Visa

Visa

Son dakika visa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan visa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan visa haber sayfamızda...

Visa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 622 visa haberi bulunmuştur.
Ulaşımda temassız ödeme kolaylığı
Ulaşımda temassız ödeme kolaylığıİzmir’de toplu ulaşımda kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartlar ile temassız ödeme dönemi başlıyor. Yurt içi temassız kartların yanı sıra yurt dışı kredi ve banka kartları ile ön ödemeli kartların, toplu ulaşımın tüm unsurlarında ve aktarma sistemi dahilinde sorunsuz kullanımı, Türkiye’de bir ilk olacak.
17.01.2022Ege
Kuveyt Türk çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Kuveyt Türk 2022'de kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
Kuveyt Türk çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Kuveyt Türk 2022'de kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?Türkiye'de faaliyet gösteren özel bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmaya devam ediyor. Kuveyt Türk müşterisi olan vatandaşlar banka şubelerinde olan işlemlerini halledebilmek için bankanın çalışma saatlerini araştırıyor. Peki Kuveyt Türk mesaiye saat kaçta başlıyor?
11.01.2022Gündem
Netflix Üyelik Ücreti 2022: Aylık Netflix Abonelik Fiyatları Ne Kadar?
Netflix Üyelik Ücreti 2022: Aylık Netflix Abonelik Fiyatları Ne Kadar?Dünya genlinde 193 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunan Netflix abonelik sistemi ile çalışıyor. Çeşitli film ve dizileri içerisinde bulunduran Netflix paketleri temel, standart ve özel olarak üç gruba ayrılıyor. Temel plan bir kişilik, standart plan 2 kişilik ve özel plan ise 4 kişilik paketleri içeriyor. Netflix ücretleri her yıl farklılık gösteriyor. 2022 yılı fiyatları için de güncelleme yapan Netflix 1 ay ücretsiz abonelik imkanını da kaldırdı. Netflix temel, standart, özel plan üyelik fiyatları ne kadar? “Netflix Üyelik Ücreti 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Teknoloji
Yapamazsın diyenlere inat sahadayız
Yapamazsın diyenlere inat sahadayızTürkiye’de ve dünyada toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin en gözle görünür spor branşı olan futbolda ‘yapamazsın’ diye kodlanan kalıp yargıları yıkmak için yola çıkan ‘Kızlar Sahada Platformu’, sekiz yılda 6 binden fazla kadını ilk kez futbol sahasıyla tanıştırdı. Kızlar Sahada Platformu’nun kurucu ortağı Kiraz Öcal çalışmaları ve hedeflerini anlattı.
5.12.2021Gündem
TOBB ve Visa’dan kadın girişimcilere POS cihazı desteği
TOBB ve Visa’dan kadın girişimcilere POS cihazı desteğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, kadın girişimcilerin satışlarını artırmak amacıyla kart kabulüne geçişlerini kolaylaştırmak üzere POS cihazı desteği sunacağını açıkladı. Avrupa KOBİ Haftası için geliştirilen kampanyadan Akıllı KOBİ Platformu üzerinden başvuru yapan 1.000 kadın girişimci faydalanabilecek.
24.11.2021Vitrin
Amazon'dan Visa kart kararı
Amazon'dan Visa kart kararıAmazon, İngiltere'de çıkarılmış Visa kredi kartlarını gelecek yıldan başlayarak kabul etmeyeceği öne sürüldü.
17.11.2021Uzmanpara
Yurt dışına B2B connect ile para transferi
Yurt dışına B2B connect ile para transferiİş Bankası, Visa B2B connect sistemi üzerinden Türkiye’de ilk yurt dışı para transferini gerçekleştiren banka oldu.
13.11.2021Ekonomi
Dünyanın en değerli markaları açıklandı! Teknoloji devleri işgal etti
Dünyanın en değerli markaları açıklandı! Teknoloji devleri işgal etti2021 yılının en değerli markalarının listesi açıklandı. Bu kapsamda 100 markanın yer aldığı listenin neredeyse ilk 10'u teknoloji şirketlerinden oluşuyor. İşte listede yer bulan markalar:
16.10.2021Teknoloji
Apple Pay ve Visa'nın ödeme sisteminin hacklenebileceği fark edildi
Apple Pay ve Visa'nın ödeme sisteminin hacklenebileceği fark edildiİngiltere'de yapılan bir araştırmada, Apple Pay ve Visa'nın ödeme sisteminin hacklenebileceği belirlendi.
30.09.2021Teknoloji
Akıllı KOBİ Platformu Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi
Akıllı KOBİ Platformu Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ'lerin artık dijitalleşmesi gerektiğini belirterek, "Akıllı KOBİ Platformu'nu KOBİ'lerin dijital dönüşümde karar almalarını hızlandırmak amacıyla faaliyete geçirdik." dedi.
17.09.2021Ekonomi
Türkiye'de yapılan kartlı harcamalar yükseldi
Türkiye'de yapılan kartlı harcamalar yükseldiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa'nın Harcamalar Araştırması'na göre 2021'in ocak-nisan dönemi itibarıyla kartlı harcamalar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 arttı.
2.09.2021Uzmanpara
Piyasalarda temmuzun son haftası dolu geçecek
Piyasalarda temmuzun son haftası dolu geçecekYurt içi piyasaların Kurban Bayramı tatili dolayısıyla sadece yarım gün işlem gördüğü geçen hafta küresel piyasalarda pozitif bir seyir izlenirken, bu hafta ABD ve Euro Bölgesi'nde büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündeminin yanı sıra ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Enflasyon Raporu takip edilecek.
26.07.2021Uzmanpara
"Team Visa" kadrosu açıklandı
"Team Visa" kadrosu açıklandıOlimpiyat ve Paralimpik Oyunları Resmi Ödeme Teknolojisi Ortağı Visa (NYSE: V), "Team Visa" programı kapsamında destek vereceği sporcuların listesini açıkladı.
1.07.2021Vitrin
Yerli kripto para dünyaya açılıyor
Yerli kripto para dünyaya açılıyorYerli kripto para borsası Bitay, global çapta başlattığı BTY Token satışı ile globale açıldığını duyurdu. Bitay’a, ABD’den sonra AB’den de onay geldiği açıklandı.
16.06.2021Ekonomi
Visa İnovasyon Programı’nın üçüncü dönemi başladı
Visa İnovasyon Programı’nın üçüncü dönemi başladıVisa ve Hackquarters ortaklığında hayata geçen Visa İnovasyon Programı’nın üçüncü dönemi başladı. Yeni dönemle birlikte programa katılan fintech’ler,Visa’nın Güneydoğu Avrupa bölgesindeki iş ortaklarıve uzmanlarla ile çalışma fırsatı elde edecek.
1.06.2021Vitrin
TOBB ve Visa’dan dijitalleşme seferberliği
TOBB ve Visa’dan dijitalleşme seferberliğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, işini dijitale taşımak isteyen KOBİ’lerin ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerin sergileneceği, bu konuda rehberlik ve eğitimlerin sağlanacağı Akıllı KOBİ platformunun ilk fazını hayata geçirdiklerini duyurdu.
7.05.2021Ekonomi
TOBB ve Visa’dan “Akıllı KOBİ” ile dijitalleşme seferberliği
TOBB ve Visa’dan “Akıllı KOBİ” ile dijitalleşme seferberliğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, KOBİ’lerin pandemi döneminde artan dijitalleşme ihtiyacına yönelik Akıllı KOBİ platformunu hayata geçirdi. Platform, KOBİ’lere pandemi döneminde işlerini sürdürebilmeleri için dijitalleşmeye yönelik donanım ve becerileri sunacak.
6.05.2021Ekonomi
TEB’den Özel Infinite Card
TEB’den Özel Infinite CardTEB Özel Bankacılık, siyah renkli ve metal tasarımlı ‘TEB Özel Infinite Card Limited Edition’ı müşterilerinin kullanımına sundu.
23.04.2021Ekonomi
İstanbul pandemi sonrasında turist dostu akıllı kentler arasında öne çıkabilir
İstanbul pandemi sonrasında turist dostu akıllı kentler arasında öne çıkabilirToplu ulaşım geçişlerinin temassız banka ve kredi kartları ile gerçekleşmesi dünyada gitgide yaygınlaşırken, bireyler seyahat ettikleri kentlerde de aynı kolaylığı bekliyor. Londra, New York, Madrid gibi turistik kentler halen bu imkanı sağlıyor. İstanbul’un da toplu ulaşım sisteminin temassız ödeme kartlarına açılmasıyla pandemi sonrası turist dostu akıllı kentler arasında öne çıkması sağlanabilir.
20.04.2021Vitrin
Temassız ödeme 1 milyar adet arttı
Temassız ödeme 1 milyar adet arttıAvrupa genelinde temassız işlem limitlerinin artırılması kararının üzerinden geçen 1 yılda Visa kartları ile yapılan temassız işlem adedi, bir önceki dönemin 1 milyar adet üzerine çıktı.
11.04.2021Ekonomi
Tüketici temassız harcamayı sevdi
Tüketici temassız harcamayı sevdiAvrupa genelinde temassız işlem limitlerinin arttırılması üzerinden bir yıldan az bir süre geçti; bu süreçte Visa kartları ile yapılan ek temassız işlem adedi bir önceki dönemin 1 milyar adet üzerine çıktı.
9.04.2021Vitrin
Son dakika: Yerli dijital para için tarih verildi
Son dakika: Yerli dijital para için tarih verildiEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital paranın ekonomik, teknolojik ve hukuki altyapısını yıl sonuna kadar hayata geçirecek.
7.04.2021Ekonomi
Küçük işletmeye alışverişle destek
Küçük işletmeye alışverişle destekTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, koronavirüs salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere ‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyası başlattı.
27.03.2021Ekonomi
TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı
TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı.
26.03.2021Ekonomi
Visa tüm Avrupa’da da küçük işletmelerin ivme kazanması için çalışıyor
Visa tüm Avrupa’da da küçük işletmelerin ivme kazanması için çalışıyorCovid-19 sürecinde ekonomik iyileşmeyi destekleyen Visa, Avrupa çapında sekiz milyon küçük işletmenin dijital ticarete uyum sağlaması ve avantajlarından faydalanması için iş ortaklarıyla birlikte geniş çaplı projeler hayata geçiriyor.
10.03.2021Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Visa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.