Zelanda

Zelanda

Son dakika Zelanda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Zelanda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Zelanda haber sayfamızda...

Zelanda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.167 zelanda haberi bulunmuştur.
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe Karşılığı
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe KarşılığıDünya üzerinden en çok konuşulan dil hiç şüphesiz İngilizce’dir. Küresel dil olan İngilizce başta Amerika olmak üzere İngiltere, Yeni Zelanda ve İskoçya gibi ülkelerin de resmi dilidir. İngilizce öğrenme aşamasında olan kişilerin ders veya metin yazımı için kendilerine İngilizce takma ad seçmeleri gerekebilir. Anne veya baba adayları kız veya erkek bebeklerine İngilizce isim vermek isteyebilir. İngilizce’de erkek ve kadınlar için birbirinden güzel isimler bulunur. Bazılarının Türkçe karşılığı benzerken bazılarının anlamı farklıdır. En güzel yabancı erkek-kadın isimleri ve Türkçe karşılığı için “İngilizce İsimler ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Yaşam
Nesli Tükenen Hayvanlar 2021: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Canlılar Nelerdir?
Nesli Tükenen Hayvanlar 2021: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Canlılar Nelerdir?Dünya üzerinde pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Doğal dengede hayvanların ve bitkilerin önemli oldukça çoktur. Ancak bunlardan bazılarının nesli tükenmekle karşı karşıya kalırken bazılarının nesli tamamen tükenmiştir. Doğal afetler, kimisi insanlığın dünyada var oluşundan önce kimisi de insanoğlunun aşırı avlanması, nüfus ve şehirleşmenin giderek artmasıyla dünya üzerinde nesli tükenmiş hayavnlar bulunur. Dünyada ve Türkiye’de nesli tükenmekte olan hayvanlar içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.12.2021Yaşam
Ada ülkesinde ilk kez koronavirüs vakasına rastlandı
Ada ülkesinde ilk kez koronavirüs vakasına rastlandıCook Adaları, koronavirüs pandemisinin başlamasından yaklaşık iki yıl sonra ülke turistler için yeniden açılmaya hazırlanırken ilk Kovid-19 vakasını kaydetti.
6.12.2021Dünya
Antonio Conte'den şampiyonluk iddiası! Heyecan verici meydan okuma
Antonio Conte'den şampiyonluk iddiası! Heyecan verici meydan okumaTottenham’ın başında yeni bir döneme başlayan Antonio Conte, “Meydan okumalar bana heyecan veriyor” diyerek şampiyonluk iddiasını gösterdi.
Güneş Tutulması ne zaman, saat kaçta gerçekleşecek? 2021 Güneş Tutulması Türkiye'den görülecek mi?
Güneş Tutulması ne zaman, saat kaçta gerçekleşecek? 2021 Güneş Tutulması Türkiye'den görülecek mi?Güneş Tutulması ne zaman, hangi gün olacak? 2021 yılının son Güneş Tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi? İşte Güneş Tutulması tarihi.
2.12.2021Gündem
Seyahat yasakları Omicron'u durdurabilir mi? DSÖ açıkladı!
Seyahat yasakları Omicron'u durdurabilir mi? DSÖ açıkladı!Yeni koronavirüs varyantı Omicron'un ortaya çıktığı ilk ülke olan Güney Afrika'nın Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, ülkesine konulan seyahat yasaklamalarını sert bir şekilde eleştirdi ve bunların aslında gereksiz adımlar olduğunu söyledi.
2.12.2021Dünya
Yeni Zelandalı milletvekili bisikletiyle doğuma gitti!
Yeni Zelandalı milletvekili bisikletiyle doğuma gitti!Doğum sancısının başlamasıyla bisikletine binen Julie Anne Genter'in Facebook sayfasından paylaştığı fotoğraflar, dünya çapında yankı buldu.
28.11.2021Dünya
Türkiye’ye daha sık bekleriz
Türkiye’ye daha sık beklerizGuy Ritchie’nin yönettiği ve Jason Statham’ın başrolünde oynadığı, Antalya’da çekilen “Operation Fortune: Ruse de guerre” Ocak 2022’de vizyona girmek için gün sayarken, yakın zamanda Türkiye’de çekilmiş filmlerden bazılarını hatırlayalım
28.11.2021Kültür Sanat
Yeni varyant korkusu!
Yeni varyant korkusu!Dünya, Afrika’nın güneyinde ortaya çıkan yeni Kovid-19 varyantı nedeniyle büyük endişeye kapıldı. Bunun bugüne dek görülen en tehlikeli ve en bulaşıcı varyant olduğu açıklamaları sonrası sınırlar yeniden kapatılmaya başlandı
27.11.2021Dünya
Öğretmenim canım benim!
Öğretmenim canım benim!Aydın’ın Osmanbükü Köyü’ndeki ilkokuokulda uyguladığı Yeni Zelanda eğitim modeli ile büyük başarıya imza atan Cevat Ayna “Çevre kentlerden gelenlerle öğrenci sayımız 100’e ulaştı” dedi
23.11.2021Ege
Avustralya çift doz aşılılara sınırlarını açmaya hazırlanıyor
Avustralya çift doz aşılılara sınırlarını açmaya hazırlanıyorAvustralya Başbakanı Scott Morrison, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, Mart 2020'de kapatılan uluslararası sınırların, 1 Aralık'tan itibaren vize sahiplerine yeniden açılacağını duyurdu.
22.11.2021Dünya
6 asır sonra bir ilk! Dünya tarihi ay tutulmasına tanıklık ediyor
6 asır sonra bir ilk! Dünya tarihi ay tutulmasına tanıklık ediyorSon 6 asrın en uzun ay tutulması başladı. NASA, Ay'ın tamamen dünyanın gölgesi altına girmeyecek olmasından dolayı bu tutulmayı "neredeyse tam tutulma" olarak niteliyor.
19.11.2021Gündem
İngilizce Sayılar – 1’den 100’e Kadar İngilizce Rakamlar, Okunuşu ve Yazılışı
İngilizce Sayılar – 1’den 100’e Kadar İngilizce Rakamlar, Okunuşu ve YazılışıHayatın her alanında karşımıza çıkan İngilizce günümüzde artık bir ihtiyaç haline geldi. Eğitim ve iş yaşamında sıklıkla önemli yer tutmaya başlayan İngilizce kelime bilgisi ve cümle kurma ve dilbilgisi kurallarını bilmek gerekir. İngilizce eğitim alırken mevsimler, aylar, günlerin yanı sıra sayıları da bilmek gerekir. İngilizce derslerinde ilk başlarda anlatılan konulardandır. Çünkü sayılar İngilizce veya farklı bir dilde olsa en çok kullanılan terimlerdendir. Bu yüzden İngilizce sayıların yazılışı ve okunuşlarını iyi bilmek gerekir. 1’den 100’e kadar İngilizce rakamlar, okunuşu ve yazılışı için “İngilizce Sayılar” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
AB, seyahat listesini güncelledi
AB, seyahat listesini güncellediAB, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine Endonezya'yı ekledi.
18.11.2021Dünya
Avrupa Birliği seyahat listesini güncelledi
Avrupa Birliği seyahat listesini güncellediAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine Endonezya'yı ekledi.
18.11.2021Ekonomi
Kakapo diye bir hayvan dostumuz varmış!
Kakapo diye bir hayvan dostumuz varmış!İsmi ne kadar ilginç değil mi? Biz de ilk defa duyduk ve hemen senin için bu hayvan dostumuz hakkında dedektiflik yaptık.
16.11.2021Doğa ve Çocuk
Yeni Zelanda'da tüm yetişkinlere üçüncü doz aşı yapılacak
Yeni Zelanda'da tüm yetişkinlere üçüncü doz aşı yapılacakYeni Zelanda'da 18 yaş ve üzeri herkese Pfizer/BioNTech yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının hatırlatma dozu uygulanacak.
15.11.2021Dünya
Ay tutulması ne zaman? 2021 yılının son ay tutulması hangi tarihte gerçekleşecek?
Ay tutulması ne zaman? 2021 yılının son ay tutulması hangi tarihte gerçekleşecek?2021 yılının son ay tutulması için geri sayım devam ediyor. Doğa olayı ve astroloji severlerin yakından takip ettiği ay tutulması hangi gün ve tarihte gerçekleşecek, nerelerden izlenebilecek sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte 2021 yılının son ay tutulması hakkında merak edilenler...
15.11.2021Gündem
Çin Devlet Başkanı Şi'den 'soğuk savaş cepheleşmesinden kaçınma' çağrısı
Çin Devlet Başkanı Şi'den 'soğuk savaş cepheleşmesinden kaçınma' çağrısıÇin Devlet Başkanı Şi Cinping, Asya-Pasifik bölgesinde soğuk savaş türü çatışma ve cepheleşmelerden kaçınılması çağrısında bulundu.
11.11.2021Dünya
Kanada’da 4 Müslüman'ı öldüren teröristle ilgili çarpıcı gerçek ortaya çıktı
Kanada’da 4 Müslüman'ı öldüren teröristle ilgili çarpıcı gerçek ortaya çıktıKanada’nın Ontario eyaletindeki London kentinde aynı aileden 4 Müslüman'ı öldüren teröristin, Yeni Zelanda’daki camilerde 51 kişiyi öldüren teröristten ilham aldığı ortaya çıktı.
10.11.2021Dünya
Mersin Ağacı Nedir, Nerede Yetişir? Özellikleri Nelerdir?
Mersin Ağacı Nedir, Nerede Yetişir? Özellikleri Nelerdir?Mersin ağacı, maki benzeri, yeşil, kısa saplı ve deri benzeri dokulu, hoş kokulu bir bitkidir. Dört mevsim yeşil kalan, bölgelere göre hambelaz ya da mersin adını alan meyve vermektedir. Mersin ağacı nedir, nerelerde yetişir detayları ile derledik.
10.11.2021Eğitim
Avrupa Birliği seyahat listesini daralttı
Avrupa Birliği seyahat listesini daralttıAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesinden Ukrayna ve Singapur'u çıkardı.
9.11.2021Ekonomi
Yeni Zelanda'da 51 kişiyi öldüren terörist temyize gidecek
Yeni Zelanda'da 51 kişiyi öldüren terörist temyize gidecekYeni Zelanda'da 2 camiye düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi öldüren, 40 kişiyi de yaralayan terörist Brenton Tarrant’ın ömür boyu hapis cezasını temyize götürmeyi düşündüğü açıklandı.
8.11.2021Dünya
‘Taahhütlere uymamaya 2023’te yaptırım olabilir’
‘Taahhütlere uymamaya 2023’te yaptırım olabilir’Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26. Taraflar Konferansı (COP26) ikinci haftasına girerken, aktivistler de dünya liderlerinin küresel iklim krizine karşı eyleme geçmesi talebiyle protesto gösterilerine devam ediyor. COP26’nın ikinci haftasında, Rusya, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Türkiye’den bakanların konuşma yapması bekleniyor. Ormanların kurtarılması, fosil yakıt finansmanının durdurulması, kömür tüketiminin azaltılması ve Paris Anlaşması’nın etkili hale getirilmesi gibi konularda tartışan siyasi lidelerin bu hafta da müzakerelere devam edeceği belirtildi. Ayrıca, dünya liderleri, kraliyet ailesi üyeleri ve Hollywood yıldızlarının katıldığı COP26’ya bu hafta eski ABD başkanı Barack Obama’nın gelmesi bekleniyor.
8.11.2021Gündem
Almanya ve İtalya'yı geride bıraktık! Estetik için Türkiye'ye gelme sebepleri...
Almanya ve İtalya'yı geride bıraktık! Estetik için Türkiye'ye gelme sebepleri...Türkiye, en çok plastik cerrahi uygulaması yapılan 6'ncı ülke oldu. Almanya ve İtalya'yı geride bırakan Türkiye'nin sağlık turizmindeki yeri ve estetik cerrahideki konumuyla ilgili Estetik Plastik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Reha Yavuzer, çarpıcı bilgiler paylaştı. İşte birçok kişiyi estetik operasyon için Türkiye'ye çeken 4 sebep...
7.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Zelanda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.