Yan Sanayi

Yan Sanayi

Son dakika yan sanayi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yan sanayi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yan sanayi haber sayfamızda...

Yan Sanayi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.969 yan sanayi haberi bulunmuştur.
Karnı aç, üşüyen varsa belediye başkanlığı yapıyorum diyemezsin!
Karnı aç, üşüyen varsa belediye başkanlığı yapıyorum diyemezsin!'Vatandaşım aç yatamaz!' Bu sözler Aydın Büyükşehir Başkanı’na ait. İnsan odaklı çalışmasıyla dikkat çeken Topuklu Efe Çerçioğlu, tüm dedikodulara kulağını tıkamış, işine bakıyor
26.01.2022Ege
Şişen cep telefonu bataryası elinde patladı
Şişen cep telefonu bataryası elinde patladıRize’de cep telefonu tamircisinin ikazına uymayan şahsın elinde cep telefonu bataryası patladı. Yaşanan panik anları güvenlik kamerasına yansıdı.
24.12.2021Haberler
Şişen cep telefonu bataryası elinde patladı
Şişen cep telefonu bataryası elinde patladıRize’de cep telefonu tamircisinin ikazına uymayan şahsın elinde cep telefonu bataryası patladı. Yaşanan panik anları güvenlik kamerasına yansıdı.
24.12.2021Gündem
Bakan Gül: İhtisas mahkemeleri 15 Aralık'ta göreve başlayacak
Bakan Gül: İhtisas mahkemeleri 15 Aralık'ta göreve başlayacakAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, ihtisas mahkemelerinin 15 Aralık itibarıyla göreve başlayacağını söyledi.
6.12.2021Siyaset
5.3 milyar dolarlık katkıya teşekkür
5.3 milyar dolarlık katkıya teşekkürEge İhracatçı Birlikleri (EİB), 2020 yılında gerçekleştirdiği 13 milyar dolarlık ihracata 5 milyar 331 milyon dolarlık katkı sağlayan 58 üyesini, geçen yıl pandemi koşullarında ertelenen EİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’yle ödüllendirdi.
26.11.2021Ege
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Türkiye kendisini ispatlamış durumda
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: Türkiye kendisini ispatlamış durumdaCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün Türkiye, küresel tedarikçilerin çıkardığı tüm zorluklara ve uyguladığı gizli-açık ambargolara rağmen, milli çıkarlarını koruma doğrultusunda yapması gereken harekatları kimseye muhtaç olmadan yapabilir durumda ve bu konuda kendisini ispatlamış durumdadır." dedi.
18.11.2021Ekonomi
Türk otomotiv sektörü ABD pazarındaki payını artırmayı hedefliyor
Türk otomotiv sektörü ABD pazarındaki payını artırmayı hedefliyorUludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), ABD'nin en büyük otomotiv yan sanayi fuarı olan AAPEX 2021-Otomotiv Aftermarket Fuarı'na milli katılım sağladı.
9.11.2021Otomobil
Dehşeti yaşadı! Bomba gibi patlayan powerbank parmağını kopardı!
Dehşeti yaşadı! Bomba gibi patlayan powerbank parmağını kopardı! Erzurum’da Münip Bozoğlu'nun (34) şarjdayken duman çıktığını görüp pencereden atmaya çalıştığı powerbank (taşınabilir şarj cihazı) elinde patladı. Bozoğlu'nun kopan sağ elinin işaret parmağı hastanede yerine dikildi. Münip Bozoğlu, "Güneydoğu'da askerlik yaparken 20 metre yakınıma havan topu düştü, aynı onun gibi gürültülü oldu" dedi.
4.11.2021Haberler
ROKETSAN yerli ve milli tedarikçi tercih ediyor
ROKETSAN yerli ve milli tedarikçi tercih ediyorROKETSAN Yan Sanayi Geliştirme ve Millileştirme Müdürü Özgüç Onur Güneri, 2020'de 2 bin 93 farklı tedarikçiden alım yaptıklarını, bu satın almaların büyük çoğunluğunu yerli imkanlarla, yerli tedarikçilerden yapmaya çalıştıklarını söyledi.
4.11.2021Teknoloji
Dehşeti yaşadı! Bomba gibi patlayan powerbank parmağını kopardı!
Dehşeti yaşadı! Bomba gibi patlayan powerbank parmağını kopardı!Erzurum’da Münip Bozoğlu'nun (34) şarjdayken duman çıktığını görüp pencereden atmaya çalıştığı powerbank (taşınabilir şarj cihazı) elinde patladı. Bozoğlu'nun kopan sağ elinin işaret parmağı hastanede yerine dikildi. Münip Bozoğlu, "Güneydoğu'da askerlik yaparken 20 metre yakınıma havan topu düştü, aynı onun gibi gürültülü oldu" dedi.
4.11.2021Gündem
Sakarya ekimde tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştı
Sakarya ekimde tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştıSakarya'nın 558 milyon 230 bin dolarlık dış satımla tarihinin en yüksek ekim ayı ihracat rekorunu kırdığı bildirildi.
2.11.2021Ekonomi
Gemi ve yat, ihracatını en fazla artıran sektör oldu
Gemi ve yat, ihracatını en fazla artıran sektör olduGemi ve yat, geçen ay 74 ülkeye 208 milyon 205 bin dolar değerinde ihracat yaparak dış satımını en çok artıran sektör oldu.
2.11.2021Ekonomi
Tekstil sektörüne değer katan ihracatçılar ödüllendirildi
Tekstil sektörüne değer katan ihracatçılar ödüllendirildiİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), 2020 yılında gerçekleştirilen 10 milyar dolarlık ihracatın yaklaşık yarısına katkı sağlayan başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi.
23.10.2021Ekonomi
Bakan Varank: "Yerli şanzıman yeni gururumuz oldu"
Bakan Varank: "Yerli şanzıman yeni gururumuz oldu"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan Eskişehir Fabrikasında düzenlenen Türkiye'de geliştirilip seri üretime geçen ilk ve tek yerli şanzımanın tanıtım töreninde konuştu.
19.10.2021Haberler
Türkiye'de ilk! Bakan Varank tanıttı
Türkiye'de ilk! Bakan Varank tanıttıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ford Otosan'ın 58 milyon avroluk yatırımıyla 220 Türk mühendisin Türkiye'de ilk kez sıfırdan geliştirip ürettiği TÜBİTAK destekli yerli ve milli otomatik şanzımanı tanıttı.
19.10.2021Ekonomi
Otomotivde 'yan sanayi' ihracatı yükseldi
Otomotivde 'yan sanayi' ihracatı yükseldiTürkiye'den ocak-eylül döneminde 8 milyar 774 milyon 829 bin dolarlık "otomotiv yan sanayi" ürünü ihraç edildi.
19.10.2021Uzmanpara
Otomotiv sektöründen 8,8 milyar dolarlık 'yan sanayi' ihracatı
Otomotiv sektöründen 8,8 milyar dolarlık 'yan sanayi' ihracatıTürkiye'den ocak-eylül döneminde 8 milyar 774 milyon 829 bin dolarlık "otomotiv yan sanayi" ürünü ihraç edildi.
19.10.2021Ekonomi
İmamoğlu'nun veto ettiği teklifler, meclis gündeminde tekrar kabul edildi
İmamoğlu'nun veto ettiği teklifler, meclis gündeminde tekrar kabul edildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) ekim ayı oturumunda, Ekrem İmamoğlu'nun veto ettiği teklifler tekrar görüşülerek karara bağlandı. Gündeme tekrar alınan Beykoz ilçesi "Millet Bahçesi" ile ilgili imar değişikleri ile 2019-2020-2021 yıllarını kapsayacak şekilde 3 ay süre ile "İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme ve Araştırma Komisyonu" kurulması teklifleri ısrar karar olarak kabul edildi.
14.10.2021Haberler
İmamoğlu'nun veto ettiği teklifler, meclis gündeminde tekrar kabul edildi
İmamoğlu'nun veto ettiği teklifler, meclis gündeminde tekrar kabul edildiİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) ekim ayı oturumunda, Ekrem İmamoğlu'nun veto ettiği teklifler tekrar görüşülerek karara bağlandı. Gündeme tekrar alınan Beykoz ilçesi "Millet Bahçesi" ile ilgili imar değişikleri ile 2019-2020-2021 yıllarını kapsayacak şekilde 3 ay süre ile "İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme ve Araştırma Komisyonu" kurulması teklifleri ısrar karar olarak kabul edildi.
14.10.2021Siyaset
Mini yaklaşımla yeni yol öyküsü
Mini yaklaşımla yeni yol öyküsüBiletall’ı geçen yıl obilet’e satan girişimci Yaşar Çelik, yoldan ayrı kalamadı ve Miniyol.com ile araç kiralama sektörüne girdi. Miniyol, 3 adımda kiralama, kullanıcının online işlem sırasında ‘mini ödeme’ yapması gibi özellikler taşıyor.
5.10.2021Kobi
Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir: Turizm gelirleri pozitif değişim gördü
Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir: Turizm gelirleri pozitif değişim gördüBursa’da, ‘Pandemi Sonrası Sağlık Turizmi Vizyonu’ konulu panele katılan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, “Ülkemizde turizm gelirleri 2020 ile 2021 yılı karşılaştırıldığında neredeyse tüm alanlarda pozitif bir değişim görmüştür. Ülke genelinde 1298 sağlık tesisimiz ve 234 aracı kuruluşumuz sağlık turizmi hizmeti sunmaya yetkilidir. Pandemi döneminde de bu konuda çalışmak isteyen özel sektörün önü açılmıştır” dedi.
25.09.2021Gündem
TZOB Başkanı Bayraktar'tan tavuk eti açıklaması
TZOB Başkanı Bayraktar'tan tavuk eti açıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tavuk eti fiyatlarının marketlerde arttığını ancak bu artışın üreticiye yansımadığını belirterek, "Üreticinin tavuk başına alacağı ücret sürdürülebilir seviyeye getirilmelidir. Sözleşmede belirlenen üretici fiyatları, şeffaf bir şekilde üreticiye sürdürülebilir bir gelir sağlayacak, performansa dayalı belli bir metodolojiye bağlı olarak belirlenmelidir." ifadelerini kullandı.
20.09.2021Ekonomi
Tekstil dışsatımı fuarla ivmelendi
Tekstil dışsatımı fuarla ivmelendiİZFAŞ, tekstilde İzmir’in gücüne güç kattı. Hazır giyim sektörünün dev buluşması, 15-17 Eylül 2021 tarihlerinde fuarizmir’de gerçekleşti.
20.09.2021Ege
Bakan Çavuşoğlu: Türkiye, Yeni Pazar’da Başkonsolosluk açan ilk ülke olacak
Bakan Çavuşoğlu: Türkiye, Yeni Pazar’da Başkonsolosluk açan ilk ülke olacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan'daki Politika gazetesine konuştu. Çavuşoğlu, "Yeni Pazar Başkonsolosluğumuzun resmi açılışını yarın değerli dostum Nikola Selakovic ile birlikte yapacağız. Böylece Türkiye, Yeni Pazar’da Başkonsolosluk açan ilk ülke olacak." dedi. Afganistan'daki gelişmelerle ilgili konuşan Çavuşoğlu, "Dolayısıyla uluslararası toplum Afganistan konusunda birlik ve dayanışma içinde hareket etmeli. Nüfusun yarısı acil insani yardıma ihtiyaç duyuyor. Uluslararası toplumun yardım ve destek çabalarını arttırması gerekiyor. Yardımların halka ulaştırılması için BM ve diğer yardım kuruluşlarının çalışmalarının kesintisiz sürdürülmesi şart." ifadelerini kullandı.
31.08.2021Siyaset
TSK kullanmaya başladı, yurt dışından da talep geldi
TSK kullanmaya başladı, yurt dışından da talep geldiTSK  için 20 ayda 200'e yakın Kaplan ve Pars 4x4 Silah Taşıyıcı Araç teslim eden FNSS,  IDEF'te imzalanan sözleşmeyle ilave sipariş aldı.
21.08.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Yan Sanayi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.