Sektör

Sektör

Son dakika Sektör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sektör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sektör haber sayfamızda...

Sektör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 36.510 sektör haberi bulunmuştur.
2024 MAYIS AYI TAKVİMİ || 29 Mayıs'ın tarihteki önemi nedir? 29 Mayıs resmi tatil mi? 29 Mayıs okullar, üniversiteler, iş yerleri tatil mi oldu?
2024 MAYIS AYI TAKVİMİ || 29 Mayıs'ın tarihteki önemi nedir? 29 Mayıs resmi tatil mi? 29 Mayıs okullar, üniversiteler, iş yerleri tatil mi oldu? 29 Mayıs İstanbul'un Fethi olmasından dolayı resmi tatil mi araştırmaları başladı. Vatandaşlar 29 Mayıs'ta Okullar, üniversiteler, hastaneler, kargolar, bankalar resmi tatil mi? öğrenmek istiyor. Peki 2024 Resmi tatiller listesinde 29 Mayıs da tatil mi?
27.05.2024 Bilgi Rehberi
Çalışan anneye yeni teşvik! 1 yıllık izin seçeneği gündemde
Çalışan anneye yeni teşvik! 1 yıllık izin seçeneği gündemde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de nüfus artış hızının kendini yenileme eşiğinin altına düştüğüne dikkat çekmişti. AK Parti’nin MKYK toplantısında bu başlığa parantez açıldı. AK Partili MKYK üyeleri 4 aylık annelik izninin yetersiz olduğunu, 1 yıllık izin seçeneğinin incelenmesi gerektiğine dikkat çekti. Peki başka hangi adımlar gündemde?
27.05.2024 Ekonomi
AI Tomorrow Summit 2024 sona erdi
AI Tomorrow Summit 2024 sona erdi Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) tarafından "Gelecekteyiz" temasıyla bu yıl 6'ncısı Ankara’da düzenlenen AI Tomorrow Summit 2024 sona erdi.
27.05.2024 Teknoloji
'Kurban Bayramı tatili 9 gün olsun' talebi
'Kurban Bayramı tatili 9 gün olsun' talebi Antalya'da turizmciler, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da ara günlerin hafta sonu ile birleştirilip, 9 günlük tatil ilan edilmesini istedi. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, "9 günlük bayram tatili beklentimiz var. Eğer haziran ayı başına kadar 9 gün olarak açıklanırsa, iç turizm hareketliliğini daha da artıracaktır" dedi.
27.05.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanlığı açıkladı! e-ticaret hacmi 1,85 trilyon liraya ulaştı
Ticaret Bakanlığı açıkladı! e-ticaret hacmi 1,85 trilyon liraya ulaştı Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye'de E-Ticaretin Görünümü Raporunu yayınladı. Raporda, e-ticaret hacmi 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 115,15 artarak,1,85 trilyon liraya ulaştığı belirtildi.
27.05.2024 Ekonomi
Çin'de sanayi şirketlerinin karı arttı
Çin'de sanayi şirketlerinin karı arttı Pekin'in teşvik tedbirlerinin etkisini göstermeye başlaması ve Çin ürünlerine yönelik dış talebin iyileşmesiyle Çin'in sanayi şirketlerinin karı Nisan ayında yükselerek bir önceki aya göre düşüşünü tersine çevirdi.
27.05.2024 Uzmanpara
Çalışan anneye yeni teşvik! 1 yıllık izin seçeneği gündemde
Çalışan anneye yeni teşvik! 1 yıllık izin seçeneği gündemde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de nüfus artış hızının kendini yenileme eşiğinin altına düştüğüne dikkat çekmişti. AK Parti’nin MKYK toplantısında bu başlığa parantez açıldı. AK Partili MKYK üyeleri 4 aylık annelik iznini yetersiz olduğunu, 1 yıllık izin seçeneğinin incelenmesi gerektiğine dikkat çekti. Peki başka hangi adımlar gündemde?
26.05.2024 Haberler
Saç ekimi sektörü Amerika'nın radarında
Saç ekimi sektörü Amerika'nın radarında Amerika ve Avustralya’nın gözü üzerimizde! Amerika’nın önde gelen medya kuruluşu ABC TV, Türkiye’deki saç ekimi sektörü ile ilgili bir belgesel hazırladı. Saç ekimine özellikle Avrupa ve Amerika’dan rağbet var.
25.05.2024 Pazar
"Şartsız değişim talebi, üreticiye darbe vuruyor"
"Şartsız değişim talebi, üreticiye darbe vuruyor" Perakende satışları artan mobilya üreticileri ve mağazaları son yıllarda artan iade ve değişim talepleri nedeniyle ciddi zararlara uğruyor. Birçok müşterinin ürünleri keyfi sebeplerle iade ve değişim talebinde bulunduğunu söyleyen üreticiler, tüketici hakem heyetinin de incelemelerinin yetersiz olduğunu belirterek yanlış kararlara imza attığını öne sürüyor.
25.05.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: “Buğday fiyatlarını önümüzdeki günlerde açıklayacağız”
Bakan Yumaklı: “Buğday fiyatlarını önümüzdeki günlerde açıklayacağız” Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımsal üretim planlamasının önemli olduğunu belirterek, “Bu ülke üretim planlamasını bu seferde ıskalarsa çok büyük kayıp olur. Üretim planlaması başlığında yapılacak olan bu çalışmaların başarılı olması sektörle birlikte omuz omuza çalışmasından geçer. Dünyada söz söylenecekse bu konuda ki güçlü yanımızı masaya koyacak bir sonuca ancak böyle ulaşabiliriz” dedi.
25.05.2024 Ekonomi
Isopower, Fenerbahçe ile zirveye çıktı! eChampions League için geri sayım
Isopower, Fenerbahçe ile zirveye çıktı! eChampions League için geri sayım Fenerbahçe Esports takımı için mücadele eden Isopowerr, geride kalan sezonu Skorer'e değerlendirdi. Yıldız oyuncu, gelecekteki hedeflerinden bahsetti.
25.05.2024 E-Spor
Sakaryaspor'a destek gecesi düzenlendi!
Sakaryaspor'a destek gecesi düzenlendi! Trendyol 1. Lig temsilcisi Sakaryaspor için düzenlenen yardımlaşma gecesinde 19 milyon 500 bin TL toplandı.
24.05.2024 1.Lig
Finansal hizmetler güven endeksi yükseldi
Finansal hizmetler güven endeksi yükseldi 2024 yılı Mayıs ayında finansal hizmetler güven endeksi (FHGE) bir önceki aya göre 2,9 puan artış kaydederek 160,3 seviyesinde gerçekleşti.
24.05.2024 Uzmanpara
'Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar kullanılmaya başlandı'
'Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar kullanılmaya başlandı' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar ve uygulamalar kullanılmaya başlandı. Özellikle akıllı kuleler olmak üzere bu Yangın Karar Destek Sistemleri'ne veri temin eden, bir arada yürüten sistemler bizim orman yangınlarıyla daha etkin bir mücadele yapmamıza yardımcı oluyor" dedi.
24.05.2024 Ekonomi
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladı Borsa güne yüzde 0,08 düşüşle 10.784,20 puandan başladı.
24.05.2024 Uzmanpara
Tesla, Şanghay'daki Model Y üretimini azalttı
Tesla, Şanghay'daki Model Y üretimini azalttı Sektör verilerine ve bir kaynağa göre Tesla, en çok satan Model Y elektrikli otomobilinin üretimini Mart ayından bu yana Şanghay fabrikasında çift haneli bir yüzdeyle azalttı.
24.05.2024 Uzmanpara
Konut satışına ‘ekspertiz’ gündemde!
Konut satışına ‘ekspertiz’ gündemde! Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi gelirlerini artırmak için bu yıl itibarıyla denetimlerini sıklaştırmaya başladı. Ev alım satımında harç ve gelir vergisinin tam olarak alınması için halihazırda yabancılara uygulanan zorunlu ekspertiz raporunun tüm satışlarda uygulanması gündeme geldi. Peki tapuda ekspertiz uygulaması nasıl işliyor? İşte detaylar...
24.05.2024 Ekonomi
Perihan Savaş'tan Esra Dermancıoğlu'na destek! 'Sanatımızla Cannes'da olmalıyız'
Perihan Savaş'tan Esra Dermancıoğlu'na destek! 'Sanatımızla Cannes'da olmalıyız' 'Çukur', 'Yaprak Dökümü' ve 'Dilek Taşı' gibi yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Perihan Savaş, geçtiğimiz gün Levent'te bir etkinliğe katıldı. Gazetecilerle bir araya gelen savaş, Cannes Film Festivaline giden ünlüleri eleştiren meslektaşı Esra Dermancıoğlu'na destek verdi.
24.05.2024 Cadde
CFO’nun gündemi yapay zeka ve dijital finans
CFO’nun gündemi yapay zeka ve dijital finans Yapay zeka ile teknolojinin finansa etkisinin konuşulduğu CFO Summit 2024 Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin finans liderlerini buluşturdu. Zirve Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’su ödül törenine de ev sahipliği yaptı.
24.05.2024 Ekonomi
Dünyanın ev tekstili İstanbul’da buluştu
Dünyanın ev tekstili İstanbul’da buluştu Ev tekstili sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık organizasyonunda düzenlenen HOMETEX, sektörün küresel oyuncularını bir araya getirdi.
24.05.2024 Ekonomi
Enerji depolama ve batarya üretimi için imza
Enerji depolama ve batarya üretimi için imza Alarko Holding’in bağlı ortaklığı Altek Alarko, dünyanın önde gelen teknoloji ve batarya üreticilerinden Gotion Group bünyesinde yer alan Gotion Singapore Pte Ltd ile ortak girişim anlaşması imzaladığını duyurdu.
24.05.2024 Ekonomi
İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Uslu: Sahada farklı altın maden sahalarında da incelemeler yapacağız
İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Uslu: Sahada farklı altın maden sahalarında da incelemeler yapacağız TBMM İliç Maden Kazası Araştırma Komisyonu Başkanı Atay Uslu, "Kamu kurumlarında dinleyeceklerimiz var ama daha çok meslek odaları, sektör temsilcileri, akademisyenlerimiz, sivil toplum örgütleriyle gerekli temasları kuracağız. Onlardan raporlar alacağız ve dinlemeler yapacağız. Sahada farklı altın maden ocaklarında da incelemeler yapmayı planlıyoruz" dedi.
23.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yerli yapay zeka çözümleriyle küresel ölçekte rekabet gücünü artırmak istiyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yerli yapay zeka çözümleriyle küresel ölçekte rekabet gücünü artırmak istiyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Türkiye’nin yerli yapay zeka çözümleriyle hem yerel hem de küresel ölçekte rekabet gücünü artırmasını istiyoruz" dedi.
23.05.2024 Ekonomi
'AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş'
'AB Komisyonu, üye ülkelere elçilik ve konsolosluklarında kapasite artışı tavsiyesinde bulunmuş' Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Komiseri Oliver Varhelyi ile bir araya gelen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, vize konusundaki sıkıntıları dile getirdiklerini belirterek, "Varhelyi'nin açıklamasına göre, AB Komisyonu, üye ülkelere Türkiye'deki elçilik ve konsolosluklarındaki gerek insan kaynağı gerekse donanım yönünden kapasite artışına gitmeleri gerektiği tavsiyesinde bulunmuş" dedi.
23.05.2024 Ekonomi
'Yapay zeka çalışma hayatını derinden etkileyecek'
'Yapay zeka çalışma hayatını derinden etkileyecek' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Yapay zekayla bazı işler kaybedilecek ama bundan daha fazla iş oluşturulmuş olacak. Dolayısıyla çalışma hayatını da derinden etkileyecek bir gelişmeyle karşı karşıya olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.
23.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sektör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.