Geri Dön
Kültür Sanat24. İstanbul Tiyatro Festivali'nde gösterim tarihleri uzatıldı

24. İstanbul Tiyatro Festivali'nde gösterim tarihleri uzatıldı

24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin çevrimiçi programındaki altı gösterinin yayın tarihi 28 Aralık’a kadar uzatıldı. Çevrimiçi gösterimlerin her biri, 20 TL'lik biletlerle izlenebiliyor.

24. İstanbul Tiyatro Festivali'nde gösterim tarihleri uzatıldı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenen 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin çevrimiçi programından altı gösterilik bir seçki 28 Aralık’a kadar online.iksv.org adresinde izlenebilecek. Çevrimiçi platform üzerinden tüm Türkiye’ye ve dünyaya ulaşan gösterilerin biletleri biletix.com üzerinden satın alınabiliyor. Her bir gösterinin bilet fiyatı ise 20 TL.

Yerli Yapımlar Gösteri Sponsoru ENKA Vakfı'nın desteğiyle izleyiciyle buluşan ve izleyicilerin yoğun ilgisi sebebiyle gösterim tarihi 28 Aralık'a kadar uzatılan yapımlar:

Her Güne Bir Vaka

Olağan-İçi Bir Gezi

Lear Mutfakta

Andan Daha Kısa

Eften Püften Şeyler

Varlık

 

İzleyiciler bilet satın aldıkları çevrimiçi gösterimleri telefon, tablet ve bilgisayarlarından, izlemeye başladıktan sonra 72 saat boyunca görüntüleyebiliyor. Festivalin çevrimiçi programını online.iksv.org/tiyatro adresinde inceleyebilmek mümkün.

 

Festivalin ücretsiz Öğrenme ve Gelişim Programı İKSV YouTube kanalında yayında

24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin ücretsiz Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamındaki panel ve söyleşiler bu yıl pandemi sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Prof. Dr. Kerem Karaboğa’nın moderatörlüğünde Şahika Tekand ile Tiyatroda Kadın Yönetmen Olmak söyleşisi; Özen Yula’nın Yeni Yazar Adayları için Tüyolar: Yazarlık Arızaları başlıklı konuşması; Doç. Dr. Ayrin Ersöz’ün moderatörlüğünde, Doç. Tan Temel ve Doç. Sernaz Demirel Temel’in katılımlarıyla Türkiye'nin Kadın Koreografları başlıklı konuşma serisinin ilk bölümü; Doç. Dr. Ayrin Ersöz, Dr. Julia Ritter ve Prof. Tuğçe Ulugün Tuna’nın Üniversitelerde Modern Dans Eğitimi başlıklı sohbeti ve Ferdi Çetin moderatörlüğünde Prof. Dr. Fakiye Özsoysal, Prof. Dr. Hülya Adak ve Doç. Dr. Özlem Belkıs’ın bir araya geldiği Türkiye Tiyatrosunda Kadın Yazarlar paneli İKSV YouTube kanalında izlenebiliyor.

Ayrıca Hrant Dink Vakfı tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan KarDes: Çokkültürlü Hafıza Turları Rehberi mobil uygulaması da fiziki veya çevrimiçi takip edilebilen KarDes: Beyoğlu Tiyatro Turu ile festivalin Öğrenme ve Gelişim Programı’nda yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler