Zafer Günü

Zafer Günü

Son dakika zafer günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zafer günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zafer günü haber sayfamızda...

Zafer Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.704 zafer günü haberi bulunmuştur.
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!
Son dakika... Fransız jetleriyle Rus savaş uçakları burun buruna!Avrupa'daki Rus toprağı Kaliningrad'a oldukça yakın konumda yer alan üsteki gövde gösterisinde, Amerikan büyükelçisi tankın üstünde poz verdi. NATO radarlarının verdiği alarm sonrası ise, Fransız ve Rus savaş uçakları karşı karşıya geldi.
21.05.2022Dünya
Son dakika... Putin kovdu! Rus ordusunda deprem
Son dakika... Putin kovdu! Rus ordusunda depremSon dakika haberlere göre, Karadeniz Filosu'nun başındaki Koramiral Osipov ile seçkin 1'inci Muhafız Tank Ordusu'nu komuta eden Korgeneral Kisel'in görevden alındığı bildiriliyor. Rusya lideri Putin, 5 milyon dolarlık süper tankının Ukrayna'da imha edilmesinin ardından bu kez Terminatör'ü cephe hattına sürdü.
19.05.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu dağıldı! Köprüde pusu, yüzlerce ölü var
Son dakika... Rus ordusu dağıldı! Köprüde pusu, yüzlerce ölü varSon dakika haberlere göre, Ukrayna'nın doğusundaki Donets Nehri'ni geçmeyi deneyen Rus birlikleri, bir tuzak kurulduğundan habersizdi. Yüzer köprüden düşman mevzilerine geçen onlarca tank ve zırhlı araç, köprünün havaya uçurulmasıyla geri dönemedi. Ukrayna ordusunun yayınladığı fotoğraflarda, bir gün süren muharebenin ardından yok edilmiş 58 Rus tankı ve aracı sayıldı. Rusya açısından köprüdeki felaketi manşetlerine taşıyan İngiliz medyası, 'Putin'in harp meydanındaki son utancı' başlıklarını attı.
12.05.2022Dünya
Kıtlık alarmı! Dünya gözlerini Odessa’ya çevirdi
Kıtlık alarmı! Dünya gözlerini Odessa’ya çevirdiRus saldırılarının hedefindeki Ukrayna’nın kritik öneme sahip kenti Odessa’da, gemiler limandan ayrılamazken, bu durumun tüm dünyada bir gıda krizine yol açabileceği belirtiliyor. Ukrayna hükümeti ise Rus birliklerinden ele geçirdiği tankların fotoğraflarını paylaşarak, Rusya’nın 9 Mayıs’taki Zafer Günü kutlamalarıyla dalga geçti.
11.05.2022Dünya
Ortalığı karıştıran iddia! Putin öğrenince buz kesti
Ortalığı karıştıran iddia! Putin öğrenince buz kestiRusya-Ukrayna Savaşı tüm hızıyla devam ederken, Vladimir Putin’in özel hayatıyla ilgili aldığı bir haberin etkisinde olduğu belirtiliyor.
11.05.2022Dünya
Ukrayna ele geçirilen Rus tanklarıyla 'geçit töreni' düzenledi, Rusya'ya nispet yaptı
Ukrayna ele geçirilen Rus tanklarıyla 'geçit töreni' düzenledi, Rusya'ya nispet yaptıMoskova Kızıl Meydan'daki törene alternatif üreten Ukrayna birlikleri, 11 dakikalık konuşmasında Ukrayna'nın adını bile anmayan Rus lider Putin'le alay etti.
10.05.2022Dünya
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf etti
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf ettiUkrayna'da kırkıncı albayı da öldürülen Rus ordusunun verdiği kayıplar AP tarafından fotoğraflandı. Rus lider Putin'in Kızıl Meydan'da topalladığı anlar televizyon yayınlarıyla ortaya çıktı. Kremlin propagandisti muhabir ise, Donbas'ta Rus ordusunun başarısız olduğunu söyleyip komutanları suçladı.
10.05.2022Dünya
Dağ fare doğurdu
Dağ fare doğurduRusya Devlet Başkanı Putin, 9 Mayıs ‘Zafer Günü’nde “beklenen büyük açıklamayı” yapmazken, konuşmasında, Ukrayna’ya yönelik müdahaleyi haklı göstermeye çalıştı.
10.05.2022Dünya
Rusya Suriye’deki askerlerini çekiyor
Rusya Suriye’deki askerlerini çekiyorUkrayna’da planladığı gibi kısa zamanda zafer ilan edemeyen Rusya’nın, Ukrayna’daki birliklerini desteklemek için Suriye’de bulunan bazı birliklerini geri çektiği öne sürüldü.
10.05.2022Dünya
Rusya’daki Zafer Günü kutlamaları havai fişek gösterileriyle tamamlandı
Rusya’daki Zafer Günü kutlamaları havai fişek gösterileriyle tamamlandıRusya’nın gövde gösterisi haline getirdiği 9 Mayıs Zafer Günü kutlamaları başta başkent Moskova olmak üzere birçok kentte yapılan havai fişek gösterileriyle tamamlandı.
9.05.2022Dünya
Rusya’daki Zafer Günü için havai fişekli kutlama
Rusya’daki Zafer Günü için havai fişekli kutlamaRusya’nın gövde gösterisi haline getirdiği 9 Mayıs Zafer Günü kutlamaları başta başkent Moskova olmak üzere birçok kentte yapılan havai fişek gösterileriyle tamamlandı.
9.05.2022Haberler
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masada
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masadaCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında masada olacak.
9.05.2022Haberler
Rusya Zafer Günü’nü askeri geçit töreniyle kutladı
Rusya Zafer Günü’nü askeri geçit töreniyle kutladıSon dakika haberlere göre, Kızıl Meydan'daki Zafer Günü törenlerinde kürsüye çıkan Putin, Ukrayna'yı cehenneme çeviren kararını "Başka planları vardı, bizi dinlemediler. NATO bizim sınırlarımıza tehlike yarattı" diyerek savundu.
9.05.2022Haberler
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganları
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganlarıSon dakika haberlere göre, Kızıl Meydan'daki Zafer Günü törenlerinde kürsüye çıkan Putin, Ukrayna'yı cehenneme çeviren kararını "Batı topraklarımızı işgale hazırlanıyordu. Başka planları vardı, bizi dinlemediler" diyerek savundu. Polonya'da ise mezarlığa çiçek bırakan Rus Büyükelçi kimsenin beklemediği bir protestoya uğradı.
9.05.2022Dünya
Rusya Zafer Günü'nü kutluyor
Rusya Zafer Günü'nü kutluyorUluslararası haber ajansları, Moskova'daki ünlü Kızıl Meydan'dan onlarca fotoğrafı dünyaya servis etti. Kremlin, savaş uçaklarının gösterisinin hava muhalefetine takıldığını açıkladı. Rusya, İkinci Dünya Savaşı'nda Nazilerin mağlup edilmesini her yıl 9 Mayıs tarihinde Zafer Günü adıyla kutluyor.
9.05.2022Dünya
Kabine bugün toplanıyor
Kabine bugün toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanıyor. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme bugün gerçekleştirilen kabine toplantısında ele alınacak.
9.05.2022Haberler
Bu kez okula saldırı
Bu kez okula saldırıUkrayna’nın Luhansk bölgesinde yaklaşık 90 sivilin sığındığı bir okula yapılan saldırı sonrası binadan 30 kişi sağ olarak çıkarılırken, 60 kişinin hayatını kaybetmiş olmasından endişe ediliyor.
9.05.2022Dünya
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masada
Kabine toplantısı başladı! Fahiş fiyat artışları masadaCumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Suriyeli sığınmacıların geri dönüşünden, enflasyona kadar birçok iç ve dış gelişme bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında masada olacak.
9.05.2022Siyaset
Kimin zaferi?
Kimin zaferi?Rus ordusu, yarın kutlanacak ‘zafer günü’ öncesinde ciddi kayıp vermeye devam ediyor. Özellikle Harkov çevresinin Ukrayna ordusu tarafından geri alınabileceği ifade ediliyor.
8.05.2022Dünya
Son dakika... Fotoğraflar Moskova'dan! Provası bile yetti
Son dakika... Fotoğraflar Moskova'dan! Provası bile yettiUkrayna'da beklediği galibiyet gelmeyen Rus lider Putin için geri sayım başladı, uluslararası haber ajansları Moskova'dan onlarca fotoğrafı arka arkaya dünyaya servis etti.
7.05.2022Dünya
Kültür savaşı: Alman müzesi Rusya'yı sildi, Moskova'da NATO karşıtı sergi var
Kültür savaşı: Alman müzesi Rusya'yı sildi, Moskova'da NATO karşıtı sergi var'NATO: Bir Zulmün Tarihçesi' adlı sergi kolayca tahmin edilebileceği gibi Kremlin tarafından fonlanıyor. Popüler sergide, NATO 1949'da kurulmuş olmasına rağmen ABD'nin II. Dünya Savaşı'nda 1945'te Japonya'nın Hiroşima ve Nagasaki ülkelerine attığı atom bombalarına dair çizimler yer alıyor.
7.05.2022Dünya
Direniş de sürüyor hazırlıklar da...
Direniş de sürüyor hazırlıklar da...Ukrayna askerlerinin Azovstal fabrikasındaki direnişi sürerken, Rusya’nın Mariupol’de büyük “Zafer Günü” geçidi için hazırlandığı ortaya çıktı.
7.05.2022 Dünya
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'Son dakika haberlere göre Amerikan medyası, cephe hattındaki Rus generallerinin koordinatlarını Ukrayna ile paylaşan ABD istihbaratının Karadeniz sularına gömülen Moskva'nın batışındaki rolü açığa çıktı. Putin'in işgal emri vermesiyle gönüllü olarak orduya katılan kadın askerin öldüğü ise, üç hafta sonra doğrulandı.
6.05.2022Dünya
Rus ordusu, 9 Mayıs Zafer Günü provası yaptı
Rus ordusu, 9 Mayıs Zafer Günü provası yaptıRusya'da 9 Mayıs'ta kutlanacak olan "Zafer Günü" öncesinde Rus ordusu, Kızıl Meydan'da askeri geçit töreni provası gerçekleştirdi.
6.05.2022Dünya
AB’den en sert adım! ‘Kim olduğunuzu biliyoruz, bundan kaçamayacaksınız’
AB’den en sert adım! ‘Kim olduğunuzu biliyoruz, bundan kaçamayacaksınız’Avrupa Birliği, Rusya’ya karşı yaptırımları genişletti ve Rusya’dan ham petrol alımını yasaklayan paketi duyurdu. Von der Leyen, “Putin’in bedel ödemesi gerek” dedi.
5.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Zafer Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.