Vize

Vize

Son dakika vize haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vize gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vize haber sayfamızda...

Vize

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.449 vize haberi bulunmuştur.
'Vize başvurularında ret oranı yüzde 16,1'e yükseldi'
'Vize başvurularında ret oranı yüzde 16,1'e yükseldi' Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Avrupa Komisyonu'nun yeni açıklanan Schengen vize istatistiklerine göre, 2019'da yüzde 9,7 olan Türk vatandaşlarının başvurularına ret oranının, 2023'te yüzde 16,1'e yükseldiğini söyledi. 2024 yılında vize müracaatı yapabilmenin dahi ayrı bir başarı olduğunu belirten Bağlıkaya, Türk vatandaşlarının ret oranının Çinlilere göre yaklaşık 3 kat fazla olduğunu açıkladı.
17.05.2024 Ekonomi
ATA AÖF final sınavları ne zaman? 2024 ATA AÖF final sınavı giriş yerleri belli oldu mu, belgeler ne zaman açıklanacak?
ATA AÖF final sınavları ne zaman? 2024 ATA AÖF final sınavı giriş yerleri belli oldu mu, belgeler ne zaman açıklanacak? ATA AÖF Güz Dönemi ve Bahar Dönemi vize sınavları tamamlandı. Ardından ATA AÖF final sınavları gündeme geldi. Öğrenciler, ATA AÖF final sınavları ne zaman? 2024 ATA AÖF final sınavı giriş yerleri belli oldu mu, belgeler ne zaman açıklanacak? sorularına cevap arıyor. İşte son güncel duyurular
14.05.2024 Bilgi Rehberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmesi başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmesi başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmesi başladı.
13.05.2024 Haberler
Erdoğan-Miçotakis görüşmesi başladı
Erdoğan-Miçotakis görüşmesi başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmesi başladı.
13.05.2024 Haberler
Erdoğan-Miçotakis görüşmesi sona erdi
Erdoğan-Miçotakis görüşmesi sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir görüşme gerçekleştirdi.
13.05.2024 Gündem
Duvarları yıkmak bizim elimizde
Duvarları yıkmak bizim elimizde Miçotakis’in bugünkü ziyareti öncesi Yunan Kathimerini Gazetesi’ne konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İki ülkenin iki duvar arasına sıkıştırılmaya çalışılan ilişkilerini rahatlatmak ve o önyargılarla bezeli duvarları yıkmak elimizde. Tek ihtiyacımız olan çözüme odaklanmış ve samimi tarihi adımlardır” dedi.
13.05.2024 Gündem
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an Yunan Kathimerini gazetesine konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere dair yeni mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, dünyanın takdirle izlediği şekilde hem bölgemizde hem dünyanın değişik coğrafyalarında nasıl barışın kök salması için çabalıyorsak, Ege Denizi'nin iki yakasında da barışın ve huzurun ebediyen hakim olması için elimizden geleni yaparız." dedi.
12.05.2024 Gündem
Miçotakis yarın Türkiye’ye geliyor
Miçotakis yarın Türkiye’ye geliyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis yarın Türkiye’yi ziyaret edecek.
12.05.2024 Dünya
Yunanistan Başkonsolosu Konstas’tan destek sözü
Yunanistan Başkonsolosu Konstas’tan destek sözü Yunanistan İzmir Başkonsolosu Alexandros Konstas’u ziyaret eden  İZSİAD Başkanı Hüseyin Cengiz, Başkan Vekili Münir Sirhan Özen ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sabri Erdem vize konusunda kendisinden destek istedi.
11.05.2024 Ege
Yunan medyası Erdoğan-Miçotakis görüşmesini yazdı: Yıldırım yolculuğu!
Yunan medyası Erdoğan-Miçotakis görüşmesini yazdı: Yıldırım yolculuğu! Yunan medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis arasında gerçekleşecek görüşmenin detaylarını yazdı.
11.05.2024 Dünya
‘Desteklerden Türkiye de AB ülkeleri gibi faydalanmalı’
‘Desteklerden Türkiye de AB ülkeleri gibi faydalanmalı’ İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 2008 yılından bu yana bir parçası olduğu Avrupa İşletmeler Ağı’nın, Avrupa İşletmeler Ağı Türkiye Ulusal Toplantısı İSO’da düzenlendi.
11.05.2024 Ekonomi
Yurt dışı eğitimde kapılar kapanıyor
Yurt dışı eğitimde kapılar kapanıyor Eğitim için en çok tercih edilen ülkeler, vize şartlarına sıkı kurallar getirdi, bazıları verilen öğrenci vizesi oranını düşürdü. Göçmen sorununa işaret eden uzmanlar, ülkelerin demografik yapı ve iş gücünü korumak için bu kararları aldığını belirtti...
11.05.2024 Eğitim
AUZEF SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 💥 2024 AUZEF bahar dönemi vize sınav sonuçları açıklandı mı, finaller ne zaman? AUZEF Giriş
AUZEF SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 💥 2024 AUZEF bahar dönemi vize sınav sonuçları açıklandı mı, finaller ne zaman? AUZEF Giriş İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim bahar dönemi vize sınav sonuçları adaylar tarafından bekleniyor. 2024 AUZEF akademik takvimine göre final sınavları ne zaman? AUZEF vize sınav sonucu görüntüleme ekranı!
10.05.2024 Bilgi Rehberi
Anadolu Üniversitesi AÖF final sınav tarihi 2024 ✍AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı mı?
Anadolu Üniversitesi AÖF final sınav tarihi 2024 ✍AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı mı? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF sınav takvimine göre bahar dönemi final sınavlarına kısa süre kaldı. Öğrenciler ise AÖF dönem sonu sınav yerlerini bekliyor. AÖF finaller ne zaman, sınav giriş belgesi yayımlandı mı?
10.05.2024 Bilgi Rehberi
“İsrail’le ihracat ve ithalat işlemlerini durdurulmasını doğru buluyorum”
“İsrail’le ihracat ve ithalat işlemlerini durdurulmasını doğru buluyorum” Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç, İsrail’le ticari ilişkilerin durdurulmasına ilişkin, “Ticaret Bakanlığımızın aldığı bu kararın son derece yerinde olduğunu belirtmek istiyorum. Ancak bu doğru karar iyi bir planlama ile alınmalıydı. En azından açıklandığı tarihten itibaren 15 gün, 20 gün, bir ay bir süre verilseydi” dedi.
9.05.2024 Ekonomi
“Vize engeli lojistik sektörüne ivme kaybettiriyor”
“Vize engeli lojistik sektörüne ivme kaybettiriyor” Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, lojistik sektörünün gelişmesinen önündeki engellerin başında vize engelinin geldiğini belirterek, “Vize engeli lojistik sektörüne ivme kaybettiriyor” dedi.
9.05.2024 Ekonomi
Demet Özdemir: Kendimle gurur duyuyorum!
Demet Özdemir: Kendimle gurur duyuyorum! Kariyerine dansçı olarak başlayan, 'Sana Bir Sır Vereceğim' dizisi ile oyunculuğa adım atan Demet Özdemir; 'Kurt Seyit ve Sura', 'No: 309', 'Erkenci Kuş', 'Doğduğun Ev Kaderindir' ve 'Adım Farah' gibi birçok projede kamera karşısına geçti. "12 yıldır ana akımda durmadan çalıştım" diyen oyuncu, hayalini açıkladı.
9.05.2024 Cadde
Avustralya rekor yabancı öğrenci sayısını azaltmak için vize şartlarını tekrar sıkılaştırdı
Avustralya rekor yabancı öğrenci sayısını azaltmak için vize şartlarını tekrar sıkılaştırdı Avustralya rekor kıran yabancı öğrenci akınını dizginlemek için vize şartlarını son 7 ayda ikinci kez sıkılaştırdı.
8.05.2024 Dünya
Batı Akdeniz’de ihracat yüzde 5,92 arttı
Batı Akdeniz’de ihracat yüzde 5,92 arttı Batı Akdeniz’den Nisan ayında gerçekleşen ihracat geçen yılın Nisan ayına göre yüzde 5,92 oranında artış gösterdi ve 220 milyon 686 bin dolar oldu. İlk 4 ayda en fazla ihracat gerçekleştirilen ülke ise Çin oldu.
5.05.2024 Ekonomi
İzmir - Midilli arası seferler başladı
İzmir - Midilli arası seferler başladı İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin deniz turizmini canlandırmak için İZDENİZ konforuyla sürdürdüğü İzmir-Midilli seferlerinin 2024 yaz programı başladı. Kapı vizesinin de devreye girmesiyle ilginin arttığı seferler 27 Eylül'e kadar iki gemiyle devam edecek.
3.05.2024 Ekonomi
İstanbul’da sahte pasaport, kimlik ve vize şebekesine operasyon
İstanbul’da sahte pasaport, kimlik ve vize şebekesine operasyon İstanbul’da düzenlenen operasyonda, Türkiye'deki yabancı uyruklulara ve yurt dışında firari olarak aranan kişilere para karşılığı sahte pasaport ve kimlik belgesi düzenleyip satan şebeke çökertildi.
3.05.2024 Gündem
AUZEF BAHAR DÖNEMİ VİZE SINAVLARI NE ZAMAN? İstanbul Üniversitesi AUZEF ara sınavı giriş belgesi görüntüleme
AUZEF BAHAR DÖNEMİ VİZE SINAVLARI NE ZAMAN? İstanbul Üniversitesi AUZEF ara sınavı giriş belgesi görüntüleme İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar dönemi sınav takvimi işliyor. AUZEF öğrencileri vize sınavları için giriş belgelerini auzefsinav.istanbul.edu.tr adresinden görüntüleyebiliyor. İÜ AUZEF bahar dönemi ara sınavları ne zaman?
3.05.2024 Bilgi Rehberi
Futbol denklemi: Borussia Dortmund müjdesi!
Futbol denklemi: Borussia Dortmund müjdesi! Topa sahip oynadığı Bundesliga’da beşinci sıradaki Dortmund, topu rakibe bıraktığı Devler Ligi’nde finalin kapısına dayandı. Sarı-siyahlılar bir kaç bilinmeyenli bir futbol denklemi üretti, favorilerin hep kazanmasından bıkkın futbolseverleri heyecanlandırdı.
3.05.2024 Şampiyonlar Ligi
Ankara'da merakla beklenen zirve: Gözler Erdoğan ve Özel'de
Ankara'da merakla beklenen zirve: Gözler Erdoğan ve Özel'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşme AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşiyor.
2.05.2024 Haberler
Vize eziyeti! TIR şoförleri isyan etti
Vize eziyeti! TIR şoförleri isyan etti Avrupa ülkelerinin Türk vatandaşlarına uyguladığı Schengen vizesinde uzun, ağırlaşan başvuru süreci, yoğunluklar, bu ülkelere yük götüren TIR şoförlerini de vurdu. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, çok sayıda TIR şoförü vize alamadığı için ihracatta kullanılan araçların da yattığını belirterek, "Günde 300-400 TIR çıkıyordu. Şu anda 60-80 TIR söz konusu" dedi.
2.05.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Vize ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.