Kobi 5.5 milyon liralık GES yatırımı yaptı

5.5 milyon liralık GES yatırımı yaptı

27.02.2024 - 07:00 | Son Güncellenme:

Baltalı Gıda kurucusu Funda Özer Baltalı, 5.5 milyon liralık güneş enerjisi santrali (GES) yatırımı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

5.5 milyon liralık GES yatırımı yaptı

2023 yılını 50 milyon TL ciro ile bitirdiklerini söyleyen Baltalı, “Mevcut ekonomik konjonktürde çalışıp, üretmeye çalışmak, pazar payımızı koruyabilmek çok kıymetli. Tarımda enerji de dahil olmak üzere her girdinin neredeyse günlük olarak arttığı, önümüzü göremediğimiz bir süreç yaşıyoruz. Bu dönemde 5.5 milyon liralık GES yatırımı gerçekleştirdik. Bu yatırımla yıllık 2 milyon TL tasarruf sağlayacağız” dedi.

Haberin Devamı

Hem hayvancılık tarafında hem de süt ve süt ürünleri tarafında sürekli araştırma ve iyileştirme çalışmaları yaptıklarını da belirten Baltalı, şöyle konuştu: “Sektörde var olmak, yaşayabilmek için her işletme kendi ölçeğinde ciddi Ar-Ge çalışması yapmakta. Tarım ve tarıma dayalı sanayilerde yatırım yapan kişi ve kurumların amatör ruhla, inançla ve azimle çalışmaları gerekiyor. Türkiye’de keçi sütü tüketimi daha çok olabilir ancak fiyatı da çok önemli. Keçi sütü, inek sütüne göre iki kat daha pahalı bir ürün. Sadece üretim değil, üretimden nihai tüketiciye kadar olan bütün süreçlerde dikkatli olmak gerekiyor. Bütün bu aşamalarda fiyatın düşük tutulması için gayret edilmesi şart.”