Yüksek Askeri Şura

Yüksek Askeri Şura

Son dakika yüksek askeri şura haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yüksek askeri şura gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yüksek askeri şura haber sayfamızda...

Yüksek Askeri Şura

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.567 yuksek askeri sura haberi bulunmuştur.
TSK’da bir ilk daha! Başçavuşa profesör olma yolu açıldı
TSK’da bir ilk daha! Başçavuşa profesör olma yolu açıldıAstsubaylara generalliğin ardından akademik kadroda görev yapmaları durumunda, profesör olabilmenin de yolu açıldı.
25.09.2021Siyaset
Kendir yeni rütbesiyle göreve devam edecek
Kendir yeni rütbesiyle göreve devam edecekYüksek Askeri Şura’da (YAŞ) Tümamiralliğe yükseltilen Ahmet Kendir, Sahil Güvenlik Komutanlığı görevini yeni rütbesiyle sürdürecek.
1.09.2021Siyaset
TSK’da terfi edenlerin  rütbeleri törenle takıldı
TSK’da terfi edenlerin rütbeleri törenle takıldıTürk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) terfi eden personele yeni rütbeleri Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin katıldığı törenle verildi
29.08.2021Siyaset
TSK'da terfi eden personele yeni rütbeleri verildi
TSK'da terfi eden personele yeni rütbeleri verildiTürk Silahlı Kuvvetleri’nde terfi eden personele yeni rütbeleri Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin katıldığı törenle verildi.
28.08.2021Haberler
TSK'da terfi eden personele yeni rütbeleri verildi
TSK'da terfi eden personele yeni rütbeleri verildiTürk Silahlı Kuvvetleri’nde terfi eden personele yeni rütbeleri Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin katıldığı törenle verildi.
28.08.2021Gündem
Milliyet'te Haftanın Özeti (6 Ağustos 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (6 Ağustos 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
6.08.2021Haberler
TSK’dan bir ilk! Astsubaylıktan tümgenerallliğe
TSK’dan bir ilk! Astsubaylıktan tümgenerallliğeHava Kuvvetleri Komutanlığı’nda terfi eden Tuğgeneral Orhan Gürdal, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) tümgeneralliğe terfi ettirilen astsubay kökenli ilk isim oldu.
6.08.2021Gündem
Astsubaylıktan tümgeneralliğe! YAŞ kararlarında bir ilk
Astsubaylıktan tümgeneralliğe! YAŞ kararlarında bir ilkYüksek Askeri Şura kararları kapsamında tugay komutanlığı görevini yürüten ve terörle mücadele operasyonlarında görev alan albaylar, generalliğe terfi ettirilen isimler arasında yer aldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığında terfi eden Orhan Gürdal'ın, TSK'da tümgeneralliğe yükseltilen astsubay kökenli ilk isim olduğu belirtildi.
5.08.2021 Gündem
Devlet Bahçeli’ye sürpriz ziyaret
Devlet Bahçeli’ye sürpriz ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısının ardından, Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etti.
5.08.2021Siyaset
Kara Kuvetleri’nde nöbet değişimi oldu
Kara Kuvetleri’nde nöbet değişimi olduDün yapılan Yüksek Askeri Şura toplantısında, Kara Kuvvetleri Komutanı Dündar yaş haddi nedeniyle emekliliğe sevk edilirken, Deniz Kuvvetleri Komutanı Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı Küçükakyüz’ün görev süreleri, geçen yıl olduğu gibi yine birer yıl uzatıldı.
5.08.2021Gündem
Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'de
Yüksek Askeri Şura kararları Resmi Gazete'deYüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 29 general ve amiral kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilirken, 17 general ve amiral bir üst rütbeye, 56 albay ise general ve amiralliğe terfi ettirildi.
5.08.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalar
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında koronavirüs ile mücadele, orman yangınları ve gündeme dair konularla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. Yanan alanların imara açılacağı iddiasına ilişkin Erdoğan, "Bay Kemal'e benim vereceğim bir cümlelik cevap var. O da şu, benim Kültür ve Turizm Bakanıma vermiş olduğum böyle bir yetki yok" dedi.Türk Hava Kurumu uçakları konusuna değinen Erdoğan "Uçakların durumu iş görür olmaktan çıkmış vaziyette." şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadaki Help Turkey etiketli paylaşımlara ilişkin "Yalancının mumu yatsıya kadar yandı. Bu, yatsıya kadar bile yanmadı." dedi.
5.08.2021Siyaset
Musa Avsever kimdir, kaç yaşında ve nereli?
Musa Avsever kimdir, kaç yaşında ve nereli?Yüksek Askeri Şura kararıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığına Orgeneral Musa Avsever atandı. Bu gelişmenin hemen ardından Avsever'in biyografisi merak edilmeye başlandı. Sıklıkla "Musa Avsever kimdir, kaç yaşında ve nereli?" diye soruluyor.
4.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'ye sürpriz ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'ye sürpriz ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret ediyor.
4.08.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ kararlarını onayladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ kararlarını onayladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra kararlarını onayladı. YAŞ kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni Kara Kuvvetleri Komutanı'nın 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever olduğunu söyledi.
4.08.2021Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'ye sürpriz ziyaret
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bahçeli'ye sürpriz ziyaretSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etti.
4.08.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ kararlarını onayladı! İşte yeni Kara Kuvvetleri Komutanı...
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ kararlarını onayladı! İşte yeni Kara Kuvvetleri Komutanı...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra kararlarını onayladı. YAŞ kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni Kara Kuvvetleri Komutanı'nın 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever olduğunu söyledi.
4.08.2021Gündem
Ümit Dündar kimdir, kaç yaşında? Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar biyografisi...
Ümit Dündar kimdir, kaç yaşında? Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar biyografisi...Ümit Dündar kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 4 Ağustos (Bugün) gerçekleştirilen YAŞ toplantısının hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Yüksek Askerî Şûra kararlarını onayladı. Karara göre Kara Kuvvetleri Komutanı olarak görev yapan Orgenaral Ümit Dündar emekliliğe sevk edilirken yeni göreve Orgeneral Musa Avsever getirildi. Peki Orgeneral Ümit Dündar kimdir?
4.08.2021Gündem
YAŞ Toplantısı sona erdi! İşte Yüksek Askeri ŞURA (YAŞ) toplantısında alınan kararlar
YAŞ Toplantısı sona erdi! İşte Yüksek Askeri ŞURA (YAŞ) toplantısında alınan kararlarYüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sonra erdi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinin ardından Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı olan yeni komuta yapısındaki ilk değişim ile ilgili kararlar alındı. İşte YAŞ toplantısında alınan kararlar.
4.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. Saat 12.20'de başlayan toplantı 2 saat 10 dakika sürdü.
4.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyelerinden Anıtkabir'e ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyelerinden Anıtkabir'e ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yüksek Askeri Şura üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli mesajlar verdi.
4.08.2021Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyelerinden Anıtkabir'e ziyaret
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyelerinden Anıtkabir'e ziyaretGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yüksek Askeri Şura üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli mesajlar verdi.
4.08.2021Siyaset
Son dakika... Kritik toplantı! Erdoğan başkanlık edecek
Son dakika... Kritik toplantı! Erdoğan başkanlık edecekSon dakika haberine göre, Yüksek Askeri Şura bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kritik toplantının gündeminde terfi ve atama dosyaları olacak. Kuvvet komutanlarının görevleriyle ilgili karar verilecek.
4.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura yarın toplanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura yarın toplanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) yarın toplanacak.
3.08.2021Siyaset
YAŞ toplanıyor
YAŞ toplanıyorYarın yapılması planlanan Yüksek Askeri Şura’da 2018’den beri değişmeyen ordunun komuta kademesinin durumu netleşecek. Kuvvet komutanlarının görev süreleri geçen yaz bir yıl süreyle uzatılmıştı.
3.08.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

yaştskYüksek Askeri Şuratoplantıcumhurbaşkanı erdoğan

Yüksek Askeri Şura ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.