Vize

Vize

Son dakika vize haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vize gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vize haber sayfamızda...

Vize

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.346 vize haberi bulunmuştur.
AÖF sınav takvimi belli oldu: 2021 AÖF ara sınavları ne zaman?
AÖF sınav takvimi belli oldu: 2021 AÖF ara sınavları ne zaman?AÖF kayıt yenilemenin sona ermesinin ardından Güz Dönemi sınavları için de geri sayım başladı. Peki, Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi ara sınavları ne zaman yapılacak? İşte AÖF sınav takvimi.
19.10.2021Gündem
Dünya ikincisi güreşçi Burhan Akbudak, henüz hedefine ulaşamadığını düşünüyor
Dünya ikincisi güreşçi Burhan Akbudak, henüz hedefine ulaşamadığını düşünüyorNorveç'te gerçekleştirilen Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 82 kiloda finale çıkmasına rağmen gümüş madalyada kalan Burhan Akbudak, henüz hedefine ulaşamadığını söyledi.
19.10.2021Güreş
Angola nerede, hangi kıtada, dini inancı nedir? Angola iklimi, konumu ve milli geliri hakkında bilgiler...
Angola nerede, hangi kıtada, dini inancı nedir? Angola iklimi, konumu ve milli geliri hakkında bilgiler...Angola ile ülkemiz arasında vize muafiyetinin getirilmesinin ardından vatandaşlar Angola nerede, hangi kıtada dili, dini ve nüfusu hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya başladı. Peki Angola'nın haritadaki konumu, nedir, nüfusu, dini ve iklimi hakkında merak edilenler...
19.10.2021Gündem
‘Korktukça zulüm Afrika’yı kuşatır’
‘Korktukça zulüm Afrika’yı kuşatır’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Devlet Başkanı ile ortak basın toplantısında adil bir dünya için de el ele verilmesi gerektiğini vurgulayarak “Korkmamak gerekiyor. Eğer korkarsak, korktukça bu zulüm tüm Afrika’yı kuşatacaktır” dedi.
19.10.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İHA mesajı: Dünyanın 1 numarası olacak
Son dakika: Erdoğan'dan İHA mesajı: Dünyanın 1 numarası olacakSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye-Angola İş Forumu'na katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2021'i yüzde 9'luk büyümeyle tamamlamayı öngörüyoruz." dedi. Erdoğan, "Akıncı'nın katılımıyla bir üst lige çıkardığımız İHA filomuzu muharip insansız uçak sistemimizin de devreye girmesiyle inşallah dünyanın bir numarası haline getireceğiz." açıklamasında bulundu.
18.10.2021Siyaset
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Angola'da flaş mesajlar: Korktukça bu zulüm Afrika'yı kuşatacaktır
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Angola'da flaş mesajlar: Korktukça bu zulüm Afrika'yı kuşatacaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola Devlet Başkanı Manuel Gonçalves Lourenço ile 7 anlaşmanın imza töreninin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Adil bir dünya talepleri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adil bir dünya için de el ele vermemiz lazım. Korkmamak gerekiyor. Korktukça bu zulüm Afrika'yı kuşatacaktır. Ayağa kalkmak gerekiyor, haklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor." dedi.
18.10.2021Siyaset
'Krizlerde liderliği hep belirleyiciydi'
'Krizlerde liderliği hep belirleyiciydi'Almanya Şansölyesi’ni Huber Köşkü’nde ağırlayan Erdoğan, Merkel’in 16 yıldır gerçekleştirilen görüşmelerde her zaman sağduyulu ve çözüm odaklı bir yaklaşım sergilediğini, AB’nin içinden geçtiği krizlerde liderliğinin belirleyici olduğunu söyledi...
17.10.2021Siyaset
Ürdünlüler yatırım için İngilizler kalmaya geliyor
Ürdünlüler yatırım için İngilizler kalmaya geliyorDünyada büyüklüğü 400 milyar dolara ulaştığı tahmin edilen uluslararası gayrimenkul pazarında ilk 10 ülke arasında yer alan Türkiye’de yabancıya konut satış artışı devam ediyor.
17.10.2021Ekonomi
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Siyaset
Türk TIR şoförleri Avrupa'daki şoför ihtiyacını karşılamaya talip oldu
Türk TIR şoförleri Avrupa'daki şoför ihtiyacını karşılamaya talip olduTürkiye ve Uluslararası Tır Ağır Vasıta Şoförleri Derneği (UTSYD) Başkanı Sedat Kaplan, "Avrupa'daki TIR şoförü ihtiyacını karşılayabilecek durumdayız çünkü ülkemizde şu anda yetişmiş bir güç var. Güvenilir ve işinin ehli insanlarla biz bu işe talibiz.“ ifadesini kullandı.
16.10.2021Ekonomi
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu
Dünyanın en güçlü pasaportları belli olduVize almadan gidilebilecek ülke sayısına göre tüm dünyadaki pasaportların sıralamasında Japonya vatandaşları 191 ülkeye vizesiz gidebilme sayısıyla zirvede yer aldı. Tüm ülkeleri kapsayan araştırmaya göre listenin en son sırasında ise 26 yere vizesiz gidebilen Afganistan bulunuyor. Türkiye ise listede 57. sırada yer alıyor.
16.10.2021Tatil
FIFA kadın futbolcuların da arasında bulunduğu 100 kişiyi kurtardı
FIFA kadın futbolcuların da arasında bulunduğu 100 kişiyi kurtardıFIFA tarafından Afganistan'dan tahliye edilen 100 mülteci arasında en az 20 kadın futbolcunun da olduğunu düşünüyor.
16.10.2021Dünya
Randevu alana 48 saatte vize
Randevu alana 48 saatte vizeSağlık turizminden Türkiye’nin aldığı payı artırmak için bir uygulama hayata geçiyor. Randevusunu gösteren hasta en geç 48 saatte refakatçileriyle vizesini alarak Türkiye’ye gelecek
16.10.2021 Ekonomi
Z kuşağı direksiyon başına!
Z kuşağı direksiyon başına!Tedarik zincirinin aksamasıyla yaşanan sorunlara çözüm aranıyor. Türk lojistik sektörü temsilcileri, “Y ve Z kuşağıyla ilgili plan hazırlayamazsak şoför istihdamında Türkiye de ileride sıkıntı yaşayacak” uyarısını yapıyor.
16.10.2021Ekonomi
İngiltere 'ağır araç sürücüleri' için kısıtlamaları kaldıracak
İngiltere 'ağır araç sürücüleri' için kısıtlamaları kaldıracakSon dönemde ülkede yeterli sayıda ağır araç sürücüsünün bulunmaması nedeniyle ağır bir tedarik krizinin içerisinden geçen İngiltere, Avrupa Birliği’nden (AB) ülkeye ürün taşıyan ağır araç sürücülerinin sefer sayılarındaki kısıtlamayı kaldırmaya hazırlanıyor.
15.10.2021Ekonomi
İngiliz hükümeti 800 kasap için vize verecek
İngiliz hükümeti 800 kasap için vize verecekİngiliz hükümeti, Noel öncesinde domuz kesimi sebebiyle 800 yabancı kasap için çalışma vizesi verileceğini bildirildi.
15.10.2021Ekonomi
Sahte Schengen vizesi hazırlayan baba-kıza gözaltı
Sahte Schengen vizesi hazırlayan baba-kıza gözaltıMersin’de kızının çalıştığı turizm şirketinin adını kullanarak sahte Schengen vizesi hazırlayan ve isimleri açıklanmayan baba ile kızı gözaltına alındı.
15.10.2021Gündem
Eski kaymakam sahte paradan tutuklandı
Eski kaymakam sahte paradan tutuklandıFatih'te biri eski kaymakam üç kişi, sahte 71 bin 100 dolarla yakalandı. Sahte parayla alakalarının olmadığını iddia eden üç şüpheli tutuklandı.
15.10.2021Gündem
Yurt dışından gelen hastaya kolay vize
Yurt dışından gelen hastaya kolay vizeTicaret ve Dışişleri bakanlıkları, sağlık hizmeti almak üzere yurt dışından gelen uluslararası hastalara vize kolaylığı sağlanması için iş birliğine gidecek.
15.10.2021Ekonomi
Avrupa'da vizesiz 14 rota
Avrupa'da vizesiz 14 rotaVize, seyahat etmek isteyenlerin önündeki en önemli engellerden. Üstelik onlarca evrak topladıktan sonra bile elde edebilmeniz garanti değil. Hal böyle olunca pek çok Türk vatandaşı Avrupa'da vizesiz rotalara yönelmiş durumda. St. Petersburg, Lviv, Belgrad bu vizesiz rotalardan sadece bir kaçı. İşte Avrupa'da vizesiz seyahat edebileceğiniz 14 rota.
14.10.2021Tatil
İngiliz Maliye Bakanı Sunak: 'Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz'
İngiliz Maliye Bakanı Sunak: 'Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz'İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, kabinedeki tüm bakanların ülkenin giderek derinleşen tedarik zinciri krizinin çözülmesi için elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi.
14.10.2021Ekonomi
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
İngiltere'deki tedarik krizi domino etkisi yaratarak derinleşiyor
İngiltere'deki tedarik krizi domino etkisi yaratarak derinleşiyorİngiltere'de son dönemde artan tedarik krizi; perakende, imalat ve enerji sektörlerine yayılarak ülke ekonomisini sarsmaya devam ediyor.
13.10.2021Ekonomi
İngiltere'deki tedarik krizi derinleşiyor
İngiltere'deki tedarik krizi derinleşiyorİngiltere'de son dönemde artan tedarik krizi; perakende, imalat ve enerji sektörlerine yayılarak ülke ekonomisini sarsmaya devam ediyor.
13.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ingilterevizeAngolaerdoğanmerkel

Vize ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.