Küresel

Küresel

Son dakika Küresel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Küresel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Küresel haber sayfamızda...

Küresel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 40.360 kuresel haberi bulunmuştur.
Yeni nesil savaş uçağı için el sıkıştılar
Yeni nesil savaş uçağı için el sıkıştılarAlmanya, Fransa ve İspanya, Avrupa'nın ABD'ye bağımlılığını azaltmak için ortak üretilmesi planlanan yeni nesil savaş uçağında atılacak adımlar konusunda anlaşmaya vardı.
17.05.2021Teknoloji
AB ve ABD vergilerde ateşkes sağladı
AB ve ABD vergilerde ateşkes sağladıAvrupa Birliği (AB), çelik ve alüminyuma ilave gümrük vergileri uyguladığı gerekçesiyle çeşitli ABD ürünlerine yönelik planlanan yeni vergilerin askıya alındığını duyurdu.
17.05.2021Uzmanpara
Rusya İsrail saldırılarından endişeli
Rusya İsrail saldırılarından endişeliKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın, İsrail'in Gazze Şeridi'nde küresel haber kurumlarının bulunduğu noktalara yönelik saldırıları ve ölen sayısının artmasından endişe duyduğunu söyledi.
17.05.2021Dünya
Sürdürülebilir finansman ihraçları ilk çeyrekte rekor kırdı
Sürdürülebilir finansman ihraçları ilk çeyrekte rekor kırdıHükümetlerin küresel iklim kriziyle mücadele politikalarını güçlendirmesi ve düşük karbonlu ekonomiye geçiş planlarının hızlanmasının etkisiyle sürdürülebilir finansman ihraçları yılın ilk çeyreğinde rekor kırarak 287 milyar dolara ulaşırken, yeşil tahviller geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 400 büyüme kaydetti.
17.05.2021Ekonomi
Makine ihracatı 7,5 milyar dolar oldu
Makine ihracatı 7,5 milyar dolar olduMakine sektörü, bu yılın ilk 4 ayında 7,5 milyar dolarlık ihracata imza attı.
17.05.2021Ekonomi
Makine ihracatı 4 ayda 7,5 milyar dolar oldu
Makine ihracatı 4 ayda 7,5 milyar dolar olduMakine sektörü, bu yılın ilk 4 ayında 7,5 milyar dolarlık ihracata imza attı.
17.05.2021Uzmanpara
Piyasalar veri gündemine odaklandı
Piyasalar veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda geçen hafta artan enflasyonist endişelerle dalgalı bir seyir izlenmesinin ardından yeni haftada ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanakları, Euro Bölgesi'nde büyüme ve enflasyon ile yurt içinde Tüketici Güven Endeksi verileri takip edilecek.
17.05.2021Uzmanpara
Son dakika... Son seçim anketinden çıkan çarpıcı sonuç! Yeni bir hüsran yaşanabilir
Son dakika... Son seçim anketinden çıkan çarpıcı sonuç! Yeni bir hüsran yaşanabilirGelen son dakika haberine göre; Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında Optimar’ın henüz hiçbir yerde yayınlanmayan araştırmasının sonuçlarına yer verdi. Optimar'ın anketinde en dikkat çeken sonuç ise partilerin son oy oranı oldu.
17.05.2021Siyaset
Türk Telekom’un 5G Ar-Ge projesi tamam
Türk Telekom’un 5G Ar-Ge projesi tamam  Türk Telekom, iştiraki Argela ile birlikte katıldığı uluslararası Clear5G projesini başarıyla tamamladı.
17.05.2021Ekonomi
Türk iş insanlarına yatırım daveti var
Türk iş insanlarına yatırım daveti varSri Lanka Ankara Büyükelçiliği, Türk iş insanlarını ve yatırımcılarını, 7 - 9 Haziran arası düzenlenecek “Sri Lanka - Asya’nın bir sonraki büyüme limanı” temalı sanal Yatırım Forumu’na katılmaya ve Sri Lanka’daki yatırım fırsatlarını keşfetmeye davet ediyor.
17.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi: İstanbul'daki dolu yağışı sonrası uyardı! Bu tür yağışlar çok sık görülecek
Son dakika haberi: İstanbul'daki dolu yağışı sonrası uyardı! Bu tür yağışlar çok sık görülecekGelen son dakika haberine göre; İstanbul'un Anadolu Yakası'nın bazı bölgelerinde dolu yağışı etkili oldu. Dolu yağışı sonrası CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, Türkiye'de bu tür yağışların yaz boyunca çok sık görüleceğini belirterek önemli bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
16.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Marmara Denizi'nde müsilaj tehlikesi! 6 aydır yapılmıyor
Son dakika haberi: Marmara Denizi'nde müsilaj tehlikesi! 6 aydır yapılmıyorGelen son dakika haberine göre; Marmara Denizi kıyılarında son günlerde su yüzeyinde gözle görülür etkinliği azalan müsilajın su altında nasıl bir tehdit olmaya devam ettiğini görüntülendi. İşte haberin ayrıntıları...
16.05.2021Gündem
Mazda çip krizi nedeniyle üretimi düşürüyor
Mazda çip krizi nedeniyle üretimi düşürüyorJapon otomobil üreticisi Mazda Motor, yarı iletken çip tedarik sıkıntısının mevcut mali yılda küresel bazda üretimini 100 bin düşüreceğini açıkladı.
16.05.2021Uzmanpara
‘Yeşil binalar’  için fırsat doğdu
‘Yeşil binalar’ için fırsat doğduKoronavirüs pandemisi dünyayı hızlı bir dönüşüme iterken, bu kapsamda önemli bir fırsat da ‘yeşil binalar’ için doğdu. Sağlıklı yaşam alanları sunan binalar için sertifika alımı da artıyor
16.05.2021Ekonomi
Temiz enerji için yılda 4.4 trilyon $
Temiz enerji için yılda 4.4 trilyon $İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında 2021-2050 arasında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4.4 trilyon dolar olması öngörülüyor.
16.05.2021Ekonomi
Kırgızistan’dan yatırım daveti
Kırgızistan’dan yatırım davetiKırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türk işadamlarını Kırgızistan’a yatırıma çağırdı.
16.05.2021 Ekonomi
Rusya’ya ‘Alman modeli’ önerilecek
Rusya’ya ‘Alman modeli’ önerilecekCumhurbaşkanlığı Hükümeti Kabinesi’nin yarınki toplantısının ardından kademeli normalleşme sürecine geçecek Türkiye, yaklaşan turizm sezonu için de diplomasi trafiği yürütüyor.
16.05.2021Ekonomi
Son dakika... 'Birer mesaj bıraktım' deyip paylaştı! Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı
Son dakika... 'Birer mesaj bıraktım' deyip paylaştı! Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin, Kovid-19 salgınının biteceğinden, hayatın normale döneceğinden emin olmaları gerektiğini belirterek, bu süreçte psikolojik açıdan ihtiyaç hissettikleri anda Bakanlık uzmanlarına ulaşabileceklerini söyledi.
15.05.2021Gündem
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyor
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyorİklim değişikliğiyle mücadele kapsamında küresel sıcaklık artışının 1,5 santigrat derece ile sınırlandırılması amacıyla 2021-2050 yıllarında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4,4 trilyon dolar olması öngörülüyor.
15.05.2021Ekonomi
Dolar ve altındaki yükselişin nedeni belli oldu
Dolar ve altındaki yükselişin nedeni belli olduHafta içinde yurt içi piyasalarda Ramazan Bayramı dolayısıyla 2,5 gün işlem gerçekleştirilirken dolar ve altın fiyatları yönünü yukarı çevirdi. Dolar/TL ise haftalık bazda yüzde 2,6 değer kazancıyla 8,4558 seviyesine yükselirken analistler, küresel enflasyon endişeleri ve ABD'nin 10 yıllık faizindeki artışın söz konusu yükselişte etkili olduğunu bildirdi.
15.05.2021Altın
Küresel piyasalar negatif seyrediyor
Küresel piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda, bazı emtia fiyatlarının rekor kırdığı haftada artan enflasyon endişelerine paralel dünya genelinde birçok piyasada satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
15.05.2021Uzmanpara
Honda net karında düşüş bekliyor
Honda net karında düşüş bekliyorHonda, yarı iletken çip tedariki sıkıntısı nedeniyle 2021 mali yıl kapsamlı net karının yüzde 10,3 düşüşle 590 milyar yene (5,4 milyar dolara) gerilemesini bekliyor.
15.05.2021Uzmanpara
Honda çip tedariki sıkıntısı nedeniyle karında düşüş bekliyor
Honda çip tedariki sıkıntısı nedeniyle karında düşüş bekliyorHonda, yarı iletken çip tedariki sıkıntısı nedeniyle 2021 mali yıl kapsamlı net karının yüzde 10,3 düşüşle 590 milyar yene (5,4 milyar dolara) gerilemesini bekliyor.
15.05.2021Ekonomi
‘Hidrojen ihracatçısı olabiliriz’
‘Hidrojen ihracatçısı olabiliriz’Siemens Energy Türkiye Üst Yöneticisi Levent Dinçer, temiz ve düşük karbonlu bir enerji sistemine odaklanacaklarını belirterek, “Türkiye yenilenebilir kaynaklar açısından önemli potansiyele sahip. Gelecekte sanayisini karbonsuzlaştırmada hidrojene ihtiyaç duyacak ülkelere hidrojen ihraç eden ülke olabiliriz” dedi.
15.05.2021Ekonomi
‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’
‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’Facebook’un sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın güncellediği gizlilik sözleşmesi için 15 Mayıs’a uzatılan süre bugün doluyor.
15.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

rusyaenerjimakineihracattürkiye

Küresel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.