Yastık Altı Altın

Yastık Altı Altın

Son dakika yastık altı altın haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yastık altı altın gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yastık altı altın haber sayfamızda...

Yastık Altı Altın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 155 yastik alti altin haberi bulunmuştur.
Vakıf Katılım, altın ve gümüş işlem hacminde liderliğini sürdürüyor
Vakıf Katılım, altın ve gümüş işlem hacminde liderliğini sürdürüyorVakıf Katılım, 2020 yılında Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasasında (KMTP) en fazla altın ve gümüş işlem hacmine sahip finansal kuruluş oldu.
20.01.2021Vitrin
Yastık altı altınlar için yeni proje!
Yastık altı altınlar için yeni proje!Kamu bankaları ve İstanbul Altın Rafinerisi (İAR)  tarafından yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla  geliştirilen Altın Değerleme Sistemi (KADSİS) ile vatandaşlar yetkili kuyumcular  aracılığıyla altınlarını banka hesaplarına aktarabilecek, diledikleri zaman da  fiziki altın ya da nakit olarak çekebilecek.
11.09.2020Uzmanpara
Yastık altından 10 yılda 100 tona yakın altın çıktı
Yastık altından 10 yılda 100 tona yakın altın çıktıİstanbul Altın Rafinerisi (İAR) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ayşen Esen, bankalarla yürüttükleri yastıkaltı altının ekonomiye kazandırılması projesi kapsamında 10 yılda yaklaşık 100 ton altın toplandığını belirterek, "Yastık altında olduğunu bildiğimiz 3 ila 5 bin ton arasındaki altın sonuçta 200-300 milyar dolarlık bir ekonomi ve bu ekonomi şu anda kayıt dışında. Bunun kayıt içine girmesi demek, Türkiye'de yaşanan bütün finansal sıkıntıların, ekonomiyle ilgili çözümlerin aslında bir kaynağı olması demek." dedi.
20.04.2020Ekonomi
TL mevduat tırmanıyor
TL mevduat tırmanıyorTürkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması’na göre yılın ikinci çeyreğinde TL cinsi vadeli hesapların, bankalardaki toplam tasarruflar içindeki payı yüzde 30’dan 36’ya yükseldi.
21.08.2019Ekonomi
Tasarruf planları yapanlar artıyor
Tasarruf planları yapanlar artıyorTürkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması (TTEA) sonuçlarına göre, hane halkının tasarruf sahipliği oranı bir önceki çeyreğe göre gerileyerek yüzde 16,1’den yüzde 14,2’ye indi, yakın gelecekte tasarruf yapmayı planlayanların oranı yüzde 26,1’den yüzde 30,5’e yükseldi.
30.06.2019Ekonomi
Yastık altında fırsat!
Yastık altında fırsat!Türkiye’de yastık altında 100 milyar dolarlık altın var. Bu altını ekonomiye kazandırmak için ‘altın tahvili’ ve ‘altına dayalı kira sertifikası’ çıkarılacak. Vatandaş hem altın fiyatındaki değişimden, hem Hazine’nin getirisinden kazanacak
2.04.2017Ekonomi
Son dakika: Başbakan Yardımcısı Şimşek açıkladı: Vatandaşa ek gelir fırsatı
Son dakika: Başbakan Yardımcısı Şimşek açıkladı: Vatandaşa ek gelir fırsatıBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yastık  altındaki altınları ekonomiye kazandırmak amacıyla "altın tahvili" ve "altına  dayalı kira sertifikası" olmak üzere iki yeni  güvenli yatırım aracını finansal  sisteme katacaklarını bildirdi. Mehmet Şimşek söz konusu düzenleme ile vatandaşların yastık altında duran altınlardan ilave gelir sağlayacağını açıkladı.
2.04.2017Ekonomi
Ne dolar ne euro! Ona akın ediyorlar...
Ne dolar ne euro! Ona akın ediyorlar... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değer kazansın" çağrısı ile bazı yatırımcılar, altına yönelmeye başladı.
5.12.2016Ekonomi
Altın fırsat
Altın fırsatKüresel İslami finansın büyüklüğünün 2.1 trilyon dolara ulaştığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bunları artık şu veya bu parayla değil, gelin bu paraları altına dönüştürelim ve altınla ifade edelim” dedi
23.11.2016Ekonomi
Yastık altı altın 600 milyar liraya dayandı
Yastık altı altın 600 milyar liraya dayandıParasal değeri 2014 yılı sonunda 445 milyar lira olarak ölçülen yastık altındaki 5 bin ton altın 1 yılda değerine yaklaşık 140 milyar lira daha katarken, hane halkının yastık altındaki birikimi 600 milyar liraya dayandı.
28.02.2016Ekonomi
Yastık altında 4 bin ton altın var
Yastık altında 4 bin ton altın varAltın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, "Türkiye'de yastık altında 3-4 bin ton altın var. Merkez Bankası rezervlerinin 6-7 katı kadar altın, yastık altında duruyor" dedi.
3.12.2015Ekonomi
Yastık altından '45 ton altın' çıktı
Yastık altından '45 ton altın' çıktıİstanbul Altın Rafinerisi (İAR) Alternatif Satış Kanalları Altın Bankacılığı Müdürü Enver Yaşar, altın toplama projesi kapsamında, 1 milyar 670 milyon dolar değerinde toplam 45 ton altının, yastık altından ekonomiye kazandırıldığını bildirdi.
18.07.2015Ekonomi
Çocuk sahibi olan bireyler daha az tasarruf ediyor
Çocuk sahibi olan bireyler daha az tasarruf ediyorING bank tarafından her yıl kentsel tasarruf sahipliği oranlarını ve tasarruf eğilimlerini belirlemek amacıyla yaptırılan Türkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması’nın 2014 sonuçları açıklandı.
11.03.2015Gündem
Altın Fiyatları yükselişte !
Altın Fiyatları yükselişte !25 Ocak Pazar altın fiyatları ne durumda ? Altın fiyatları hakkında uzmanların önerileri neler? Çeyrek altın ne kadar? Altın hakkında tüm detaylar haberimizde...
25.01.2015Gündem
Çeyrek altın fiyatı ne kadar?
Çeyrek altın fiyatı ne kadar?Altın fiyatlarındaki hızlı yükseliş devam ederken. Yastıkaltı olarak birikim yapan kişiler kuyumculara akın ediyor. Çeyrek altın fiyatlarında son ayların en yüksek rakamları görülürken uzmanlar bu konu hakkında bilgilendirme yapmaya devam ediyor. İşte Kapalıçarşı'da çeyrek, yarım, tam ve cumhuriyet altınında son fiyatlar...
23.01.2015Gündem
İşte yastık altında altın miktarı
İşte yastık altında altın miktarıDünya Altın Konseyi'ne göre, Türkiye'de hane halkının yaklaşık 145 milyar dolarlık (3.500 ton) yastık altı altın birikimi var
22.01.2015Ekonomi
24 saat alınıp satılıyor  ‘gözde’liğini koruyor
24 saat alınıp satılıyor ‘gözde’liğini koruyorŞekerbank Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, “Altın internet bankacılığı sayesinde her an alınıp satılabiliyor. Ülkemizde altın, kur ve fiyat dalgalanmalarından bağımsız gözde yatırım aracı olma özelliğini koruyor” dedi
15.06.2014Ekonomi
FED etkilese de güvenli liman
FED etkilese de güvenli limanFinansbank Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, altının güvenli liman özelliğiyle her zaman yatırımcının ilgisini çekmeyi başardığını kaydetti
20.04.2014Ekonomi
Yastık altındaki altın ne kadar değerlendi?
Yastık altındaki altın ne kadar değerlendi?Altın fiyatları sürekli dalgalansa da, uzun dönemli düşünen yatırımcısına her zaman kazandırdı. 2008 sonunda değeri yaklaşık 200 milyar lira olan yastık altındaki 5 bin ton altın, 5 yılda değerine yaklaşık 254 milyar lira kattı.
13.02.2014Ekonomi
"BIST, 'yastık altı altın'ın yerini kapmaya aday"
"BIST, 'yastık altı altın'ın yerini kapmaya aday"Yatırım araçlarının son 10 yıllık performansı incelendiğinde borsada işlem gören hisse senetlerinin, altın, avro ve dolardan çok daha fazla kazandırması, sermaye piyasalarının avantajlarını yeniden gündeme getirdi. İntegral Menkul Değerler Araştırma Müdürü Egemen Candır, Türk yatırımcının hangi yatırım aracına yöneleceğiyle ilgili ciddi soru işaretleri bulunduğunu söyledi.
12.01.2014Ekonomi
Altın hem yatırım aracı hem de kredi teminatı
Altın hem yatırım aracı hem de kredi teminatıYıllardır ‘yastık altından nasıl çıkacak?’ diye bankaları, ekonomi yönetimlerini meşgul eden altın, dünya krizi ile birlikte bir yatırım aracı olarak önemli bir yatırımcı kitlesinin ilgisini çekmeye başladı.
10.01.2013Ekonomi
5 TONLUK ALTIN ‘İŞ’BİRLİĞİ
5 TONLUK ALTIN ‘İŞ’BİRLİĞİİş Bankası ve Gülaylar Kuyumculuk yastık altı altınları toplamak için işbirliğine gitti. Hedefleri, 2013 sonuna dek 5 ton altın...
4.10.2012Ekonomi
"5 puanın karşılığı 2,8 milyar lira olacak"
"5 puanın karşılığı 2,8 milyar lira olacak"İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Halaç, Merkez Bankası’nın TL zorunlu karşılıkların altın olarak tesisini yüzde 25’ten yüzde 30’a yükseltmesinin ekonomiye fayda sağlayacağını belirterek, ”Bu oran daha da artmalı... Yastık altındaki 5 bin ton altının yüzde 10’unu dahi ekonomiye kazandırabilirsek bu 25 milyar dolarlık kaynak demek” dedi.
22.08.2012Ekonomi
Hurda altınını getiren altın hesabı açacak
Hurda altınını getiren altın hesabı açacakİş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erdal Aral, ‘Altınla Buluşmalar’ kampanyası başlatarak halkın elinde olan hurda altınları ekonomiye kazandıracaklarını söyledi. İş Bankası kampanya ile 1 milyar dolarlık altını altın hesaplarına geçirmeyi hedefliyor.
11.06.2012Ekonomi
260 milyar dolar yastık altında
260 milyar dolar yastık altındaMerkez Bankası raporuna göre Türkiye'de yastık altı altın varlığı 5 bin ton dolayında ve değeri de 260 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.
6.06.2012Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

altınyastık altı altınaltın fiyatlarıtürk lirasıvakıf

Yastık Altı Altın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.