Vakıf Üniversiteleri

Vakıf Üniversiteleri

Son dakika vakıf üniversiteleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vakıf üniversiteleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vakıf üniversiteleri haber sayfamızda...

Vakıf Üniversiteleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 796 vakıf üniversiteleri haberi bulunmuştur.
Çevreci yatırımlarıyla dünya sıralamasında
Çevreci yatırımlarıyla dünya sıralamasındaDünya üniversitelerini çevreye duyarlılık, enerji, atık, ulaşım yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren UI GreenMetric 2021 En Çevreci Üniversiteler Sıralaması açıklandı.
24.12.2021Eğitim
Girişimcilik ve eğitim kol kola
Girişimcilik ve eğitim kol kola2021 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’nde Dokuz Eylül Üniversitesi 16’ncı, Yaşar Üniversitesi de 23’üncü sırada yer aldı
22.12.2021Ege
Üniversitelere 3 milyar lira destek sağlandı
Üniversitelere 3 milyar lira destek sağlandıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nca yürütülen “Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı” kapsamında alınan yeni kararlar ve programa dahil olan üniversiteler, dün Ankara’da gerçekleştirilen bir toplantıyla duyuruldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Araştırma Üniversitesi programına katılan 23 üniversite de açıklandı.
14.12.2021Gündem
YÖK Başkanı duyurdu: 3 üniversite almaya hak kazandı
YÖK Başkanı duyurdu: 3 üniversite almaya hak kazandıYÖK Başkanı Erol Özvar, "Bu yıl Başkanlığımız tarafından Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması programımızda bazı yenilikler yapılmıştır. Bundan sonra Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması Programımızda 20 devlet üniversitesi ile 3 vakıf üniversitesi yer alacak. Daha önce araştırma üniversiteleri kategorisinde değerlendirilmeyen vakıf üniversiteleri bu yeni dönemde gösterdikleri performanslar ile aynı devlet üniversiteleri gibi yakından takip edilecek. Başvuruda bulunan ve yapılan değerlendirmeye göre 3 vakıf üniversitemiz araştırma üniversitesi etiketi almaya hak kazanmıştır." dedi.
13.12.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a fahri doktora unvanı!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a fahri doktora unvanı!Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a Altınbaş Üniversitesinden uluslararası ilişkiler dalında fahri doktora unvanı verildi. Kalın, Fahri doktora unvanını bana tevdi etme inceliğinde ve lütfunda bulunan üniversitemize, konsey üyelerine, yönetimine çok teşekkür ediyorum, mahcup ettiniz dedi.
8.10.2021Siyaset
Son dakika... Boğaziçi Rektörü'nün aracının üstüne çıkanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Son dakika... Boğaziçi Rektörü'nün aracının üstüne çıkanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiGelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Yüz yüze eğitim vurgusu yapan Erdoğan, '71 bin okulumuzun tamamı açıktır. Sadece 2 okulda karantina uygulamasına gidildi. Durumuna göre bazı sınıflar karantinaya alınabilir ama okul, ilçe veya il çapındaki bir kapanmayı kesinlikle düşünmüyoruz.' dedi. Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerde rektörünün aracının üstüne çıkanlara tepki gösteren Erdoğan, 'Rektörünün arabasının üstüne çıkıp, orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum. Bize böyle öğrenciler gerekmez. Rektör aracın içinde siz aracın üstünde tepiniyorsunuz. Böyle öğrenci olamaz. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içerisine sızmış teröristlerdir.' ifadelerine yer verdi.
5.10.2021Siyaset
‘Devlet-vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz’
‘Devlet-vakıf üniversitesi ayrımı yapmıyoruz’Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Yükseköğretim Meclisi Toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Yükseköğretim Meclisi Başkanı Bekir Okan ve vakıf üniversitelerinin temsilcilerinin katılımıyla dün yapıldı. Toplantıda konuşan Rifat Hisarcıklıoğlu, kamu kurumu statüsündeki vakıf üniversitelerinin, ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını söyleyerek Türkiye’nin yükseköğretim açısından, birçok Avrupa ülkesinden çok daha iyi durumda olduğuna dikkat çekti.
1.10.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğiz
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğizYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bundan sonra geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de gerek devlet gerek vakıf üniversitelerinin istihdam ettiği öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğimizi sizlere ifade etmek isterim" dedi.
30.09.2021Gündem
Mezunlarına hızlı istihdam sağlıyor
Mezunlarına hızlı istihdam sağlıyorYükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Anadolu’daki vakıf üniversiteleri arasında ilk sırada yer alırken, Türkiye’deki 78 vakıf üniversitesi içinde 9. oldu. Doluluk oranı yüzde 94’e ulaşan üniversite, mezunlarına en hızlı istihdam sağlayan ilk 10 üniversite arasına girdi.
15.09.2021Eğitim
HKÜ, TEKNOFEST’te proje rekoru kırdı
HKÜ, TEKNOFEST’te proje rekoru kırdıTEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarına öğrencilerinin yaptığı 1400’ün üzerinde başvuruyla rekor kıran Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), TEKNOFEST tarafından açıklanan konsolide edilmiş verilere göre 235 projeyle 2021’de en çok başvuru yapan vakıf üniversitesi oldu. 2020’deki yarışmaya 43 projeyle katılan HKÜ öğrencileri, bu yıl 5,5 kat artışla 235 proje başvurusu gerçekleştirdi.
15.08.2021Eğitim
Kepler fırlatıldı
Kepler fırlatıldıYaşar Üniversitesi, fakülte, yüksekokul ve enstitülerden mezun olan öğrencilerini uğurladı
14.07.2021Ege
HKÜ’den büyük teknoloji hamlesi!
HKÜ’den büyük teknoloji hamlesi!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla Kalyon Garaj, Çatı GES ve Gaziantep OSB Teknokent açıldı
26.06.2021Vitrin
Burslu Üniversite Ne Demek? Üniversitede Burslu Okumak Ne Anlama Gelir?
Burslu Üniversite Ne Demek? Üniversitede Burslu Okumak Ne Anlama Gelir?Lise öğrenimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler iyi bir üniversite hayali kurmaktadır. Liseden sonra girilen genel sınavlar ile öğrenciler hayalindeki bölümlerde okumak istemektedirler. Yükseköğrenim veren üniversiteler devlet üniversiteleri ve vakıf üniversiteleri olarak iki bölümde bulunmaktadır. Vakıf üniversiteleri öğrencilerine burslu eğitim hakkı da vermektedir. Peki, vakıf üniversiteleri ne demektir? Burslu üniversite vakıf üniversiteleri tarafından yapılan bir uygulama mı? İşte, burs ve burslu üniversite hakkında merak edilen hususlar.
27.05.2021Eğitim
Son dakika: Erdoğan 'şu anda elimizde' diyerek duyurdu: İsmini yakında açıklayacağız
Son dakika: Erdoğan 'şu anda elimizde' diyerek duyurdu: İsmini yakında açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle yaptığı Kütüphane Söyleşilerinde Türkiye’nin farklı illerinden gençlerle bir araya geldi. Erdoğan normalleşme çalışmalarına dair "Kısmi kapanmayla tam kapanma arasında farkı çok açık net gördük. Şimdi hedef 5 bine inmek, 5 bine indiğimiz andan itibaren çok daha rahatlayacağız." ifadelerini kullandı. Akşener'in açıklamalarına da cevap veren Erdoğan, " Şimdi utanmadan sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan bizde siyasetçi var. 40 yıllık siyasi hayatı bunlarla mücadele ede ede geçmiş olan bir Erdoğan’a sen bunu söyleyemezsin, bu senin ne haddinedir ne de sana böyle bir fırsatı kimse vermez." ifadelerini kullandı. Erdoğan bir diğer sıcak gelişmeyi paylaşarak, "Yakında FETÖ takımından da önemli bir ismi açıklayacağız, şu anda elimizde. Kimi yakaladık, hesaba çektik, onun açıklamasını da yapacağız." dedi. İşte detaylar...
20.05.2021Siyaset
Vakıf Üniversitesi Nedir? Vakıf Üniversitesi İle Özel Üniversite Arasında Ne Fark Vardır?
Vakıf Üniversitesi Nedir? Vakıf Üniversitesi İle Özel Üniversite Arasında Ne Fark Vardır?Ülkemizdeki yüksekokullar üçe ayrılır. Bunlar sırasıyla özel, devlet ve vakıf üniversiteleridir. Bu okullarda da 2 yıllık ön lisans eğitimi ve 4 yıllık lisans eğitimi verilir. Aynı zamanda öğrenciler üniversite sınavından aldıkları puanlara göre, bu okullarda tam burslu ve yarı burslu okuyabilir. Vakıf Üniversitesi nedir? Vakıf üniversitesi ile özel üniversite arasında ne fark vardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.03.2021Eğitim
Destek çok, adım yok! Eğitimde de cam tavan aşılamıyor
Destek çok, adım yok! Eğitimde de cam tavan aşılamıyorGünümüzde eğitimin her alanında yer alan kadınlar, iş ve evle ilgili sorumlulukları bir arada yürütmek zorunda kaldıkları aynı zamanda cam tavan engelini aşamadıkları için meslekte yükselemiyorlar. Öyle ki MEB, YÖK, TÜBİTAK gibi önemli kurumların yönetiminde kadınların oranı yüzde 10’u dahi bulmuyor.
5.03.2021Eğitim
Son dakika: Milyonlarca vatandaşa nefes aldırdı! Yapılandırmada son gün...
Son dakika: Milyonlarca vatandaşa nefes aldırdı! Yapılandırmada son gün...Son dakika haberine göre vergi, prim, idari ceza, öğrenim kredisini yapılandıranlar rahat bir nefes aldı. İlk iki taksitin önemli olduğu yapılandırmada ilk taksit ve peşin ödeme süresi de bugün doluyor. Vergi borcunu ödeyecek vatandaşlar için vergi daireleri hafta sonu da mesai yaptı. Vergi borcunu ödeyecek vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutulurken vergiler için büyük yoğunluk yaşandı. İşte detaylar...
1.03.2021Ekonomi
Sahte tezden sonra sahte diploma!
Sahte tezden sonra sahte diploma!YÖK, parayla tez konusunda harekete geçti ancak bir taraftan da sahte diploma sorunu var. Öyle ki hukuktan mühendisliklere her bölüm için parayla diploma satılıyor. Bölüm ve üniversitelere göre ücreti, 5 bin 500 TL’den başlıyor, 80 bin TL’ye kadar çıkıyor. Güvenirliği konusunda garanti verilen diplomalar, 7 günde teslim ediliyor
15.01.2021Eğitim
Son Dakika Haberler: Korona aşıları için kritik tarih belli oldu! Türkiye'ye geliyor...
Son Dakika Haberler: Korona aşıları için kritik tarih belli oldu! Türkiye'ye geliyor...Son dakika haberlerine göre, Türkiye'de son 24 saatte 201 bin 104 Kovid-19 testi yapıldı, 17 bin 543 kişinin testi pozitif çıktı, 256 kişi hayatını kaybetti. Çin’den alınan Kovid-19 aşılarının hafta başında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Depolarda muhafaza edilecek aşılar, iki haftalık güvenilirlik testinden geçirilecek. İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu onayı alınınca yurt geneline sevkiyat yapılacak. Aşıların uygulanmaya başlayacağı tarih de netleşti. İşte Türkiye'de uygulanacak korona aşıları hakkındaki yeni gelişmenin tüm detayları...
26.12.2020Gündem
Son dakika haberleri | Bakan Koca '9 kat arttı' deyip korkutan tabloyu açıkladı! 24 saatte 28 bin 351 vaka
Son dakika haberleri | Bakan Koca '9 kat arttı' deyip korkutan tabloyu açıkladı! 24 saatte 28 bin 351 vakaGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, bugün 28 bin 351 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Bakan Koca vaka sayılarından, aşı çalışmalarına, test ücretlerinden, İmamoğlu'nun iddialarına kadar tüm sorulara cevap verdi.
26.11.2020Gündem
Aşçılık (Myo) Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?
Aşçılık (Myo) Bölümü Nedir, Dersleri Nelerdir? Mezunu Ne İş Yapar?Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarında yer alan aşçılık bölümü 2 yıllıktır. Mezun olan öğrenciler Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümüne dikey geçiş yaparak 4 yıllık lisans programını tamamlayabilir. Mezunlar, staj yapıp deneyim kazandıktan sonra otellerde, tatil merkezlerinde ve restoranlarda aşçı olarak çalışabilir. Aşçılık bölümü dersleri nelerdir, mezunlar hangi işlerde çalışabilir? Merak edenler için tüm detayları derledik.
12.11.2020Kariyer
Hedef, ilk 10’a girmek
Hedef, ilk 10’a girmekTÜBİTAK öncülüğünde üniversitelerin girişimcilik ile yenilikçilik performanslarına göre sıralandığı ve 50 üniversitenin yer aldığı ‘2020 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ sonuçları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklandı.
11.11.2020Ege
Ek borçlanma yetkisi  iki katına çıkarılıyor
Ek borçlanma yetkisi iki katına çıkarılıyorAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
9.10.2020Ekonomi
Son dakika haberi... ‘Kırsal mahallelere’ vergi indirimi geliyor
Son dakika haberi... ‘Kırsal mahallelere’ vergi indirimi geliyorAK Parti’nin hazırladığı yeni kanun teklifine göre, Cumhurbaşkanlığı raportörü istihdam edilecek. Büyükşehir belediyesi sınırları içinde, sosyo-ekonomik durumu, şehir merkezine uzaklığı, belediye hizmetlerine erişilebilirliği, mevcut yapılaşma durumu dikkate alınarak bazı mahallelere, “kırsal mahalle” statüsü verilecek.
1.10.2020Siyaset
Gözde programlarda yüzlerce kontenjan bulunuyor
Gözde programlarda yüzlerce kontenjan bulunuyorHer yıl binlerce adayın girmek için yarıştığı, tıp, hukuk, diş hekimliği, eczacılık gibi programlarda bu yıl çok önemli sayıda kontenjan boş kaldı.
20.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vakıf Üniversiteleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.