Yusufeli Barajı

Yusufeli Barajı

Son dakika Yusufeli Barajı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yusufeli Barajı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yusufeli Barajı haber sayfamızda...

Yusufeli Barajı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 321 yusufeli baraji haberi bulunmuştur.
Su altında kalacak Yusufeli’de 2 bin 698 yeni konut
Su altında kalacak Yusufeli’de 2 bin 698 yeni konutArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapılan 275 metre gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin en yükseği Yusufeli Barajı'nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin taşınacağı yerleşim yerinde, 2 bin 698 yeni konut yapımı tamamlandı. 150 yıllık tarihinde yıl sonu 7'nci kez taşınacak Yusufeli'de, kamu binalarında ise sona gelindi. Devlet Su İşleri (DSİ) Yeniden Yerleşim Yerleri İzleme Şube Müdürü Suat Köse, “İnşaatlarda sona geldik, ilçemiz en kısa zamanda taşınmaya hazır hale getirilecek" dedi.
24.10.2021Ekonomi
Yusufeli'nin verimli tarım toprağı yeni yerleşim yerine taşınacak
Yusufeli'nin verimli tarım toprağı yeni yerleşim yerine taşınacakArtvin'de yapımı devam eden Yusufeli Barajı'nın suları altında kalacak mevcut ilçe merkezindeki verimli tarım toprakları, DSİ'nin yürüteceği çalışmayla yeni yerleşim yerinde belirlenen alanlara taşınacak.
21.10.2021Ekonomi
Türkiye’nin en yüksek barajı gelecek ay su tutacak
Türkiye’nin en yüksek barajı gelecek ay su tutacakArtvin’de, Çoruh Nehri üzerinde 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nın inşaatı tamamlandı. Yer altına inşa edilen santralde elektro mekanik işlemleri süren baraj, gelecek ay su tutmaya başlayacak. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, “Kasım sonu itibarıyla su tutacak baraj, 4 ay sonra da enerji üretmeye başlayacak” dedi.
7.10.2021Ekonomi
Yusufeli Barajı ve HES inşaatında yüzde 91'lik fiziki gerçekleşme
Yusufeli Barajı ve HES inşaatında yüzde 91'lik fiziki gerçekleşmeArtvin'in Yusufeli ilçesinde yapımı devam eden Yusufeli Barajı ve HES inşaatında yüzde 91'lik fiziki gerçekleşme sağlandı.
28.09.2021Ekonomi
Türkiye'de tek! Açılacağı tarih belli oldu
Türkiye'de tek! Açılacağı tarih belli olduArtvin'de Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ile su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yerine 4 viyadükle birlikte toplam uzunluğu 56,7 kilometre olan 40 tünel ile ulaşım sağlanacak.
27.09.2021Ekonomi
Türkiye'de tek! Açılacağı tarih belli oldu
Türkiye'de tek! Açılacağı tarih belli olduArtvin'de Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ile su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yerine 4 viyadükle birlikte toplam uzunluğu 56,7 kilometre olan 40 tünel ile ulaşım sağlanacak.
26.09.2021Haberler
Türkiye’nin en yüksek ayaklı 2'nci viyadüğü açılıyor
Türkiye’nin en yüksek ayaklı 2'nci viyadüğü açılıyorArtvin'de Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ile su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yerine 4 viyadükle birlikte toplam uzunluğu 56,7 kilometre olan 40 tünel ile ulaşım sağlanacak. Türkiye'nin en yüksek ayaklı ikinci viyadüğü olacak Tekkale Viyadüğü, ekim ayında trafiğe açılacak.
26.09.2021Ekonomi
Sayılı günler kaldı! 150 yılda 7 kez yaşandı...
Sayılı günler kaldı! 150 yılda 7 kez yaşandı...Artvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapılan 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek barajı, Yusufeli Barajı'nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde sona gelindi. 150 yıllık tarihinde 7'nci kez taşınacak Yusufeli'nde ilçe merkezinin yanı sıra yöresel mimaride, 2 katlı, 529 evin yer aldığı göl manzaralı 7 köy inşa ediliyor. Yöre halkı, villa köy benzetmesi yaptığı yerleşim yerlerine yılsonunda taşınmak için gün sayıyor. Tekkale köyü sakini Hacı Paktaş, Evlerimiz villa gibi yapıldı, çok beğendim dedi.
24.09.2021Ekonomi
Lastik bent operasyonu! Bafa Gölü'ne hayat verdi
Lastik bent operasyonu! Bafa Gölü'ne hayat verdiKuruyan gölleri kurtarmak için çalışan DSİ Eğirdir Gölü’ne yıllık 67 milyon metreküplük su takviye etti. Manyas Gölü’ne tünelle yıllık 110 milyon metreküp su aktarılarak can verildi. Bafa Gölü’nü ise şişme bentle canlandırdı.
15.09.2021Gündem
Türkiye'de örneği yok! Çalışmalar tamamlandı
Türkiye'de örneği yok! Çalışmalar tamamlandıArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali inşaatı tamamlandı. 8 yıl süren çalışma ile 4 milyon metreküp beton dökülen baraj gövdesinde temsili son metreküp beton, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gelecek hafta dökülecek. Su tutmaya başlayacak barajla 2,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacı karşılanabilecek.
28.08.2021Ekonomi
Türkiye'nin en yüksek barajı tamamlandı
Türkiye'nin en yüksek barajı tamamlandıArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali inşaatı tamamlandı. 8 yıl süren çalışma ile 4 milyon metreküp beton dökülen baraj gövdesinde temsili son metreküp beton, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gelecek hafta dökülecek. Su tutmaya başlayacak barajla 2,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacı karşılanabilecek.
28.08.2021Ekonomi
Yusufeli'nin yeni yeri için 2 bin 904 hak sahibi belirlendi
Yusufeli'nin yeni yeri için 2 bin 904 hak sahibi belirlendiArtvin'de Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren Yusufeli Barajı nedeniyle 150 yıllık tarihinde 6 kez yerleşim yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesinde halkın yeni yaşam ve iş yeri alanları için 2 gün süren kura çekimi tamamlandı. Karakucak güreş sahasında 5 otel, 3 akaryakıt istasyonu, 258 iş yeri ve 2 bin 638 konutun hak sahipleri, noter huzurunda belirlendi.
14.07.2021Emlak
Boğa güreşi finalinde rakibinden kaçan boğa, tribüne çıkmaya çalıştı
Boğa güreşi finalinde rakibinden kaçan boğa, tribüne çıkmaya çalıştıARTVİN'in Yusufeli ilçesinde 2 gün süren 38'inci Derekapı Geleneksel Boğa Güreşleri, sona erdi. Festivalin final güreşleri sırasında rakibinden kaçan boğa, tribüne çıkmaya çalıştı. Bu anlar, kameraya saniye saniye yansıdı.
13.07.2021Yaşam
Yusufeli yeni yerleşim yerindeki hak sahiplerinin konut ve iş yerleri kurayla belirleniyor
Yusufeli yeni yerleşim yerindeki hak sahiplerinin konut ve iş yerleri kurayla belirleniyorArtvin'de yapımı devam eden Yusufeli Barajı suları altında kalacak Yusufeli ilçe merkezinin taşınacağı yeni yerleşim yerinde yapılan konut ve iş yerleri için hak sahipleri arasında kura çekildi.
13.07.2021Ekonomi
Yusufeli Barajı’nda sona gelindi! 2 ay sonra...
Yusufeli Barajı’nda sona gelindi! 2 ay sonra...Artvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren Yusufeli Barajı’nda sona gelindi. 150 yıllık tarihinde 6 kez yerleşim yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesinde halkın yeni yaşam ve iş yeri alanları için yapılacak kura çekiminin detayları belli oldu. İlçenin karakucak güreş sahasında, 13-14 Temmuz'da, 5 otel, 3 akaryakıt istasyonu, 258 iş yeri ve 2 bin 638 konutun hak sahipleri noter huzurundaki kurada belirlenecek. 21 gün becayiş hakkı tanınacak hak sahipleri, 2 ay sonra yeni iş ve yaşam alanlarına taşınacak.
11.07.2021Ekonomi
Yusufeli'nin yeni yerinde 2 bin 904 hak sahibinin 'kura' heyecanı
Yusufeli'nin yeni yerinde 2 bin 904 hak sahibinin 'kura' heyecanıArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren Yusufeli Barajı’nda sona gelindi. 150 yıllık tarihinde 6 kez yerleşim yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesinde halkın yeni yaşam ve iş yeri alanları için yapılacak kura çekiminin detayları belli oldu. İlçenin karakucak güreş sahasında, 13-14 Temmuz'da, 5 otel, 3 akaryakıt istasyonu, 258 iş yeri ve 2 bin 638 konutun hak sahipleri noter huzurundaki kurada belirlenecek. 21 gün becayiş hakkı tanınacak hak sahipleri, 2 ay sonra yeni iş ve yaşam alanlarına taşınacak.
11.07.2021Ekonomi
Yusufeli'nin 7'nci kez taşınacağı yeni yerinde 'kura' heyecanı
Yusufeli'nin 7'nci kez taşınacağı yeni yerinde 'kura' heyecanıArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren Yusufeli Barajı’nda sona gelindi. 150 yıllık tarihinde 6 kez yerleşim yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli ilçesi, Yansıtıcılar mevkisinde 150 hektarlık alanda 3 bölgede yeniden inşa edildi. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, "13-14 Temmuz'da çekilecek kuralarla vatandaşlarımızın yeni ev ve iş yerlerinin yeri belirlenecek" dedi.
5.07.2021Ekonomi
40 tünelle ulaşılacak! Uzunluğu 57 kilometre...
40 tünelle ulaşılacak! Uzunluğu 57 kilometre...Artvin'de, Çoruh Nehri'ndeki Yusufeli Barajı'nın yıl sonunda su tutmaya başlamasıyla ilçenin yerleşim yeri de su altında kalacak. İnşaatı sona yaklaşan yeni yerleşim yerine, toplam uzunluğu 56,7 kilometre olan 40 tünelle ulaşım sağlanacak. Karayolları Trabzon 10'uncu Bölge Müdürü Mehmet Aşık, "69,2 kilometrelik yolun 56,7 kilometresi tünelle geçiliyor." dedi.
29.06.2021Ekonomi
Bitme noktasına geldi! 144 kişi çalışıyor...
Bitme noktasına geldi! 144 kişi çalışıyor... Artvin'de, Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Yusufeli Barajı bittiğinde su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yeriyle değişen yol güzergahlarına, 4 viyadük yapılıyor. Çalışmalarda sona gelindiğini söyleyen Karayolları 10’uncu Bölge Müdürü Mehmet Aşık, "Tekkale Viyadüğü, Türkiye'nin en yüksek ayaklı ikinci viyadüğü olacak. Her şey yolunda giderse ekimde burayı trafiğe açmayı hedefliyoruz" dedi.
24.06.2021Ekonomi
En hızlı sürede yapıldı! Türkiye'ye yıllık 2 milyar lira...
En hızlı sürede yapıldı! Türkiye'ye yıllık 2 milyar lira...Artvin'in Yusufeli ilçesinde, 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek, 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı, yıl sonunda devreye giriyor. Türkiye’nin öz kaynakları ile tamamı Türk mühendisler tarafından inşa edilen baraj, ülke ekonomisine yıllık 2 milyar TL katkı sağlayacak. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, “Zamanla yarışarak, dünyanın en hızlı süresinde bu barajı yaptık” dedi.
12.06.2021Ekonomi
Dev projede sona gelindi! Aralıkta faaliyete geçiyor
Dev projede sona gelindi! Aralıkta faaliyete geçiyor8 yıldır yapımı devam eden Yusufeli Barajı'nda sona gelindi. CNN Türk Ekibi Yusufeli Barajı'ndaki son durumu görüntülerken Bakan Pakdemirli de açıklamalarda bulundu. Pakdemirli barajın aralıkta faaliyete geçeceğini belirtirken, "Antalya büyüklüğünde bir şehri aydınlatacak" ifadelerini kullandı.
10.06.2021Haberler
Dev projede sona gelindi! Aralıkta faaliyete geçiyor
Dev projede sona gelindi! Aralıkta faaliyete geçiyor8 yıldır yapımı devam eden Yusufeli Barajı'nda sona gelindi. CNN Türk Ekibi Yusufeli Barajı'ndaki son durumu görüntülerken Bakan Pakdemirli de açıklamalarda bulundu. Pakdemirli barajın aralıkta faaliyete geçeceğini belirtirken, "Antalya büyüklüğünde bir şehri aydınlatacak" ifadelerini kullandı.
10.06.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli, Yusufeli Barajı şantiyesinde incelemelerde bulundu
Bakan Pakdemirli, Yusufeli Barajı şantiyesinde incelemelerde bulunduTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Yusufeli Barajı'nda aralık sonu itibarıyla su tutmayı hedeflediklerini bildirdi.
8.06.2021Ekonomi
Türkiye'de böylesi daha önce görülmedi! Büyük gün belli oldu
Türkiye'de böylesi daha önce görülmedi! Büyük gün belli olduArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nda sona gelindi.
6.06.2021Ekonomi
Taşınmaya hazırlanıyorlar! Su altında kalacak...
Taşınmaya hazırlanıyorlar! Su altında kalacak...Artvin'de, Çoruh Nehri'nde yapımı sürdürülen ve 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak 60 haneli İşhan köyünde oturanlar, taşınmaya hazırlanıyor.
1.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

YusufelibarajArtvinTürkiyeYusufeli Barajı

Yusufeli Barajı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.