KobiMobilya sektörü fuara hazırlanıyor

Mobilya sektörü fuara hazırlanıyor

10.10.2023 - 07:01 | Son Güncellenme:

Avrupa’nın en büyük sektörel buluşması olarak kabul gören, oluşturduğu marka değeri ile her yıl 150’yi aşkın ülkeden iş insanını ağırlayan İstanbul Mobilya Fuarı (IIFF), 2024 yılı çalışmalarına hız verdi.

Mobilya sektörü fuara hazırlanıyor

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği, MOS Fuarcılık ve Tüyap Tüm Fuarcılık iş birliği ile organize edilen fuarın, yeni dönem hedefi ise ziyaretçi ve iş hacmi olarak 2023 rakamlarının üstüne çıkmak. İstanbul Mobilya Fuarı 2023 yılında 156 ülkeden toplam 167 bin 500 ziyaretçiye ev sahipliği yapmış ve yaklaşık 6 milyar dolarlık bir iş birliğine imza atmıştı.

Haberin Devamı

Fuarın 2024 takvimini “23-28 Ocak 2024 tarihleri arasında altı gün boyunca dünya mobilya sektörünün kalbi İstanbul’da atacak” diye açıklayan MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, organizasyon sırasında veya sonrasında büyük iş anlaşmalarına imza atıldığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Ziyaretçilerimizden aldığımız geri dönüşlere göre 2023’te fuarı ziyaret eden kişilerin yüzde 90’ı 2024 yılında da tekrar ziyaret edeceklerini söylüyorlar. Ayrıca yüzde 93’ü de fuardan genel anlamıyla memnun kaldığını belirtiyor. Biz hem ziyaretçilerimizden hem de katılımcılarımızdan aldığımız geri dönüşlerle kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Türkiye mobilya sektörü gerek tasarım gerekse ürün kalitesini sürekli geliştiriyor ve bu özelliğimizden ötürü dünyada ürün çeşitliliği bakımından 4 ülkeden birisiyiz. Bir yandan düzenlediğimiz İstanbul Mobilya Fuarı ile diğer yandan dünya çapında katıldığımız organizasyonlarla ülkemizi gururla temsil etmeye devam edeceğiz.”