Uzungöl

Uzungöl

Son dakika uzungöl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzungöl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzungöl haber sayfamızda...

Uzungöl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 392 uzungöl haberi bulunmuştur.
Bayburt’tan sisli tepelere
Bayburt’tan sisli tepelereBayburt çıkışında Araklı yoluna sapınca boz tepeler yavaş yavaş yeşermeye başladı, sonra o tepelere ulaşınca orman, zirve, uçurum, viraj; tekrar Karadeniz coğrafyası, “hoş geldin” dedi
21.11.2021Pazar
Karadeniz'de ara tatil öncesi otel ve pansiyonlara rezervasyonlar arttı
Karadeniz'de ara tatil öncesi otel ve pansiyonlara rezervasyonlar arttıEĞİTİM-öğretim yılının ilk ara tatilinde doğayla baş başa kalmak isteyenlerin tercihi Karadeniz Bölgesi oluyor. Trabzon'da Uzungöl Turizm Merkezi ile Rize'de Ayder Yaylası ve İkizdere Vadisi'nde otel, pansiyon, bungolav evler ile termal tesislerde rezervasyonlar arttı.
11.11.2021Ekonomi
Doğa harikası Uzungöl'de balık ölümleri tedirginliği
Doğa harikası Uzungöl'de balık ölümleri tedirginliğiTrabzon'un turizm merkezi Uzungöl'de, nesli tükenme tehdidi altındaki kırmızı benekli alabalıklar dahil balık ölümleri başladı. Göl yüzeyinde görülen ölü balıklarla ilgili inceleme başlatıldı. Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, "Endişelendiren balık ölümlerinin kaynağının araştırılarak önlem alınmasını istiyoruz" dedi.
11.11.2021Gündem
Doğa harikası Uzungöl'de balık ölümleri tedirginliği
Doğa harikası Uzungöl'de balık ölümleri tedirginliğiTrabzon'un turizm merkezi Uzungöl'de, nesli tükenme tehdidi altındaki kırmızı benekli alabalıklar dahil balık ölümleri başladı. Göl yüzeyinde görülen ölü balıklarla ilgili inceleme başlatıldı. Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Mehmet Keleş, "Endişelendiren balık ölümlerinin kaynağının araştırılarak önlem alınmasını istiyoruz" dedi.
11.11.2021Gündem
Manolis Siopis: ‘Beni severler çünkü askerim’
Manolis Siopis: ‘Beni severler çünkü askerim’Trabzonspor’un Yunan orta sahası Manolis Siopis, “Benim bir oyun tarzım var. Bunu tarif etmek gerekirse ‘asker gibiyim’ diyebilirim. Bu şekilde oynarım ve o sebepten dolayı taraftarlar da beni çok severler” diye konuştu
10.11.2021Trabzonspor
Uzungöl’ün yeni ‘imar planı’nda 3 kat sınırı
Uzungöl’ün yeni ‘imar planı’nda 3 kat sınırıTrabzon'da, imar kirliliği tartışmalarıyla gündeme gelen, dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’de revize edilen ‘koruma amaçlı imar planı’nda yöresel mimaride yapılaşma esas alınıyor, konut ve pansiyonlar için 2, oteller için 3 kat sınırlaması getiriliyor. Kullanım amacı dışında tesis yapılamayacağına yer verilen planda, otopark ve hafif raylı sistemle trafik sorununa çözüm öneriliyor.
22.10.2021Emlak
Uzungöl Trabzon'da Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Uzungöl Trabzon'da Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiKaradeniz bölgesinde doğal olarak birçok göl bulunmaktadır. Uzun göl Trabzon'un ve Karadeniz coğrafyasının en çok ziyaret edilen gölleri arasında yer almaktadır. Uzun gölün oluşumunu merak edenler bu gölün tarihçesi hakkında araştırma yapmaktadırlar. Son yıllarda Uzun göl iyice popüler haline gelmiş ve sosyal mecralarda fotoğrafları paylaşılan bir göl olmuştur. Peki Uzun göl Trabzon'un hangi ilçesinde yer alır? Uzun gölün özellikleri nelerdir? İşte Uzun göl oluşumu ve tarihçesi ile ilgili tüm detayları derledik.
18.10.2021Eğitim
Uzungöl'e ziyaretçi akını
Uzungöl'e ziyaretçi akınıTrabzon'un Çaykara ilçesindeki ünlü turizm merkezi Uzungöl, bu yıl da bölgeyi ziyaret edenlerin ilk tercihleri arasında yer aldı. Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok: "Uzungöl'de turist yoğunluğunun bu kadar artacağını tahmin etmiyorduk" dedi.
23.09.2021Tatil
Trabzon'u ziyaret eden turist sayısı 8 ayda yüzde 235 arttı
Trabzon'u ziyaret eden turist sayısı 8 ayda yüzde 235 arttıTürkiye'nin önemli inanç ve doğa turizmi destinasyonlarından Trabzon, 2021 yılının ocak-ağustos döneminde 996 bin 192'si yerli, 226 bin 206'sı yabancı olmak üzere 1 milyon 222 bin 398 turist tarafından ziyaret edildi.
20.09.2021Ekonomi
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜNSonbahar güneşi DÜNYA CENİKLİYaprakların dökülmeye hazırladığı eylül ayında son yaz kaçamakları ayrı bir iz bırakıyor insanın ruhunda...
12.09.2021Kültür Sanat
Bakan Kurum: 2023 yılında özlediğimiz Ayder’e kavuşacağız
Bakan Kurum: 2023 yılında özlediğimiz Ayder’e kavuşacağızÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projesi yürütülen Rize'nin turizm merkezi Ayder Yaylası'nda alt yapı işlerinin tamamlandığını açıkladı. Bakan Kurum, "2023 yılında özlediğimiz Ayder’e kavuşacağız” dedi.
11.07.2021Ekonomi
Bakan Kurum: 1,5 milyon konutun dönüşümünü başardık
Bakan Kurum: 1,5 milyon konutun dönüşümünü başardıkÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bugüne kadar 1,5 milyon konutun dönüşümünü milletvekillerimizle belediye başkanlarımızla vatandaşlarımızla birlikte başardık. 81 ilimizde, sosyal donatılarıyla beraber 1 milyon bağımsız bölüm ürettik. 10 milyon vatandaşımız, sağlıklı konutlarda, güven içinde oturuyor" dedi.
10.07.2021Emlak
Vefat eden büyükanne ve dedesini balmumu heykellerini evinde sergiliyor
Vefat eden büyükanne ve dedesini balmumu heykellerini evinde sergiliyorTrabzon'da turizmci Mehmet İnan, yıllar önce vefat eden babaannesi Hatice (87) ile dedesi Mehmet İnan'ın (96), anılarını yaşatmak için balmumu heykellerini yaptırdı. Çiftin kıyafetleri giydirilen heykeller müzeye dönüştürülen evin baş köşesine oturtuldu. Mehmet İnan, "Dedem ve babaannem yeniden burada hayat buldu. Akrabalarımız bu heykelleri görünce çok etkileniyorlar" dedi.
5.06.2021Haberler
Tam kapanmanın ardından gözler orada! Talep yağıyor
Tam kapanmanın ardından gözler orada! Talep yağıyorTürkiye'de pandemi sürecinde evde kalanlar, yaz dönemi için doğa ve kültür turlarını tercih etmeye başladı ve rezervasyonlar zirveye çıktı.
18.05.2021Haberler
Tam kapanmanın ardından gözler orada! Talep yağıyor
Tam kapanmanın ardından gözler orada! Talep yağıyorTürkiye'de pandemi sürecinde evde kalanlar, yaz dönemi için doğa ve kültür turlarını tercih etmeye başladı ve rezervasyonlar zirveye çıktı.
18.05.2021Ekonomi
Çayda Pakistan umudu
Çayda Pakistan umuduÇay - Kur ve çay üreticisi 182 bin ailenin umudu Pakistan olacak. Çay - Kur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, yılda 200 bin ton çay ithal eden Pakistan’a 2021’de dökme ve paketli çay satış gerçekleştireceklerine inandıklarını belirterek, “Şayet bu düşüncemiz gerçekleşirse rahatlarız” dedi.
19.04.2021Ekonomi
Son dakika... Uzungöl ‘İmar Planı'na durdurma! ’80 noktaya itiraz var’
Son dakika... Uzungöl ‘İmar Planı'na durdurma! ’80 noktaya itiraz var’Doğu Karadeniz’in turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni imar planı çalışması yargıya taşındı. İmar planına karşı, şehircilik ilkelerine ve imar mevzuatına aykırı olduğu gerekçesiyle planın belirli kısımları için açılan 30 davadan 6’sı hakkında yürütmeyi durdurma kararı verildi.
28.03.2021Gündem
Trabzon'da salgından en az etkilenen yer Uzungöl
Trabzon'da salgından en az etkilenen yer UzungölSağlık Bakanlığı güncel verilerine göre; nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü 'çok yüksek riskli' kategorisindeki 'kırmızı' ile işaretli iller arasındaki Trabzon'da tek 'mavi' yer dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungölün de yer aldığı Çaykara ilçesi oldu. Tedbirlere uyulmasıyla vaka sayıları azalan ilçede, güncel verilere göre 27si temaslı toplam 12 vaka bulunuyor.
19.03.2021Tatil
Trabzon Gezilecek Yerler (2021) - Trabzon Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Trabzon Gezilecek Yerler (2021) - Trabzon Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTrabzon, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Doğru Karadeniz Bölümü’nde bulunan Trabzon pek çok turist ağırlamaktadır. Yaz aylarında daha fazla turistin bulunduğu Trabzon’ da sezonun olmadığı dönemlerde de misafirler bulunmaktadır. Gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından merak eden ve görmek isteyen insanlar olmaktadır. Peki, Trabzon’ da görülmesi gereken yerler nerelerdir? Özellikle Trabzon’un tarihi yerler konusunda özel bir yeri bulunmaktadır. Trabzon’ da en çok merak edilenler de hala günümüzde tarihin yaşadığı semtleri sizler için derledik. Trabzon ismi, Pontus Rum Devleti’nde kullanılan isimlerden biri olmaktadır. Trapezus sözcüğünden gelen Trabzon kelimesinin anlamı ise dört köşe demektir. Orijinal bir isimdir, adını en çok koruyan şehirler arasındadır. Araştırmacıların çalışmaları doğrultusunda Trabzon şehri Orta Asya’dan gelen Türkler tarafından kurulmuştur. Türk kavimlerinden olan Tibarenler kurmuş ve zamanla Tirenbun sonrasında Trabzon şeklinde değişmiştir. Trabzon da gezi rehberi mutlaka ismin nereden geldiğinden ve anlamından bahsetmektedir. Rehberlerin en sık tanıttığı yerler arasında müzeler bulunmaktadır. Şehrin geçmişini yaşatan ve nesilden nesle mutlaka görülmesi gereken eşya, alet, araç gereç ve yazılı eserlerin bulunduğu müzeler önemini korumaktadır. Geçmişten günümüze en kıymetli mekanların bulunduğu Trabzon yerli halkın koruması altındadır. Doğal görünümün ve eski geleneklerin duvarlara sindiği mekanlar görenleri hayrete düşürmektedir. Trabzon denildiğinde ilk akla gelen yer Uzungöl olmaktadır. Doğal yapının korunduğu ve doğal güzelliğin kanıtı olan Uzungöl, Dünya çapında tanınmaktadır. Tam olarak doğa harikası olan Trabzon’ da insanların bilmediği fakat mutlaka hayatta bir kez görülmesi gereken yerler bulunmaktadır.
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da 5,9 milyon bağımsız bölüm olduğunu belirterek, "Bunun 1,5 milyonu da riskli gözüküyor. Bunların 300 bini de acil öncelikli konutlar. 300 bin konutun dönüştürülmesi lazım." dedi.
2.03.2021Siyaset
Buz tutan Uzungöl, günübirlik tatilcilerin ilgi odağı oldu
Buz tutan Uzungöl, günübirlik tatilcilerin ilgi odağı olduTürkiye'nin önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Uzungöl, soğuk havada buz tutan yüzeyiyle ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.
23.02.2021Tatil
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İnlerinde geberteceğiz
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İnlerinde geberteceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi ine girerlerse girsinler, girdikleri inlerde bunları bulacak ve orada geberteceğiz. Bu teröristlere bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. Önümüzdeki dönemde tehditlerin olduğu bölgelere harekatlarımızı genişleteceğiz. Gara'nın düşmesiyle inşallah bu iş bitti' dedi.
16.02.2021Siyaset
Eşiyle ölü bulunan Zeynep hemşirenin acılı babası: Aklım almıyor
Eşiyle ölü bulunan Zeynep hemşirenin acılı babası: Aklım almıyorTrabzon’da aynı hastanede görevli 10 aylık eşi özel güvenlik personeli Kamil İkinci (35) ile evlerinde silahla vurulmuş halde bulunan hemşire Zeynep İkinci’nin (32) babası Osman Çubuk, kızıyla son görüşmesini anlattı. Kamil İkinci’nin, eşini öldürdükten sonra aynı tabancayla intihar ettiği üzerinde durulurken, acılı baba, “Bu durum nasıl oldu bilmiyorum. Aklım almıyor” dedi.
16.02.2021Gündem
Uzungöl için geri sayım başladı
Uzungöl için geri sayım başladıTürkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve son yıllarda kaçak yapılaşma nedeniyle tepki çeken Uzungöl’ün eski görünümüne kavuşması için başlayacak çalışmalarda geri sayım başladı.
25.01.2021Tatil
Uzungöl yılbaşına sessiz girecek
Uzungöl yılbaşına sessiz girecekTrabzon’un Çaykara ilçesine bağlı turizm merkezi Uzungöl, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) nedeniyle son aylarda sessizliğini koruyor.
27.12.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

Uzungöl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.