Vergi İndirimi

Vergi İndirimi

Son dakika vergi indirimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vergi indirimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vergi indirimi haber sayfamızda...

Vergi İndirimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.082 vergi indirimi haberi bulunmuştur.
Çin vergi indirimi yapacak
Çin vergi indirimi yapacakÇin ekonomiyi canlandırmak için 140 milyar yuan (19,78 milyar euro) tutarında vergi indirimi yapacak.
24.05.2022Uzmanpara
CEO’ya rehber: Enerji faturası nasıl düşer?
CEO’ya rehber: Enerji faturası nasıl düşer?Enerji krizine yeşil çözüm mümkün. Fiyat avantajı, yerlileşme, ihracat; yenilenebilir enerjiyi teşvik ediyor. Küçük çaplı bir rüzgâr santrali yaklaşık 4, güneş enerjisi santrali ise kendini 3 yılda amorti edebiliyor
Son dakika: Bakan Koca 'Görülen tablodan çok mutluyuz' diyerek açıkladı! İstanbul için sevindiren haber
Son dakika: Bakan Koca 'Görülen tablodan çok mutluyuz' diyerek açıkladı! İstanbul için sevindiren haberSon dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da yoğun bakım ve servis doluluk oranlarının omicron öncesi döneme göre üçte bire indiğini duyurdu. Öte yandan günlük koronavirüs tablosu da açıklandı.
1.04.2022Gündem
Bakan Koca'dan sağlık raporu paylaşımı: Yıl sonuna kadar geçerli
Bakan Koca'dan sağlık raporu paylaşımı: Yıl sonuna kadar geçerliSağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs döneminde verilen süreli/süresiz tüm sağlık raporlarının yıl sonuna kadar geçerli olduğunu açıkladı.
1.04.2022Gündem
Palandöken: 'Vergi indirimi talebimizin karşılık bulması sevindirici oldu'
Palandöken: 'Vergi indirimi talebimizin karşılık bulması sevindirici oldu'TESK Başkanı Bendevi Palandöken, dile getirdikleri bez, sabun gibi çeşitli hijyen ürünlerindeki vergi indirimi taleplerinin karşılık bulmasının sevindirici olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hijyen ürünlerindeki KDV’yi yüzde 18’den yüzde 8’e indirme kararı için teşekkür ettiğini kaydetti.
29.03.2022Ekonomi
'Sıkı para politikası resesyona yol açabilir'
'Sıkı para politikası resesyona yol açabilir'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen "Sıkı para politikası resesyona yol açabilir ancak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu dengeyi kuracağına güveniyorum" ifadelerini kullandı.
14.03.2022Uzmanpara
İTO Başkanı Avdagiç: Tüccarımız aktif çalışma yapılmasını bekliyor
İTO Başkanı Avdagiç: Tüccarımız aktif çalışma yapılmasını bekliyorİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Nakliye firmalarıyla yaşanan kur anlaşmazlığı gümrükten geçen malların tesliminde sorun oluyor. Tüccarımız Rusya ile ruble üzerinden ticaret konusunda aktif çalışma yapılmasını bekliyor” dedi.
11.03.2022Ekonomi
Bakan Varank’tan yeni teşvik açıklaması
Bakan Varank’tan yeni teşvik açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üreten yatırımların 4. bölge desteklerinden yararlanması ile yüzde 30 oranında vergi indirimi sağlanmasına ilişkin, “Avrupa Yeşil Mutabakatı’na uyum çerçevesinde bu kararı aldık. Desteklerimizle ülkemizin alternatif enerji kaynaklarından daha fazla faydalanmasına ve işletmelerimizin sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlamış olacağız” dedi.
24.02.2022Ekonomi
KDV indirimi hangi ürünlerde var? KDV indirimi nedir, ne zaman başlıyor?
KDV indirimi hangi ürünlerde var? KDV indirimi nedir, ne zaman başlıyor?KDV indirimi uygulanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temel gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 1'e indirildiğini açıklamasının ardından hangi ürünlerde KDV indirimi var araştırılıyor. İşte KDV indiriminin geçerli olduğu ürünler ve indirimin uygulanma tarihi.
18.02.2022Gündem
Brezilya’daki sel felaketinde can kaybı artıyor
Brezilya’daki sel felaketinde can kaybı artıyorBrezilya’nın Rio de Janerio eyaletinde meydana gelen sel ve toprak kayması felaketinde can kaybı sayısı 104’e yükselirken, hayatını kaybedenlerin 13’ünün çocuk olduğu açıklandı.
17.02.2022Haberler
Brezilya’daki sel felaketinde can kaybı artıyor
Brezilya’daki sel felaketinde can kaybı artıyorBrezilya’nın Rio de Janerio eyaletinde meydana gelen sel ve toprak kayması felaketinde can kaybı sayısı 104’e yükselirken, hayatını kaybedenlerin 13’ünün çocuk olduğu açıklandı.
17.02.2022Dünya
Erdoğan'dan indirim talimatı! Belediyelerden açıklamalar peş peşe geldi
Erdoğan'dan indirim talimatı! Belediyelerden açıklamalar peş peşe geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen 'Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında' belediye başkanlarına 'Su tüketim bedelindeki KDV oranından yüzde 7 indirim yapın' açıklamasının ardından belediyeler harekete geçti! Türkiye'nin birçok il ve ilçesinden peş peşe indirim haberleri geldi.
17.02.2022Ekonomi
Elektrikte yeni ayar
Elektrikte yeni ayarCumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik faturalarında yeni tarife ve doğal gaz desteği konusunda vatandaşları rahatlatacak adımlar atılacağını açıkladı.
17.02.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan alınan kararları duyurdu! Elektrik faturalarına yeni düzenleme
Son dakika: Erdoğan alınan kararları duyurdu! Elektrik faturalarına yeni düzenlemeGelen son dakika haberine göre; Beştepe'de yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, "Bakanlıklarımız, KDV indiriminin fiyatlara yansıtılıp yansıtılmadığını takip edecek, aksi davranış sergileyen firmalara gerekli yaptırımı uygulayacaklardır" sözlerine yer verdi. Elektrik faturalarında yeni düzenlemeyi duyuran Erdoğan, "Düşük ve yüksek tarifelerdeki kullanım oranları yeniden değerlendirilecek" bilgisini paylaştı. Öte yandan Erdoğan, Elektrik ve doğal gazda yeni destekleri duyurdu. Erdoğan "Sivil toplum kuruluşlarının elektrik aboneliği, ticarethane statüsünden konut statüsüne dönüştürülecektir." açıklamasını yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarında öğrenciler ve çiftçiler için de müjdeler vardı.
16.02.2022Siyaset
KDV indirimi zeytinyağı sektörünü sevindirdi
KDV indirimi zeytinyağı sektörünü sevindirdiTemel gıda maddelerinde uygulanacak Katma Değer Vergisi (KDV) yüzde 8'den yüzde 1'e düşürülmesinin ardında zeytinyağında indirim fiyat etiketlerine yansıdı. Zeytinyağı sektörü KDV indirimini sevinç ile karşıladı. Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Semirci "Temel gıda maddelerinde yapılan vergi indirimi hem tüketiciye hem de üreticiye olumlu yönde yansıyacağını düşünüyorum." dedi.
14.02.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KDV indirimi müjdesi! Temel gıdada yüzde 1'e iniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KDV indirimi müjdesi! Temel gıdada yüzde 1'e iniyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni ekonomi paketi programına videokonferans yöntemiyle katıldı. Erdoğan törende önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, temel gıdada KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirildiğinin müjdesini verdi.
12.02.2022Haberler
Son dakika: İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladı
Son dakika: İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında işçi ücretlerine dair müjdeyi açıkladı. Erdoğan, "Memur sözleşmesinde yaptığımız gibi  kamu işçilerinin ücretleri yüzde 2,5'luk bir artış daha ilave ediyoruz. Böylece işçilerimizin ücretlerinde yüzde 28'i bulan bir artış sağlamış oluyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'dan doğal gaz akışının kesilmesine dair "Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır.10-15 gün içinde doğal gaz akışı devam edecek." açıklamasında bulundu. Kur korumalı TL mevduatı hesabına dair bilgi veren Erdoğan, "Bakiye 25 Ocak itibarıyla 203 milyar lirayı aşmış durumda." dedi. Erdoğan ayrıca, "KDV konusunda da Hazine ve Maliye Bakanlığımız şu anda çalışmalarını yürütüyor." bilgisini paylaştı.
26.01.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
Hisarcıklıoğlu'ndan TL'ye destek paketi değerlendirmesi
Hisarcıklıoğlu'ndan TL'ye destek paketi değerlendirmesiGeleceğin Gücü Girişimciler Forumu'na (G3 Forumu) katılmak üzere Gaziantep'e gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Türk lirasına destek paketi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Mali piyasalarda istikrar artmıştır" dedi.
23.12.2021Ekonomi
E-ihracat rekora koşuyor
E-ihracat rekora koşuyorTürkiye’de e-ticaret sektörünün yıl sonu büyüklüğünün 400 milyar TL, e-ihracat rakamının da 2 milyar 500 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. E-ihracat geçen yıla göre yüzde 50 büyürken, bunda vergi muafiyetinin de etkili olduğu görülüyor.
21.12.2021Ekonomi
Milyonların gözü asgari ücrette! Sıcak gelişmeyi aktardı
Milyonların gözü asgari ücrette! Sıcak gelişmeyi aktardıMilyonlar asgari ücretin ne kadar olacağı ve gerçekleştirilen toplantılarda hangi rakamların konuşulduğunu merak ediyor. Akıl Çemberi programına katılan CNN TÜRK Ankara muhabiri Gülşen Coşkun asgari ücret toplantılarında konuşulanları, işçi ve işveren taraflarının telaffuz ettiği rakamları ve bu konuda Ankara kulislerinde konuşulanları aktardı.
10.12.2021Ekonomi
Asgari ücrette kritik görüşme! Türk-İş'in asgari ücret talebi ortaya çıktı
Asgari ücrette kritik görüşme! Türk-İş'in asgari ücret talebi ortaya çıktıMilyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammında üçüncü tur görüşmeleri sona erdi. İşveren temsilcisi TİSK'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda taraflar taleplerini paylaştı. Toplantının ardından yapılan açıklamada Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, "İşverenler asgari ücretti 3 bin 100 lira olarak uygun buluyor. Türk-İş bu rakamı 3 bin 900 liranın altına düşmez diyor." dedi. TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ise 3 bin 100 gibi bir rakamın olmadığını çalışanları enflasyona karşı ezdirmeyeceklerini söyledi. Türk-İş ise görüşmede anlaşma sağlanamadığını belirtti. İşte toplantıda öne çıkanlar...
9.12.2021Haberler
Son dakika: Asgari ücrette kritik görüşme! Türk-İş'in asgari ücret talebi ortaya çıktı
Son dakika: Asgari ücrette kritik görüşme! Türk-İş'in asgari ücret talebi ortaya çıktıMilyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammında üçüncü tur görüşmeleri sona erdi. İşveren temsilcisi TİSK'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda taraflar taleplerini paylaştı. Toplantının ardından yapılan açıklamada Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, "İşverenler asgari ücretti 3 bin 100 lira olarak uygun buluyor. Türk-İş bu rakamı 3 bin 900 liranın altına düşmez diyor." dedi. TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ise 3 bin 100 gibi bir rakamın olmadığını çalışanları enflasyona karşı ezdirmeyeceklerini söyledi. Türk-İş ise görüşmede anlaşma sağlanamadığını belirtti. İşte toplantıda öne çıkanlar...
9.12.2021Ekonomi
Eğitimin geleceğini oyladılar
Eğitimin geleceğini oyladılarŞûrada görüşülen 128 maddenin 109’u oy birliğiyle kabul edildi. Komisyonlarda görüşülmemesine rağmen son dakika eklenen ve kabul edilen “Okul öncesi öğretimde din, ahlak ve değerler eğitimi yer almalıdır” maddesi, 46 ret oyuyla en fazla karşı çıkılan madde oldu.
4.12.2021Eğitim
Asgari ücrette 5 bin 200 lira mümkün mü? Yeni tahmin açıklandı
Asgari ücrette 5 bin 200 lira mümkün mü? Yeni tahmin açıklandıİşçisinden işverenine tüm kesimlerin gözü kulağı asgari ücrette. 2022’de uygulanacak asgari ücrette önemli bir artışa gidilmesine yönelik çalışmalar sürüyor. Peki asgari ücrette 5200 lira mümkün mü? Konuşulan zam oranları neler? Prof. Dr. Sefer Şener konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücrette yüzde 25'in üzerinde bir zam beklediğini belirten Şener, "İşçi kesiminden 5 bin 200 liralık asgari ücret önerisi var. Bu öneri ne kadar gerçekleştirilebilir. Bunu yapılan araştırmalarda göreceğiz." dedi.
22.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Vergi İndirimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.