Zamanaşımı

Zamanaşımı

Son dakika ZAMANAŞIMI haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ZAMANAŞIMI gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ZAMANAŞIMI haber sayfamızda...

Zamanaşımı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 806 zamanasimi haberi bulunmuştur.
Adliyeler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor? 2021 Adliye çalışma saatleri
Adliyeler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor? 2021 Adliye çalışma saatleriAdliye çalışma saatleri araştırılıyor. Tam kapanmada adliyeler çalışıyor mu? 29 Nisan -17 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan tam kapanmada adliyeler açık mı, duruşmalar ertelendi mi? İşte vatandaşların merak ettiği soruya HSK'dan yapılan son dakika açıklaması.
4.05.2021Gündem
Adliyeler kapandı mı? Tam kapanmada duruşmalar ertelenecek mi? HSK açıkladı...
Adliyeler kapandı mı? Tam kapanmada duruşmalar ertelenecek mi? HSK açıkladı...Adliyeler kapanacak mı, duruşmalar erteleniyor mu? Tam kapanma kararının açıklanmasının ardından duruşmaların son durumu merak ediliyor. 29 Nisan'dan 17 Mayıs tarihine kadar uygulanacak olan tam kapanma dönemindeki duruşma ve davalar için HSK'dan son dakika duyurusu geldi. İşte son detaylar...
28.04.2021Gündem
Son dakika... HSK'dan tam kapanma kararı! Ertelenmesi tavsiyesinde bulunuldu
Son dakika... HSK'dan tam kapanma kararı! Ertelenmesi tavsiyesinde bulunulduGelen son dakika haberine göre; HSK Genel Kurulu, 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma döneminde acil işler dışındaki duruşmaların ertelenmesi tavsiyesinde bulundu. HSK Genel Kurulu kararıyla Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki tam kapanma sürecinde acil işler dışındaki keşif ve müzakereler ertelenecek.
27.04.2021Gündem
Kurumlar vergisi oranı artıyor
Kurumlar vergisi oranı artıyorAK Parti’nin hazırladığı kanun teklifiyle yüzde 20 olarak uygulanan kurumlar vergisi, 2021 için yüzde 25, 2022 için yüzde 23 oranında uygulanacak.
3.04.2021Ekonomi
Sermaye piyasalarını güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacak
Sermaye piyasalarını güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacakTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Eraslan, Ekonomi Reformları'nda yer alan düzenlemelerin planlandığı gibi hızla gerçekleştirilmesinin sermaye piyasalarının derinleşmesine büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Bu sayede sermaye piyasalarının şirketlere, yatırımcılara ve ekonomiye daha fazla katma değer sağlayacağını düşünüyoruz." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Sermaye piyasaları için adımlar atılacak
Sermaye piyasaları için adımlar atılacakTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Eraslan, Ekonomi Reformları'nda yer alan düzenlemelerin planlandığı gibi hızla gerçekleştirilmesinin sermaye piyasalarının derinleşmesine büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Bu sayede sermaye piyasalarının şirketlere, yatırımcılara ve ekonomiye daha fazla katma değer sağlayacağını düşünüyoruz." dedi.
30.03.2021Uzmanpara
Zamanaşımı Nedir? Dava Zamanaşımı Süresi Nasıl Hesaplanır?
Zamanaşımı Nedir? Dava Zamanaşımı Süresi Nasıl Hesaplanır?Ceza hukuku ile borç hukukun da zaman aşımı kavramı sıklıkla kullanılmaktadır. Bu terimin ne anlama geldiği de insanlar tarafından merak edilmektedir. Zamanaşımı nedir? Dava zamanaşımı süresi nasıl hesaplanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
30.03.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylar
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.
12.03.2021Ekonomi
İnsan Hakları Eylem Planı ne getiriyor?
İnsan Hakları Eylem Planı ne getiriyor?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’nda 11 temel ilke, 9 amaç, 50 hedef, 393 faaliyet öngörülüyor.
3.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Bankalardan flaş uyarı! Tarih verildi, silinecek...
Son Dakika Haberi: Bankalardan flaş uyarı! Tarih verildi, silinecek...Bankada hesabı olan binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Çok sayıda banka harekete geçti ve müşterilerini uyarmaya başladı. Bu tarihi kaçıran kişilerin parası yasa gereği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecek. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
8.02.2021Ekonomi
Son dakika... Milli Piyango Sıralı Tam Liste belli oldu! Milli Piyango sonuçları sorgulama sayfasından nasıl bilet sorgulama yapılır?
Son dakika... Milli Piyango Sıralı Tam Liste belli oldu! Milli Piyango sonuçları sorgulama sayfasından nasıl bilet sorgulama yapılır?Milli Piyango 2021 Yılbaşı çekiliş sonuçları açıklandı. Çekilişe katılan vatandaşlar, Milli Piyango tam listeyi incelemek istiyor. 2021 Yılbaşı özel çekilişinde ikramiye kazandıran şanslı bilet numaralarını haberimizde sıraladık. Çeyrek, yarım, tam bilet sahibi olanlar Milli piyango Yılbaşı özel çekiliş sonuçları tam liste üzerinden kazanıp kazanmadığını ve ne kadar kazandığını öğrenebilir. Aynı zamanda ‘millipiyangoonline.com’ sitesi üzerinden online olarak yılbaşı bilet numaralarını kolaylıkla sorgulayabilir.
31.12.2020Gündem
İstanbul'da mezar karaborsası! Mezar fiyatları 2 milyon lirayı buluyor
İstanbul'da mezar karaborsası! Mezar fiyatları 2 milyon lirayı buluyorHer yıl ortalama 70 bin kişinin hayatını kaybettiği İstanbul'da mezar yeri bulmak da zorlaştı. Yeşilçam'ın ünlü simalarının aralarında bulunduğu, Türkiye'nin bir çok ünlü isminin de defnedildiği Karacaahmet, Zincirlikuyu, Aşiyan, Edirnekapı'daki mezar yerleri ise neredeyse yüzde 100 doluluğa yaklaştı. Hal böyle olunca fırsatçılar da harekete geçti. Kişiler, yıllar önce aldıkları ya da akrabalarından miras kalan yerleri fahiş fiyatlarla internet üzerinden satışa çıkardı. İlanlarda 2 milyon liraya mezar yeri satan bile var. Zincirlikuyu Mezarlığı'nda 17 metrekarelik alanının bulunduğunu belirten bir kişi, burayı 2 milyon liraya satışa çıkarmış durumda. Bazı ilanlarda ise "Sabancı Mezarlığı'na çok yakın", "yeşillikler içinde" gibi ifadeler yer alıyor. İBB Mezarlıklar Dairesi Başkanı Dr. Ayhan Koç, "Vatandaşın elindeki tapu değil, mezar yeri kullanım belgesi. Bu yerin devri, satışı söz konusu olamaz" uyarısında bulundu.
26.12.2020Haberler
Çevreye yeni düzen geliyor
Çevreye yeni düzen geliyor‘Türkiye Çevre Ajansı’ yasası Meclis’ten geçti. Yeni düzenleme hayatımıza dokunan birçok yenilik getiriyor, çevreyle ilgili cezalar artıyor
25.12.2020Gündem
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Son dakika... Türkiye Çevre Ajansının kurulması teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
24.12.2020Siyaset
Araç satışında dolandırıcılık durumlarında neler yapılabilir?
Araç satışında dolandırıcılık durumlarında neler yapılabilir?Araç alım satımında yaşanan dolandırıcılık durumları hakkında bilgi veren Avukat Bilal Çelik, ayıplı araç alımında başvurulabilecek hukuki yolları açıkladı.
1.12.2020Otomobil
‘Kızım artık rahat uyuyacak’
‘Kızım artık rahat uyuyacak’Kadıköy’de 20 yıl önce öldürülen Hande Çinkitaş’ın katil zanlıları zamanaşımına 2 ay kala tutuklandı. Hande’nin annesi Handan Turgay, “Kızım artık rahat uyuyacak. Son nefesime kadar bu işin peşini bırakmayacaktım” dedi.
7.11.2020Gündem
Bankalarda 217 milyon TL unutuldu
Bankalarda 217 milyon TL unutulduTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin tüm çağrıları ve süre uzatımına rağmen, unutkan mudiler bankalarda son 10 yıldır işlem yapılmayan 1 milyon 44 bin hesapta 217 milyon lirasını bıraktı.
24.10.2020Uzmanpara
Bankalarda 217 milyon lira unutuldu
Bankalarda 217 milyon lira unutulduTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkililerinin tüm çağrıları ve süre uzatımına rağmen, unutkan mudiler bankalarda son 10 yıldır işlem yapılmayan 1 milyon 44 bin hesapta 217 milyon lirasını bıraktı.
24.10.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Askerlikte yeni dönem! Resmen yayımlandı...
Son dakika haberi: Askerlikte yeni dönem! Resmen yayımlandı...Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.
23.07.2020Siyaset
İstihdama ilişkin kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
İstihdama ilişkin kanun teklifi Komisyon'da kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Meclis'te yoğun mesainin ardından birçok kritik teklif kabul edildi. İş gücü piyasasında normalleşme sürecinin hızlandırılması, corona virüs salgını gerekçesiyle iş akitlerinin feshedilmesini engelleyen uygulama ile kısa çalışma uygulamasının uzatılması, Soma'daki maden işçilerinin kıdem tazminatlarının ödenmesine ilişkin düzenlemelerin de bulunduğu İşsizlik Sigortası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Öte yandan TBMM Genel Kurulu'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu'nda değişiklik öngören teklif görüşülerek kabul edildi. TBMM'de "Dijital Mecralar" adlı yeni bir ihtisas komisyonu kuruluyor. Komisyon, sosyal medya, internet ve bilişim gibi konuları görüşecek. Yeni komisyon plan bütçede görüşülen mini torba teklifine eklendi.
16.07.2020Siyaset
Son dakika! TSK Kanunu Meclis'te kabul edildi!
Son dakika! TSK Kanunu Meclis'te kabul edildi!Gelen son dakika haberine göre; TSK Kanunu Meclis'te kabul edildi... Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi ile; astsubay kıdemli başçavuş rütbesindeki personelin 55 olan rütbe yaş haddi 60 yaşına kadar uzatılabilecek.
16.07.2020Siyaset
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi Komisyon'da kabul edildiTBMM Milli Savunma Komisyonu'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) yürürlükte olan disiplin nizamında ihtiyaç duyulan düzenleme ve değişikliklerin yapılması ile harekat etkinliğinin artırılması için hazırlanan kanun teklifi kabul edildi.
6.07.2020Siyaset
Yeni TSK Disiplin Kanunu Meclis’te
Yeni TSK Disiplin Kanunu Meclis’teSözleşmeli er ve erbaşlara, hafta içi mesai sonrası ve hafta sonu görev yerlerinden ayrılmaları için izin verilecek. Ayrıca aile yardımından da yararlanabilecekler.
3.07.2020Siyaset
Son dakika... TSK'ya yeni düzenlemeler getiren teklif Meclis'te
Son dakika... TSK'ya yeni düzenlemeler getiren teklif Meclis'teSon dakika haberi... TSK'da değişikler içerek kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
2.07.2020Gündem
‘Doktor hataları’ dosyası Meclis’te
‘Doktor hataları’ dosyası Meclis’teHastanelerde ‘Kötü hekim uygulamaları’ndan kaynaklanan hatalara karşı açılan davalar, Adalet Bakanlığı’nca TBMM’ye dosya halinde iletildi
24.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

meclistbmmtam kapanmaadliyeerteleme

Zamanaşımı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.