Yezidi

Yezidi

Son dakika Yezidi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yezidi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yezidi haber sayfamızda...

Yezidi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 245 yezidi haberi bulunmuştur.
Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: Y Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: Y Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerine kavuşacağı günü bekleyen aileleri hamilelik döneminde isim telaşı sarıyor. Erkek bebek bekleyen anne ve baba adaylarının çocuklarına vereceği isim konusu kafalarını karıştırıyor. Hayatları boyunca taşıyacakları ismin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyorlar. İsim konusunda derin araştırmaya giren çiftler anlamlarına da özellikle dikkat ediyor. Kulağa hoş gelen isimleri tercih eden ebeveynler keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, popüler ve modern çağa uygun isimler vermek istiyorlar. Y harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.05.2022Bebek
AK Parti'li Kurtulmuş: Üniversitelerin kalitesinin yükselmesi ana hedefimiz
AK Parti'li Kurtulmuş: Üniversitelerin kalitesinin yükselmesi ana hedefimizAK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Mardin'de Artuklu Üniversitesi'nin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, son 5 yıllık kalkınma planlarından birinin, Türkiye’den en az 3 üniversitenin dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmesi olduğunu söyledi. Üniversite sayısını 76'dan 207'ye yükselttiklerini belirten Kurtulmuş, "Üniversitelerin sadece sayısının artması yeterli değil. Şimdi geldiğimiz noktada üniversitelerin seviyesinin artması, kalitesinin yükselmesi ve Türkiye üniversitelerinin uluslararası alanda rekabet edebilir üniversiteler haline gelmesi de ana hedefimiz" dedi.
14.10.2021Siyaset
‘Sorunu kendimiz çözebilmeliyiz’
‘Sorunu kendimiz çözebilmeliyiz’Erbil ziyaretini Milliyet’e değerlendiren CHP’li Salıcı, ‘Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nı anlattık. Bölgede kendi sorunlarımızı kendimiz çözebilmeliyiz’ dedi.
13.09.2021Siyaset
ABD'de Huzursuzluk romanına büyük ilgi
ABD'de Huzursuzluk romanına büyük ilgiZülfü Livaneli'nin 2017 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlanan Huzursuzluk romanı yeni yayımlandığı Amerika’da da övgülerle karşılanıyor. The New York Times tarafından “büyüleyici bir roman” olarak nitelendirilen Huzursuzluk, Amerika’da Disquiet adıyla okuyucusuyla buluştu.
28.07.2021Kültür Sanat
Erbil Başkonsolosu: Ezidiler terör örgütü PKK nedeniyle evlerine dönemiyor!
Erbil Başkonsolosu: Ezidiler terör örgütü PKK nedeniyle evlerine dönemiyor!Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay, Irak'ın Duhok kentine bağlı Şeyhan ilçesinde, Ezidilerin Miri Hazım Tahsin Beg ve ruhani lideri Baba Şeyhi ziyareti sırasında, terör örgütü PKK'nın varlığı ve zulmünün Ezidilerin evlerine dönmesine engel olduğunu belirtti.
1.04.2021Dünya
Bereketli Hilal’in gözdesi Şanlıurfa
Bereketli Hilal’in gözdesi ŞanlıurfaUrfa mutfağında; Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Süryani, Ermeni, Yezidi, Türk, Arap, Kürt gibi her milletten ve her kültürden izler bulabilirsiniz. “Tirit”, “Çıkıfte”, “Keşkek”, “Yahudi köftesi”, “Şıllık”, “Kübü lebeni”, “Borani” bunların en güzel örnekleri
7.11.2020Cumartesi
ABD, DEAŞ'ın yeni elebaşı için koyduğu para ödülünü 10 milyon dolara çıkardı
ABD, DEAŞ'ın yeni elebaşı için koyduğu para ödülünü 10 milyon dolara çıkardıABD yönetimi, terör örgütü DEAŞ'ın yeni elebaşı Emir Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla hakkında kimlik ya da yer tespitine yardımcı olacak bilgiler karşılığında koyduğu 5 milyon dolar ödülü, 10 milyon dolara çıkardı.
24.06.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Anladığımız kadarıyla CHP'nin devlet memurlarıyla bir sıkıntısı var
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Anladığımız kadarıyla CHP'nin devlet memurlarıyla bir sıkıntısı varCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kendisini "devlet memuru" olarak niteleyerek, bütçeyi sunmasını eleştirmesine, "Anladığımız kadarıyla Cumhuriyet Halk Partisinin devlet memurlarıyla bir sıkıntısı var. O nedir bilemem. Millet ve yüce Meclis, erkler arası kuvvetler ayrılığı çerçevesinde bize bütçe sunma yetkisini de Cumhurbaşkanına vekalet etme yetkisini de vermiştir. Siz her zamanki gibi millet iradesini kabul etmeyip 'istemezük' demeye devam edebilirsiniz, serbestsiniz." yanıtını verdi.
10.12.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Suriye'de terörden temizlenen bölgelere 370 bin kişi dönüş yaptı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Suriye'de terörden temizlenen bölgelere 370 bin kişi dönüş yaptıCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Suriye'de terörden temizlenen bölgelere ülkemizden yaklaşık 370 bin kişi geri dönüş yapmıştır." dedi.
26.11.2019Siyaset
Irak Türkmen Cephesi’nden Aydın Maruf: Türkmenlerin anavatanı Türkiye
Irak Türkmen Cephesi’nden Aydın Maruf: Türkmenlerin anavatanı TürkiyeUluslararası sempozyumda konuşan Maruf, Türkiye-Irak arasındaki ilişkinin önemine dikkat çekti ve ‘Türkiye’nin Ortadoğu’yla ilgili alacağı kararlar önemlidir. Çünkü Türkiye Ortadoğu’nun lideri’ dedi
20.11.2019Gündem
'ABD ve Rusya ile yapılan görüşmeler diplomasi zaferiyle sonuçlanmıştır'
'ABD ve Rusya ile yapılan görüşmeler diplomasi zaferiyle sonuçlanmıştır'Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Barış Pınarı Harekatı'nın temel hedefinin, hiçbir etnik gruba karşı olmadığını, terör örgütlerine karşı onları yerinde, kaynağında etkisiz hale getirmeyi amaçladığını belirterek, bu kapsamda ABD ve Rusya Federasyonu ile yapılan görüşmelerin büyük bir diplomasi zaferiyle, büyük bir başarıyla sonuçlandığını söyledi.
23.10.2019Siyaset
Abdulhamit Gül: Görüşmeler diplomasi zaferiyle sonuçlanmıştır
Abdulhamit Gül: Görüşmeler diplomasi zaferiyle sonuçlanmıştırAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Barış Pınarı Harekatı'nın temel hedefinin, hiçbir etnik gruba karşı olmadığını, terör örgütlerine karşı onları yerinde, kaynağında etkisiz hale getirmeyi amaçladığını belirterek, bu kapsamda ABD ve Rusya Federasyonu ile yapılan görüşmelerin büyük bir diplomasi zaferiyle, büyük bir başarıyla sonuçlandığını söyledi.
23.10.2019Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 40+1 tartışmalarına son noktayı koydu
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 40+1 tartışmalarına son noktayı koyduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 29. İstişare Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "Seçilme yeterliliğinin yüzde 50'den yüzde 40'a çekilmesi gibi bir çabamız yok. Yüzde 50 sınırının koyulması gayet bilinçli ve değişmez bir gerçektir. Bu konu da bir daha açılmamak üzere burada kapanmıştır." dedi.
5.10.2019Gündem
Devlet Bahçeli'den güvenli bölge mesajı
Devlet Bahçeli'den güvenli bölge mesajıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Fırat'ın doğusuna yuvalanmış teröristleri Hüseyni mücadele ruhuyla tesirsiz hale getirip milli bekamızı güvenceye kavuşturmak önümüzdeki en temel gündemdir. Güvenli bölge, ortak devriye derken insanlık düşmanlarına hala silah sevkiyatı yapan ABD ise samimiyetsizdir." ifadesini kullandı.
10.09.2019Gündem
Fırat’ın doğusuna rejimin girmesi güvenlik sorunu
Fırat’ın doğusuna rejimin girmesi güvenlik sorunuAnkara’da Demirören Medya’yı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu temsilciler ve yazarlara dış politika gündemini değerlendirdi. “Adana Mutabakatı iyi uygulandığı zaman işimize yarar” diyen Çavuşoğlu, rejim güçlerinin Fırat’ın doğusuna girmesinin yaratacağı güvenlik endişelerini dile getirdi.
31.01.2019Siyaset
Al Jazeera'da Türkiye makalesi: ABD, yol haritasını fazla gecikmeden hayata geçirmeli!
Al Jazeera'da Türkiye makalesi: ABD, yol haritasını fazla gecikmeden hayata geçirmeli!Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Altun, İngilizce yayınlanan makalesinde, "ABD, Suriye’deki durumu kontrol altına almak için birkaç adım atmalıdır: Türkiye ile birlikte çalışarak Münbiç yol haritasının daha fazla gecikmeden hayata geçirilmesini sağlamalı, Amerikan güçlerinin çekilmesini Türk Silahlı Kuvvetleri ile eşgüdüm içerisinde yapmalı ve Türkiye’nin terörden etkilenen yerlerde istikrarı sağlama ve yeniden inşa faaliyetlerini desteklemelidir" ifadelerini kullandı.
23.01.2019Dünya
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump doğru karar verdi
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump doğru karar verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, The New York Times gazetesi için kaleme aldığı makalede Suriye'den ABD askerinin çekilmesinin doğru bir karar olduğunu ifade etti. Çekilme planlamasında herhangi bir aksilik yaşanmaması için işbirliğinin önemine vurgu yapan Erdoğan, "Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Suriye'den çekilme kararı alarak doğru bir adım attı. Ancak ABD'nin, uluslararası toplumun ve Suriye halkının çıkarlarının korunabilmesi için çekilmenin dikkatlice planlanması ve doğru ortaklarla işbirliği içerisinde hayata geçirilmesi gerekmektedir. NATO'nun ikinci büyük ordusuna sahip olan Türkiye, bu görevi yerine getirme gücü ve kararlılığı olan tek ülke konumundadır." dedi.
8.01.2019Siyaset
Yemen'in güneyindeki çatışmalar halkı göçe zorluyor
Yemen'in güneyindeki çatışmalar halkı göçe zorluyorİsveç'te devam eden istişare görüşmelerine rağmen şiddetli çatışmaların devam ettiği Yemen'in Dali kentinde köylerden kaçışlar sürüyor.
12.12.2018Dünya
‘Hak ihlallerine sessiz kalmayacağız’
‘Hak ihlallerine sessiz kalmayacağız’Adalet Bakanı Gül, “İnsan Haklarını Yeniden Düşünmek” adlı sempozyumda “Bütün dünya sessiz kalsa da Türkiye insan hakları ihlallerine sessiz kalmayacak. Türkiye her zaman ana kucağı olacak” dedi
7.12.2018Siyaset
Binali Yıldırım, Münih Güvenik Konferansı'nda konuştu
Binali Yıldırım, Münih Güvenik Konferansı'nda konuştu"Münih Güvenlik Konferansı'nda konuşma yapan ve soruları yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım terörle mücadele, Afrin harekatı, ABD ve Avrupa Birliği ile ilişkiler konularında açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin özellikle NATO'nun güney sahasını ve Avrupa'yı terör tehditlerine karşı koruduğunu vurgulayarak "Avrupa'nın güvenliğini biz sağlıyoruz" dedi. Başbakan Yıldırım'ın Münih Güvenlik Konferansı?nda, bütün dünyanın IŞİD?e odaklanmış durumda olduğunu belirterek., "Ama Suriye'deki mücadele sadece IŞİD'e karşı değil. 70'ten fazla ülkenin dahil olduğu IŞİD?le mücadele koalisyonunda Türkiye'de fiilen yer aldı. Türkiye Ffırat Kalkanı operasyonuyla beraber bölgede 3 bin 600 IŞİD örgüt elemanını yok etmiş, etkisiz hale getirmiştir. Bununla mı sınırlı? Bazı rakamları paylaşmak istiyorum. Bölgemiz ve Avrupa için ne kadar tehlikeli olduğunu anlamamız için bu rakamlar önemli. 10 bin IŞİD üyesi tutuklu. 5 bin 800 yabancı savaşçıyı sınırdan sokmadık. Sizce bunlar nereden geliyor? Avrupa ülkelerinden geliyorlar. 4 bin şüphelinin girişini engelledik. 56 bin 300 potansiyel IŞİD'le ilişkili olabilecek kişiye sınırlarımızda giriş yasağı koyduk. Bu IŞİD'in bölgedeki faaliyetlerini azaltmayı sağladı. Türkiye?deki canlı bomba katliam faaliyetlerini sınırladı. Avrupa'ya gitmelerini sınırladı. ABD YPG/PYD ile işbirliği yaparak IŞİD'i yok etmek için destek olduğunu söylüyor. Esasen salonda bilenler var bilmeyenler var. YPG/PYD Türkiye?nin 40 yıldır mücadele ettiği terör örgütü PKK'nın Suriye şubesidir. Kuzey Irak'ta Türkiye?nin etkin operasyonları sayesinde ilerleyemediler. Bunlar Kürt, Arap, Yezidi etnik kökenlerinden gelen masum insanlar bu teröristlerin egemenliği altında yaşamak zorunda kalıyor" dedi. '
11.09.2019Haberler
Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar
Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalarBaşbakan Binali Yıldırım, Almanya'da yaptığı konuşmada "Biz terör örgütlerine Osmanlı tokadını vurduk. PKK'nın belini kırdık. Ama karşımıza başka bir isimle çıktılar" dedi.
17.02.2018Siyaset
DEAŞ'tan kadınlara çirkin tuzak
DEAŞ'tan kadınlara çirkin tuzakAdana polisinin yaptığı DEAŞ operasyonunda 2'si Suriyeli 14 kişi gözaltına alınırken, Suriyeli Basil Bektaş'ın verdiği ifadede DEAŞ üyelerinin kadınlara ilaç verip daha sonra sattıklarını ileri sürdü. Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Suriye’de terör örgütü DEAŞ saflarına katılarak, silahlı eylem ve faaliyetlerde bulunan Basil Bektaş'ı, 1 Aralık’ta Mersin’in Mut ilçesinde yakaladı. Sorgulanmak Adana'ya getirilen zanlı ‘Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak için ‘itirafçı’ oldu. 8 Aralık’ta tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bektaş, verdiği ifadede, DEAŞ’ın, Rakka eski valisinin evini adeta bir lojistik üs haline getirerek, burada örgüte ait gizli belgeler başta olmak üzere silah ve mühimmatla birlikte parasını da burada sakladığı, evin de 500 kişilik özel eğitimli yabancı askerler tarafından korunduğunu anlattı.Bektaş, DEAŞ’ın cellatlarından biri olan ve örgüt içerisinde önemli bir pozisyonda bulunan Hasan Aydın’ın da söz konusu evi koruyanlar arasında yer aldığı bilgisini de verdi. Arap ve Türkmen kökenli çok sayıda yabancının DEAŞ’a katıldığını itiraf eden Bektaş, örgütün kanlı eylemler için özel olarak yetiştirdiği teröristlerin yemeklerini de; ‘Capiticol’ ve ‘Tramedur’ adlı sentetik uyuşturucu hapları koyarak, onları cesaretlendirmeye çalıştığı, Rakka’da kurulan pazarda da Sincar ve Yezidi kadınları sattıkları söyledi. Bektaş, örgütün, olası dinleme ve sızıntılara karşı da askeri anlamda kendi dilini oluşturup, ‘şifreli bir dil’ geliştirdiği itirafında da bulundu.Suriye’de biri asker 2 Türk vatandaşının kaçırılması dahil, DEAŞ’ın propaganda görüntülerinde Türkçe konuşarak, Türkiye’yi tehdit eden terörist Hasan Aydın ile bildiklerini de anlatan Basil Bektaş, daha önce Rakka’da gördüğü Aydın ile sonrasında Adana’da 2014’te katıldığı sohbet toplantılarına gördüğünü belirtti. Bektaş, “Hasan, örgüte katılmak için gelenlere ‘Cihada gidiyorsunuz’ diyerek, İslam adına kandırıyordu” dedi.
11.09.2019Haberler
Afrin’de askeri harekâta doğru
Afrin’de askeri harekâta doğruSon MGK’da vurgulanan Afrin’e yönelik askeri harekât, Putin’in Rus askerlerini Suriye’den çekeceğini açıklamasıyla güncellendi. Bu açıklamanın ardından harekâtın önünün açıldığı görüşü seslendiriliyor
12.12.2017Gündem
Gözler DAEŞ’te akıllar referandumda
Gözler DAEŞ’te akıllar referandumdaKuzey Irak’ta referandum hazırlıkları sürerken, halen DAEŞ’in kontrolündeki bölgenin sınır yerleşim yerlerinde eller tetikte nöbet tutuluyorErbil’den sonraki ikinci durak Kerkük. Haşdi Şabi’ye bağlı Türkmen Taburu’ndaki gençler kararlı: “DAEŞ ya da Peşmerge fark etmez, hepsiyle savaşırız”
22.09.2017Gündem
İki yakanın ortak filmleri Patmos’ta
İki yakanın ortak filmleri Patmos’ta7’ncisi düzenlenen Ege Film Festivali’nde Türkiye ortak yapımı iki film dikkat çekiyor. ‘İsmail ve Roza’ ile ‘Şengal, Neredesin?’ festivalde gösterilecek
26.07.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yezidi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.