Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi

Son dakika yaşar üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yaşar üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yaşar üniversitesi haber sayfamızda...

Yaşar Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.632 yaşar üniversitesi haberi bulunmuştur.
‘Potansiyelimiz AB’den fazla’
‘Potansiyelimiz AB’den fazla’ Yaşar Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seda Genç, coğrafi işaret alan ürünlerin, gelenekselliğinin ve yöresel özelliklerinin korunduğunu söyledi.
13.01.2024 Ege
İlk Türk astronot uzaya Türkiye'de yetişen bitkiyi götürecek
İlk Türk astronot uzaya Türkiye'de yetişen bitkiyi götürecek Pilot Albay Alper Gezeravcı, 17 Ocak’ta ‘ilk Türk astronotu’ unvanıyla uzaya çıkacak. Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda(ISS) 14 gün kalacak, 13 deneye imza atacak. Tuz Gölü’nde yetişen ‘Schrenkiella Parvula’ bitkisini uzaya götürecek Gezeravcı’nın yapacağı deneyleri Milliyet sizin için detaylandırdı.
4.01.2024 Gündem
Dijital Oyun Kampüsü açılıyor
Dijital Oyun Kampüsü açılıyor Yaşar Üniversitesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve oyun sektörünün paydaşları, Dijital Oyun Teknoloji Geliştirme Merkezi’ni (Dijital Oyun Kampüsü) hayata geçiriyor.
18.12.2023 Eğitim
Bizi bu havalar mahvetti
Bizi bu havalar mahvetti Ne diyordu spiker, “Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız iyi olsun.” Ama öyle değil işte! İklim değişikliğiyle birlikte sağlığımız en azından 10 konuda tehlike altına giriyor.
3.12.2023 Gündem
Çocuklar Cumhuriyet’i çizdi
Çocuklar Cumhuriyet’i çizdi Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle bu yıl “Benim için Cumhuriyet” başlığında düzenlenen 42. Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın kazanan isimleri ödüllerine kavuştu.
29.11.2023 Kültür Sanat
Kuraklığa karşı yapay zekâ
Kuraklığa karşı yapay zekâ Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Programı’ndan Dr. Öğretim Görevlisi Selen Çekinir, su kıtlığının önüne geçebilmek için önerilerde bulundu. 
20.11.2023 Eğitim
Minikler, Cumhuriyet’i anlattı
Minikler, Cumhuriyet’i anlattı Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla bu yıl “Benim için Cumhuriyet” temasıyla düzenlenen 42. Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın ödül töreni, Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
18.11.2023 Ege
100. yıl coşkusu tüm yurdu sardı
100. yıl coşkusu tüm yurdu sardı Cumhuriyet’in 100. yılında coşku meydanlara sığmadı. Vatandaşlar törenlere yoğun ilgi gösterirken, kutlamalar havada ve denizde yapılan gösterilerle renklendi.
30.10.2023 Gündem
En etkili bilim insanları listesinde
En etkili bilim insanları listesinde Stanford Üniversitesi’nin hazırladığı, farklı alt disiplinlerde dünyadaki bilim insanları arasında yüzde 2’lik dilime giren 210 bin 198 kişiden oluşan çalışmada Türkiye’den bin 395 bilim insanı listelendi.
28.10.2023 Ege
Genç iletişimcilere  Altın Pusula ödülü
Genç iletişimcilere Altın Pusula ödülü Yaşar Üniversitesi ile Tire Belediyesi arasında ilçenin kültürel mirası ve doğal güzelliklerinin daha geniş kitlelere tanıtılması için yapılan işbirliği kapsamında öğrencilerin hazırladığı projeye ödül geldi.
21.10.2023 Ege
Yasalar tamam, peki infaz sistemi?
Yasalar tamam, peki infaz sistemi? Hukukçular, suçluların ıslah olmadan kısa sürede serbest kalması ve onlarca suç kaydı bulunan kişilerin suç işlemeye devam etmesini infaz sistemine bağlıyor.
27.09.2023 Gündem
“Mimarlığın Etkisinden Mimarlığın Bilgisine / Yazgan Tasarı’mın 20.Yılı”
“Mimarlığın Etkisinden Mimarlığın Bilgisine / Yazgan Tasarı’mın 20.Yılı” Yazgan Tasarım Mimarlık, kuruluşunun 20. senesinde, mimarlık disiplinine teorik ve pratik yaklaşımlarını, seçili projeleri, görselleri ve maketleriyle aktaracağı bir sergi düzenliyor.
24.09.2023 Mimarlık
Yedi üniversiteye yeni rektör atandı
Yedi üniversiteye yeni rektör atandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de dün yayımlanan kararlara göre; Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural ve Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Emir Hasan Arslantaş oldu. Karara göre yedi üniversiteye de rektör atanması yapıldı.
16.09.2023 Eğitim
7 üniversiteye rektör ataması Resmi Gazete'de
7 üniversiteye rektör ataması Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 7 üniversiteye rektör atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
14.09.2023 Gündem
1 milyar insan ölebilir
1 milyar insan ölebilir Küresel ısınma tüm dünyanın ortak sorunu. Karbon emisyonu ise bunu hızlandıran en büyük etken. Şu anki bin ton karbon emisyonu, gelecekte 1 insanın hayatını etkiliyor. Yüzyılın sonunda 1 milyar insan ölebilir.
8.09.2023 Gündem
Müziğiyle hayat veriyor
Müziğiyle hayat veriyor Berklee College of Music’ten mezun olan İzmirli müzisyen Oğuz Can Özcanlı Hollywood yapımları için hazırladığı bestelerle beğeni topluyor dünyaya yeteneğini kanıtlıyor.
19.08.2023 Ege
Üniversitenin tarihindeki ilk kadın ‘Mucit” oldu
Üniversitenin tarihindeki ilk kadın ‘Mucit” oldu Yaşar Üniversitesi ile Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı iş birliğiyle yeniliği, toplumsal faydayı ve geleceğin Türkiye’sini hedefleyen cesur insanların çalışmalarını kutlamak ve başarılarını tüm Türkiye’ye duyurmak amacıyla hayata geçirilen, bu yıl “İklim Değişikliği” temasıyla verilen Selçuk Yaşar Ödülü, Çeşme Altın Yunus Otel’de düzenlenen törenle dördüncü kez sahibini buldu.
4.08.2023 Milliyet Enerji
Teknolojiye ayak uyduranları seçin
Teknolojiye ayak uyduranları seçin Üniversite adaylarına önerilerde bulunan rektörler, tercihlerin ilgi ve yeteneklere göre yapılmasını vurguluyorlar. Ayrıca yapay zekâdaki gelişmeler karşısında aksiyon alan ve teknolojik altyapısı güçlü üniversitelerin önemine dikkat çekiyorlar.
4.08.2023 Eğitim
İstihdamda sağlık, kazançta pilotaj
İstihdamda sağlık, kazançta pilotaj Üniversitede bölüm tercihlerinde mezunların istihdam olanakları, işe giriş süresi, kazançları önemli bir gösterge. İstihdam oranında sağlık; kazancın en yüksek olduğu bölümlerde de aylık maaşı ortalama 100 bin TL’yi bulan pilotaj öne çıkıyor.
2.08.2023 Eğitim
Silahlanmak işte bu kadar basit! 24 saatte belinde
Silahlanmak işte bu kadar basit! 24 saatte belinde 2 kişiden 1’inin silah sahibi olduğu Türkiye’de bireysel silahlanma hızla artıyor. Sosyal medyadan hatta WhatsApp’tan bile ikinci el ya da sıfır silahlara ulaşmak mümkün. İnternetten sipariş verdiğiniz silah, 24 saatte elinize ulaşıyor. Facebook’tan bulduğumuz, WhatsApp’tan iletişime geçtiğimiz bir satıcıya, 15 bin TL’lik bir silah siparişi verdik.
2.08.2023 Gündem
En ölümcül rota: Orta Akdeniz
En ölümcül rota: Orta Akdeniz Dünyanın en tehlikeli göç rotası olan Orta Akdeniz’de bu yıl en az 289 olmak üzere 2018’den bu yana yaklaşık bin 500 çocuk yaşamını yitirdi.
17.07.2023 Gündem
7.Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu
7.Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumu Mimarlar Odası, kültürel mirası oluşturan yapı ve yapı gruplarının bilimsel ölçütler gözetilerek onarılması ve günlük yaşamımıza katılması süreçlerini değerlendirmek amacıyla 2010 yılından beri ulusal ölçekte Mimari Koruma Proje ve Uygulamaları Sempozyumları düzenliyor.
26.06.2023 Mimarlık
Yanardağlar Dünya’yı aslında soğutuyor!
Yanardağlar Dünya’yı aslında soğutuyor!  Milyarlarca yılda oluşan Dünya olduğu yerde durmuyor, devamlı hareket halinde. Bir kez daha acıyla anladık ki insan ayak bastığı yeri iyi anlamalı. Depremler gibi volkanik hareketlenmeler de Dünya’nın büyük bir gerçeği.
12.03.2023 Dünya
‘En az bir yıl geçmeli’
‘En az bir yıl geçmeli’ Depremde yıkılan binalarda naaşlarına ulaşılan kişiler kayıtlara vefat etmiş olarak geçerken, enkazlarda ulaşılamayan kişiler hakkında ölüm karinesiyle yaşamlarını yitirmiş sayılmaları veya haklarında gaiplik istemiyle mahkemeye başvurulması gerekiyor.
7.03.2023 Ege
Dolu dolu HORECA
Dolu dolu HORECA Bu yıl 4. kez düzenlenecek HORECA Fair, 6-9 Mart günleri arasında Fuar İzmir’de ziyaretçilerini ağırlayacak. Depremzedeler yararına dayanışma mutfağı kurulacak.
2.03.2023 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Yaşar Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.