Visa

Visa

Son dakika visa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan visa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan visa haber sayfamızda...

Visa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 602 visa haberi bulunmuştur.
Temassız ödeme 1 milyar adet arttı
Temassız ödeme 1 milyar adet arttıAvrupa genelinde temassız işlem limitlerinin artırılması kararının üzerinden geçen 1 yılda Visa kartları ile yapılan temassız işlem adedi, bir önceki dönemin 1 milyar adet üzerine çıktı.
11.04.2021Ekonomi
Tüketici temassız harcamayı sevdi
Tüketici temassız harcamayı sevdiAvrupa genelinde temassız işlem limitlerinin arttırılması üzerinden bir yıldan az bir süre geçti; bu süreçte Visa kartları ile yapılan ek temassız işlem adedi bir önceki dönemin 1 milyar adet üzerine çıktı.
9.04.2021Vitrin
Son dakika: Yerli dijital para için tarih verildi
Son dakika: Yerli dijital para için tarih verildiEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital paranın ekonomik, teknolojik ve hukuki altyapısını yıl sonuna kadar hayata geçirecek.
7.04.2021Ekonomi
Küçük işletmeye alışverişle destek
Küçük işletmeye alışverişle destekTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, koronavirüs salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere ‘Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder’ kampanyası başlattı.
27.03.2021Ekonomi
TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı
TOBB ve Visa "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere "Bir Alışverişle Çok Şey Fark Eder" kampanyası başlattı.
26.03.2021Ekonomi
Visa tüm Avrupa’da da küçük işletmelerin ivme kazanması için çalışıyor
Visa tüm Avrupa’da da küçük işletmelerin ivme kazanması için çalışıyorCovid-19 sürecinde ekonomik iyileşmeyi destekleyen Visa, Avrupa çapında sekiz milyon küçük işletmenin dijital ticarete uyum sağlaması ve avantajlarından faydalanması için iş ortaklarıyla birlikte geniş çaplı projeler hayata geçiriyor.
10.03.2021Vitrin
Visa’dan kadınlar  için 3 yeni proje
Visa’dan kadınlar için 3 yeni projeVisa için Ipsos tarafından gerçekleştirilen araştırma, teknoloji girişimcisi kadınların önlerindeki fırsat ve engelleri ortaya koydu.
7.03.2021Ekonomi
Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” sonuçları açıklandı
Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” sonuçları açıklandıVisa Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma sonuçları teknoloji girişimcisi kadınlarda STEM eğitiminin önemi, mentör eksikliği ve yatırımlarda cinsiyet eşitsizliği gibi konulara ışık tuttu. Visa Güneydoğu Avrupa Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, “Teknolojiyi yaratan girişimlerde kadınların payının artması adına harekete geçiyoruz” dedi.
6.03.2021Vitrin
Elektronik parada dünyayı hedefliyor
Elektronik parada dünyayı hedefliyorOzan Elektronik Para, Visa üyelik sürecini tamamladığını duyurdu.
1.03.2021Ekonomi
Bitcoin'de yeni zirve
Bitcoin'de yeni zirveKurumsal alımların desteğindeki tırmanışını sürdüren, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin PayPal'in kripto hizmet alanını genişletme kararı, Uber'in Bitcoin'i kabul etme gibi hazırlıklarıyla, 49,487.64 dolarlık yeni zirvesini gördü.
15.02.2021Uzmanpara
3D Secure Nedir? 3D Secure Koruması Olmayan Sitelerden Alışveriş Yapılabilir Mi?
3D Secure Nedir? 3D Secure Koruması Olmayan Sitelerden Alışveriş Yapılabilir Mi?Son zamanlarda internet üzerinden yapılmakta olan alışverişlerin sayısı giderek artış göstermektedir. Yalnız internet üzerinden yapılan alışverişler de kredi ve banka kartını kullanan kişiler güvenilir olmasını istemektedir. 3D secure, internetten yapılan alışverişlerde güvenli ödeme için oldukça önemlidir. 3D secure nedir? 3D secure koruması olmayan sitelerden alışveriş yapılabilir mi? Siz de 3D secure hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek isteyebilirsiniz. İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
8.02.2021Eğitim
Yeme - içmeye  Visa desteği
Yeme - içmeye Visa desteğiVisa, pandemide iş modellerini dönüştürmek zorunda kalan yeme-içme sektörüne iş birlikleri ile destek olduğunu duyurdu.
23.01.2021Ekonomi
Pandemiden etkilenen yeme-içme sektörüne Visa’dan kapsamlı destek
Pandemiden etkilenen yeme-içme sektörüne Visa’dan kapsamlı destekVisa, pandemi döneminde iş modellerini dönüştürmek zorunda kalan yeme-içme sektörüne kapsamlı iş birlikleri ile destek oluyor. TURYİD (Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği) ile sektörü desteklemek üzere ortak çalışma başlatan Visa, bir yandan da mevcut iş birliklerine ek olarak Fuudy ve GastroClub ile de ortak kampanyalar yürüterek yemek siparişlerinin dijitalleşmesine öncü olan projeleri hayata geçiriyor.
22.01.2021Vitrin
Bitcoin 33 bin dolar düzeyine döndü
Bitcoin 33 bin dolar düzeyine döndüBaşta kurumsal alımlar olmak üzere, kripto para piyasalarına artan yönelimin etkisiyle pazar günü erken saatlerde 34,538.36 dolarlık yeni tarihi yüksek düzeyi gören Bitcoin, daha sonra 33,000 dolar düzeyine döndü.
4.01.2021Uzmanpara
Pandemide kartlı ödeme rekoru
Pandemide kartlı ödeme rekoruPandemi Türkiye’de kart kullanımına rekor kırdırıyor. BKM’nin ekim ayı verisine göre, kartlı ödeme tutarı geçen yıla kıyasla yüzde 28 büyüdü. İnternetten kartlı ödeme tutarı yüzde 52 artarken, temassız ödemeler de dört katına çıktı
20.11.2020Ekonomi
E-ticarete dijital finansman modeli
E-ticarete dijital finansman modeliDijital finansman şirketi TURK Finansman ParamKredi ile e-ticarete yeni bir soluk getirdiğini duyurdu.
7.11.2020Ekonomi
'KAGİDER Dijital Sohbetler'de kriz döneminde dayanıklılık konuşuldu
'KAGİDER Dijital Sohbetler'de kriz döneminde dayanıklılık konuşulduKAGİDER’in pandemi sürecinde gerçekleştirdiği online canlı yayın buluşmaları ‘Dijital Sohbetler’ bu hafta ‘Girişimcilik Yolculuğumuz ve Kriz Döneminde Dayanıklılık’ başlığıyla düzenlendi.
4.11.2020Ekonomi
Cep telefonu POS oluyor
Cep telefonu POS oluyor‘Akbank Cebe POS’ ile para transferi, anında temassız veya QR ile yapılabilecek. Akbank’ın yeni POS uygulamasıyla 250 TL üzeri işlemler de şifre girilerek gerçekleştirilecek.
27.10.2020Ekonomi
Tüketim toparlandı iş temassız büyüdü
Tüketim toparlandı iş temassız büyüdüVISA ve TOBB Harcamalar Araştırması, pandemide Türkiye’de tüketimin Avrupa’ya kıyasla daha hızlı toparlandığını ortaya koydu. Araştırmaya göre temassız ödeme kabulüne geçen işletmeler, süreci daha kolay geçirdi
22.10.2020Ekonomi
Yeni nesil ödemede 1 milyon kişi hedefi
Yeni nesil ödemede 1 milyon kişi hedefiVodafone’un geliştirdiği yeni nesil ödeme sistemi Vodafone Pay, 1 yılda 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.
5.09.2020Ekonomi
Tesla'dan rekor üstüne rekor
Tesla'dan rekor üstüne rekorElektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın hisseleri dün yüzde 12.57 yükseldi. Böylece piyasa değeri sadece 1 günde 64 milyar dolarlık artışla 476 milyar doları aştı.
4.09.2020Otomobil
8 yeni Coin! Dijital para sayısı 81’e yükseldi
8 yeni Coin! Dijital para sayısı 81’e yükseldiDijital Para Alım-Satım platformu Bitexen, yatırımcılara sunduğu hizmet ağını 8 yeni Coin ile genişletti. Bu gelişme ile birlikte Bitexen platformundaki dijital para sayısını 81’e yükseltirken, 3240 işlem çifti ile hizmet veriyor.
25.08.2020Ekonomi
Pandemi, perakende sektöründe temassız ödemeyi 3 kat arttırdı
Pandemi, perakende sektöründe temassız ödemeyi 3 kat arttırdıKoronavirüs pandemisi tüketicilerin pek çok davranışında hızlı dönüşümlere neden oldu. Bunlardan biri de tüketicilerin yüz yüze ödeme yaparken nakitle temastan kaçınması ve temassız ödemelere yönelmesi oldu. BKM verilerine göre yalnızca Mart ayında 2,5 milyon temassız özellikli kart, ilk defa temassız ödeme yapmak için kullanıldı.
10.07.2020Ekonomi
Turizme 1 trilyon dolarlık koronavirüs darbesi
Turizme 1 trilyon dolarlık koronavirüs darbesiDünya Turizm Forumu Enstitüsü (World Tourism Forum Institute) Başkanı Bulut Bağcı, küresel turizm pazarının yıllık 1,7 trilyon dolar olduğunu belirterek, koronavirüs nedeniyle bu yıl 1 trilyon dolarlık kayıp beklediklerini ve sektörde 50 milyon çalışanın işini kaybetmekle karşı karşıya olduğunu söyledi.
21.03.2020Ekonomi
Şanlıurfalı kızlar sahaya indi
Şanlıurfalı kızlar sahaya indiVisa, kadınların her alanda güçlenmesi amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında oluşturulan ve 9 ilde hayata geçirilen Visa Kızlar Sahada Futbol Okulları'nın tanıtımı Şanlıurfa’da yapıldı.
31.01.2020Futbol

Benzer Haber Etiketleri

Visaekonomitemassızödemepara

Visa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.