Yanardağ Patlaması

Yanardağ Patlaması

Son dakika yanardağ patlaması haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yanardağ patlaması gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yanardağ patlaması haber sayfamızda...

Yanardağ Patlaması

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 152 yanardağ patlaması haberi bulunmuştur.
Son dakika... Güneşi kapattı! Dünya şok içinde, 15 bin metrelik facia
Son dakika... Güneşi kapattı! Dünya şok içinde, 15 bin metrelik faciaSon dakika haberlere göre, Endonezya'daki korkunç volkanik patlamanın bilançosu giderek ağırlaşıyor. Can havliyle kaçışan insanlar ilk buldukları yerleri kendine sığınak yapmaya çalışırken tahliye çalışmaları sekteye uğradı. Uçaklara rotalarını değiştirme uyarısı yapıldı, 11 köy tamamen küller altında kaldı.
5.12.2021Dünya
Popocatepetl’de son 24 saatte 2 patlama
Popocatepetl’de son 24 saatte 2 patlamaMeksika’daki Popocatepetl Yanardağı’nda son 24 saatte 2 patlama daha meydana geldi.
4.12.2021Haberler
Son dakika... Dünya buz kesti! Binlerce insan kaçıyor
Son dakika... Dünya buz kesti! Binlerce insan kaçıyorKulakları sağır eden gürültüyle insanlar sokaklara döküldü, çığlıkların yükseldiği kaçış anları hızla viral oldu. Endonezya'da patlayan volkan en az bir kişinin ölümüne, onlarca insanın ise feci şekilde yaralanmasına yol açtı.
4.12.2021Dünya
Yanardağ patlaması, 3 deprem, ışık kümesi! Güne felaketle uyandılar
Yanardağ patlaması, 3 deprem, ışık kümesi! Güne felaketle uyandılarGelen son dakika haberine göre; Meksika’nın Meksika eyaletinde yer alan ve Morelos ve Puebla kentlerinin sınırında bulunan Popocatepetl Yanardağı’nda patlama meydana geldi. Meksika Ulusal Afet Önleme Merkezi (Cenapred) tarafından yapılan açıklamada, yerel saatle 01.00’de Popocatepetl Yanardağı'nda gerçekleşen patlama sonucu, yanardağdan kül ve duman çıkışı gerçekleştiği ve bölgede 3 deprem yaşandığı kaydedildi.
2.12.2021Dünya
1 aydır devam ediyor! Binlerce kişi tahliye edildi
1 aydır devam ediyor! Binlerce kişi tahliye edildiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı bu zamana kadar 85 milyon metreküp lav püskürttü.
19.10.2021Haberler
1 aydır devam ediyor! Binlerce kişi tahliye edildi
1 aydır devam ediyor! Binlerce kişi tahliye edildiİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı bu zamana kadar 85 milyon metreküp lav püskürttü.
19.10.2021Dünya
Yanardağ patlaması sonrası La Palma'da sokağa çıkma kısıtlaması
Yanardağ patlaması sonrası La Palma'da sokağa çıkma kısıtlamasıİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı'nın yol açtığı hava kirliliği nedeniyle bölgedeki 3 bin 500 kişiye sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.
2.10.2021Dünya
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?İspanya'ya bağlı adalardan La Palma'da harekete geçen Cumbre Vieja Yanardağı, binlerce kişiyi evinden etti. Pek bilinmiyor ancak Türkiye'deki en son yanardağ patlaması da sadece 166 yıl önce, Tendürek Dağı'nda meydana geldi. Peki Türkiye'deki yanardağlar bir gün tekrar aktif hale gelebilir mi? Uzmanlar, "Son dönemde yaşanan Datça ve Ege depremlerinin volkan faaliyetiyle ilgili olabileceği yönünde kuşkular var" diyor ve uyarıyor.
25.09.2021Gündem
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?İspanya'ya bağlı adalardan La Palma'da harekete geçen Cumbre Vieja Yanardağı, binlerce kişiyi evinden etti. Pek bilinmiyor ancak Türkiye'deki en son yanardağ patlaması da sadece 166 yıl önce, Tendürek Dağı'nda meydana geldi. Peki Türkiye'deki yanardağlar bir gün tekrar aktif hale gelebilir mi? Uzmanlar, "Son dönemde yaşanan Datça ve Ege depremlerinin volkan faaliyetiyle ilgili olabileceği yönünde kuşkular var" diyor ve uyarıyor.
30.10.2021Gündem
Dünyanın izlediği cehennemde yeni patlamalar
Dünyanın izlediği cehennemde yeni patlamalarİspanya'nın güneybatısında Kanarya Adaları grubundan La Palma'da faaliyete geçen Cumbre Vieja Yanardağı'nın etkileri sürüyor. Tahliye edilenlerin sayısı 6 bini geçti.
23.09.2021Dünya
Kanarya Adaları'nda aktif hale gelen yanardağda patlamaların şiddeti arttı
Kanarya Adaları'nda aktif hale gelen yanardağda patlamaların şiddeti arttıİspanya'nın güneybatısında Kanarya Adaları bölgesindeki La Palma Adası'nda 50 yıl sonra aktif hale gelen Cumbre Vieja Yanardağı'ndaki patlamalar şiddetini artırarak devam ediyor.
22.09.2021Haberler
Patlamalar şiddetleniyor, kayıp yüz milyonlarca euro
Patlamalar şiddetleniyor, kayıp yüz milyonlarca euroKanarya Adaları'nda aktif hale gelen yanardağda patlamaların şiddeti arttı.
22.09.2021Dünya
50 yıldır uykuda olan yanardağ patladı, 5 bin kişi tahliye edildi
50 yıldır uykuda olan yanardağ patladı, 5 bin kişi tahliye edildiİspanya'nın Kanarya Adaları'ndaki volkanik patlama evleri ve ormanları yok etti, yerel bir tur rehberi olan Jonas Perez sarsıntıları ve sesi "Sanki 20 jet uçağı aynı anda kalkıyor gibi… İnanılmaz bir ses" diyerek anlattı.
20.09.2021Dünya
Depremden sonra faaliyete geçti! Tedbir amaçlı evler boşaltıldı
Depremden sonra faaliyete geçti! Tedbir amaçlı evler boşaltıldıİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja (Yaşlı Doruk) yanardağının faaliyete geçmesinden dolayı yaklaşık 5 bin kişi bölgeden çıkarılıyor.
19.09.2021Dünya
Son dakika... Anında renk değiştirdi! Nükleer bomba gibi...
Son dakika... Anında renk değiştirdi! Nükleer bomba gibi...Pasifik Ateş Çemberi'ndeki patlamayı uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla duyurdu, ortaya çıkan görüntü sosyal medyada 'nükleer bomba' etkisi yarattı.
3.07.2021Dünya
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki yanardağ patlaması 500 bin kişiyi susuz bıraktı
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki yanardağ patlaması 500 bin kişiyi susuz bıraktıKongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki (KDC) yanardağ patlaması sırasında boru hatlarının zarar görmesi nedeniyle 500 bin kişinin susuz kaldığı bildirildi.
1.06.2021Dünya
Son dakika... Yanardağ patlaması sonucu son 24 saatte en az 3 bin kişi Ruanda'ya sığındı
Son dakika... Yanardağ patlaması sonucu son 24 saatte en az 3 bin kişi Ruanda'ya sığındıÇocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışan Save the Children örgütü, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki Nyiragongo yanardağının 22 Mayıs'ta patlaması nedeniyle son 24 saate en az 3 bin kişinin Ruanda'ya sığındığını açıkladı.
28.05.2021Dünya
Son dakika... Kongo'da yanardağ patlaması! Çok sayıda can kaybı...
Son dakika... Kongo'da yanardağ patlaması! Çok sayıda can kaybı...Gelen son dakika haberine göre, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) doğusundaki Nyiragongo yanardağının patlaması nedeniyle ilk belirlemelere göre 15 kişi hayatını kaybetti.
23.05.2021Dünya
Yanardağ patlaması nasıl olur?
Yanardağ patlaması nasıl olur?Patlayan yanardağlar hepimizin ilgisini çekiyor. Nasıl patlıyor şu dağlar, nereden çıkıyor onca lav acaba?
Başbakan Ardern ‘nihayet’ evlenecek
Başbakan Ardern ‘nihayet’ evlenecekYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern (40) nişanlısı Clark Gayford’un kendisine evlilik teklif etmesinden iki yıl sonra düğününü planlamaya başladığını duyurdu.
30.03.2021Dünya
Japonya’daki Sakurajima Yanardağı patladı!
Japonya’daki Sakurajima Yanardağı patladı!Japonya'nın güneyindeki Sakurajima Yanardağı'nda bu sabah saatlerinde patlama meydana geldi.
8.02.2021Dünya
Japonya'daki Sakurajima Yanardağı faaliyete geçti
Japonya'daki Sakurajima Yanardağı faaliyete geçtiJaponya'nın güneyindeki Sakurajima Yanardağı'nda bu sabah saatlerinde patlama meydana geldi.
8.02.2021Haberler
Endonezya'da yanardağ patlaması
Endonezya'da yanardağ patlamasıEndonezya'nın doğusunda Ili Lewotolok Yanardağı'nda yeni bir patlama meydana geldi.
29.11.2020Haberler
Doğal Afetler Nelerdir? Doğal Afetler Nasıl Ortaya Çıkıyor?
Doğal Afetler Nelerdir? Doğal Afetler Nasıl Ortaya Çıkıyor?Doğal afetler, dünyayı ve insan yaşamını doğrudan tehdit eden, tamamen doğal nedenlerle ortaya çıkan felaketlere verilen genel isimdir. Aynı zamanda ihmal, dikkatsizlik, çevre kirliliği gibi doğrudan doğruya insanların kilit rol oynadığı nedenlerle de ortaya çıkabilmektedir. Günümüzde en çok sık rastlanan doğal afetlerin başında deprem, yangın ve sel geliyor. İşte, doğal afetlere ait tüm detaylar.
11.07.2020Eğitim
Endonezya'da yanardağ patlaması!
Endonezya'da yanardağ patlaması!Endonezya'nın Cava Adası'nda bulunan Merapi Yanardağı'nda patlama meydana geldiği bildirildi.
21.06.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Yanardağ Patlaması ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.