Geri Dön

Yurtdışı Kıbrıslı Türkler Koordinasyon Kurulu oluşturuldu

Başbakan Ersin Tatar’ın talimatıyla Başbakanlık himayesinde Yurtdışı Kıbrıslı Türkler Koordinasyon Kurulu oluşturuldu.

Yurtdışı Kıbrıslı Türkler  Koordinasyon Kurulu oluşturuldu

Kurul, yurtışında yaşayan Kıbrıslı Türklerle ilişkileri güçlendirme, onlarla ekonomik, sosyal ve kültürel olarak daha yakın ilişkiler kurabilme, yurt dışında yaşayan vatandaşlarla gerekli koordinasyonu ve KKTC ile bağlarının güçlendirilmesini sağlama, karşılaşmakta oldukları sorunlarının aşılmasında yardımcı olma ve bakanlıklar arasındaki koordinasyonu sağlamayı amaçlıyor.

Başbakanlık Müsteşarı Ömer A. Köseoğlu başkanlığında oluşturulan kurulda Osman Kasapoğlu, Tamer Müftüzade, Serap Destegül Redif ve Cenk Dökmen olmak üzere toplam 5 asli üye görev yapacak. Bunun yanında ilk nazarda, Türkiye, İngiltere ve Avusturalya olmak üzere 3 ülkeden danışman üyeler de çalışmalara katkı koyacaklar. Nevin Hüseyin (Avusturalya), Yüksel Kemal (Avusturalya), Ertuğrul Mehmet (İngiltere), Leyla Kemal (İngiltere) ve Nesim Tüzmen (Türkiye) kurul çalışmalarına katkı yapmak üzere danışman üye olarak görevlendirildi.

İlçeye inen dağ keçilerini görüntüledi, sözleri gülümsettiERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesinde, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasının ardından dağ keçileri ilçe yakınlarına kadar indi. Rehber ve fotoğrafçı Şevket Gültekin ilçeye inen dağ keçilerini görüntüledi. Gültekin'in dağ keçilerine seslenmesi gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber