Yüksek Mahkeme

Yüksek Mahkeme

Son dakika yüksek mahkeme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yüksek mahkeme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yüksek mahkeme haber sayfamızda...

Yüksek Mahkeme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.192 yuksek mahkeme haberi bulunmuştur.
Kırgızistan referanduma gidiyor
Kırgızistan referanduma gidiyorOrta Asya ülkesi, yönetimde köklü değişimi öngören yeni Anayasa taslağını oylamak ve yerel meclis üyelerini belirlemek üzere 11 Nisan Pazar günü sandık başına gidecek. Anayasada yapılan yönetim değişikliğiyle tavsiye kararı alabilecek "Halk Kurultayı" adlı yeni bir organ oluşturulacak. Başbakanlık makamı kaldırılacak ve bunun yerine Bakanlar Kurulu Başkanı ve Devlet Sekreteri makamı da şekillendirilecek.
10.04.2021Dünya
Biden, ABD Yüksek Mahkemesinin yapısını yeniden değerlendirecek
Biden, ABD Yüksek Mahkemesinin yapısını yeniden değerlendirecekABD Başkanı Joe Biden, Yüksek Mahkemenin üyelerinin sayısı da dahil yapısını ilgilendiren konuları çalışması için bir komisyon kurulması talimatı verdi.
9.04.2021Dünya
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den flaş açıklama: Toprağa gömeriz
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den flaş açıklama: Toprağa gömerizGelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Bahçeli, ' Montrö'yü tartışmaya açtığı falan da yoktur. Bunlar herkesi kendileri gibi aptal ve ahmak mı zannediyor. Bu 104 amiral Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesidir. Bu lekeyi temizlemek namus borcudur. Bu cezasız kalamaz. Elindeki silahı millete çevirmeyi aklından geçiren vatansızlar önce bizim bedenimizi çiğnemek mecburiyetindedir. Böylesi bir an geldiğinde ya şerefimizle şehit olur ya da şerefsizleri birer birer toprağa gömeriz.' dedi.
6.04.2021Siyaset
HDP için iki kritik karar AYM’nin gündeminde
HDP için iki kritik karar AYM’nin gündemindeAnayasa Mahkemesi (AYM), bugün HDP ile ilgili iki önemli karar için toplanacak. AYM Genel Kurulu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın HDP’nin kapatılması istemiyle açtığı davada ilk incelemesini bugün yapacak. İlk incelemenin ardından mahkeme heyeti Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin’in hazırladığı iddianamenin kabul edilip edilmediğine karar verecek.
31.03.2021Siyaset
Brezilya'da kriz! Bolsonaro sınıfta kaldı
Brezilya'da kriz! Bolsonaro sınıfta kaldıFarklı kesimlerden birçok kişi, vaka ve ölü sayısı bakımından dünyada ABD'den sonra gelen Brezilya'nın Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun hem önlemleri almakta geciktiğini hem de somut bir eylem planının olmadığını belirtiyor.
25.03.2021Dünya
HDP’ye ilk inceleme 31 Mart’ta
HDP’ye ilk inceleme 31 Mart’taAnayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davada ilk incelemesini 31 Mart 2021’de gerçekleştirecek.
25.03.2021Siyaset
Dava raportörü atandı
Dava raportörü atandıYargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin’in HDP’nin kapatılması istemiyle açtığı davada inceleme süreci başladı.
20.03.2021Gündem
Hindistan'da mahkeme, Arakanlıların serbest bırakılma talebini görüşecek
Hindistan'da mahkeme, Arakanlıların serbest bırakılma talebini görüşecekHindistan'da Yüksek Mahkeme, ülkenin Cammu Keşmir bölgesinde Myanmar'a geri gönderilmek üzere bir merkezde tutulan Arakanlıların serbest bırakılması talebini görüşecek.
18.03.2021Dünya
Başkanlığı döneminde Trump'ın serveti '700 milyon dolar eridi'
Başkanlığı döneminde Trump'ın serveti '700 milyon dolar eridi'Donald Trump'ın, ABD başkanlığı döneminde 700 milyon dolar kaybettiği öne sürüldü. ABD merkezli yayıncı kuruluş Bloomberg'ün araştırmasına göre Trump'ın toplam serveti bu kayıpla, 2,3 milyar dolara geriledi.
18.03.2021Dünya
HDP’ye kapatma davası! İşte adım adım kritik süreç
HDP’ye kapatma davası! İşte adım adım kritik süreçYargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, 2 Mart’ta hakkında resen inceleme başlattığı HDP’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’nde dava açtı. İddianamede HDP yönetici ve üyelerinin “terör örgütü PKK ile birlikte hareket ettikleri ve örgütün uzantısı olarak faaliyette bulundukları” belirtildi.
18.03.2021Siyaset
Son dakika: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin, HDP'nin kapatılması için dava açtı
Son dakika: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin, HDP'nin kapatılması için dava açtıGelen son dakika haberine göre; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. İddianame Yüksek Mahkeme'ye gönderildi. İddianamede, HDP üyelerinin beyan ve eylemleriyle devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı, ortadan kaldırmayı amaçladıkları belirtildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 600'den fazla HDP'li hakkında siyasi yasak istedi.
17.03.2021Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin, HDP'nin kapatılması için dava açtı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin, HDP'nin kapatılması için dava açtıGelen son dakika haberine göre; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı. İddianame Yüksek Mahkeme'ye gönderildi. İddianamede, HDP üyelerinin beyan ve eylemleriyle devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmayı, ortadan kaldırmayı amaçladıkları belirtildi.
17.03.2021Haberler
ABD Senatosu Biden'ın Adalet Bakanı adayı Garland'ı onayladı
ABD Senatosu Biden'ın Adalet Bakanı adayı Garland'ı onayladıABD Senatosu, Başkan Joe Biden’ın Adalet Bakanlığına aday gösterdiği Merrick Garland’ı (68) onayladı.
10.03.2021Dünya
Anayasa Mahkemesi'nden mahkemeye erişim hakkının ihlali kararı
Anayasa Mahkemesi'nden mahkemeye erişim hakkının ihlali kararıAnayasa Mahkemesi, terörden kaynaklanan zararın karşılanması yönündeki yargı kararının uygulanmaması üzerine açılan tazminat davasının süre bakımından reddedilmesinin, adil yargılanma hakkı kapsamındaki mahkemeye erişim hakkını ihlal ettiğine karar verdi.
10.03.2021Gündem
Trump’ın seçim sonuçlarıyla ilgili son yasal girişimi de sonuçsuz kaldı
Trump’ın seçim sonuçlarıyla ilgili son yasal girişimi de sonuçsuz kaldıTarihi seçimde hezimete uğrayan Trump'ın Wisconsin'deki sonuçlarla ilgili başvurusu da, Yüksek Mahkeme'den döndü.
9.03.2021Dünya
Lula da Silva hakkında verilen hükümler iptal edildi
Lula da Silva hakkında verilen hükümler iptal edildiBrezilya Yüksek Mahkeme Yargıcı Edson Fachin, eski Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva hakkında, yolsuzluk davalarından verilen hükümleri iptal etme kararı aldı.
9.03.2021Dünya
Son dakika! İki siyasi partinin hukuki varlığı sona erdi
Son dakika! İki siyasi partinin hukuki varlığı sona erdiAnayasa Mahkemesi, Engelsiz Türkiye Partisi ile Büyük Türkiye Partisinin kongre süreçlerine ilişkin yasal yükümlülükleri yerine getirmedikleri gerekçesiyle kendiliğinden dağılmış sayılarak hukuki varlıklarının sona erdiğine ve tüm mallarının Hazineye geçmesine hükmetti.
6.03.2021Gündem
Son dakika! Yunan eş ve Türk anne arasındaki davada flaş gelişme! Kazandı...
Son dakika! Yunan eş ve Türk anne arasındaki davada flaş gelişme! Kazandı...Yunan Georgios Tsakiridis ile yaptığı evlilikten dünyaya gelen kızının velayetini almak isteyen Türk anne Dilek Güneş, her iki ülkenin de mahkemelerinde hukuk savaşını sürdürüyordu. İzmirli Dilek Güneş, mahkemenin verdiği ara kararla küçük Melis’in geçici velayetini alarak büyük mutluluk yaşadı.
6.03.2021Gündem
Milliyet'te Haftanın Özeti (5 Mart 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (5 Mart 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
5.03.2021Haberler
BBC'nin 'Amazon ormanları Facebook'ta satılıyor' haberi sonrası soruşturma
BBC'nin 'Amazon ormanları Facebook'ta satılıyor' haberi sonrası soruşturmaBrezilya'da, Amazon yağmur ormanlarının Facebook üzerinden satışa çıkarılması hakkında BBC'nin yaptığı araştırmanın ardından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.
5.03.2021Dünya
AYM’den emekli aylığı başvurusuna ilişkin karar
AYM’den emekli aylığı başvurusuna ilişkin kararAnayasa Mahkemesi (AYM), Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun başvurusu doğrultusunda emekli aylığı başvurusuna ilişkin kritik bir iptal kararı verdi.
4.03.2021Ekonomi
Son dakika: AYM'den 65 üstünü sevindirecek karar!
Son dakika: AYM'den 65 üstünü sevindirecek karar!Anayasa Mahkemesi'nden 65 yaş üstü çalışan sigortalıları sevindirecek bir haber geldi. Anayasa Mahkemesi SGK'dan yaşlılık aylığı alabilmek için işten ayrılmayı öngören kuralı anayasaya aykırı bularak iptal etti.
3.03.2021 Ekonomi
AYM’den üç parti için suç duyurusu
AYM’den üç parti için suç duyurusuAnayasa Mahkemesi (AYM), bilgileri istenen sürede veya düzenli şekilde iletmeyen Anavatan Partisi, Liberal Demokrat Parti ile Türk Birliği Partisi’nin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.
3.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Haberler
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklar
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

hdpAnayasa Mahkemesijoe bidenabdBrezilya

Yüksek Mahkeme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.