İksv

İksv

Son dakika İKSV haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İKSV gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İKSV haber sayfamızda...

İksv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.975 iksv haberi bulunmuştur.
Balthazar, İstanbul yolcusu
Balthazar, İstanbul yolcusuBelçikalı indie rock grubu Balthazar, yeniden İstanbul’da!
1.08.2021Kültür Sanat
Balthazar İstanbul'a geliyor
Balthazar İstanbul'a geliyorSalon İKSV’nin, şehrin farklı mekânlarında geniş kitlelere ulaştığı etkinliği Gezgin Salon, +1’in katkılarıyla 20 Kasım’da Belçikalı indie rock grubu Balthazar’ı Volkswagen Arena’da ağırlayacak. Biletler 30 Temmuz Cuma günü satışa çıkıyor.
27.07.2021Kültür Sanat
Caz hissetmeyi özledik
Caz hissetmeyi özledikBelki iki sene evvel İKSV bu programı açıklasa, şu niye yok, bu niye gelmedi, yine mi şu gibi serzenişlerde bulunurduk. Gelin görün ki, şu şartlarda böyle bir program da çöldeki vaha misali. Özlediğimiz cinste konserler. Bir daha bu kadar özlemek zorunda kalmamak dileğiyle...
18.07.2021Kültür Sanat
40. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
40. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu1 Nisan’da çevrimiçi gösterimlerle başlayan, salonlarda ve açık havada devam eden 40. İstanbul Film Festivali, 14 Temmuz Çarşamba akşamı Hilton İstanbul Bosphorus, Harbiye’de düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
15.07.2021Kültür Sanat
Ahmet Albayrak kimdir, kaç yaşında? TRT yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak hayatı, kariyeri
Ahmet Albayrak kimdir, kaç yaşında? TRT yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak hayatı, kariyeriResmi Gazete'de yayımlanan yeni atama kararlarının ardından TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak oldu. Yönetim yapısı değişen ve Yönetim Kurulu üye sayısı 7'den 9'a çıkarılan TRT'de yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Ahmet Albayrak kimdir sorusu gündeme geldi. İşte Ahmet Albayrak hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
14.07.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Yeni atama kararları...
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Yeni atama kararları...Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. TRT Genel Müdürlüğü'ne Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı'na ise Prof. Dr. Ahmet Albayrak atandı.
14.07.2021Ekonomi
Ruhumuzu iyileştirecek bir festival
Ruhumuzu iyileştirecek bir festivalİKSV tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, gelecek ay başlıyor. Festival, İstanbul’un açıkhava mekânlarında pek çok konserle dinleyicilerini bekliyor
11.07.2021Kültür Sanat
Irkçılığa karşı caz
Irkçılığa karşı cazABD’de düzenlediği konserlerle ırkçılığa karşı müzikle direnerek tarihe geçen Ahmet Ertegün anısına konserler tekrar başladı... İki yıl aradan sonra Washington Büyükelçiliği tarihi binasında düzenlenen ilk konseri Warren Wolf Vocal Vibes caz grubu verdi
10.07.2021Gündem
Türk resim tarihi  Milliyet Sanat’ta
Türk resim tarihi Milliyet Sanat’taMilliyet Sanat’ın temmuz sayısı Sabancı Müzesi’nin “Tanzimat’tan Cumhuriyet’e: Ressam Hocaların Ressam Öğrencileri” sergisiyle okurla buluştu.
Caz biletleri 9 Temmuz’da satışta
Caz biletleri 9 Temmuz’da satıştaİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilecek olan 28. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için 6 Temmuz Salı günü başlayan indirimli ön satış döneminin ardından 9 Temmuz Cuma günü genel satışa çıkıyor.
28. İstanbul Caz Festivali biletleri satışa çıkıyor
28. İstanbul Caz Festivali biletleri satışa çıkıyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen 28. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için 6 Temmuz Salı günü başlayacak indirimli ön satış döneminin ardından 9 Temmuz Cuma günü genel satışa çıkıyor. Caz coşkusunu şehre yaymaya hazırlanan 28. İstanbul Caz Festivali, 1-24 Eylül tarihleri arasında açık hava mekânlarında 40’a yakın canlı performansla şehri konser alanına dönüştürecek. 28. İstanbul Caz Festivali, Garanti BBVA sponsorluğunda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenecek.
Sadece perde açmak yetmez
Sadece perde açmak yetmezPandemide zor günler geçiren tiyatrolar sahnelerin açılmasıyla birlikte nefes alacak. Özel tiyatroların güçlenmesi için yola çıkan Tiyatro Kooperatifi Yönetim Kurulı Başkanı Iraz Yöntem, “Tiyatroların yeniden seyircileriyle buluşması ayakta ve hayatta kalmak için hâlâ yeterli değil” diyor
40. İstanbul Film Festivali açık hava gösterimleri başladı
40. İstanbul Film Festivali açık hava gösterimleri başladı40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma filmleri, 1–13 Temmuz tarihlerinde izleyicilerle buluşuyor. Yarışmada yapımı 2020-2021 sezonunda tamamlanan 13 film yer alıyor. 34. kez Anadolu Efes’in katkılarıyla gerçekleştirilen Türkiye Sineması bölümü kapsamındaki Ulusal Yarışma, film ekiplerinin katılımıyla Maximum Uniq Açıkhava’da gerçekleşecek.
40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma gösterimleri Temmuz'da başlıyor
40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma gösterimleri Temmuz'da başlıyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma 1–13 Temmuz tarihlerinde yapılacak; gösterimler Maximum UNIQ Açıkhava'da kurulan sinemada gerçekleştirilecek. Festival biletleri 29 Haziran Salı günü 10.30’dan itibaren passo.com.tr/tr üzerinden satışa açılacak.
24.06.2021Kültür Sanat
5. İstanbul Tasarım Bienali'nden Yeni Bir Yerleştirme: "Büyükada Şarkı Hatları"
5. İstanbul Tasarım Bienali'nden Yeni Bir Yerleştirme: "Büyükada Şarkı Hatları"İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, VitrA sponsorluğunda ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, Borsa İstanbul’un Yüksek Katkıda Bulunan Kuruluş olarak destek verdiği 5. İstanbul Tasarım Bienali, kurulumu pandemi sebebiyle ertelenen Büyükada Şarkı Hatları başlıklı yeni yerleştirmeyle şehre veda ediyor.
23.06.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali programı açıklandı
28. İstanbul Caz Festivali programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 24 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali kapılarını 1 Eylül'de, 28'inci kez açmaya hazırlanıyor. Açık hava mekânlarında düzenlenecek 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinliklerle festival, İstanbul'un cazla hissedildiği günleri geri getiriyor.
22.06.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandı
49. İstanbul Müzik Festivali programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 18 Ağustos - 16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 49. İstanbul Müzik Festivali konserleri, İstanbul’un en keyifli açık hava mekânlarında gerçekleştirilecek. Festival, teması, repertuvarı ve yan etkinlikleriyle, “Başka bir dünya mümkün mü?” sorusuna müziğin diliyle yanıt arayacak.
15.06.2021Kültür Sanat
İstanbul Film Festivali salonlara dönüyor
İstanbul Film Festivali salonlara dönüyorİstanbul Film Festivali, 18 Haziran - 4 Temmuz tarihlerinde çevrimiçi filmlere Atlas ve Kadıköy sinemalarında yapılacak uluslararası yarışma ve gala gösterimlerini de ekliyor
14.06.2021Kültür Sanat
İstanbul’dan ödüllüler
İstanbul’dan ödüllüler40. İstanbul Film Festivali’nin ulusal belgesel ve kısa film yarışmalarından ödül alan filmler, 15 Haziran’a kadar filmonline.iksv.org’da tekrar gösteriliyor.
13.06.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli oldu
49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli olduİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.
Genç kadın müzisyenlere destek
Genç kadın müzisyenlere destekİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan yararlanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.
Sanat gezegeni iyileştirebilir mi?
Sanat gezegeni iyileştirebilir mi?İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), oyuncu Yiğit Özşener’in ev sahipliğinde “Dünyalılar! Sanat Gezegeni İyileştirebilir mi?” başlıklı yeni bir podcast serisine başlıyor.
Birlikte nasıl yaşayacağız?
Birlikte nasıl yaşayacağız?Yeni bir mekânsal sözleşmeye ihtiyacımız var...
23.05.2021Pazar
Yeni bir dünya yaratma zamanı
Yeni bir dünya yaratma zamanı22 Mayıs’ta açılacak Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi’ne Türkiye, Neyran Turan’ın küratörlüğünü yaptığı “Ölçü Olarak Mimarlık” adlı projeyle katılıyor. Turan bu projeyle mimarlığa ayna tutarken gezegenimizin yeniden biçimlenmesi için bir mitoloji yaratmayı amaçlıyor.
21.05.2021Kültür Sanat
İstanbul’un belgesel ve kısaları çevrimiçi
İstanbul’un belgesel ve kısaları çevrimiçiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 40.İstanbul Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması ve Ulusal Belgesel Yarışması’nı 20-30 Mayıs tarihlerinde çevrimiçinde gerçekleştiriyor.
16.05.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

İKSVistanbulfestivalmüzikkonser

İksv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.