Ges

Ges

Son dakika GES haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan GES gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan GES haber sayfamızda...

Ges

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 477 ges haberi bulunmuştur.
Bakan Kirişci: “Cumhurbaşkanımızın duruşu ile tahıl krizi sorunu çözüldü”
Bakan Kirişci: “Cumhurbaşkanımızın duruşu ile tahıl krizi sorunu çözüldü”Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Cumhurbaşkanımızın ‘Biz ne Rusya ne Ukrayna, bunlar bizim için dost ve komşu ülkelerdir’ duruşu ile bu mesele çözüldü” dedi. Kirişci, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Venezuela’dan 1 metrekare dahi toprak almadığının altını çizdi.
31.07.2022Ekonomi
Selçuklu güneşi
Selçuklu güneşiİklim krizi sebebiyle orman yangınları artarken, Selçuklu Belediyesi güneş enerjisi yatırımlarıyla 827 bin KW elektrik üreterek, binlerce ağacın kesilmesini ve 400 tona yakın karbon salımını engelledi.
22.07.2022Ekonomi
Karapınar GES’e en yüksek kredi
Karapınar GES’e en yüksek kredi26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı Başkanı Alok Sharma, “Kalyon Karapınar GES, İngiltere’nin dünyada finansman sağladığı en büyük güneş enerjisi santrali” dedi.
7.07.2022Ekonomi
İhracatta yeni koz ‘yeşil alüminyum’
İhracatta yeni koz ‘yeşil alüminyum’Elektriğinin yüzde 60’ını yenilenebilir kaynaklardan elde edip YEK-G belgesi alan Eti Alüminyum, ürünlerini kullanan ihracatçıların da elini güçlendirdi. Eti Alüminyum Genel Müdürü Arkan, “Bizden ürün alanlar, ihracatta öne çıkacak” dedi.
6.07.2022Ekonomi
İngiltere’nin dünyada finansman sağladığı en büyük GES yatırımı Kalyon Karapınar oldu
İngiltere’nin dünyada finansman sağladığı en büyük GES yatırımı Kalyon Karapınar oldu26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma, İngiliz devletinin ihracat kredi ajansı UK Export Finance’in (UKEF) bugüne kadar sürdürülebilirlik konusunda en büyük proje finansmanı sağladığı Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali’ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Sharma’ya, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu eşlik etti. Yıl sonunda tam kapasiteye erişecek olan ve Avrupa’nın en büyük GES’i olma özelliğine sahip Kalyon Karapınar, Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltmayı ve 2 milyon hanenin elektrik ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.
5.07.2022Ekonomi
Karesi’nin yıldızı parlıyor!
Karesi’nin yıldızı parlıyor!Göreve geldiği günden bu yana söz verdiği projeleri tek tek hayata geçiren Başkan Dinçer Orkan, “Gelirimizi artıran yatırımlarımız sayesinde ilçemizin değerine değer katıyoruz. Biz lafla, sözle değil, icraatlarımızla bunu belgelemiş oluyoruz” dedi
30.06.2022Ege
Sektöre yön verenler anlattı: Zorluklara karşı hangi adımlar önem kazandı?
Sektöre yön verenler anlattı: Zorluklara karşı hangi adımlar önem kazandı?Ukrayna’daki savaş öncesinde Avrupa başta olmak üzere küresel enerji piyasalarındaki volatilite, savaşın da etkisiyle enerji başta olmak üzere pek çok ekonomik, siyasi sorunların ortaya çıkmasına neden oldu. Avrupa’nın enerji arz sorununun yanı sıra, petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki artışın yanı sıra, tedarik zincirindeki sorunlar, piyasalardaki tedirginlik ve girdi maliyetlerindeki artış tüm dünyanın mücadele ettiği sıkıntıların başında geliyor. Türkiye’de enerji sektöründeki oyuncular ise bir yandan küresel gelişmeleri yakından takip ederken, bir yandan da değişen enerji dinamiklerine hazırlıklı olmaya çalışıyor.
28.06.2022Vitrin
TÜGİAD Başkanı Çevikel: Sanayicinin sorunlarına bir an önce el atılmalı
TÜGİAD Başkanı Çevikel: Sanayicinin sorunlarına bir an önce el atılmalıTürkiye Genç iş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, sanayicinin tüm olumsuz gelişmelere rağmen üretim heyecanı ve ihracatı artırma çabasını sürdürdüğünü belirterek, “Ekonomik kriz dünyada birçok ülkeyi etkiliyor ancak, başta yüksek enerji maliyetleri olmak üzere sanayicinin çözüm beklediği sorunlara bir an önce el atılmalı” dedi.
27.06.2022Ekonomi
Sanayicinin gündemi toryumlu nükleer santral
Sanayicinin gündemi toryumlu nükleer santralAnkara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, toryumla çalışan yerli ve milli bir nükleer santral geliştirmek istediklerini dile getirdi. Özdebir, “Sadece TOGG için büyük bir termik santrali tahsis etmeniz gerekiyor. Bizim önerdiğimiz nükleer santrali suya ihtiyaç olmadığı için her yere kurabiliyorsunuz” dedi.
27.06.2022Ekonomi
Altın ve dolarda sert düşüş
Altın ve dolarda sert düşüşHaftanın son işlem gününde gram altın ve döviz kurlarında sert hareketler görüldü. Gram altın 968 liraya inerken, dolar 16.49 liraya kadar geriledi, euro ise 17.39 lira seviyesini gördü. Peki döviz kurları ve gram altında düşüş devam eder mi? Ekonomist Enver Erkan cevapladı.
26.06.2022Uzmanpara
6.6 milyar liralık GES talebi geldi
6.6 milyar liralık GES talebi geldiGelire endeksli senetlere 83 bin 816 kişiden toplam 6.6 milyar liralık talep geldiğini açıklayan Bakan Nureddin Nebati, 5 milyar liralık beklentinin aşıldığını duyurdu.
25.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon ve konut kredisi mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon ve konut kredisi mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kayseri'de düzenlenen Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde enflasyon ve konut kredisiyle ilgili önemli mesajlar verdi.
24.06.2022Haberler
Bakan Nebati'den enflasyon ve konut kredisi mesajı
Bakan Nebati'den enflasyon ve konut kredisi mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kayseri'de düzenlenen Kültepe Ekonomi Zirvesi'nde enflasyon ve konut kredisiyle ilgili önemli mesajlar verdi.
24.06.2022Ekonomi
EPDK Başkanı Yılmaz: Kurumumuzun gündeminde herhangi bir tarife değişikliği yok
EPDK Başkanı Yılmaz: Kurumumuzun gündeminde herhangi bir tarife değişikliği yokEPDK Başkanı Mustafa Yılmaz elektrik fiyatlarına yüzde 30 oranında zam yapılacağı iddialarını ilişkin konuştu. Başkan Yılmaz: "Kurumumuzun gündeminde herhangi bir tarife değişikliği yok. Vatandaşlarımızın böylesi mesnetsiz haberlere itibar etmemesini rica ediyoruz" dedi.
21.06.2022Ekonomi
GES'te talep toplama süreci bitiyor
GES'te talep toplama süreci bitiyorHazine ve Maliye Bakanlığı'nın Gelire Endeksli Senet (GES) ihracına ilişkin süre yarın bitiyor. Talepler 3 kamu bankası aracılığıyla toplanıyor. Yatırımcılar en az bin lira tutarında talepte bulunabiliyor. Senetlerin ilk kupon ödemesi 23 Eylül'de yapılacak.
21.06.2022Uzmanpara
GES'te talep toplama süreci için geri sayım başladı: Yarın son!
GES'te talep toplama süreci için geri sayım başladı: Yarın son!Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Gelire Endeksli Senet ihracına ilişkin süre yarın bitiyor. Yatırımcılar en az bin lira tutarında talepte bulunabiliyor. Peki ilk ödeme ne zaman yapılacak? İşte vatandaşın merak ettiği 10 önemli sorunun cevabı...
21.06.2022Ekonomi
‘GES’e talep çok iyi’
‘GES’e talep çok iyi’15 Haziran’da talep toplama işlemi başlatılan GES’e ilginin yoğun olduğunu belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “Talep toplama 22 Haziran’a kadar sürecek” dedi.
18.06.2022Ekonomi
Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Makro Ekonomi Uzmanı Öngel tahminini açıkladı
Asgari ücrete ara zam gelecek mi? Makro Ekonomi Uzmanı Öngel tahminini açıkladıAsgari ücretin yeniden artırılması gündem. Konuyla ilgili açıklama yapan Makro Ekonomi Uzmanı Prof. Dr. Volkan Öngel, asgari ücrette ara düzenlemenin yakın olduğunu belirtti. Öngel asgari ücret tahminini de açıkladı.
17.06.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den GES ve tüketici kredileriyle ilgili açıklama
Bakan Nebati'den GES ve tüketici kredileriyle ilgili açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati GES ve tüketici kredileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
17.06.2022Ekonomi
GES için talep toplanıyor
GES için talep toplanıyorVakıfBank, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ihraç edilen Gelire Endeksli Devlet İç Borçlanma Senetleri (GES) için talep toplamaya başladı.
17.06.2022Ekonomi
‘Sonuna kadar haklıyız’
‘Sonuna kadar haklıyız’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında gündemi değerlendirdi.
16.06.2022Siyaset
BİM altıncı GES’ini Samandıra’ya kurdu
BİM altıncı GES’ini Samandıra’ya kurduEn önemli küresel çevre sorunlarından biri olan iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlamak üzere yenilenebilir enerji yatırımları gerçekleştiren BİM, altıncı güneş enerjisi santralinin (GES) kurulumunu Samandıra deposunda tamamladı. 1,7 MW kurulu güce sahip GES ile Samandıra deponun enerji tüketiminin yüzde 100’ü güneşten karşılanacak. 745 hanenin yıllık enerji tüketimine denk üretim yapacak GES ile karbon salımında 1.346 ton azalma sağlanacak. Bunun 16.500 ağaç kazanımına denk olduğu belirtildi.
16.06.2022Ekonomi
TOGG CEO'su fiyat konusunda merak edilen soruları yanıtladı: Deneme üretimi başlıyor!
TOGG CEO'su fiyat konusunda merak edilen soruları yanıtladı: Deneme üretimi başlıyor!Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'da sona yaklaşıldı. TOGG Üst Yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş, üretim aşamasında gelinen noktadan fiyat konusuna kadar merak edilen soruları yanıtladı.
15.06.2022Ekonomi
Yeni ekonomi adımı! GES düzenlemesi bugün başlıyor
Yeni ekonomi adımı! GES düzenlemesi bugün başlıyorGelire Endeksli Senetlerin arzı için süreç bugün başlıyor. Talepler üç kamu bankası aracılığıyla toplanacak. Yatırımcılar en az 1000 lira tutarında talepte bulunabilecek. Talep toplama işlemi bir hafta sürecek.
15.06.2022Ekonomi
İklim değişikliğiyle mücadeleye altıncı GES ile katkı
İklim değişikliğiyle mücadeleye altıncı GES ile katkıİklim değişikliğiyle mücadeleye katkı sağlamak üzere yenilenebilir enerji yatırımları gerçekleştiren market zinciri BİM, altıncı Güneş Enerjisi Santralinin (GES) kurulumunu Samandıra deposunda tamamladı.
14.06.2022Vitrin

Benzer Haber Etiketleri

Ges ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.