Ges

Ges

Son dakika GES haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan GES gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan GES haber sayfamızda...

Ges

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 655 ges haberi bulunmuştur.
Astor Enerji'den yeni yatırım!
Astor Enerji'den yeni yatırım! Ankara’da GES yatırımını tamamlayan ve santrali açmaya hazırlanan Astor Enerji, yeni bir fabrika yatırımı yapıyor.  Ankara'da basın mensuplarıyla bir araya gelen Astor Enerji AŞ Finansal İşler Müdürü (CFO) Olcay Doğan şirketin 2025 hedeflerinden, asgari ücret zammına kadar birçok konuda bilgi verdi. 
6.05.2024 Ekonomi
Silivri ve Tuz Gölü'ndeki doğal gaz depolama tesislerinin kapasitesi artıyor
Silivri ve Tuz Gölü'ndeki doğal gaz depolama tesislerinin kapasitesi artıyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.'ye (BOTAŞ) ait Silivri ve Tuz Gölü'ndeki doğal gaz depolama tesislerinin kapasitelerinin 2028'de 12 milyar metreküpe çıkarılacağını açıkladı.
5.05.2024 Ekonomi
Mehmet Büyükekşi 'ilk kez açıklıyorum' diyerek anlattı! Gündem yaratacak Ali Koç sözleri
Mehmet Büyükekşi 'ilk kez açıklıyorum' diyerek anlattı! Gündem yaratacak Ali Koç sözleri Futbol kamuoyunun gündemindeki isim Mehmet Büyükekşi sessizliğini bozdu ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, 'Riyad'da oynanamayan Galatasaray ile Fenerbahçe Süper Kupa finalinde neler yaşandı, Ali Koç ne istedi, ve yeniden başkan adayı olacak mı?' sorularına net cevaplar verdi.
26.04.2024 Süper Lig
18. GES yatırımı Bafra’da devrede
18. GES yatırımı Bafra’da devrede BİM, yenilenebilir enerji yatırımlarına devam ediyor.
25.04.2024 Ekonomi
Karbon nötr güneş paneli üretimine geri sayım
Karbon nötr güneş paneli üretimine geri sayım Kalyon PV, tükettiği elektriği karşılamak için Şanlıurfa Viranşehir’de Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurmak için harekete geçti. 100 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirilecek santral, 158 MWp’lik kurulu gücüyle Kalyon PV’nin öz tüketimini karşılayacak.
17.04.2024 Ekonomi
Güneşe yeni yatırım
Güneşe yeni yatırım Akfen Yenilenebilir Enerji, yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji sağlayan 700 MW’lık kurulu gücünü, Denizli ve Çanakkale’de 3 yeni hibrit güneş enerjisi santrali (GES) projesi ile 20 MW artıracağını duyurdu.
10.04.2024 Ekonomi
Irak'ın kuzeyinde 9 terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde 9 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde hava harekatı sonucu 3 PKK'lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
9.04.2024 Gündem
Küresel piyasada yeni faiz dönemi
Küresel piyasada yeni faiz dönemi Fed'in beklenmedik güvercin duruşu ve TCMB'nin kararlı faiz artışı, finansal piyasalara yeni bir yön veriyor. Yatırımcılar ve şirketler, faiz oranlarındaki bu kritik değişikliklere ve döviz kurlarındaki potansiyel dalgalanmalara dikkat kesilmeli...
5.04.2024 Milliyet Executive
‘İtalya fabrikasının etkisi bu yıl görülür’
‘İtalya fabrikasının etkisi bu yıl görülür’ Türkiye’nin önde gelen deri ve deri mamulleri üreticisi DESA, 2022’de 1.3 milyar TL olan cirosunu 2023’te yüzde 43.6 artırıp 1.95 milyar TL’ye taşıdı. 2022’de enflasyon düzeltmesi öncesi 287 milyon TL olan net kârı, 2023’te yine enflasyon düzeltmesi öncesi 635 milyon TL olarak gerçekleşen DESA 2022’de 554.3 milyon TL olan net nakit pozisyonunu da 2023’te 860.4 milyon TL’ye çıkardı.
4.04.2024 Ekonomi
Halka arza başvurdu
Halka arza başvurdu Yenilenebilir enerji alanında 1993 yılından bu yana faaliyet gösteren Enda Enerji Holding, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu
4.04.2024 Ekonomi
Keban’a güneş tarlası
Keban’a güneş tarlası Tarım ve Orman Bakanlığı, güneş enerjisi toplayan panellerin ağırlıklı olarak tarım arazilerine kurulması ve böylece arazilerin tarım dışına itilmesi sebebiyle, durgun sularda “Yüzer Güneş Enerjisi Santrali”ni devreye aldı.
27.03.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Elektrik ihtiyacının 4’te birini karşılama potansiyeline sahip
Bakan Yumaklı: Elektrik ihtiyacının 4’te birini karşılama potansiyeline sahip Elazığ’da Keban Barajı üzerinde bulunan Yüzer GES’i inceleyen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Türkiye’de içme suyu hariç belli bir seviyede olan tüm su rezervuarlarının yüzde 10’nunu bile kullandığımızda Türkiye’nin yıllık elektrik ihtiyacının 4’te birini karşılama potansiyeline sahip" dedi.
26.03.2024 Ekonomi
Yenilenebilir enerjiye 600 milyon dolar yatırım
Yenilenebilir enerjiye 600 milyon dolar yatırım Güneş, su ve rüzgar kaynaklarından enerji üretiminde 700 MW’lık kurulu güce sahip Akfen Yenilenebilir Enerji, kurulu gücünü önemli oranda artıracak, ayrıca enerjiyi depolamayı da kapsayan iki aşamalı, toplamda 700 milyon dolara ulaşan yatırımlar yapacağını açıkladı.
21.03.2024 Ekonomi
Balık imparatorluğu
Balık imparatorluğu Türkiye'de 18 tesisi bulunan, yurt dışında 3 farklı ülkede üretim tesisi işleten Group Sagun orkinostan çipuraya, levrekten somona Japonya'dan Amerika'ya kadar ihracat yapıyor. Şirketin kaptan köşkündeki Oğulcan Kemal Sagun ve Nazlıcan Sagun Çiftçi Türkiye'de balık tüketimini artırmayı hedefliyor.
11.03.2024 Milliyet Executive
‘Yenilenebilir’de payını artıracak
‘Yenilenebilir’de payını artıracak Cengiz Holding, sanayide kullandığı elektriği yenilenebilir kaynaklardan temin etme vizyonu doğrultusunda yatırımlarını hızlandırdığını duyurdu.
5.03.2024 Ekonomi
Mazıdağı’na 52 MW’lik güneş enerji santrali
Mazıdağı’na 52 MW’lik güneş enerji santrali Özel bir şirket tarafından Mazıdağı’nda tamamlanan 52 MW’lik GES’in, yılın ikinci yarısında üretime başlaması öngörülüyor.
4.03.2024 Milliyet Enerji
“Turkcell’in her yatırımı, Türkiye’nin dijital geleceğine yatırımdır”
“Turkcell’in her yatırımı, Türkiye’nin dijital geleceğine yatırımdır” Turkcell, global telekomünikasyon sektörünün en önemli buluşması Mobil Dünya Kongresi’nden (MWC24) yeni nesil teknolojiler konusunda küresel markalarla yapılan iş birliği anlaşmaları ve ödüllerle döndü. Mobil Dünya Kongresi’nde düzenlenen iki panelde şirketin sürdürülebilirlik ve yapay zekâ alanındaki projelerini anlatan Genel Müdür Dr. Ali Taha Koç, MWC kapsamında Turkcell’in dijital gelecek vizyonunu değerlendirdi.
1.03.2024 Ekonomi
5.5 milyon liralık GES yatırımı yaptı
5.5 milyon liralık GES yatırımı yaptı Baltalı Gıda kurucusu Funda Özer Baltalı, 5.5 milyon liralık güneş enerjisi santrali (GES) yatırımı gerçekleştirdiklerini açıkladı.
27.02.2024 Kobi
Devlet desteği ile kurdu! Aylık 80 bin TL olan elektrik gideri sıfıra indi
Devlet desteği ile kurdu! Aylık 80 bin TL olan elektrik gideri sıfıra indi Yozgat’ta devlet desteğiyle büyükbaş hayvan çiftliği kuran serbest veteriner hekim Altan Gültekin, çiftliğin enerji ihtiyacını Güneş Enerji Sistemi (GES) ile karşılıyor.
18.02.2024 Ekonomi
3 yeni GES projesi yolda
3 yeni GES projesi yolda Yenilenebilir kaynaklardan üretim yapan 700 MW’lık kurulu güce sahip Akfen Yenilenebilir Enerji, 3 farklı yatırım anlaşması duyurdu.
17.02.2024 Ekonomi
4 ildeki GES ile 73 bin ton karbon salımının önüne geçilecek
4 ildeki GES ile 73 bin ton karbon salımının önüne geçilecek MLP Care ve Enerjisa Enerji, YEO Teknoloji’nin çözüm ortağı olarak katkı sunacağı Güneş Enerjisi Santrali (GES) projeleri için bir araya geldi. İş birliği ile Türkiye’nin 4 ilinde 7 farklı noktada güneş enerjisi santralleri kurulacak. Santrallerde üretilen elektrik ile MLP Care bünyesindeki hastanelerin enerji ihtiyacı temiz kaynaklardan karşılanacak ve yıllık 73 bin ton karbon salımının da önüne geçilecek.
16.02.2024 Ekonomi
Hibe destekli faizsiz krediye hak kazananlar belli oldu
Hibe destekli faizsiz krediye hak kazananlar belli oldu Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nün Orman Köylülerinin Desteklenmesi Projesi çerçevesinde gerçekleştirdiği hibe destekli faizsiz krediye hak kazanan vatandaşlar çekilen kura ile belli oldu.
16.02.2024 Ekonomi
Murat Kurum: İşçimizin haklarını gözeten tarafta olacağız
Murat Kurum: İşçimizin haklarını gözeten tarafta olacağız İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Beyoğlu’nda bulunan Türk-İş 1. Bölge Şubesi’ni ziyaret etti. Kurum, "İşçimizle birlikte, işçimizin haklarını gözeten tarafta olacağız. Masanın iki tarafından da bakabileceğiz. Alacağımız tüm kararlarda Türk-İş’imiz, işçimiz, işverenimiz sürecin içinde olacak ama masanın bir tarafında biz de olacağız” dedi.
7.02.2024 Gündem
2024’te yatırımı uçuşa geçiriyor
2024’te yatırımı uçuşa geçiriyor İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Bilgen, 2023’te 160.1 milyon euro yatırım yaptıklarını, 2024’te ise hedefin 656.5 milyon euro yatırım olduğunu söyledi.
2.02.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ges ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.