ç. de 19 yıl sonra çözülen cinayete ilişkin olarak tanık sıfatıyla ifadesine yer verildi.
18.12.2020Gündem
Erken yaşta zorla evlendirilen kızların acılarına “Yade” ışık tutuyor
Erken yaşta zorla evlendirilen kızların acılarına “Yade” ışık tutuyorYazar Burcu Ertürk’ün kaleminden hayat bulan gerçek hayat hikayeleri serisinin ilki olan "Yade", erken yaşta zorla evlendirilerek İstanbul’dan Mardin’e gelin olarak giden Yade’nin acı dolu yaşamını konu alıyor. Türkiye’de zorla evlendirilen binlerce kızdan sadece biri olan Yade'nin hikayesini ve çok daha fazlasını Yazar Burcu Ertürk'le konuştuk.
4.12.2020Yaşam
Çocuklara ‘Eşit Masallar’
Çocuklara ‘Eşit Masallar’Odeabank, dünya klasiği masalları eşitlikçi bir bakış açısıyla yeniden yorumlayarak fark yaratacak bir projeye imza attı. Can Yayınları iş birliğinde, psikolog Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un içerik danışmanlığında yürütülen proje kapsamında Kırmızı Başlıklı Kız, Rapunzel ve Sindirella masalları kadın-erkek eşitliği kapsamında yeniden kaleme alındı.
Çocuklara ‘eşit masallar’
Çocuklara ‘eşit masallar’Odeabank ve Can Yayınları işbirliğiyle, dünya klasiği masallar eşitlikçi bir bakış açısıyla yeniden yorumlandı.
2.12.2020Gündem
Kabus evi! Hepsi bu evden çıktı...
Kabus evi! Hepsi bu evden çıktı...Ukrayna’da çöp dolu evden kurtulmak isteyen ve şiddet gören 4 çocuk polisi arayarak yardım istedi.
28.11.2020Dünya
Çocuk gelinlerin acılarına “Yade” ışık tutacak
Çocuk gelinlerin acılarına “Yade” ışık tutacakYazar Burcu Ertürk’ün kaleminden hayat bulan gerçek hayat hikayeleri serisinin ilki olan roman, İstanbul’dan Mardin’e çocuk gelin olarak giden Yade’nin acı dolu yaşamını konu alıyor. Türkiye’deki binlerce çocuk gelinden sadece biri olan Yade, tüm yaşadıklarını ölümünden sonra kendisini tanımadan nefretle büyüyen kızına bıraktığı bir defterle anlatıyor.
26.11.2020Kültür Sanat
Üvey annesinin boğazını kesti! Bize saldırırken kendini yaralamış olabilir
Üvey annesinin boğazını kesti! Bize saldırırken kendini yaralamış olabilirKocaeli'nin Kartepe ilçesinde Gürcistan uyruklu üvey annesini, boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen sanığa müebbet hapis cezası istendi. Davada kendisini savunan cinayet zanlısı, kadınların öldürülmesini istemediğini söyledi.
17.11.2020Gündem
Kanadalı polis 19 yıl önce bulmuştu! Dilekçedeki katil...
Kanadalı polis 19 yıl önce bulmuştu! Dilekçedeki katil...12 yaşındaki Hande Çinkitaş, 2001 yılında hunharca bir cinayete kurban gitti. Baş şüpheli babasıydı, ancak kanıt bulunamıyordu. O sıralarda Kanadalı bir polis şefi, Ankara’da Türk polisine yazı analizi dersi veriyordu. Babanın, katilin bulunması için emniyete yazdığı dilekçe Kanadalı şefe gösterildi. Şef, yazıyı analiz edip, ‘Katil baba’ dedi. Fakat delil olmadığı için Nezih Çinkitaş tutuklanamadı. Ta ki önceki güne kadar. Tam 19 yıl sonra DNA izi bulundu ve babanın katil olduğu kanıtlanmış oldu.
8.11.2020Gündem
Bıçaktaki DNA izi 20 yıl sonra bulundu
Bıçaktaki DNA izi 20 yıl sonra bulunduİstanbul’da 20 yıl önce bıçak ve çekiç darbeleriyle öldürülen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş cinayetinde zaman aşımına 2 ay kala yeni DNA izi bulundu. Çinkitaş’ın babası Nezih Çinkitaş ile üvey annesi Şehnaz Çinkitaş tutuklandı.
6.11.2020Gündem
19 yıl önceki Hande Çinkitaş cinayetinde flaş gelişme!
19 yıl önceki Hande Çinkitaş cinayetinde flaş gelişme!İçerenköy'de 12 yaşındaki Hande Çinkitaş’ın ölümüne ilişkin gözaltına alınan babası Nezih Çinkitaş ve üvey annesi Şehnaz Çinkitaş çıkarıldığı adli makamlarca "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" suçundan tutuklandı.
5.11.2020Gündem
19 yıl önceki Hande Çinkitaş cinayeti çözüldü
19 yıl önceki Hande Çinkitaş cinayeti çözüldüİstanbul İçerenköy'de öldürülen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş cinayetiyle ilgili gözaltına alınanların babası ve üvey annesi olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan baba Nezih Ç. ve Şehnaz Ç. adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sorgularında birbirlerini suçlayarak "O öldürmüştür. Ben öldürmedim" dedikleri öğrenildi. Polisin DNA incelemesi için yurt dışından özel olarak getirdiği bir Kit'i kullanarak olayla ilgili yeni delillere ulaştığı belirlendi.
5.11.2020Haberler
Son dakika! 19 yıl önceki Hande Çinkitaş cinayeti çözüldü!
Son dakika! 19 yıl önceki Hande Çinkitaş cinayeti çözüldü!Gelen bir son dakika haberine göre; İçerenköy'de öldürülen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş cinayetiyle ilgili gözaltına alınanların babası ve üvey annesi olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan baba Nezih Ç. ve Şehnaz Ç. adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sorgularında birbirlerini suçlayarak "O öldürmüştür. Ben öldürmedim" dedikleri öğrenildi. Polisin DNA incelemesi için yurt dışından özel olarak getirdiği bir Kit'i kullanarak olayla ilgili yeni delillere ulaştığı belirlendi.
5.11.2020Gündem
Akrabalık İsimleri (Terimleri) Nelerdir? Neyim Olur, Kime Ne Denir Sorularının Yanıtları
Akrabalık İsimleri (Terimleri) Nelerdir? Neyim Olur, Kime Ne Denir Sorularının YanıtlarıTürkçe akrabalık bildiren tüm sözcükler bakımından dünya üzerinde bulunan en zengin dillerden birisidir. Dilimizde akrabalık ilişkilerini ifade eden pek çok sözcük bulunmaktadır. Bunlardan bazılarının anlamları biliniyor iken bazılarının anlamları bilinmemektedir. Peki Akrabalık isimleri (terimleri) nelerdir? Neyim olur, kime ne denir sorularının yanıtlarını sizler için detaylıca derledik.
20.10.2020 Yaşam
Kaynar su silah sayılmıştı! Yanan kızın annesi müebbet hapis istedi
Kaynar su silah sayılmıştı! Yanan kızın annesi müebbet hapis istediİstanbul Ümraniye'de ocak ayında, 15 yaşındaki üvey kızının üzerine kaynar su döken kadın hakkında soruşturması tamamlanarak iddianame hazırlandı. Kaynar suyun silah sayıldığı iddianemade şüphelinin, "Silahla kasten yaralama" suçundan 4,5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Mağdur kızın öz annesi Kesra Yılmaz talep edilen cezaya karşı çıkarak, "Bu adalet mi? Kızım ölümden döndü. Bir ömür boyu cezaevinde kalsın istiyorum" dedi.
1.09.2020Gündem
Afanasyev'in Rus Masalları Türkçede
Afanasyev'in Rus Masalları TürkçedeVakıfBank Kültür Yayınları “Rus Halk Masalları 1” kitabını Türkçe’de ilk kez yayımlıyor. Dünya masal derleyiciliğinin Andersen ve Grimm Kardeşler’le birlikte en önemli isimlerinden Aleksandr Afanasyev’in derlediği bu masallar, Rus halkının ruhunu yansıtıyor.
14.07.2020Kültür Sanat
Sindirella filmi konusu nedir? - Sindirella Yarim başrol oyuncuları kimler, yönetmeni kim?
Sindirella filmi konusu nedir? - Sindirella Yarim başrol oyuncuları kimler, yönetmeni kim?Merakla beklenen Sindirella filmi bu akşam ATV'de ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Peki heyecanla araştırılan ve 2015 yılında gösterime giren Sindirella filminde kimler oynuyor ve filmin konusu nedir? İşte hem bu soruların yanıtları hem de Sindirella filminin çekildiği yer ve zaman ile ilgili ayrıntılar...
30.04.2020Cadde
Konya'da üvey anne vahşeti!  'İçeri girdiğimde çocuğu kefenlemiş gibi...'
Konya'da üvey anne vahşeti! 'İçeri girdiğimde çocuğu kefenlemiş gibi...'Konya'da üvey annesi Suriye Uyruklu Raaşa Osman'ın hortumla döverek öldürdüğü Azzam Al Abdullah'ın, amcası İsmail Al Abdullah, yeğeninin üvey annesi tarafından sürekli dövüldüğünü söyledi. Üvey annenin, kendilerine corona virüs nedeniyle öldüğünü söylediği yeğenini hemen defnetmek istediğini anlatan amca, ''Kimsenin haberi olmadan çocuğu gömmek istedi. Biz de komşudan yardım isteyip, polis ve sağlık ekiplerini çağırdık. Raaşa kendi çocuklarını kayırıp, yeğenime çöpten malzeme toplatıp, sattırıyordu. Parayı da elinden alıyordu'' dedi.
1.04.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

üvey annecinayetbabaZonguldaktecavüz

Üvey Anne ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.