Zeka

Zeka

Son dakika zeka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zeka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zeka haber sayfamızda...

Zeka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.521 zeka haberi bulunmuştur.
DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi): Şişe Çevirmece Oyununda Sorulacak Sorular
DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi): Şişe Çevirmece Oyununda Sorulacak Sorular Arkadaşları tanımak, sırlarını öğrenmek ve cesaretini ölçmek için yıllardır oynanan Doruluk Mu Cesaret Mi (DC) oyunu gençler ve yetişkinler için uygundur. 2000’li yılların popüler oyunlarından biri olan DC oyununda sorular büyük önem taşır. DC oyununda ibre göstermek için genellikle şişe veya kalemle kullanılır. Şişe çevirmece olarak da bilinen DC oyunu birkaç kişi bir araya gelerek oynanır. Çarkıfelek oluşturularak oynanan DC’de bazı kurallar vardır. Şişe çevirmecede sorulacak sorular nelerdir? DC Soruları 2021 (Doğruluk Mu Cesaret Mi) içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
5.08.2021Oyun
Facebook durmak bilmiyor! Şimdi de WhatsApp mesajlarına ulaşmak istiyor
Facebook durmak bilmiyor! Şimdi de WhatsApp mesajlarına ulaşmak istiyorWhatsApp kısa bir süre önce yeni bir iddia ile gündeme geldi. Facebook söylendiği kadarıyla hedeflenen reklamlar için şifreli WhatsApp mesajlarını kullanmak istiyor ve bu kapsamda ‘mesajların okunması’ söz konusu.
5.08.2021Teknoloji
Uygun fiyatlı ve hafif Xiaomi Mi 11 Lite incelemesi
Uygun fiyatlı ve hafif Xiaomi Mi 11 Lite incelemesiAkıllı telefon artık bir lüks olmaktan çıktı, adeta gereklilik haline geldi. Hal böyle olunca her bütçeye seslenen telefonlar da piyasaya çıkmaya devam ediyor. Uygun fiyatı ve yüksek performansı ile Türkiye’de de dikkat çekmesi beklenen Xiaomi Mi 11 Lite modelini Milliyet Teknoloji olarak inceledik. Öne çıkanları, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla kendini diğer modellerden ayıran Xiaomi Mi 11 Lite’ı almalı mısınız, almamalı mısınız?
5.08.2021Teknoloji
Fiyat çiple fırladı
Fiyat çiple fırladıDünyadaki çip krizinden Türkiye’deki üretim de etkilendi. Pandemide çip yetmemesi TV, cep ve beyaz eşya fiyatlarına yansıdı. Fiyatlar neredeyse ikiye katlanırken, talepte de azalma var. Küresel çip krizinin gelecek yıl ortalarına kadar sürmesi bekleniyor
5.08.2021Ekonomi
Kurtarıcı drone
Kurtarıcı droneYaşar Üniversitesi öğrencileri Kaan Demiray, Avni Balıkcı ve Batuhan Özöğe’nin projesi olan drone, yapay zekâ teknolojisiyle alevleri algılıyor, yangının konumunu en yakın itfaiyeye bildiriyor
4.08.2021Ege
Selçuk Bayraktar'dan açıklama geldi: "Bayraktar TB2, dünyada artık nam saldı"
Selçuk Bayraktar'dan açıklama geldi: "Bayraktar TB2, dünyada artık nam saldı"Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "Bayraktar TB2, dünyada artık nam saldı. Şu anda 4 ülkeye ihraç edildi, 10'dan fazla ülke de sırada." dedi.
4.08.2021Teknoloji
Dahi Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Dahi Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Deha kelimesinden türetilmiş olan dahi, dilimize Arapçadan geçmiştir. Deha, üstün zeka manasına gelirken, dahi kelimesi de üstün bir zekaya ve ferasete sahip olan kişi demektir. Dahi kelimesi dilimizde hem bağlaç hem de sıfat olarak kullanılır. Örneğin: 1- Dahi çocuk. (Sıfat) 2- Sen dahi herkes beni yanılttı. (Bağlaç) Dahi ne demek, TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
4.08.2021Sözlük
Öğrenciler yangınları kısa sürede tespit edebilen sistem geliştirdi
Öğrenciler yangınları kısa sürede tespit edebilen sistem geliştirdi  Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri, yapay zeka teknolojisiyle alevleri algılayan kameraya sahip droneler sayesinde yangınları erken safhada tespit edebilen sistem geliştirdi.
4.08.2021Teknoloji
Geleceğin mesleklerine pandemi ayarı
Geleceğin mesleklerine pandemi ayarıUzmanlar, geleceğin mesleklerinde pandemiyi ve dijitalleşmeyi hesaba katmanın şart olduğunu belirterek, “Evden çalışmaya uygun meslekler öne çıkacak. Uzaktan çalışma direktörü gibi meslekler olacak” dedi.
4.08.2021Ekonomi
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Kullanıcı Adları
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Kullanıcı AdlarıKullanıcı adları özellikle Instagram, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok gibi sosyal medya platformları, oyun ve forumlarda sıklıkla kullanılır. Kişinin profilini yansıtan bu kullanıcı adları bir bakıma internet kimlidir. Bu yüzden kullanıcı adı belirlerken bazı unsurlara dikkat edilmelidir. İşletmeler için açılan hesaplarda ise kitlenizi belirlemede yardımcı bir unsurdur. En güzel, cool, komik, İngilizce ve Türkçe kullanıcı adı önerileri için “Kullanıcı Adları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.08.2021Teknoloji
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile, İş, Okul WhatsApp Grupları İçin En Güzel ve Komik İsimler
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile, İş, Okul WhatsApp Grupları İçin En Güzel ve Komik İsimlerHayatımızda çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp hiç şüphesiz en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi haline geldi. Sosyal, özel ve iş yaşantımızın tam merkezinde yer alan WhatsApp üzerinden oluşturulan okul, iş, aile veya arkadaş grupları üzerinden gündelik yaşantımızı sürdürüyoruz. Arkadaş, aile, iş ve okul için oluşturulan WhatsApp gruplarında havalı, komik, ilgi çekici isimler bulmak bazen zor olabiliyor. Bu yüzden arkadaş, aile, iş, okul WhatsApp grupları için en güzel ve komik isimler nelerdir? ‘WhatsApp Grup İsimleri 2021’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.08.2021Sosyalmedya
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2021Oyun
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?Eğlenceli zeka bulmaca oyunlarından bir tanesi olan Brain Test Türkiye’de en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Zorlayıcı bölümleri ile hem zeka geliştiren oyun aynı zamanda eğlendiriyor. Ekranda verilen soru ne nesnelere göre cevapları bulmak gerekiyor. Şaşırtıcı cevapları bulunan oyunda seviye atladıkça Brain Test cevapları da bir o kadar zor olmaya başlıyor. Oyunun 200’den fazla seviyesi bulunuyor. Brain test nasıl oynanır? “Brain Test Cevapları Nelerdir?” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.08.2021Oyun
Pentagon yapay zeka deneyleri yapıyor
Pentagon yapay zeka deneyleri yapıyorPentagon, rakiplerin hamlelerini önceden tahmin edebilmek için son teknoloji bulut ağlarını ve yapay zeka sistemlerini kullanmayı hedefliyor.
3.08.2021 Teknoloji
İHA'lardan alevlere nokta atışı müdahale!
İHA'lardan alevlere nokta atışı müdahale!Türkiye'nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarıyla mücadelede önemli rol oynayan insansız hava araçları (İHA), alevlere "nokta atışı" müdahale imkanı sağlıyor. Yangın söndürme filosundaki İHA'lar aracılığıyla İstanbul'dan Hatay'a yaklaşık 1650 kilometrelik, yangına birinci derecede hassas alanlar ve KKTC ormanları gözetleniyor.
3.08.2021Haberler
Son dakika... İHA'ların alevlere nokta atışı müdahale!
Son dakika... İHA'ların alevlere nokta atışı müdahale!Türkiye'nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarıyla mücadelede önemli rol oynayan insansız hava araçları (İHA), alevlere "nokta atışı" müdahale imkanı sağlıyor. Yangın söndürme filosundaki İHA'lar aracılığıyla İstanbul'dan Hatay'a yaklaşık 1650 kilometrelik, yangına birinci derecede hassas alanlar ve KKTC ormanları gözetleniyor.
3.08.2021Gündem
‘Tarlada eğitim’ projesine devam
‘Tarlada eğitim’ projesine devamMilli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) uyguladığı Telafide Ben de Varım programı tüm il, ilçe ve köylerde devam ediyor.
31.07.2021Güzel Sözler
Yapay zekaya yerli yatırım
Yapay zekaya yerli yatırımMV Holding, teknoloji girişimi ArgosAI’a yatırım yaptı. Holding açıklamasına göre teknoloji, yapay zekâ ve oyunu radarına alan grup, geçen yıl 3D yazıcı üreticisi Zaxe’ye yatırım yapmıştı.
31.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu! 11 ilde 'Mobil Okul' projesi başladı
Son dakika... Bakan Selçuk duyurdu! 11 ilde 'Mobil Okul' projesi başladıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarım işçilerinin yaz aylarındaki hareketliliği nedeniyle çocukların eğitime erişiminde sorun yaşanmaması için tarım işçilerinin yoğun bulunduğu 11 ilde "Mobil Okul" projesini başlattıklarını bildirdi.
30.07.2021Gündem
İnsansız hava aracı ilk kez insan pilotları geçti!
İnsansız hava aracı ilk kez insan pilotları geçti!Yapay zekanın yönlendirdiği drone, insan pilotları ilk kez geçti.
28.07.2021Teknoloji
Çiğ Ceviz İçi Yemenin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?
Çiğ Ceviz İçi Yemenin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?Ceviz, besin değerleri bakımından içinde bulunan vitaminler, lifler ve mineraller ile sağlıklı yağlar içerdiği için son zamanlarda çok besleyici bir besin olarak biliniyor. Ceviz, lezzetli tadı ile de en çok tercih edilen yağlı tohumlar grubunda yer alıyor. Çiğ ceviz içi yemek neye iyi gelir sizler için derledik.
Kedinizin nasıl olduğunu size söyleyen mobil uygulama
Kedinizin nasıl olduğunu size söyleyen mobil uygulamaHayvanseverlerin büyük bir kısmı evcil hayvanlarının fotoğraflarını çekmeyi çok seviyor. Tably adı verilen yapay zeka temelli mobil uygulama kedinizin fotoğrafını çekerek, onun mutlu olup olmadığını anlamanızı sağlıyor.
27.07.2021Teknoloji
Sosyal Bilimler Lisesi Nedir? Sosyal Bilimler Lisesi'nin Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?
Sosyal Bilimler Lisesi Nedir? Sosyal Bilimler Lisesi'nin Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?İlköğretimden sonra birçok farklı amaç altında lise türü bulunmaktadır. Bunlar içerisinde özellikle sosyal bilimler lisesi merak ediliyor. Peki, sosyal bilimler lisesi nedir? Sosyal bilimler lisesinin avantajları ve dezavantajları nelerdir detayları ile derledik.
26.07.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiihaWhatsappbayraktar tb2yangın

Zeka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.