Zil

Zil

Son dakika zil haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zil haber sayfamızda...

Zil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.157 zil haberi bulunmuştur.
İki can alan alkollü sürücüye iyi hal indirimi! Acılı baba isyan etti
İki can alan alkollü sürücüye iyi hal indirimi! Acılı baba isyan ettiİstanbul Beylikdüzü'de alkol aldıktan sonra kamyonetle Busenur Ülüslar (17) ve Sedef Yılmaz'a (18) çarparak ölümüne neden olan Kırgızistan uyruklu sürücü Aslan İsmiev, 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma' suçundan 'iyi hal indirimi' uygulanarak 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karara isyan eden genç kızların babaları, "İki canın bedeli 6 yıl mı?" diyerek tepki gösterdi.
6.05.2021Gündem
Neşet Ertaş nereli, kimdir? Neşet Ertaş türküleri...
Neşet Ertaş nereli, kimdir? Neşet Ertaş türküleri...Bozkırın Tezenesi olarak anılan Neşet Ertaş hakkında araştırmalar sürüyor. Baba mesleğini devralan Ertaş, küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başladı. İlkokul yıllarında keman ve bağlama çalmaya başladı. Türküleri ile milyonların sevgisini kazanan Neşet Ertaş ne zaman, neden öldü? İşte, Neşet Ertaş hayatı...
3.05.2021Cadde
Z İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? Z Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan Kelimeler
Z İle Başlayan Kelimeler Nelerdir? Z Harfiyle Başlayan En Çok Kullanılan KelimelerTürkçe zengin bir dil olduğu için hazinesinde birçok kelime barındırmaktadır. Ayrıca yirmi dokuz harften oluştuğu için birçok alternatif kelimeler bulunmaktadır. Ğ harfi hariç tüm harfler ile başlayan yüzlerce kelime bulunmaktadır. Peki, Z harfi ile başlayan kaç tane kelime bulunmaktadır? Bu kelimelerden hangileri daha sıklıkla kullanılmaktadır? Sözlüklerde, derslerde ve günlük kullanımda en çok hangileri ile karşılaşılmaktadır? İşte, Z harfi ile başlayan kelimeler ile kullanım alanları.
1.05.2021Eğitim
Atatürk gülümsedi şiiri - Talat Tekinat
Atatürk gülümsedi şiiri - Talat TekinatAtatürk gülümsedi öğretmenim şiirinde okulların açılması işlenir. Şiirde her sınıfta bulunan Mustafa Kemal Atatürk portresinin okulların açılmasıyla sevinir. Gelecek nesillerin okullarda yetiştiğini gören portre yaz boyu yaşadığı yalnızlığı unutmuş ve büyük bir sevinç yaşamaktadır. İşte Atatürk gülümsedi şiiri sözleri.
29.04.2021Şiirler
Dar Ünlüler Nelerdir? Dar Ünlülerin Bulunduğu Sözcük Örnekleri
Dar Ünlüler Nelerdir? Dar Ünlülerin Bulunduğu Sözcük Örnekleri29 harften oluşan alfabemizde 21 ünsüz ve 8 tane ünlü harf vardır. Ünlü harflere ''sesli'' harf de denir. Ünlü harfler ses özelliklerine ve yapılarına göre birçok türe ayrılır. Bu yazımızda dar ünlüler konusunu örnek kelimeler ve cümleler ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.
27.04.2021Eğitim
Resmi Gazete'de yayımlandı! 'Elektrikli skuter'da yeni dönem
Resmi Gazete'de yayımlandı! 'Elektrikli skuter'da yeni dönemPaylaşımlı elektrikli skuter (e-skuter) işletmeciliği yapacak firmalar ile kullanıcıların uyması gereken kuralları belirleyen "Elektrikli Skuter Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
14.04.2021Ekonomi
Gel şiiri - Ahmet Selçuk İlkan
Gel şiiri - Ahmet Selçuk İlkanAyrılık insanlar için derin yaralar bırakan bir olaydır. Sevdiklerinden ayrılan insanlar bir an önce kavuşma hayalini kurmaktadır. Şair de gel isimli şiirinde sevdiğinin gelmesi için adeta yalvarmaktadır. Şair şiirinde sevdiğinin gelmesi için elinden gelen her şeyi yapacağını ifade etmektedir. İşte gel şiiri sözleri.
14.04.2021Şiirler
Stres savar öneriler
Stres savar önerilerSalgın koşullarına eklenen mevsim geçişiyle birlikte tükenen enerji ve motivasyon kaynaklarımızı canlandırmak üzere günlük hayatımıza entegre edebileceğimiz 10 öneri.
10.04.2021Cumartesi
Zil Arif için çalıyor
Zil Arif için çalıyor‘Çok Güzel Hareketler 2’nin başarılı oyuncusu Arif Güloğlu, geçtiğimiz günlerde kendisine konan lenfoma teşhisi nedeniyle çekimlere bir süre ara verecek.
4.04.2021Cadde
Muhabbet Kuşu Aksesuarları Nelerdir? Kafeste Mutlaka Olması Gerekenler
Muhabbet Kuşu Aksesuarları Nelerdir? Kafeste Mutlaka Olması GerekenlerEv içerisinde daha mutlu olmak ve hayvan sevgisi ile çocukları aşılamak için tercih edilen hayvanlardan birisi de muhabbet kuşlarıdır. Evine muhabbet kuşu alacak ve ona hatasız şekilde bakmak isteyen kişiler, muhabbet kuşları için gereken kafes aksesuarlarını merak ediyor. Muhabbet kuşu aksesuarları, kafes içinde olması gereken malzemeleri detaylıca derledik.
3.04.2021Evcil Hayvan
‘Meclis’e darbe’ demek cehalettir
‘Meclis’e darbe’ demek cehalettirGüvenlik soruşturması kanun teklifi oylamasının yenilenmesini değerlendiren Şentop, oylama yenilemenin ilk kez olmadığını söyledi. Şentop, ‘Meclis’e darbe’ ifadelerini de ‘cahilce, manipülatif değerlendirmeler’ olarak yorumladı
3.04.2021Siyaset
Meclis Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalar
Meclis Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalarTBMM Başkanı Mustafa Şentop, bütünüyle yeni bir anayasa yapılmasına yönelik tartışmanın genişletilerek desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Önümüzdeki günlerde bu tartışmanın daha da yoğunlaşacağını ümit ediyorum, arzu ediyorum. Sadece birtakım slogan ve ilkeler düzeyinde bir tartışma, Türkiye'yi ileriye taşımaz." dedi.
2.04.2021Siyaset
Okul Eşyaları Nelerdir? Sınıfta Ve Okulda Kullanılan Eşyaları Neden Dikkatli Kullanmalıyız?
Okul Eşyaları Nelerdir? Sınıfta Ve Okulda Kullanılan Eşyaları Neden Dikkatli Kullanmalıyız?Her yeni eğitim-öğretim yılında okul eşyalarının neler olduğu oldukça merak edilmektedir. Özellikle ilk kez okula öğrenci gönderecek olan ebeveynler kişisel okul eşyaları hakkında araştırma yapmayı gereklilik olarak görmektedir. Ayrıca okullardan sorumlu yetkililerde gerekli okul eşyalarını her sene başında listelemektedir. Okul eşyaları nelerdir? Sınıfta ve okulda kullanılan eşyaları neden dikkatli kullanmalıyız? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Ses Kaynağı Nedir, Kaça Ayrılır? Ses Kaynağı Örnekleri Nelerdir?
Ses Kaynağı Nedir, Kaça Ayrılır? Ses Kaynağı Örnekleri Nelerdir?Ses, insanların ve diğer canlıların işitme organları aracılığı ile algıladıkları periyodik basınç değişimlerine verilen isimdir. Ses kaynağı ise seslerin çıkmasına sebep olan bileşimlerin ismidir. Ses kaynağı nedir, kaça ayrılır? Ses kaynağı örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.03.2021Eğitim
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
Perküsyon Nedir? Perküsyon Aletleri Ve İsimleri Nelerdir?
Perküsyon Nedir? Perküsyon Aletleri Ve İsimleri Nelerdir?Vurmalı müzik aletleri tüm dünyadaki müzik kültüründe olduğu gibi Türk müzik kültüründe de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu vurmalı çalgılar perküsyon olarak da isimlendirilmektedir. Davul, bateri, darbuka gibi müzik aletleri en popüler vurmalı çalgılar arasında yer almaktadır. Perküsyon nedir? Perküsyon aletleri ve isimleri nelerdir? Merak edilen tüm detaylar.
9.03.2021Eğitim
Muay Thai Nedir? Muay Thai Nasıl Yapılır Ve Kuralları Nelerdir?
Muay Thai Nedir? Muay Thai Nasıl Yapılır Ve Kuralları Nelerdir?Muay Thai, Tay Boks olarak da bilinmekle birlikte Tayland kökenli bir dövüş dövüş sporudur. Muay Thai yalnızca tekme ve yumruk kullanılan kickbokstan farklı olarak; parıltı, diz, dirsek, ayak ve yumruk kullanıldığı için “8 uzuv sanatı” olarak bilinir. Dünya çapında popüler bir spor haline gelen Muay Thai nasıl yapılır ve kuralları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.
28.02.2021Eğitim
Ezop Masalları Oku: Birbirinden güzel Ezop masalları
Ezop Masalları Oku: Birbirinden güzel Ezop masallarıEzop masalları, adını M.Ö. 6. yüzyılda yaşadığı varsayılan Eski Yunan masalcı Ezop’tan almış rivayete göre. Fabllardan oluşan bu öykülerde hayvan dostlarımızın başından geçenlere tanık olacaksın.
24.02.2021Masal Oku
Başlangıç Noktası’ndan geleceğe zil çaldılar
Başlangıç Noktası’ndan geleceğe zil çaldılarGeleceğin değişim öncüleri olacak “etkili genç liderleri” ortaya çıkarmak ve onları kariyer hedeflerinde desteklemek üzere yola çıkan Başlangıç Noktası Akademi, eğitim sürecine başladı.
24.02.2021Eğitim
‘Zil takıp oynayan  basiretsizler var’
‘Zil takıp oynayan basiretsizler var’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye’yi gençlerimizle güçlü yarınlara taşımak için gayret sarf ederken, diğer tarafta umudunu kaosa, kavgaya, ekonomik krize ya da terörün yeniden alevlenmesine bağlamış olanlar var. Başka ülkelerden medet umanlar, ülkemizin yargı süreçlerine müdahaleye kadar varan hükümsüz açıklamalara zil takıp oynayan basiretsizler var” dedi.
13.02.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye'yi gençlerimizle güçlü yarınlara taşımak için gayret sarf ederken, diğer tarafta umudunu kaosa, kavgaya, ekonomik krize ya da terörün yeniden alevlenmesine bağlamış olanlar var. " dedi.
12.02.2021Siyaset
Sol yanım acıyor anne şiiri - Ayla Aydemir
Sol yanım acıyor anne şiiri - Ayla AydemirAyla Aydemir şiirlerinde konu olarak genel itibariyle anne - baba özlemi, anne - baba fedakârlığını kaleme almıştır. Şairin sol yanım acıyor anne şiirinde de tema anne sevgisidir. işte sol yanım acıyor anne şiirinin sözleri.
9.02.2021Şiirler
Kehf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Kehf Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKehf suresi, Kur’an-ı Kerim’in 18.suresidir. Sure toplam 110 ayetten oluşmaktadır. Kehf suresi Mekke’de indirilmiş fakat yalnızca 28. ayetin Medine’de indirildiğine inanılır.
5.02.2021Sureler
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 17. Suresi olan İsra Suresi, faziletleri bakımından oldukça zengin kabul edilmektedir. 111 ayet-i kerimeden oluşan bu surenin ismi 1. Ayetinde geçen “isra” kelimesinden gelmektedir.
5.02.2021Sureler
Nahl Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nahl Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiNahl suresi, Kur’an-ı Kerim’in 16.suresidir. Sure toplamda 128 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde indirilmiş olan Nahl suresinin, Medine döneminde yazılmış son üç ayeti bulunmaktadır. Sure Allah’ın emri gelecektir ifadesiyle başlamaktadır. Mushaftaki sıralamada on altıncı, iniş sırasına göre yetmişinci suredir. Hicr suresinden sonra gelen Nahl suresi, sonrasında ise İsra suresi yer almaktadır. Sure adını 68. ayette geçen en- Nahl kelimesinden almıştır. En- Nahl, bal arısı anlamına gelmektedir. İnsanlara verilmiş olan nimetlerden söz edildiği için Niam suresi denir.
5.02.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

Şiirmustafa şentopnedirfuat oktayBeylikdüzü

Zil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.