Yusufeli

Yusufeli

Son dakika Yusufeli haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yusufeli gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yusufeli haber sayfamızda...

Yusufeli

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 993 yusufeli haberi bulunmuştur.
Yeni Yusufeli'nin ilk başkanı
Yeni Yusufeli'nin ilk başkanı CHP, 56 yıl sonra Artvin'in Yusufeli ilçesini yeniden kazandı. İlçe merkezi ve köyleri Yusufeli Barajı'nın suları altında kalan Yusufeli'nin yeni yerleşim yerinde, ilk kez yapılan 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, CHP'li Barış Demirci, ilçe belediye başkanı seçildi.
1.04.2024 Gündem
2024 YUSUFELİ SEÇİM SONUÇLARI| 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları: Artvin Yusufeli Seçim Sonuçları ve Oy Oranları
2024 YUSUFELİ SEÇİM SONUÇLARI| 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları: Artvin Yusufeli Seçim Sonuçları ve Oy Oranları Türkiye'deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 Pazar günü vatandaşlar sandık başına gitti. Seçim sonucunda il/ilçe belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı, belediye meclisi üyeleri ile il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri de belirlenecek. Milliyet.com.tr’nin ‘Artvin Yusufeli Seçim Sonuçları 2024’ sayfasından Yusufeli ilçesine ait yerel seçim sonuçlarını takip edebilirsiniz. İşte ‘Artvin Yusufeli Seçim Sonuçları’ hakkında detaylı bilgiler…
31.03.2024 Bilgi Rehberi
Bakan Uraloğlu, Yusufeli Viyadüğü'nü inceledi
Bakan Uraloğlu, Yusufeli Viyadüğü'nü inceledi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Yusufeli ilçesine gidip Çoruh Nehri üzerine inşa edilen, Türkiye'nin en yüksek barajı Yusufeli'nin sularına gömülen eski yerleşim yerinde yapımı tamamlanan 685 metre uzunluğundaki viyadüğü inceledi.
26.03.2024 Gündem
Sular çekildi, ortaya çıktı: Anılarımız orada kaldı
Sular çekildi, ortaya çıktı: Anılarımız orada kaldı Artvin'de Çoruh Nehri üzerine inşa edilen, Türkiye'nin gövde yüksekliğiyle en yüksek barajı Yusufeli'de suyun yaklaşık 30 metre çekilmesiyle daha önce su altında kalan Çevreli ve Çeltikdüzü köyündeki ev, okul ile yollar da gün yüzüne çıktı. Eski yerleşim alanlarını yakından görmek için köylerine gelen halk, su altında kalan bölgedeki günlerini hatırladı.
18.03.2024 Gündem
Kömür yüklü TIR yamaca çarptı
Kömür yüklü TIR yamaca çarptı Artvin’de kontrolden çıkıp, yamaca çarpan kömür yüklü TIR’ın sürücüsü yaralandı.
14.03.2024 Gündem
Artvin’de baraj suları çekildi tarihi kale ortaya çıktı
Artvin’de baraj suları çekildi tarihi kale ortaya çıktı Artvin’in Yusufeli ilçesinde elektrik üretimine başlayan Yusufeli barajında sular yağışların da az olmasının da etkisi ile çekilmeye başladı. Sular altında kalan köylerde son olarak tarihi kale de ortaya çıktı.
14.03.2024 Gündem
Yusufeli Viyadüğü tamamlandı
Yusufeli Viyadüğü tamamlandı Artvin'de Çoruh Nehri'ne inşa edilen, Türkiye'nin en yüksek barajı olan ve suya gömülen eski yerleşim yerinde yapılan Yusufeli Viyadüğü tamamlandı. 685 metre uzunluğundaki viyadüğün 20 gün içerisinde kullanıma açılmasını planladıklarını dile getiren AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, “Yusufeli, boğaz köprüsüne kavuşuyor desek yeridir. Son dönemlerde burada inşaat faaliyetleri çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Kısa süre içerisinde ciddi bir mesafe alınmış. Yaklaşık 20-25 gün içerisinde burası hizmete sunulacak noktaya gelmiş bulunuyor” dedi.
9.03.2024 Ekonomi
Yeni Yusufeli’nde hayat yeniden inşa ediliyor
Yeni Yusufeli’nde hayat yeniden inşa ediliyor Artvin’in Yusufeli ilçesinde ilçe merkezinin ve bir çok köyün baraj suları altında kalması ile birlikte ilçede tarım ve üretim başta olmak üzere her şey yeniden başlıyor. Bu kapsamda yeni Yusufeli’nde tarımsal üretimi yaygınlaştırmak için meyve bahçeleri oluşturuldu, kuru meyveli atıştırmalıklar üretim atölyesi kuruldu.
1.03.2024 Ekonomi
Sular çekilince ortaya çıktı! Duyan oraya koştu! Yıllar sonra gerçekleşti
Sular çekilince ortaya çıktı! Duyan oraya koştu! Yıllar sonra gerçekleşti Artvin'de de Çoruh Nehri üzerine inşa edilen, Türkiye'nin gövde yüksekliğiyle en yüksek barajı Yusufeli'de enerji üretimi için ıslak testler sürerken, feyezan tedbiri kapsamında baraj suyunun bir bölümü tahliye edildi. Suyun yaklaşık 30 metre çekilmesiyle birlikte daha önce su altında kalan Tekkale köyündeki ev, okul ile yolların yanı sıra sarp kaya üzerinde yer alan Orta Çağ'dan kalma Tekkale Köyü Kalesi de gün yüzüne çıktı.
28.02.2024 Gündem
Sular çekilince görüldü! Orta Çağ'dan kalma
Sular çekilince görüldü! Orta Çağ'dan kalma Artvin'de de Çoruh Nehri üzerine inşa edilen, Türkiye'nin gövde yüksekliğiyle en yüksek barajı Yusufeli'de enerji üretimi için ıslak testler sürerken, feyezan tedbiri kapsamında baraj suyunun bir bölümü tahliye edildi. Suyun yaklaşık 30 metre çekilmesiyle birlikte daha önce su altında kalan Tekkale köyündeki ev, okul ile yolların yanı sıra sarp kaya üzerinde yer alan Orta Çağ'dan kalma Tekkale Köyü Kalesi de gün yüzüne çıktı.
28.02.2024 Haberler
Sular çekilince görüldü! Orta Çağ'dan kalma
Sular çekilince görüldü! Orta Çağ'dan kalma Artvin'de de Çoruh Nehri üzerine inşa edilen, Türkiye'nin gövde yüksekliğiyle en yüksek barajı Yusufeli'de enerji üretimi için ıslak testler sürerken, feyezan tedbiri kapsamında baraj suyunun bir bölümü tahliye edildi. Suyun yaklaşık 30 metre çekilmesiyle birlikte daha önce su altında kalan Tekkale köyündeki ev, okul ile yolların yanı sıra sarp kaya üzerinde yer alan Orta Çağ'dan kalma Tekkale Köyü Kalesi de gün yüzüne çıktı.
28.02.2024 Gündem
Yusufeli Viyadüğü'nde sona doğru! Yol süresi 25 dakika kısalıyor
Yusufeli Viyadüğü'nde sona doğru! Yol süresi 25 dakika kısalıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Yusufeli Merkez Viyadüğü’nde son segment konularak iki yaka bir araya getirildi. Köprü üzerindeki asfalt çalışmalarını bir an önce tamamlayarak viyadüğü hizmete açacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.
20.02.2024 Ekonomi
Murat Kurum, vatandaşın çay davetini geri çevirmedi
Murat Kurum, vatandaşın çay davetini geri çevirmedi AK Parti İBB Adayı Murat Kurum, kendisini sosyal medyadan çaya davet eden Seyfullah Çaputoğlu ile Resul Çiçek’in evini ziyaret etti. Çaputoğlu, Kurum’a 30 yıldır cebinde sakladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kartvizitini gösterdi.
18.02.2024 Haberler
Murat Kurum, vatandaşın çay davetini geri çevirmedi! 30 yıllık anı ortaya çıktı
Murat Kurum, vatandaşın çay davetini geri çevirmedi! 30 yıllık anı ortaya çıktı AK Parti İBB Adayı Murat Kurum, kendisini sosyal medyadan çaya davet eden Seyfullah Çaputoğlu ile Resul Çiçek’in evini ziyaret etti.
18.02.2024 Gündem
Artvin'de 7 kaçak göçmen jandarma tarafından yakalandı
Artvin'de 7 kaçak göçmen jandarma tarafından yakalandı Artvin’in Yusufeli ilçesinde jandarma ekipleri Afganistan uyruklu 7 düzensiz göçmeni yakaladı.
7.02.2024 Gündem
Meteoroloji haritayı güncelledi! 12 ile çığ uyarısı geldi hava sıcaklığı artıyor
Meteoroloji haritayı güncelledi! 12 ile çığ uyarısı geldi hava sıcaklığı artıyor Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Yayımlanan rapora göre hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları bazı illerde 20 dereceye kadar çıkacak. Öte yandan 12 ile çığ uyarısı verildi. İşte detaylar...
6.02.2024 Gündem
Artvin’de 119 köy yolu kardan kapandı! Hoparlörlerden çığ uyarısı yapıldı
Artvin’de 119 köy yolu kardan kapandı! Hoparlörlerden çığ uyarısı yapıldı Artvin’de etkili kar nedeniyle birçok ilçede 119 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının 1 metreyi aştığı, hoparlörlerden çığ uyarısı yapılan Şavşat ilçesinde ise eğitime 1 gün ara verildi.
6.02.2024 Gündem
İllerin durumunu gün ve gün takip etmek zorundayız
İllerin durumunu gün ve gün takip etmek zorundayız Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "2024 yılında 527 su ve sulama tesisi yaparak aziz milletimizin hizmetine sunma hedefini ortaya koyduk. Bu hedefi de gerçekleştirmemiz için büyük gayret sarf etmemiz gerekiyor. Kuraklık riskleri 2023 yılında olduğu gibi 2024 yılında da illerimizin taleplerini bu yöne doğru kaydıracak. Bu bağlamda her zaman dikkatli olmamız gerekir. İllerin durumunu gün ve gün takip etmek zorundayız" dedi.
26.01.2024 Ekonomi
Bir ilçe bunu konuşuyor! AK Parti ve CHP'li adayın adı da soyadı da aynı
Bir ilçe bunu konuşuyor! AK Parti ve CHP'li adayın adı da soyadı da aynı 31 Mart yerel seçimlerine 67 gün kala Artvin’in Hopa ilçesinden ilginç bir benzerlik haberi geldi. Aynı ilde seçim çalışmalarına devam eden CHP’li adaylar ve AKP'li aday adayları arasından Hopa'da Utku Cihan ismini taşıyan 2 aday olması dikkat çekti. Seçim çalışmalarına devam eden isimler, bu benzerliğe ilişkin Milliyet.com.tr'ye konuştu.
24.01.2024 Gündem
"Yusufeli Barajı'nda 3. ünite bu ay içinde faal olacak"
"Yusufeli Barajı'nda 3. ünite bu ay içinde faal olacak" Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Yusufeli Barajı’nda son testlerin yapıldığını, elektrik üretim kısmının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına devredilmek üzere olduğunu belirterek, "5 Ocak 2024 tarihi itibariyle doluk oranı yüzde 73'e ulaştı. 191 metre ve 1,5 milyar metreküplük su depolandı. Bugün itibariyle enerji üretimi için 3 adet türbinden ikisini faal hale getirdik. 3 üniteden son ünitenin de ocak ayı içinde faal hale getirmeyi hedefliyoruz. Enerji üretimine tam kapasite geçmiş olacak" dedi.
22.01.2024 Ekonomi
Her yere ‘planlı’ tarım için hamle
Her yere ‘planlı’ tarım için hamle Tarımda üretim planlaması ekipleri oluşturulduğu bilgisini veren Bakan Yumaklı, “Nerede hangi ürün üretilecek? Stratejik ürünlerden başlayarak planlama yapılacak. İlk etapta hububat ve yağlı tohumlar olacak. Hayvansal üretimin ise tamamı olacak. Türkiye’nin tamamında başlayacak” dedi.
22.01.2024 Ekonomi
Yeniden Refah Partisi'nin 56 belediye başkan adayı daha belli oldu
Yeniden Refah Partisi'nin 56 belediye başkan adayı daha belli oldu Yeniden Refah Partisi, adaylıkları kesinleşen 1'i büyükşehir 3 il ile 53 ilçe olmak üzere 56 belediye başkan adayını daha duyurdu.
18.01.2024 Gündem
Herkes yıllardır kayadan akan bu balın peşinde! İçeri girdiler, şaşırtan manzara
Herkes yıllardır kayadan akan bu balın peşinde! İçeri girdiler, şaşırtan manzara Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bulunan ve Türkiye'de tek olma özelliği taşıyan 2 bin 700 yıllık kaya mezarlarının bulunduğu bölgede yeni bir kaya mezarı daha keşfedildi. Henüz kayıtlarda bulunmayan kaya mezarının, üst kısmındaki kayalarda yabani arıların yaptığı ballara ulaşamayan köylüler ise bakmakla yetiniyor.
9.01.2024 Haberler
Herkes yıllardır kayadan akan bu balın peşinde! İçeri girdiler, şaşırtan manzara
Herkes yıllardır kayadan akan bu balın peşinde! İçeri girdiler, şaşırtan manzara Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bulunan ve Türkiye'de tek olma özelliği taşıyan 2 bin 700 yıllık kaya mezarlarının bulunduğu bölgede yeni bir kaya mezarı daha keşfedildi. Henüz kayıtlarda bulunmayan kaya mezarının, üst kısmındaki kayalarda yabani arıların yaptığı ballara ulaşamayan köylüler ise bakmakla yetiniyor.
9.01.2024 Gündem
Bildiğiniz tüm yolları unutun: Öyle virajlar var ki küçük araçlar dönemiyor
Bildiğiniz tüm yolları unutun: Öyle virajlar var ki küçük araçlar dönemiyor Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Esenyaka köyünde 2 yıl önce yaşanan heyelanlarda ulaşıma kapanan yol için farklı güzergahtan 3 metre genişliğinde, geçici yol inşa edildi. Büyük araçların, dar yoldan geçemediğini, olası acil durumda otomobilleriyle taşıdıkları hastalarını, ana yolda ambulansa aktarmak durumunda kaldıklarını söyleyen köylüler, eski yollarının kaya düşmesi riskinden arındırılmasını istedi. Köylülerden Ahmet Özdemir, “Arabayla geçerken birimiz sağ, diğerimiz sol tarafı kolluyor. ‘Taş düşecek’ diye korkuyoruz" dedi.
9.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yusufeli ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.