Ges

Ges

Son dakika GES haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan GES gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan GES haber sayfamızda...

Ges

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 334 ges haberi bulunmuştur.
‘Bizi ezip geçemezler’
‘Bizi ezip geçemezler’Seferihisar’a bağlı Yeni Orhanlı’da kurulması planlanan JES, GES, RES enerji entegre ve jeotermal sondaj kuyuları projesinin ÇED süreci kapsamındaki halkın katılımı toplantısı protesto edildi.
28.07.2021Ege
Kurban derisi yüklü kamyon devrildi: 4 yaralı
Kurban derisi yüklü kamyon devrildi: 4 yaralı Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, kurban derisi yüklü kamyonun devrilmesi sonucu 4 kişi yaralandı.
20.07.2021Gündem
Güneş, 3 milyar dolarlık  ithalatın önüne geçecek
Güneş, 3 milyar dolarlık ithalatın önüne geçecekGüneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, 3 ilde inşa edilmesi planlanan toplam 1000 megavat kapasiteli Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) güneş enerjisi santrallerinin (GES) 30 yıl işletilmesi halinde 3 milyar dolarlık doğal gaz ve kömür ithalatının önüne geçilebileceğini bildirdi.
16.07.2021Ekonomi
YEKA GES-4 için başvurular 30 Mart 2022'de alınacak
YEKA GES-4 için başvurular 30 Mart 2022'de alınacakYenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-4 (YEKA GES-4) kapsamında toplam kapasitesi bin megavat olan15 yarışma düzenlenecek ve başvurular 30 mart 2022'de alınacak.
14.07.2021Ekonomi
600 bin eve güneş elektriği girecek
600 bin eve güneş elektriği girecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri - 3 (YEKA GES - 3) yarışması sonunda ağırlıklı ortalama fiyatın kilovatsaat başına 21.5 kuruş olduğunu belirterek, “Santrallerin kurulumuyla birlikte yaklaşık 6 milyar liralık yatırım hayata geçirilecek. Yılda 1.7 milyar kilovatsaat elektrik üretimiyle de 600 binden fazla hanenin elektrik ihtiyacını buradan karşılamış olacağız” dedi.
2.07.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! 6 milyar liralık yatırım...
Son dakika: Bakan açıkladı! 6 milyar liralık yatırım...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Güneş Enerjisi Santralleri-3 (YEKA GES-3) yarışması sonunda ağırlıklı ortalama fiyatın kilovatsaat başına 21,5 kuruş olduğunu belirterek, "Santrallerin kurulumuyla birlikte yaklaşık 6 milyar liralık yatırım hayata geçirilecek. Yılda 1,7 milyar kilovatsaat elektrik üretimiyle de 600 binden fazla hanenin elektrik ihtiyacını buradan karşılamış olacağız." dedi.
1.07.2021Ekonomi
KOBİ’ye güneşte ortaklık teklifi
KOBİ’ye güneşte ortaklık teklifiKOBİ’nin ihtiyacı olan elektriği güneşten sağlayıp hatta fazlasını satması mümkün. Ancak bu amaçla önce çatısına GES kurmak için yatırım yapmalı. KOLEN, KOBİ’lere, çatı GES’te ortaklık için iş modeli öneriyor.
29.06.2021Kobi
HKÜ’den büyük teknoloji hamlesi!
HKÜ’den büyük teknoloji hamlesi!Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla Kalyon Garaj, Çatı GES ve Gaziantep OSB Teknokent açıldı
26.06.2021Vitrin
Osmaniye OSB'den Türkiye'de bir ilk!
Osmaniye OSB'den Türkiye'de bir ilk!Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’de ilk kez bir organize sanayi bölgesinde tarıma yönelik girişimde bulunarak 3 milyon TL yatırımla Muz Serası Projesi’ni hayata geçiriyor.
23.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Nasıl bulduysak öyle çıkaracağız
Bakan Dönmez: Nasıl bulduysak öyle çıkaracağızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki toplam doğal gaz keşfinin 540 milyar metreküp olduğunu hatırlatarak, "Biliyorsunuz, Türkiye'ye ve milletimizin kabiliyetine inanmayanlar, bu projemize de karşı çıktılar.  Şimdi de 'Buldunuz ama çıkaramazsınız' diyorlar. Nasıl bulduysak öyle çıkaracağız" dedi.
22.06.2021Ekonomi
Enerjisi güneşten...
Enerjisi güneşten...PepsiCo Türkiye, yenilenebilir enerji kullanımını artırmaya devam ettiğini duyurdu.
21.06.2021Ekonomi
İş Bankası’ndan çevreci işyeri kredisi
İş Bankası’ndan çevreci işyeri kredisiTürkiye İş Bankası, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamındaki çevreci finansman araçlarını artırmaya devam ediyor. Daha önce elektrikli ve hibrit araçlara avantajlı koşullar uygulamaya başlayarak ürün ve hizmet gamına Çevreci Taşıt Kredisini ekleyen banka, “yeşil bina”lardan işyeri alımlarını finanse etme konusunda da yeni bir ürün geliştirerek “Çevreci İşyeri Kredi Kampanyası”nı başlattı.
18.06.2021Ekonomi
Manisa Büyükşehir’den 6.5 milyon liralık GES
Manisa Büyükşehir’den 6.5 milyon liralık GESMANİSA Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesinin kırsal Seyitli Mahallesi’nde 6.5 milyon liralık Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımını hayata geçirdi.
15.06.2021Ege
Dev güneş santralinde ilk faz tamamlandı
Dev güneş santralinde ilk faz tamamlandıKalyon Holding’in yerli ve yenilenebilir enerji ihtiyacına yönelik olarak gerçekleştirdiği Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali’nin birinci fazı tamamlandı.
11.06.2021Vitrin
Bakan Dönmez, Türkiye'nin yenilenebilir enerjinin merkezi olacağını söyledi
Bakan Dönmez, Türkiye'nin yenilenebilir enerjinin merkezi olacağını söylediEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin yerli ve yenilenebilir enerji politikalarının önemine değinerek, "Artık diyoruz ki Türkiye, hem kaynak, hem teknoloji hem de piyasalar bazında yenilenebilir enerjinin merkez ülkesi olacak." dedi.
11.06.2021Ekonomi
Güneşten elektrik
Güneşten elektrikBERGAMA Belediyesi, güneş enerji santrali (GES) kurmak için başlattığı çalışmaları tamamlamak üzere çalışmaları hızlandırdı.
9.06.2021Ege
Mini YEKA yarışmalarıyla güneş enerjisi önemli bir yatırım alanına dönüşüyor
Mini YEKA yarışmalarıyla güneş enerjisi önemli bir yatırım alanına dönüşüyorGüneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) Başkanı Halil Demirdağ, güneş enerjisinde mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-3) yarışmalarında katılımcı profilinin büyük holdinglerden enerji sektörünün önemli paydaşlarına kadar çeşitli kesimlerden oluşmasının, güneşin artık önemli bir yatırım alanı olarak görüldüğünün göstergesi olduğunu belirtti.
8.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'yenilenebilir enerji' açıklaması
Bakan Dönmez'den 'yenilenebilir enerji' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin salgın sürecinde yenilenebilir enerjide büyük aşama kaydettiğini belirterek, "Daha fazla yerli, daha fazla yenilenebilir" diyerek çıktıkları yolda Türkiye'yi yenilenebilir enerjinin teknoloji ve üretim merkezi yapmaya kararlı olduklarını söyledi.
3.06.2021Ekonomi
“Tasarım kültürünün toplumun her kesimine yayılması için katılımcı süreçler kurguluyoruz…”
“Tasarım kültürünün toplumun her kesimine yayılması için katılımcı süreçler kurguluyoruz…”Türkiye Tasarım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Gülname Turan ve Mütevelli Heyeti Başkanı Fehmi Bilge ile, vakfın kuruluşundan bu yana genç tasarımcıların gelişimlerine destek olmak ve nitelikli tasarımın üretilmesine zemin hazırlamak amacıyla yürüttüğü çalışmaları konuştuk.
1.06.2021Mimarlık
Bakan Dönmez: Elektrik ve doğal gazda arz güvenliği sorunumuz yok
Bakan Dönmez: Elektrik ve doğal gazda arz güvenliği sorunumuz yokEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Milli enerji ve maden politikamız çerçevesinde arz güvenliğimizi teminat altına almak için hayata geçirdiğimiz yatırımlarımız her yıl artarak devam ediyor. Bugün artık elektrik ve doğal gazda arz güvenliği sorunumuz olmadığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz" dedi.
26.05.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları yarın devam edecek
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları yarın devam edecekGüneş enerjisinde mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarına ilişkin program kapsamında 24-27 Mayıs'ta toplam 740 megavat kapasite tahsisi için 55 yarışma gerçekleştirilecek.
23.05.2021Ekonomi
TSKB, güneş enerjisi santrallerine 200 milyon dolar finansman sağlayacak
TSKB, güneş enerjisi santrallerine 200 milyon dolar finansman sağlayacakTürkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), güneş enerjisi santrallerine (GES) 200 milyon dolar tutarında finansmanı sağlamayı hedefliyor.
19.05.2021Ekonomi
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları 24 Mayıs'tan itibaren devam edecek
Güneş enerjisinde mini YEKA yarışmaları 24 Mayıs'tan itibaren devam edecekGüneş enerjisinde mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarına ilişkin program kapsamında 24-27 Mayıs tarihlerinde 55 yarışma gerçekleştirilecek.
18.05.2021Ekonomi
GES’den yüzde 100 elektrik tasarrufu sağlanıyor
GES’den yüzde 100 elektrik tasarrufu sağlanıyorSon yıllarda, yapılan düzenlemeler ile ekonomik yapılabilirliği daha cazip hale getirilen çatı ve cephelerde, Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu sayesinde kendi elektriğini güneşten üreten haneler, sanayi tesisleri, tarımsal faaliyetler her geçen gün artıyor.
12.05.2021Vitrin
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES’ler rüzgar yokken enerji sağlayacak
Depolama ile GES'ler gece karanlığında, RES’ler rüzgar yokken enerji sağlayacakEnerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, yenilenebilir enerji sektörünün uzun yıllardır beklediği enerji depolama yönetmeliğiyle birlikte yenilenebilir enerjinin temel zayıflıklarından biri olan depolama sorununun çözüleceğini belirterek, güneş enerjisi santrallerinin (GES) gece karanlığında, rüzgar enerjisi santrallerinin (RES) ise rüzgar yokken enerji sağlayacağını söyledi.
12.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

enerjiegeyekagesekonomi

Ges ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.