Yangon

Yangon

Son dakika Yangon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yangon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yangon haber sayfamızda...

Yangon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 179 yangon haberi bulunmuştur.
Myanmar'da darbeciler ölüm kustu
Myanmar'da darbeciler ölüm kustuBago kentinde darbe karşıtı protestoculara açılan ateşte en az 20 can kaybı var, cunta 19 göstericiye ise idam cezası verdi. Darbecilerin sözcüsü Tuğgeneral Zaw Min Tun, askerlerin protestoculara gerçek mermiyle ateş açmasını savundu.
10.04.2021Dünya
Sorumluluğu inkâr ediyor
Sorumluluğu inkâr ediyorMyanmar’da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı yapılan protesto gösterilerinde, güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 614’e yükseldi.
10.04.2021Dünya
Myanmar’da  ‘kan eylemi’!
Myanmar’da ‘kan eylemi’!Myanmar’da darbe karşıtı protestolar, ülkenin bir çok şehrinde dün de geniş katılımlarla devam etti.
7.04.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler 557 göstericiyi öldürdü
Myanmar'da darbeciler 557 göstericiyi öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı yapılan protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 557'ye yükseldi.
4.04.2021Dünya
Myanmar’da ünlülere gözaltı operasyonu
Myanmar’da ünlülere gözaltı operasyonuMyanmar’da cunta yönetimi, darbe karşıtlarına destek veren ünlülere karşı bir operasyon başlattı ve 20 kişiye gözaltı kararı çıkartıldı. Bu arada protestocular bir karakola saldırırken, 7 kişi hayatını kaybetti
4.04.2021Dünya
Suu Çii 'Devlet Sırları Yasası'nı ihlalle suçlanıyor
Suu Çii 'Devlet Sırları Yasası'nı ihlalle suçlanıyorMyanmar'da ordunun yönetime el koymasının ardından gözaltına alınan eski Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii'ye, yargılandığı askeri mahkemede "Devlet Sırları Yasasını ihlal etme" suçlaması yöneltildi.
2.04.2021Dünya
Bu kez de çöplü protesto
Bu kez de çöplü protestoMyanmar’da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı protestolar sürerken, Yangon kentinde darbe karşıtları, askeri yönetimi protesto etmek için yollara çöp döktü.
31.03.2021Dünya
Myanmar'da darbecilere karşı sokağa çöp döküyorlar
Myanmar'da darbecilere karşı sokağa çöp döküyorlarMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı protestolar sürerken, Yangon kentinde darbe karşıtları, askeri yönetimi protesto etmek için yollara çöp döktü.
30.03.2021Dünya
Myanmar'da darbenin en kanlı günü: 12 ülke ordunun güç kullanımını kınadı
Myanmar'da darbenin en kanlı günü: 12 ülke ordunun güç kullanımını kınadıCumartesi günü yapılan darbe karşıtı gösterilere güvenlik güçlerinin gerçek mermilerle müdahale ettiği ve 100'ün üzerinde silahsız protestocunun hayatını kaybettiği bildirildi.
28.03.2021Dünya
Myanmar’da en kanlı gün!
Myanmar’da en kanlı gün!Myanmar’da askeri darbeye karşı eylemlerini sürdüren halka yine kurşun yağdırıldı. Sert müdahalede yaklaşık 100 sivil protestocunun hayatını kaybettiği ifade ediliyor
28.03.2021Dünya
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadı
Son dakika: Türkiye, Myanmar'da sivillere uygulanan şiddeti kınadıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolarda güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesinin şiddetinin artmasını kuvvetle kınadı.
27.03.2021Siyaset
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdü
Son dakika... Myanmar'da darbeciler bir günde 114 göstericiyi öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 114’e çıktı.
27.03.2021Dünya
Myanmar'da protestolarda gözaltına alınan 628 kişi serbest
Myanmar'da protestolarda gözaltına alınan 628 kişi serbestMyanmar'da ordunun 1 Şubat'ta yönetime el koymasını protesto ettiği için gözaltına alınan 628 kişi serbest bırakıldı.
24.03.2021Dünya
Darbecilerin gece yarısı baskınlarında 6 kişi öldürüldü
Darbecilerin gece yarısı baskınlarında 6 kişi öldürüldüGüvenlik güçlerinin, askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı protesto düzenleyenlere yönelik gece yarısı baskınlarında en az 6 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 253'e yükseldi.
22.03.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler 23 göstericiyi daha öldürdü
Myanmar'da darbeciler 23 göstericiyi daha öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolarda, son 24 saatte güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu 23 kişi hayatını kaybetti.
21.03.2021Dünya
Myanmar ordusuna halka yönelik şiddete son verme çağrısı
Myanmar ordusuna halka yönelik şiddete son verme çağrısı Myanmar'daki uluslararası misyon başkanları, orduya halka yönelik şiddete son verme çağrısında bulundu.
19.03.2021Dünya
Myanmar'da bugünkü protestolarda en az 8 kişi yaşamını yitirdi
Myanmar'da bugünkü protestolarda en az 8 kişi yaşamını yitirdiMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara, güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu en az 8 kişi hayatını kaybetti.
19.03.2021Dünya
Myanmar'da bilanço ağırlaşıyor! Darbeciler 217 göstericiyi öldürdü
Myanmar'da bilanço ağırlaşıyor! Darbeciler 217 göstericiyi öldürdüMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu şimdiye kadar yaşamını yitirenlerin sayısı 217'ye yükseldi.
18.03.2021Dünya
Myanmar’da kanlı pazar
Myanmar’da kanlı pazarMyanmar’da askeri darbe karşıtı protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu sadece pazar günü 59 kişi yaşamını yitirdi.
16.03.2021Dünya
Son dakika: Türkiye'den Myanmar'daki olaylara ilişkin kınama geldi
Son dakika: Türkiye'den Myanmar'daki olaylara ilişkin kınama geldiGelen son dakika haberine göre; Türkiye, Myanmar'daki darbe rejiminin barışçıl gösteriler yapan kendi halkına yönelik ölümcül güç kullanmaya devam etmesini şiddetle kınadı
15.03.2021Gündem
Darbeciler Yangon'un bazı kasabalarında sıkı yönetim ilan etti
Darbeciler Yangon'un bazı kasabalarında sıkı yönetim ilan ettiSıkı yönetim kararı, Çin'in Nepido Büyükelçiliğinin, ülkenin güvenlik güçlerine kasabalardaki fabrika ve çalışanlarının güvenliğini sağlaması çağrısının ardından geldi.
15.03.2021Dünya
Myanmar'da en kanlı gün! Darbeciler 38 göstericiyi daha öldürdü
Myanmar'da en kanlı gün! Darbeciler 38 göstericiyi daha öldürdüCuntanın sivil yönetimi devirmesiyle kan gölüne dönen Güney Asya ülkesinde, Pazar günü sokağa çıkan darbe karşıtlarına askerler ateş açtı.
15.03.2021Dünya
Myanmar'da cunta muhalifi liderden 'protestocuları orduya karşı savunma' sözü
Myanmar'da cunta muhalifi liderden 'protestocuları orduya karşı savunma' sözüMyanmar'da askeri darbenin ardından kurulan ve darbe karşıtları nezdinde "sivil hükümet" olarak görülen Ulusal Meclis Temsil Komitesinin Başkanı Tan, darbe karşıtı protestocuları güvenlik güçlerinin şiddetine karşı koruyacaklarını açıkladı.
14.03.2021Dünya
Katliam sürüyor!
Katliam sürüyor!Myanmar’da askeri cuntanın halka yönelik sert müdahalesi devam ediyor. Dün de 8 kişinin ölüm haberi gelmesine rağmen, Myanmarlılar, cuntaya karşı sokakları terk etmiyor
14.03.2021Dünya
Myanmar'da darbeciler kan döküyor! Bir gecede dört kişi öldü
Myanmar'da darbeciler kan döküyor! Bir gecede dört kişi öldüGözaltındaki protestocuların serbest bırakılmasını isteyenlere polis Yangon şehrinde ateş açtı. Yaklaşık 40 gündür süren protestolarda can kaybı 80'i buldu, cunta darbeye karşı çıkan yüzlerce göstericiyi ise hapse attı.
13.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Myanmardarbeprotestoaskeri darbeordu

Yangon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.