Zeliha Sunal

Zeliha Sunal

Türk pop müzik şarkıcısı.Mikrofonla ilk olarak TRT İzmir radyosu " Çocuk saati " programında tanıştı. Dönemin halk eğitim merkezlerinde aldığı gitar dersleri ile gitar çalmaya başladı. Öğretmen Okulunda okurken kurduğu orkestra ile, liseler arası birçok müzik yarışmasına katıldı ve derece aldı. Uzunca bir süre amatör gruplarda gitar çalıp şarkı söyleyen Zeliha Sunal profesyonel müzik çalışmasının ilk basamağı olan İzmir'de 5 yıl kendi orkestrası ile çalıştı. 1988 yılında Grup Angora orkestrasıyla çalışmak üzere Ankara'ya gitti.1988 -1992 yılları arasında birçok ülke devlet başkanının ağırlandığı devlet organizasyonlarında sahne aldı. TRT Ankara Televizyonunun hazırladığı Tele Tatil, Pazardan Pazara, 24`e Doğru adlı canlı hazırlanan ve yayınlanan programlarda müzik yaptı. TRT Ankara Radyosu " Hafta sonu " programında orkestra solistliği yaptı. 1993 yılında yaşamında ciddi bir değişiklik yaparak İstanbul'a yerleşti. Kanal D ve HBB Televizyonlarının müzik eğlence programlarında orkestra solistliği yaptı. TRT Televizyonu tarafından yayınlanan "Gece kahvesi " adlı programda kendi orkestrası Grup Çağrışa ile birlikte çalıştı. TRT İzmir Televizyonunun hazırladığı " Hafta Sonu " programında sunucu ve solist olarak yer aldı.TRT 2 de trafik konulu bir programın sunuculuğunu yaptı. TV 8 de yayınlanan " Zeliha ile Her Telden Her Dilden " adlı programın yapımcılığını sunuculuğunu ve solistliğini yaptı. 2009 yılında Flash TV'de "Sihirli Dolap" adlı programı hazırladı ve sundu. 2010 yılında Kıbrıs Yıldızı Şarkı Yarışması'nda müzik direktörlüğü ve jüri üyeliği yaptı. Müyorbir Yönetiminde Denetleme kurulu Başkanı ve Magazinkolik.com sitesinde müzik yazarıdır.  Oyunculukİlişkiler, ATVFırtınalar, Star TVKorkusuzlar, 2007 ATVVesaire Vesaire, 2008 Sinema Filmi Yarışmalar Eurovision, TRT Altın Anten, Altın Güvercin, Onno Tunç, İzmir Şarkı yarışması, Eurovision Türkiye finalleri, Kahire Şarkı Yarışması, Uluslararası Free Song Festivali.Varna Discovery Şarkı yarışması.

Zeliha Sunal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 145 zeliha sunal haberi bulunmuştur.
‘Kıl Payı’  kaçırılan aşklar
‘Kıl Payı’ kaçırılan aşklarZeliha Sunal, Şehrazat’ın kendisi için seçtiği, Murat Yeter’in düzenlemesini yaptığı ‘Kıl Payı’ şarkısıyla hayranlarıyla yeniden buluştu.
1.05.2021Cadde
Bizimizmir Magazin’den 8 Mart sayısı
Bizimizmir Magazin’den 8 Mart sayısıBizimizmir Magazin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle hazırlanan sayısıyla göz kamaştırıyor.
14.03.2021Ege
Zeliha Sunal ve Yücel Karakuş'tan Karaağaç
Zeliha Sunal ve Yücel Karakuş'tan KaraağaçSözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait 90’lı yılların en özgün şarkılarından “Karaağaç”, Zeliha Sunal ve Yücel Karakuş yorumuyla dijital platformlardaki yerini aldı. Şarkıcı kimliğinin yanı sıra uzun yıllardır gönüllü atık savaşçısı, çevre aktivisti Zeliha Sunal ile yine şarkıcı kimliğinin yanında, akademisyen ve iş güvenliği uzmanı Yücel Karakuş’u bir araya getiren çalışmanın düzenlemesi Karakuş’a ait. İkilinin ilk çalışması “Karaağaç”ın klibi, Yücel Karakuş yönetmenliğinde, Zeliha Sunal’ın evinin otoparkında çekildi.
Murat Göğebakan kimdir, ne zaman öldü? Murat Göğebakan aslen nereliydi?
Murat Göğebakan kimdir, ne zaman öldü? Murat Göğebakan aslen nereliydi?Murat Göğebakan 9 Ekim 1968 yılında Adana'da dünyaya geldi. Murat Göğebakan kariyerine 1986 yılında kazandığı Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı ile adım attı. Üniversite eğitimini bitirdikten sonra 1995 yılında hayallerini gerçekleştirmek ve albüm çıkarmak için İstanbul'a gelen sanatçı 1996 yılında ilk albümünü çıkardı. Peki Murat Göğebakan kimdir, neden öldü?
16.06.2020Cadde
Bayramda dayanışma konseri müzikseverlerle buluşuyor
Bayramda dayanışma konseri müzikseverlerle buluşuyorPopüler Sanat Vakfı (POPSAV), Covid-19 pandemisi sürecinden olumsuz etkilenen müzik sektörü çalışanları için Ramazan Bayramı’nda online müzik festivali düzenliyor.
22.05.2020Kültür Sanat
Görkemli gala
Görkemli galaTürkiye İsrafı Önleme Vakfı’nın (TİSVA), mikrogirişimci kadınlar arasından seçilen yedi başarı hikayesini anlatan ‘7 Kibele’ belgeseli, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda görkemli bir galayla seyirci karşısına çıktı.
24.02.2020Cadde
Kadına yönelik şiddete karşı pedal çevirdiler
Kadına yönelik şiddete karşı pedal çevirdilerKadına yönelik şiddete karşı mücadele eden ünlüler, gönüllüler ve uzmanlar bu yıl da pedal başında buluştu.
4.12.2019Gündem
İstanbul’un son gözdesi
İstanbul’un son gözdesiAğaoğlu Maslak 1453’de yaz başında hizmete giren ‘yeni nesil fast food restoranı’ Rıfkı Wrap, ünlü isimlerin uğrak yeri oldu.
9.09.2019Cadde
Dikili’nin cennet köşesinde festival
Dikili’nin cennet köşesinde festivalİzmir’in Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyü, 3. Bademli Bisiklet Festivali ve 2’inci Bademli Tiyatro Günleri’nin ardından, 6. Bademli Festivali’nde binleri ağırladı. 1200 nüfusa sahip köyün muhtarı Neslihan Kutlu Maraş festivalin açılış konuşmasında, cennet doğanın içinde özellikle kadın ve çocukların dahil olduğu organizasyonlarla bölge tanıtımına büyük katkı koyduklarını belirtti. Maraş, destekleri için de İzmir Büyükşehir ve Dikili belediyeleirne teşekkür etti.
6.08.2019Ege
‘Hedef Sıfır Atık’
‘Hedef Sıfır Atık’Zeliha Sunal, Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu öğrencileriyle seslendirdiği ‘Hedef Sıfır Atık’ şarkısını, Akademi Çevre A.Ş.’nin desteğiyle kliplendirdi.
3.07.2019Cadde
Çevre duyarlılığına dikkat çekti
Çevre duyarlılığına dikkat çektiZeliha Sunal, Dikili’de, sahil ve denizlerin kirlenmesine karşı vatandaşların dikkatini çekmek için ‘özçekim panosu’ hazırladı.
12.06.2019Cadde
Anlamlı klip
Anlamlı klipZeliha Sunal, Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu öğrencileri ve müzik öğretmeni Funda Cumbul’un yazdığı ‘Sıfır Atık’ı parçasını tüm Türkiye’de duyul
3.06.2019Cadde
Pembe destek
Pembe destekPembe İzler Derneği, Kanser Haftası kapsamında, meme kanserinin tanı ve tedavisindeki yeniliklere dikkat çekmek amacıyla, önemli bir organizasyona imza attı
9.04.2019Cadde
Zeliha Sunal’la Taksim metrosunda eğlence
Zeliha Sunal’la Taksim metrosunda eğlenceZeliha Sunal, dün Taksim metro çıkışındaki müzik alanında, müzisyenlerle birlikte şarkılar söyledi.
20.12.2018Cadde
Çevre ödülü Milliyet.com.tr'ye
Çevre ödülü Milliyet.com.tr'yeBu sene 4. kez verilen 'Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri' sahiplerini buldu. Milliyet.com. tr çevreye duyarlılık gösteren, toplumu çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmeye yönelik haberleri nedeniyle basın dalında bu ödüle layık görüldü.
30.11.2018Gündem
Farkındalık yaratıyor
Farkındalık yaratıyorZeliha Sunal, kurduğu ‘Atıksız Yaşam’ platformuyla çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyor.
21.08.2018Cadde
Sahilde atık topladı
Sahilde atık topladıAlanya Belediyesi ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) iş birliğiyle, Alanya Damlataş Halk Plajı’nda düzenlenen ‘Plajına Sahip Çık’ projesinde Zeliha Sunal, ‘Atıksız Yaşam’ platformuyla yer aldı.
28.07.2018Cadde
Zeliha Sunal, 'Ah Süreyya' müzikalinde
Zeliha Sunal, 'Ah Süreyya' müzikalinde41 dilde şarkı söyleyen Zeliha Sunal, çevre aktivistliği ve sıfır atık projelerinin yanı sıra kendisinin de uzun yıllar çalıştığı Ankara Süreyya Gazinosu’nu anlatan 'Ah Süreyya' müzikalinde rol aldı.
8.05.2018Cadde
'Kim tutar beni'
'Kim tutar beni'Zeliha Sunal, iki yıl aradan sonra çıkardığı yeni single’ı ‘Geçti’yle hayranlarının karşısına çıktı.  Albüm çalışmalarını  hızlandırdığını  söyleyen şarkıcı, “Başladım bir   kere, kim tutar   beni!” dedi
8.11.2017Cadde
Çeşme, ‘aşk’a çağırıyor!
Çeşme, ‘aşk’a çağırıyor!Çeşme Belediyesi, ‘9 Durak 9 Deneyim Projesi’ kapsamındaki ‘Dalyan Aşk Festivali’nin bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Etkinliklerle renklenecek olan festival, 21-22 Ekim’de konuklarını bekliyor
19.10.2017Ege
Zeliha Sunal’dan  yeni  single
Zeliha Sunal’dan yeni singleZeliha Sunal’ın iki yıl aranın ardından hazırladığı yeni single’ı ‘Geçti’ dijital platformlarda yerini aldı.
22.09.2017Cadde
‘Sıfır atık’ı hedefliyor
‘Sıfır atık’ı hedefliyor16-17 Eylül tarihleri arasında Volkswagen Arena’da gerçekleşecek Gastro Entertainment Show’da, gurmeler, gastronomlar, şefler, kendi mutfağının şefi olanlar, mutfak sanatını geliştirenler, markalar ve mutfak sanatlarının önde gelen uzmanları buluşacak.
13.09.2017Cadde
Sunal, şovlarıyla büyüledi
Sunal, şovlarıyla büyülediZeliha Sunal, bayramda Çeşme Eğlenceli Mahalle’de sahne aldı...
29.06.2017Ege
İBB Kent Orkestrası şef Coşkun için çalacak
İBB Kent Orkestrası şef Coşkun için çalacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası bugün Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda özel bir konser verecek.
18.01.2017Cadde
Şef Kamil Coşkun anısına konser
Şef Kamil Coşkun anısına konserİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası bugün Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 2015’te hayatını kaybeden orkestra şefi Kamil Coşkun anısına bir konser verecek.
17.01.2017Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Zeliha Sunalcaddeizmirmagazinege

Zeliha Sunal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.